Bęcki dla Barona

Wszystko na temat „Zmiennika” na etacie Głównego Prezentera LPPT, czyli kiedyś tzw. „kącik bęcków” — choć nie tylko samych bęcków...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

j64
Posty: 176
Rejestracja: pt sie 03, 2007 2:39 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: j64 »

Odnośnie gościa w poczekalni, uważam, że to dobry pomysł. Do tej pory nic nie wiedziałam o grupie Happysad i mimo, że promowaliśmy ich utwór Milowy las, to tak naprawdę dopiero teraz mogłam się w niego wsłuchać.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Pozwolę sobie zabrać głos w świetle ostatnich wydarzeń okołolistowych i odnieść się do komentarzy tutaj zaprezentowanych i jako stary słuchacz , ale przede wszystkim nasłuchowiec od ponad 20 lat , mogę niejako z pewnej perspektywy wyrazić swoją opinię. Może już jestem zbyt stary albo inaczej odbieram audycję właśnie jako nasłuchowiec , ale nie będę klakierem jak większość forowiczów i może nie z taką jaskrawością i konsekwencją jak Zbyszu , ale puszczę trochę pary… i włożę kijek w mrowisko.
Baron miał u mnie naprawdę czystą kartę i abstrahując od tego , że w mojej ocenie jako zastępowy z doskoku (na krótką metę) sprawdzał się przyzwoicie nie mogę mu wystawić pozytywnej oceny.
Panie Piotrze - nie zdaje Pan egzaminu.
Miał Pan dość czasu na dotarcie się , pozbycie się choć częściowo niepotrzebnego balastu ciążącego po Niedźwiedziu. Nie wszystko da się tłumaczyć nerwami czy dużą odpowiedzialnością po przejęciu schedy po Marku. Nie jest Pan nowicjuszem w tej materii , ale obytym radiowcem z doświadczeniem i wymagania wobec tego też powinny być większe. Jasne , że wypowiadam się nie w imieniu rzesz słuchaczy i nikt nie dał mi prawa oceny , ale obracamy się w kręgu swobodnych wypowiedzi i to właśnie forum jest odpowiednim miejscem więc… Tu nie chodzi o błędy , które Pan popełnia , o brak chęci czy nie wkładanie serca w to co Pan robi. Generalnie nic nie można Panu zarzucić. Chodzi o coś więcej.
Sposób prowadzenia Listy w obecnej formie jest ogólnie rzecz ujmując przeźroczysty , bezbarwny , przewidywalny czyli nijaki. Sparafrazuję może słowa Wojtka Manna i napiszę jak można z pozornie jeszcze (mam nadzieję) nie wyeksploatowanej formy zrobić formę karykaturalną i znudzić się ją w stosunkowo krótkim czasie. Tu nie chodzi o mój stosunek do Piotra Barona jako człowieka. Pan Piotr to bardzo sympatyczny i miły gość , tyle tylko , że nie na prezentera Listy Przebojów o stylu i charakterze , który wypracowywany był przez lata. Jako prowadzący humorystyczną audycję muzyczną z lekką , łatwą i przyjemną muzyczką i wszelakimi konkursami dla słuchaczy jak najbardziej, coś w stylu Kubulka , jak najbardziej. Większość z nas wie , że Kubulek pasuje na druha zastępowego jak pięść do nosa. Tu nie chodzi o chęć próby dorównania Markowi , bo oczywistym jest nie żaden zastępca mu nie sprosta , tu nie chodzi o wieczne odnoszenie się do sposobu w jaki Marek prowadził Listę. Tu chodzi o zrobienie audycji własnej , ciekawej , według własnego pomysłu. Robienie ciągłego zamieszania (jakieś Dookoła Listy , Lista sprzed tysiąca lat i rzucanie bzdurnymi pomysłami na lewo i prawo typu Lista z autobusu , z Chicago , które pojawiają się i znikają jak kamfora) świadczy nie tyle o próbach robienia czegoś , tylko świadczy też o chaosie i nie daje gwarancji jak przyzwyczaić i zatrzymać słuchacza na dłużej przy radiu w perspektywie miesięcy. Takie odnoszę wrażenie że to troszkę taki Pinokio kłamczuszek , co to boi się , wzbrania , a nosek robi się coraz dłuższy i dłuższy… Swoją cegiełkę dorzucają też niestety forowicze/forumowicze których niektóre wspólne pomysły troszkę mącą w główce Pana Piotra. Łatwo jest podatny na wszelkiego rodzaju sugestie , to dobrze że potrafi słuchać , tyle tylko że nie można jednocześnie trzymać za ogon 5-ciu srok , trzeba umieć się na coś zdecydować. Piotr jest kochany , cudowny , bo się ze wszystkimi zgadza , na nikogo złego słowa nie powie , nikogo nie chce urazić , a że o forum czasem wspomni , więc gra gitara.
Nie jest w stanie mnie niczym zaskoczyć i do tego stopnia jest przewidywalny , że wiem już po 19.05 co się wydarzy : temacik - gdzie państwa dopadła lista , kolacja przy świecach , Maniek i te rzeczy i lecimy. Oceniając Barona mam czasami wrażenie , że powstało coś na wzór kółka wzajemnej adoracji, w którym każdy przytakuje i zgadza się ze wszystkim i wszystkimi i mówi o dawaniu czasu. Poczekalnia w obecnej formie w ogóle nie będzie rozpoznawalna. Czy to jeszcze jest lista czy już zestaw ulubionych utworów na który głosowali słuchacze w danym tygodniu ? A może Lista Power Play ? Przesadziłem. Chcecie rotacji – dobra zróbmy rotację że zamiast poczekalni zagrajmy powiedzmy 30 nowości w zestawie i tak co tydzień , nie będzie przyzwyczajania się do uprzednio granych piosenek tylko co tydzień będzie nowa dostawa , a poczekalnię albo odczytujmy na antenie i albo dawajmy w internecie. Mówicie o rotacji – a czym byłaby lista bez piosenek przebywających po 30 i 40 tygodni , czy kojarzenie ich po takim charakterystycznym pobycie z zestawieniu nie dodaje uroku i nie odciska śladu w historii , czy tylko powszechne zadowolenie ma sprawiać usłyszenie większości nowości pojawiających się na singlach. Kijem rzeki nie zawrócimy , nie zwiększy się gwałtownie ilość osób oddających głosy na listę i nie zmieni się też profil słuchacza. Niech odbywa się to naturalnie bez psucia na siłę czegoś co w miarę funkcjonuje… Obawiam się , że ilość osób oddających głosy i tworzących Listę ma ścisły związek z tym co ogólnie serwuje Program III , a z tym jak wiemy kiepściutko. Czy Panu Piotrowi brakuje antenowego czasu w swoich audycjach w tygodniu , żeby wykroić stałe kąciki jak teraz na nowości ? Chyba nie jest konieczny dodatkowy TuBaron w sobotę kosztem poczekalni ? Listę a la Szydłowska chyba już przerabialiśmy… Słuchacze to nie tylko garstka kilkudziesięciu forowiczów ale także kilkadziesiąt tysięcy którzy mam nadzieję jeszcze starają się włączyć radio o 19.05. Nie są tak zorganizowani , ale mają zdolność oceny formy jaką otrzymują.
Tak naprawdę nie chodzi tu o żadne większe zmiany , żadną sobotę czy granie tych nieszczęsnych nowości w pseudopoczekalni, bo w dzisiejszych realiach co byśmy nie wymyślili i tak nie będzie miało to większego przełożenia na słuchalność i wzrost popularności. Chodzi o pomysł i charyzmę , bo to jest to co Baronowi brakuje przede wszystkim. Zawsze był populistą i zrobi wszystko byle tylko przypodobać się słuchaczowi , a to już na starcie działa na jego niekorzyść. Jasne , że nie przestanę słuchać tylko dlatego , że dzieje się tak a nie inaczej , choć wielu weteranów już przestaje…
Pozostaje mi , i mam nadzieję nie tylko mi odliczać dni do …
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A oto moje sugestie co do pomysłów Bobbiego
bobby-x pisze: z tym Buuuuuuuuuuuuuuuu to przesada.
1. Bardzo dobrze, że Balonik próbuje zmienić tę bardzo stagnacyjną listę.
2. Bardzo dobrze, że są prezentowane nowości na początku listy nawet kosztem poczekalni. Notowacze mają wiekszy problem z zapisem pozycji (ja się niewyrobiłem od 50 do 44) ale coś kosztem czegoś. Czyli w poczekalni gramy nowości i tylko utwory idące do góry.
3. W Tu Baron też dobry pomysł z graniem kilku nowości we fragmentach po 11:30. Trzeba w końcu promować nowości. Można powiedzieć, że poczekalnia wygląda też tak trochę dzięki kilku słuchaczom, którzy molestowali Balonika, więc nie można tylko Jego winić.
Racja. Z tymi watkami zgadzam się w całej zupełności
bobby-x pisze: 5. Ja jeszcze w zestawie do głosowania zaznaczałbym nowości czerwonym kolorem w danym tygodniu lub wywalił je na samą górę. To chyba nie jest problem techniczny dla Trójkowych informatyków tylko pewnie jak zwykle problem typu że "robią to z obowiązku w godzinach pracy" a nie typu "jesteśmy zapaleńcami i wprowadzamy takie zmiany z przyjemnością". Co jeszcze:
O to już wiele razy upomianłem się
bobby-x pisze: 7. denerwuje mnie ujawnianie wszystkich wyników listy do ostatniej 110 czy 125 pozycji, ponieważ ma byc to lista przebojów czyli utworów na które oddano najwięcej głosów a nie gdzie oddano też po jednym, po dwa, po trzy głosy.
Ale to jest ciekawostka w pełnym tego słowa znaczeniu. Mi się podoba. Po jakimś czasie zostaje usuwana, więc nie ma z tym najmniejszych problemów. Pozstaje lista przebojów NAJLEPSZYCH utworów.
bobby-x pisze: 8. zastosowałbym jeszcze jedną zasadę w zestawie do głosowania, jak utwór wypada z poczekalni i niewróci po 3 tygodniach to wylatuje z zestawu do głosowania. Tu Kajman może spoko to kontrolować.

9 jest jeszcze jeden mocno radykalny, który akurat mnie sie niepodoba. Jeśli utwór spada do 5 dychy i jest więcej niż 10 tygodni w poczekalni to wylatuje z listy.

10. w zestawie do głosowania dałbym jeszcze jedno ograniczenie. Jeśli utwór od momentu wstawienia do głosowania nie wejdzie do 50-tki po 10-15 tygodniach to powinien być usunięty z zestawu. Tu też Kajman może spoko to kontrolować.
W tych przypadkach jestem częściowym przeciwnikiem. Jestem za tym aby lista była liberalna, tzn jeżeli piosenka sie podoba to dlaczego ją usuwać. Myślę, ze usuwanie z zestawu powinno następowac na podstawie tendencji spadkowej danego kawałka. Jeżeli zauwazone jest że od kilku tyg liczba głosów na dany utwór spada wtedy dopiero kawałek powinien byc usuwany z zestawu. Natomiast jeżeli utwór powolutku (ale jednak) dostaje coraz więcej głosów (nawet jak ma ich jeszcze nieiwiele) powinien wciąz być dostepny do głosowania.
Sucha zasada jaką zaproponowałeś mogłaby zaszkodzić niektóym przyszłym przebojom.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Do Fanatyka:
Akurat w moim mniemaniu Pan Piotr ma swój styl, kóry jak najabrdziej mi odpowiada. Potrzeba jeszcze trochę czasu aby się skrystalizował. Nie trzeba oceniać audycji, kóra dopiero tak naprawdę pierwszy raz była prawdziwą Balonikową bo o nowej porze oddzielona od Niedźwiedziowej. Konkursy, goście i już tradycyjne pytanie "Gdzie dopadął nas lista" ubarwia listę i wcale mnie nie irytuje.
Zmiany są czasem trudne to przełknięcia i zawsze powodują jakiś mentlik, ale trzeba przez to przejść i uzmysłowić sobie, ze każdy inny prezenter narzuciłby swoje zasady. A te, które dał nam Balonik nie są przesadnie rewolucyjne i w dobrym guście, klimacie. Lista zostala trochę odświeżona.
Dla mnie Balonik od dłuższego czasu najbardziej pasował mi na zastępcę Niedźwiedzia jako, że w jakiś sposób jest mi podobny do Marka sposób prowadzenia listy.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Ahoj!

Moze post bedzie bardzo chaotyczny, ale cóż, taki jestem. Zbyt dużo mysli krąży wokol sobotniej Listy. Zbyt wiele pytań. Dlaczego tak a nie inaczej?

Bardzo cieszę się z głosu Fanatyka. Bardzo Ci za to dziekuję. Ocena dojrzała, na "chłodno", z perspektywy "zasuszonego" słuchacza Listy ale także jako wyraziciela zwykłego/niezwykłego słuchacza Listy.

Nie bede przypominał swoich racji raz jeszcze. Dosyc dużo, i dosyć czesto (moze zbyt czesto) wyrazałem je tutaj na Forum w róznych miejscach. Oceny były spontaniczne, emocjonalne, żywe - ale przecież takie ma być Radio. Nieprawda???

Bardzo podobało mi się stanowosko Fanatyka co do grania nowości przez Barona. Pan Piotr ma przecież w tygodniu aż 15 godzin audycji !!! :shock: !!! Czy to jeszcze za mało???? Czy potrzebna jest dodatkowa godzina w sobote na granie nowości???? Kosztem zestawienia???? Dziś też balon grał w TuBaronie nowosci (3-4) ale znów :evil: ze fragmencikach. za mało czasu???

Niech zagra w kaciku dziennie raptem 3 nowości. W tygodnu wyjdzie ok 15 zagranych nowych utworów. Mało??? Ma przecież jeszcze resztę audycji. Między Fishem a "snujem" mozna przecież zagrać nowy Hard-Fi czy Kasier Chiefs...

Miało to jakiś sens, gdy Lista miała 4 godziny (18.00-22.00). Wychodzi na to, ze wówczas Lista miała optymalną forme. Godzina na nowości, starocie, Listy z Wysp i zza Oceanu i na markowe dyrdymałki.

Teraz zaś pierwsza godzina Listy by Baron jest zupełnie nieczytelna. Skoro tutejsi Forumowicze (w większości specjaliści od słuchania Listy, zaangażowani; itp. ) się gubią - to jak tę nową wersję odbierają ststystyczni Słuchacze, których, jakby nie było, sa tysiace???

Słychac było, jak Baron im dłuzej trwała Lista tym bardziej tracił humor. Nie dlatego, ze spływało coraz mnie pochwał z Forum. Pewnie dlatego, ze e-maile słali inni słuchacze - rozczarowani nową forma Listy. Słuchacz Programu III nie ma jedynie 15-16 lat, nie nosi tylko spodni spuszczonych w kroku i nie ma modnego tatuażu na łydce...

Jak zauwazył Fanatyk - problem nie leży w samej tylko liście. Zagubiony jest cały Program III. Brak zdecydowania i długofalowej polityki. Nie wiadomo, czy trujka ma więcej grać Teh Hives, Biffy Clyro czy H-Blocks, czy Makowieckiego, Steczkowską czy Reni Jusis? O smooth jazzie (ala Radio Pin) już zapomnijmy. Pogrzeb odbył sie pod koniec lipca... :-/

Panie Skowroński - co jest ważniejsze: debaty i wybory, czy tonący powoli Program III, za który Pan odpowiada???

Niedawno zakonczyła się Wieeeeeeeelka akcja "Trójka przekracza granice". Zapowiadana jako największe logistyczne przedsięwzięcie Polskiego Radia. Towarzyszył temu wielki budżet, nawet reklama w prasie (czy w telewizji też to nie wiem, bo nie oglądam dużo). Kto z nas słuchał tego z pasja??? kto z nas zachęcał innych aby koniecznie posłuchali??? jak bardzo uatrakcyjniło to "elitarnosc" Trójki???? Odpowiedzi sa raczej mało pozytywne. Podejrzewam też, ze w samej redacji Trójki jest lekka "żałoba" ;-) Ech...

Koncze te dyrdymałki, zupełnie nie wiedzac co i ja bedzie. Mysli jest jeszcze tysiace, ale palców tylko 10, a rąk dwie. I jedno Forum.

Fanatyk - jeszcze raz dziekuję za Głos - bardzo wazny Głos. Pozdrawiam i...cóż na zostaje: uszy do góry. "Jeszcze bedzie przepieknie..." albo "Znów wszystko poszło nie tak..."

Niedzwiedz napisał w piątek "Do uslyszenia, zobaczenia, poczytania". Ja wciąż piszę "Do nasłuchania" panie Marku
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ja staram się myslec pozytywnie. Skowroński wydobył "Trójkę" z TrUjki" i chwała jemu za to. A polityka? Niech sobie bedzie. Na pewno jest wielu słuchaczy, którzy z tego powodu słuchają naszego radia. W każdym razie rządy Skowrona są najlepsze od wielu lat.

A co do listy. Fakt, ze poczeklania jest trochę chaotyczna, ale w moim odczuciu zawsze była niespójna, troche manipulowana, z podwónymi miejscami, czasem naciąganymi. A to, ze Baloik poświęca czas na nowośći, to bardzo dobra rzecz. W innych audycjach może pusczać, albo i nie, ale w czasie listy jest to konieczne. Przeciez słuchacze listy nie są zobowiązani śledzić wszystkie audycje Balonika tylko z tego powodu, że będzie grać nowośći czy cokolwiek związane z listą. LP3 trwa od 19 do 22 i tam jest na to najbardziej odpowiedni czas.
Najważniejsze, że top 30 pozostaje taki jak był. Równie dobrze Balonik mógłby pokombinować i tam, a miałby do tego jak najbardziej prawo i trzeba byłoby to uszanować. Zostawił wszystko po staremu i jest OK.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: adamDD »

Trochę powtórzę swój pierwszy wpis, ale też go znacznie rozszerzę.
Słucham listy od 42 notowania (luty 1982r.) i dzięki niej zakochałem się w Republice i tak zostało m do dziś.
Jako wieloletniemu słuchaczowi zależy mi na tym żeby lista była dobra, a muszę przyznać, że ostatnio MUZYCZNIE raczej mi nie odpowiada - no ale cóż - taki gust słuchaczy.
Co do zmian na liście -b. podoba mi się promocja nowości. Zawsze mnie wkurzało, że nie kojarzę ponad połowy nagrań którę są na liście do głosowania w internecie. Może teraz się to zmieni...
Mam nadzieję, ze te nowości bedą grane nie tylko na początku listy, ale też w codziennej audycji o 11.30.
Natomiast nie podoba mi się pomysł nie puszczania nagrań, które spadły w poczekalni - ta poczekalnia jest przez to strasznie rozbita. Uwazam, ze można by je puścić, choć w minimalnym skrócie - np. 30 sekund i przez godzinę dało by się zmieścić trochę nowości i całą poczekalnię (np. bez podwójnych miejsc)
A tak w ogóle to myślę, ze Balonikowi idzie całkiem nieźle i mam nadzieje, ze czyta te nasze propozycje i weźmie je pod uwagę.

I jeszcze jedna uwaga - czy nagrania na które można głosować przez internet NIE MOGŁYBY BYĆ UDOSTĘPNIONE DO ODSŁUCHU np. w krótkich minutowych fragmentach !!!! Myśle, ze technicznie ta sprawa nie jest trudna do rozwiazania.
W ten sposób, chętni mogliby sobie przed głosowaniem przypomnieć niektore kawałki i nie umykałoby słuchaczom wiele nagrań mniej znanych wykonawców, które im się podobają.
Ja tak często mam, że słyszę w Trójce fajny kawałek (jednak niestety prowadzący go nie zapowiada), z checią bym na niego zagłosował i zainteresował sie wykonawcą, ale nie wiem kto to śpiewa.
Jesienią w ten sposób umknęły mi już 3 kawałki - słyszane kilka razy w audycjach porannych, które potem nie pojawiły sie na liscie... Oczywiscie nie mogłem na nie zagłosowac , bo nie wiedziałem kto jest wykonawcą !

Pewnie nie tylko ja mam ten "problem", więc może ten pomysł z "odsłuchami" jest dobry.


pozdrawiam adam z gdańska
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

I jeszcze jedna uwaga - czy nagrania na które można głosować przez internet NIE MOGŁYBY BYĆ UDOSTĘPNIONE DO ODSŁUCHU np. w krótkich minutowych fragmentach !!!!
Ten problem był poruszany na forum wielokrotnie i to juz od bardzo dawna. Niestety jak dotychczas nic się nie zmieniło...
grzes

Post autor: grzes »

Ja (wiem, że nie ładnie zaczynać, tak zdanie:) poprę Fanatyka, dlatego że:
1.Rozmawiałem z Fanatykiem na zlocie miesiąc temu i od tej pory nic pozytywnego jak dla mnie się nie pojawiło na liście i co do stylu Baron-a
2.Wtedy mówiłem do zlotowiczów, że słucham tylko wyrywkowo (żeby robić tabelki i średnie), bo za długie lata poświęciłem na tą bazę którą mam
2.Od 9 do 12 się w miarę sprawdzał (choć nigdy strasznie się nie podobał), ale teraz nowości niepełne to też jest pomyłka (ciężko puścić kilkadziesiąt sekund dłużej?

To są moje ogólne wnioski. Bo w sobotę do 21, oraz wczoraj i dzisiaj siedząc w samochodzie miałem włączoną trójkę (tak na dłuższy czas) i muszę z żalem przyznać, że niestety ale jako całość trójka się bardzo mocno spaprała i dużo moich znajomych słucha jej z przyzwyczjenia. Ale do kiedy?) Nie pomogą tu wstawki o Fiszu itd :cry:
grzes

Post autor: grzes »

Słucham listy od 42 notowania (luty 1982r.) i
Ja słucham od mniej więcej 450 notowań dalej, ale te o kórym piszesz było w 1983 :D
grzes

Post autor: grzes »

Cytat:
Słucham listy od 42 notowania (luty 1982r.) i

Ja słucham od mniej więcej 450 notowań dalej, ale te o kórym piszesz było w 1983
przepraszam od 350 notowania :lol:
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Uważam że krytyczne wypowiedzi Fanatyka, zbysza czy grzesosta są ciekawe i potrzebne, jak w każdej dyskusji, nawet jeśli nie ze wszystkim co piszą się zgadzam.

Moim zdaniem Balonik radzi sobie na liście naprawdę dobrze, chociaż... Ostatnią listę piątkową słuchałem razem z rodzicami, i po liście wszyscy mieliśmy podobne zdanie - lista była jakaś taka byle jaka. Może rzeczywiście forowicze (forumowicze) oceniają listę i prowadzącego lepiej niż przeciętny słuchacz Trójki? Bo Balonik wspomina o forum w czasie listy...

Z drugiej strony zgadzam się z tadziem3. Lista zachowała swój charakter, a Baron nie sili się na jakieś dramatyczne rewolucje. To chyba dobrze.

Szczerze mówiąc nie wiem co sądzić. Ale przyznam, że te krytyczne wypowiedzi zmusiły mnie do zastanowienia się nad "kondycją" listy.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

grzesost pisze: To są moje ogólne wnioski. Bo w sobotę do 21, oraz wczoraj i dzisiaj siedząc w samochodzie miałem włączoną trójkę (tak na dłuższy czas) i muszę z żalem przyznać, że niestety ale jako całość trójka się bardzo mocno spaprała i dużo moich znajomych słucha jej z przyzwyczjenia. Ale do kiedy?) Nie pomogą tu wstawki o Fiszu itd :cry:
No z tym nie moge sie zgodzić. Chyba, że porównujesz "Trójkę" z przed 10 lat i więcej. Ostatnio właśnie bardzo sie poprawiła jakość naszego radia. Jak przypomnę muzykę z playlist i to jeszcze w kiepskim wydaniu, oraz zanikanie autorskich audycji na rzecz kiczowatej sieczki muzyczenj, to az mi nie dobrze sie robi. Od momentu rządów Skowrońskiego mamy przynajmniej częściowy bardzo pozytywny powrót do najlepszych lat.

A co do Barona i listy.
Z góry było wiadomo, że lista bez Niedźwiedzia to nie będzie już TO. Listy mogło w ogóle nie być, a Balonik wcale nie był tak uradowany z tego, że jest następcą po Niedźwiedziu. Wspominał o tych niepochlebnych komentarzach internautów. Baron wcale nie musi tej listy prowadzić, w każdej chwili (albo po zakończeniu tego roku) może powiedzieć dość i koniec, a ktoś kto po nim przyjdzie zaprowadzi całkiem radykalne rządy i to już nie bedzie narzekanie tylko na zbyt krótkie odtwarzanie utworów w poczekalni.
Póki co cieszmy sie tym co jest, a Balonik jak na razie nie niszczy magii listy
grzes

Post autor: grzes »

Moim zdaniem Balonik radzi sobie na liście naprawdę dobrze, chociaż... Ostatnią listę piątkową słuchałem razem z rodzicami, i po liście wszyscy mieliśmy podobne zdanie - lista była jakaś taka byle jaka. Może rzeczywiście forowicze (forumowicze) oceniają listę i prowadzącego lepiej niż przeciętny słuchacz Trójki? Bo Balonik wspomina o forum w czasie listy...
Tylko zauważ jedno, że jak Niedzwiedź nie wsponinał o forum to i tak sporo ludzi, którzy są zarejestrowni na forum, bądz nie (jak np.Marcin B., gdzie w tej chwili jest zarejetrowanych niacałe 1500 osób). Robili zestawienia (i słuchali listy) dla swojej przyjemności. W tym miejscu chwała dla Jacka że próbuje to wszystko udostępnić. A niestety prowadzenie Barona (wiem że ciężko po kimś przejąć schedę) nie podoba się większości moich znajomych. Prosty przykład dzisiaj jak się pytał o koncert w Chorzowie, tak przypadkiem przekrcił to co napisałem (a nie było tam wulgaryzmów;) i dlatego nie trawie Barona
grzes

Post autor: grzes »

Tadziu3 (nie będzie cytatu), nie o to chodzi. Jeśli jedziesz samochodem chcesz posłuchać muzyki, kawału itd. a nie rozmówek politycznych od rana (nie mówiąc o godzinach za 15 minut przed), choć wiem że są wybory. Ale jest ten problem że do 9 sa jakieś dyrdymałki polityczne i niestety przełanczam wtedy na stację inną jak "trójka" bo tam grają "gnioty", ale zawsze wolę sluchać to od polityki. Jedyny program który trawię to jest akademia rozrywki i nocne audycje Kaczkowskiego
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ok, rozumiem Cię.
Ja jednak wolę czasem posłucać mowy, a nie kiepskich piosenek, nawet jak jadę samochodem. A że czasem natrafiam na politykę... cóż. W sumie nawet lubię jej słuchać, bo to jest ostatnio jednyne źródło informacji o tym, co się dzieje w kampanii wyborczej.
Potrafię zrozumieć Twoje podejście, bo wielu moich znajomych też tak ma.
j64
Posty: 176
Rejestracja: pt sie 03, 2007 2:39 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: j64 »

Jeśli chodzi o słuchanie radia w samochodzie, to się zgadzam. Szczególnie jak jadę z mężem,to to bardzo przeszkadza i dlatego też przełączamy. Chociażby na Złote przeboje :) .
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

grzesost pisze:(...) Jeśli jedziesz samochodem chcesz posłuchać muzyki, kawału itd. a nie rozmówek politycznych od rana (nie mówiąc o godzinach za 15 minut przed), choć wiem że są wybory. Ale jest ten problem że do 9 sa jakieś dyrdymałki polityczne i niestety przełanczam wtedy na stację inną jak "trójka" bo tam grają "gnioty", ale zawsze wolę sluchać to od polityki. (...)
trochę tym samym oddalamy się od głównego tematu ale pragnę tylko zauważyć, że słynne pogrzeby 'trUjki' odbywały się właśnie po tym, gdy na antenie zaczęło być coraz mniej audycji 'rozmawianych', a coraz więcej muzyki playlistowej. teraz się okaże, że znowu Trójka umiera, bo powraca do formuły bardziej publicystycznej i bardziej specjalistycznej jeśli chodzi o audycje muzyczne...
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

grzesost pisze:(...) Tylko zauważ jedno, że jak Niedzwiedź nie wsponinał o forum to i tak sporo ludzi, którzy są zarejestrowni na forum, bądz nie (jak np.Marcin B., gdzie w tej chwili jest zarejetrowanych niacałe 1500 osób). Robili zestawienia (i słuchali listy) dla swojej przyjemności. W tym miejscu chwała dla Jacka że próbuje to wszystko udostępnić. A niestety prowadzenie Barona (wiem że ciężko po kimś przejąć schedę) nie podoba się większości moich znajomych. (...)
myślę, że jakie by te zmiany nie były, istniałoby niebezpieczeństwo, że nie spotkałoby się z aprobatą. tylko dlatego, że są to po prostu ZMIANY. a my przyzwyczajamy się bardzo mocno do tego, co trwa od dłuższego czasu. tu dochodzi jeszcze fakt, że to trwało w związku z WIELKIM człowiekiem. tym większa szansa obniżania wartości tego, co się zmienia.
poczekać trzeba, do nowego też się można przyzwyczaić - i to nie w takim sensie, że 'jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma', tylko rzeczywiście dostrzega się jego sensowność.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Fanatyk pisze:Pozwolę sobie zabrać głos ...... mam nadzieję nie tylko mi odliczać dni do …

Ale przywaliłeś Robercie z grubej rury.

Ba! nie przywaliłeś tylko wystawiłeś w Dębicy na rynku takie potężne działa z Navarony, odpaliłeś ląd i bum, bum, bum na Warszawę, ba nie na Warszawę na Myśliwiecką. No, nieźle, nieźle...
Czy widzisz po 1330 notowaniu tylko same minusy ??? Czemu oceniłeś tylko Balona a nie oceniłeś Niedźwiedzia. Jeśli ja bym napisał tak długiego maila na Barona to zapewniam Ciebie, że mail na Niedźwiedzia byłby negatywnie trzy razy dłuższy !!! ale nie zrobię tego bo szanuję Misia i Balonika za to co robią - w podziękowaniu za 2/3 moich sobót, piątków i sobót.
Mr. Dark
Posty: 1493
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:18 pm
Lokalizacja: z ciemności

Post autor: Mr. Dark »

neon.ka pisze:
grzesost pisze:(...) Jeśli jedziesz samochodem chcesz posłuchać muzyki, kawału itd. a nie rozmówek politycznych od rana (nie mówiąc o godzinach za 15 minut przed), choć wiem że są wybory. Ale jest ten problem że do 9 sa jakieś dyrdymałki polityczne i niestety przełanczam wtedy na stację inną jak "trójka" bo tam grają "gnioty", ale zawsze wolę sluchać to od polityki. (...)
trochę tym samym oddalamy się od głównego tematu ale pragnę tylko zauważyć, że słynne pogrzeby 'trUjki' odbywały się właśnie po tym, gdy na antenie zaczęło być coraz mniej audycji 'rozmawianych', a coraz więcej muzyki playlistowej. teraz się okaże, że znowu Trójka umiera, bo powraca do formuły bardziej publicystycznej i bardziej specjalistycznej jeśli chodzi o audycje muzyczne...
Może to trochę nie na temat... Nie macie wrażenia, że Trójka za rządów Skowrońskiego jest stacją dosyć izolowaną?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Mr. Dark pisze:
neon.ka pisze:
grzesost pisze:(...) Jeśli jedziesz samochodem chcesz posłuchać muzyki, kawału itd. a nie rozmówek politycznych od rana (nie mówiąc o godzinach za 15 minut przed), choć wiem że są wybory. Ale jest ten problem że do 9 sa jakieś dyrdymałki polityczne i niestety przełanczam wtedy na stację inną jak "trójka" bo tam grają "gnioty", ale zawsze wolę sluchać to od polityki. (...)
trochę tym samym oddalamy się od głównego tematu ale pragnę tylko zauważyć, że słynne pogrzeby 'trUjki' odbywały się właśnie po tym, gdy na antenie zaczęło być coraz mniej audycji 'rozmawianych', a coraz więcej muzyki playlistowej. teraz się okaże, że znowu Trójka umiera, bo powraca do formuły bardziej publicystycznej i bardziej specjalistycznej jeśli chodzi o audycje muzyczne...
Może to trochę nie na temat... Nie macie wrażenia, że Trójka za rządów Skowrońskiego jest stacją dosyć izolowaną?
W jakim sensie izolowaną?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

bobby-x pisze:
Fanatyk pisze:Pozwolę sobie zabrać głos ...... mam nadzieję nie tylko mi odliczać dni do …

Ale przywaliłeś Robercie z grubej rury.

Ba! nie przywaliłeś tylko wystawiłeś w Dębicy na rynku takie potężne działa z Navarony, odpaliłeś ląd i bum, bum, bum na Warszawę, ba nie na Warszawę na Myśliwiecką. No, nieźle, nieźle...
Czy widzisz po 1330 notowaniu tylko same minusy ??? Czemu oceniłeś tylko Balona a nie oceniłeś Niedźwiedzia. Jeśli ja bym napisał tak długiego maila na Barona to zapewniam Ciebie, że mail na Niedźwiedzia byłby negatywnie trzy razy dłuższy !!! ale nie zrobię tego bo szanuję Misia i Balonika za to co robią - w podziękowaniu za 2/3 moich sobót, piątków i sobót.
Uważam, że głos Fanatyka jest zbyt ostry. Co nie znaczy, że nie zgadzam się z całym "wypisem". Każdy ma wady. Niedźwiedź je miał i Balon też je ma. Przecież nie zależy nam, aby Lista się skończyła. Mogło być duuuuuużo gorzej. Wymienię choćby ranek/noc każdego dnia...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Dokładnie, cieszmy sie z tego co mamy. Jeszcze bedziemy miec okazję aby ponarzekać.
Mr. Dark
Posty: 1493
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:18 pm
Lokalizacja: z ciemności

Post autor: Mr. Dark »

tadzio3 pisze:
Mr. Dark pisze: Może to trochę nie na temat... Nie macie wrażenia, że Trójka za rządów Skowrońskiego jest stacją dosyć izolowaną?
W jakim sensie izolowaną?
Według mnie, Trójka Skowrońskiego zamyka się w swoim świecie, przesadnie uzasadnia swoją odmienność, nie walczy o słuchaczy tak,jak powinna. Nie uważam, iż polityka dyrektora jest w 100% zła, aczkolwiek Trójka za czasów Laskowskiego (dobrze piszę?) była stacją bardziej zorganizowaną (np.Niedźwiecki i Metz mieli super godziny dla swoich audycji, a teraz?) i naprawdę zróżnicowaną, a co za tym idzie ciekawszą (choć nie zawsze z dobrą muzyką), począwszy od popowej tandety do najambitniejszych dzieł w Sjescie czy podobnej audycji. Dziś nawet z tym ostatnim jest problem, Niedźwieckiego nie ma, nie ma smooth jazzu, Korsak odszedł i przepadła muzyka klubowa. Wydaje się, że celem obecnej polityki zarządu jest utworzenie małej, wysublimowanej, posłusznej grupy odbiorców, czemu służą min. coraz dziwniejsze przesuwanie emisji audycji. Słyszałem koło siebie takie głosy, iż robią wszystko, ażeby ludzie ich nie słuchali. Więc jakieś zmiany muszą być...
ODPOWIEDZ