Piersi - "Baw się w ciuciubabkę (live)"

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Piersi - "Baw się w ciuciubabkę (live)"

Post autor: JC »

Poprawiony powinien być tytuł dotyczący piosenki zespołu Piersi pt. "Baw się w ciuciubabkę" - powinien być bowiem dopisek (live), bo wersja w 1996 r., która była na liście była wersją koncertową, z koncertu "Atlas polskiego rocka" (studyjna wersja, której na liście nie było została nagrana dwa lata wcześniej na płytę "Piersi i Przyjaciele"), podobnie jak to było z utworem "Spod chmury kapelusza" Niemena (który w 1996 r. też był w wersji z tego samego koncertu, przed nagraniem wersji studyjnej, i jeszcze zapisywany jako "Spod chmury kapelusza" a nie "Spodchmurykapelusza", jak to miało miejsce na płycie 5 lat później), który mimo zgłaszanej poprawki cały czas w archiwum błędnie figuruje jako jeden utwór debiutujący w 1996 r. i powracający w 2001 r. Mimo, że administratorzy są niechętni zmianom w archiwum to wiem, że jest wielu forumowiczów, dla których te informacje będą przydatne. Poniżej potwierdzenie....
https://www.fotosik.pl/zdjecie/ff0ad31fa6d30617
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6f551c67e116d922
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Piersi - "Baw się w ciuciubabkę (live)"

Post autor: bobby-x »

Dziękuję ci JC (Jacku) za bardzo obszerną wypowiedź. Też mam zapisane, że Niemen jest w dwóch różnych wersjach live i studyjnej, natomiast zapis mam ten sam bez spacji, czy to błąd? U mnie w zapiskach jako dwie osobne nowości, żaden tam powrót.
A co Pan Jacek przedstawia w swojej bazie, to zupełnie mnie to nie interesuje, ponieważ za wiele lat współpracy, otrzymałem w podziękowaniu joby. Ot tyle w temacie poprawek.

Gdybyś coś jeszcze JC wychwycił, pisz śmiało, na pewno zostanie to sprawdzone.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piersi - "Baw się w ciuciubabkę (live)"

Post autor: JC »

To nagranie "Spod chmury kapelusza" w wersji z koncertu "Atlas polskiego rocka" jest bodajże największym rarytasem spośród wszystkich piosenek, jakie pojawiły się na liście. Jedynie tego nagrania z lp3 wciąż usilnie poszukuję i niestety już utraciłem nadzieje, ponieważ w Trójkowym archiwum tego nie ma, co mi potwierdził Marek Niedźwiecki. Na tym koncercie był m.in. Piotr Kaczkowski, który nagrywał ten koncert na taśmę, która zaginęła (korespondowałem z nim mailowo w tej sprawie). Mi udało się jakiś czas temu zdobyć w bardzo dobrej jakości cały koncert Atlas Polskiego Rocka (i m.in. zgrać sobie tą listową wersję Ciuciubabki zespołu Piersi), jednak zapis wizualny pierwszej części koncertu, w której występował Czesław Niemen ograniczał się do piosenki "Czy mnie jeszcze pamiętasz". Po odśpiewaniu tej piosenki formalnie zakończyła się pierwsza część koncertu, Niemen dostał kwiaty i owacje na stojąco, zszedł ze sceny, a TVP przestała już rejestrować tę część koncertu (w drugiej części już przeważały młode polskie zespoły śpiewające piosenki Franciszka Walickiego). Po zejściu Niemena ze sceny, dopiero po jakimś czasie, gdy telewizyjne rejestratory były już wyłączone, owacjami publiczność spowodowała, że Niemen powrócił na scenę i zaśpiewał jeszcze dwie piosenki, w tym na koniec "Spod chmury kapelusza". Była to zatem ulotna chwila muzyki, która chyba pozostaje niezarejestrowana. Zapis ze spacjami jest na obecnych stronach Trójki i z tego co pamiętam był na poprzednich, ale zapis bez spacji chyba też zdaje się poprawny, na co wskazywałby fragment wspomnień Franciszka Walickiego, zamieszczony pod poniższym linkiem:)
http://www.polskirock.net/koncerty.html
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Piersi - "Baw się w ciuciubabkę (live)"

Post autor: bobby-x »

No widzisz JC, jakie masz niesamowite informacje. To pewnie potężne ilości godzin poszukiwań, mnóstwo maili i kasy wydane na to hobby. Brawo, brawo, brawo. Podziwiam Twój upór i determinację.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piersi - "Baw się w ciuciubabkę (live)"

Post autor: JC »

Dzięki:) Poszukiwania utworów zawsze poprzedza jakaś solidna informacja, której najlepszym źródłem są wiarygodni i uważni słuchacze. Zatem WIELKIE dzięki bobby-x za informacje od Ciebie (już Ty wiesz jakie:)).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Piersi - "Baw się w ciuciubabkę (live)"

Post autor: bobby-x »

JC pisze: ndz gru 16, 2018 6:38 pm Zatem WIELKIE dzięki bobby-x za informacje od Ciebie (już Ty wiesz jakie:)).
To cieszę się, że mogłem się z Tobą podzielić. Wracając do tematu głównego, zapisuję (live) w Ciuciubabce ale w danych dodatkowych, było sporo utworów w wersji live, gdzie tego dopisku nie było. Pozdr.
ODPOWIEDZ