Nasza Lista - kolejna edycja?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: Aro »

ja jednak będę wspierał stary system.
Po pierwsze, jest bardziej przejrzysty, po drugie, to nie zapasy żeby wprowadzać repasaże i dawać kolejne szanse.
W rundach pucharowych przegrany odpada, wygrany przechodzi. Proste jak budowa cepa.
Po co zmieniać dobre i sprawdzone zasady ? :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: jollyroger72 »

Aro pisze: pt gru 07, 2018 11:41 am ja jednak będę wspierał stary system.
(...) W rundach pucharowych przegrany odpada, wygrany przechodzi. Proste jak budowa cepa.
+1 :)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: dannar »

Jestem za takim systemem, który sprawi że więcej osób weźmie udział w zabawie. Niekoniecznie będzie to ten na który zagłosuje więcej osób. :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: Yacy »

skorzystam z powyższego postu:
Aro pisze: pt gru 07, 2018 11:41 am to nie zapasy żeby wprowadzać repasaże i dawać kolejne szanse.
:lol:
Aro pisze: pt gru 07, 2018 11:41 am Po co zmieniać dobre i sprawdzone zasady ?
dokładnie.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: adameria »

A kto powiedział, że stare zasady są dobre?
Właśnie podałem przykład, że nie były sprawdzone, bo w 1/32 odpadł utwór,
który, jak się potem okazało, po eliminacjach był na 3 miejscu. To jest dobre?

Tak, to nie są zapasy, ale piłka nożna czy inna dyscyplina sportu też nie. To jest NASZA lista. Po prostu.

Plebiscyt topowy też był na starych zasadach, a te nowe chyba jednak są lepsze,
bo unikamy przypadkowości w 2 etapach. Nawet jeśli to się od 2-3 lat odbywa kosztem
mojego (!) ulubionego wykonawcy. Nie ma przypadków...
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: Aro »

adameria pisze: pt gru 07, 2018 1:34 pm Właśnie podałem przykład, że nie były sprawdzone, bo w 1/32 odpadł utwór,
który, jak się potem okazało, po eliminacjach był na 3 miejscu. To jest dobre?
ale to nie jest argument który podważa, że stare zasady są niesprawdzone lub gorsze od nowych.
Widocznie forumowicze w tym bezpośrednim pojedynku w 1/32 np. uznali/zmienili zdanie, że to był jednak gorszy utwór, ewentualnie popierający go wcześniej zwyczajnie nie oddali głosów. Ale to już ich wina. A przyczyn może być więcej.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: konwicki1980 »

Ja jestem za starym systemem. Ostatnia edycja zdecydowanie sprawiła mi najmniej przyjemności ze wszystkich. Tym bardziej że jej zasady poznawaliśmy w trakcie gry tak jakby i zupełnie się to nie sprawdziło...
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: Artur »

Ja jestem za starym systemem, a wręcz za tym najstarszym
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: TStudent »

To może te repasaże zrobić dopiero od 1/8 finału? ;)
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: santosz »

Mi tam wszystko jedno, najważniejsze aby od fazy pucharowej dostępny był VAR
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: wwas »

To może ja dla odmiany stanę po stronie zwolenników nowego systemu. Bardziej podobało mi się w nim dawkowanie emocji, podczas gdy w starym wszystko dzieje się bardzo szybko, w dwóch pierwszych rundach pucharowych - dalszy ciąg to już właściwie farmalność. Z drugiej strony jednak nie zamierzam zbyt mocno płakać w razie powrotu do starego - bardzo chętnie wezmę udział w następnej edycji niezależnie od systemu.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: kajman »

Dla mnie nowy system był po prostu nudny, a dogrywki miały zero emocji.
Moim pomysłem na to, żeby utwory z wysokich miejsc po eliminacjach rzadziej odpadały byłoby głosowanie na 12 utworów.
wwas pisze: pt gru 07, 2018 4:07 pm dalszy ciąg to już właściwie farmalność
Taki jasnowidz jesteś? Ja kompletnie nie miałem pojęcia co jest faworytem, a co nie.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: wwas »

Formalność w sensie, że jedynym efektem jest ustawienie kolejności w czołówce, a przyznam, że to, który utwór znajdzie się na miejscu 12, a który na 13 emocjonuje mnie dość umiarkowanie. Poza tym fakt, że w czterech ostatnich rundach bierze udział dokładnie ten sam zestaw utworów, sprawia, że odbieram je jako lekko monotonne (ale nie jest to jakiś wielki problem, zwłaszcza że trwają stosunkowo krótko).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: Miszon »

Jak pisałem poprzednio - taka sytuacja że eliminacje nie oddają pucharów (albo odwrotnie raczej) wynika z tego, że eliminacje odbywają się wg innych zasad (głosy ważone) niż runda pucharowa (zwykła większość).

Aby urealnić eliminacje względem tego, co się potem wydarzy w rundzie pucharowej, należałoby wprowadzić zasadę, że w eliminacjach w pierwszej kolejności liczy się liczba głosów, a dopiero potem liczba punktów. To sprawi, że taki utwór jak tutaj przywołany nie zajmie 3 miejsca, bo zagłosowały na niego tylko 3 osoby, ale na pierwszym miejscu, tylko zajmie jakieś dalekie. I nie będzie wtedy sensacji, że utwór z 3 miejsca szybko odpadł ;-) .

Wystarczy taka zmiana i już będzie OK. Przy czym nie naciskam no to, dla mnie akurat zaskoczenia są ciekawe, aczkolwiek zdaje się że obecny system prowadzi do tego, że potem ktoś marudzi, że jego utwór był wysoko, ale odpadł.
Otóż wcale nie był wysoko, bo mało kto na niego głosował, jego wysokie miejsce było zafałszowane przez system głosowania. Wówczas taka osoba nie będzie marudziła i to może być jakiś plus ;-) .
Sam byłem ofiarą takiej rozbieżności (odpadł Żywiołak, na drugim miejscu w eliminacjach) i faktycznie trochę czułem zawód.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: Neo01 »

Na razie to nie mamy prowadzącego. Chyba że będzie nim kajman, ale wtedy to pewnie będą stare zasady, chyba że jednak jest inna możliwość?
Myślę że jak do końca weekendu nikt chętny się nie zgłosi, to nawet nie będzie innej opcji ;)
A co do zasad, to nowy system jest trochę sprawiedliwszy, ale jak będzie stary, to też się nie obrażę. Propozycja Miszona do rozważenia, na 12 utworów też można głosować, choć nie wiem czy to aż tak bardzo zmieni sytuację. W sumie dostosuję się do większości (i do prowadzącego :) ). A jeśli miałbym oddać głos to na nowy system.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: kajman »

Neo01 pisze: pt gru 07, 2018 9:46 pm na 12 utworów też można głosować, choć nie wiem czy to aż tak bardzo zmieni sytuację
Jeżeli byłoby 12 to sugerowałbym układ punktów 15, 12 i od 10 do 1. Taki układ premiowałby bardziej niż 10-miejscowy utwory, które miałyby dużo niższych miejsc niż te, który miały mniej, ale wyższych.
Powiem tak, że wolałbym nie prowadzić NL lecz jeżeli nikt inny się nie zgłosi to się podejmę. Ale jeżeli miałbym prowadzić według nowych zasad to ktoś musiałby mi przystępnie je wytłumaczyć.
Dodam jeszcze, że dla mnie największą wadą tego systemu jest to, że utwory mogą się ze sobą spotkać więcej niż raz.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: konwicki1980 »

Jeśli miałby być nowy system to ja poproszę gdzieś czarno na białym wytłumaczenie o co w nim chodzi i jak będzie wyglądać konkretna rozgrywka na wszystkich etapach.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: Neo01 »

Raczej będzie stary, bo wygląda na to, że i tak nie ma kto nowego tłumaczyć :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: kajman »

Jeżeli dobrze policzyłem jest 6:3 dla starego. Proszę o dalsze wypowiedzi do niedzieli włącznie. I także o to, czy jeżeli będzie obowiązywał stary system to będziemy punktować jak dawniej czy przejdziemy do punktowania 12 utworów z 15 (lub 14) punktami za pierwsze miejsce, 12 za drugie i od 10 za trzecie do 1 za dwunaste.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: ku3a »

to ja podtrzymuję to, że podtrzymywałem swoje zdanie na zakończenie poprzedniej edycji:
"podtrzymuję, że zmiany w regulaminie jak dla mnie na niekorzyść. przegrał to przegrał, odpadł to odpadł, na cholerę drążyć."
punktacja bez zmian.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: jollyroger72 »

Przyłączam się do zdania ku3y.
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: TStudent »

kajman pisze: pn gru 10, 2018 8:58 am czy jeżeli będzie obowiązywał stary system to będziemy punktować jak dawniej czy przejdziemy do punktowania 12 utworów z 15 (lub 14) punktami za pierwsze miejsce, 12 za drugie i od 10 za trzecie do 1 za dwunaste.
To drugie ;) 11 utworów to trochę bez sensu. Na wybór 11 utworów do punktowania musiałem poświęcić bagatela dwa tygodnie. Zawsze ten dwunasty może dużo pomóc. A czy za pierwsze ma być 15 czy 14, to jedna rybka. ;)
Stary system drabinkowy na pewno jest łatwiejszy do ogarnięcia i pójdzie szybciej. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: Neo01 »

Nie wiem czy już nie za późno...
Jeśli chodzi o mnie to głosowanie po staremu na 10 utworów mi jakoś szczególnie nie przeszkadza, ale jeśli chcecie 12, to mogę się do tego przyłączyć.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: Nivo »

Mi nie wypadało się wypowiadać, ale napiszę tylko, że cieszę sie, że kilku osobom system się spodobał. Jeszcze bardziej cieszę się, że mogłem go zaproponować oraz, że tak wiele osób dotrwało do końca zabawy pomimo, że nie zostali fanami :).

konwicki1980 - liczyłem, że wszystko stanie się jasne wraz z zobaczeniem tabeli (https://challonge.com/6kh6rfr3). Niestety nie mogłem pokazywać tej tabelki w trakcie trwania konkursu (za mało można anonimizować).
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista - kolejna edycja?

Post autor: konwicki1980 »

Tę tabelkę widziałem, ale dla mnie nie jest to czytelne za bardzo :)
ODPOWIEDZ