Radiowa Lista Przebojów Programu I

Dyskusje wszelakie na temat innych zestawień, czyli nie samą Listą Przebojów Trójki człowiek żyje... ;-)

Moderatorzy: jollyroger72, jollyroger72

darewski
Posty: 370
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 2:38 pm
Lokalizacja: STĄPORKOW

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: darewski »

A jednak cuda się zdarzają , odnalezione notowanie 8 i 9 Radiowej Listy Przebojów Programu I z 1974 r
Lista Przebojów Polskiego Radia — wydanie 8 z 24 listopada 1974:
1 (8). Nie odchodźcie, gitarzyści — Wawele;
2 (2). Na luzie — Dwa Plus Jeden;
3. A ty co? — Trubadurzy;
4 (3). Pytasz mnie, co ci dam — Partita;
5 (1). Motylem jestem — Irena Jarocka;
6 (7). Komu weselne dzieci? — Urszula Sipińska;
7 (5). Piosenka o przeciwzasypianiu — Maryla Rodowicz;
8 (10). Gdzie nie spojrzę – ty — Anna Jantar;
9 (6). Hej, dziewczyno! — Krzysztof Krawczyk;
10 (4). Czas relaksu — Andrzej i Eliza;

Lista Przebojów Polskiego Radia — wydanie 9 z 1 grudnia 1974:
1 (1). Motylem jestem — Irena Jarocka;
2 (2). Na luzie — Dwa Plus Jeden;
3. Człowiek od lat — Jerzy Grunwald/En Face;
4 (4). Pytasz mnie, co ci dam — Partita;
5 (8). Gdzie nie spojrzę – ty — Anna Jantar;
6 (6). Komu weselne dzieci? — Urszula Sipińska;
7 (7). Piosenka o przeciwzasypianiu — Maryla Rodowicz;
8 (3). A ty co? — Trubadurzy;
9 (9). Hej, dziewczyno! — Krzysztof Krawczyk;
10 (10). Czas relaksu — Andrzej i Eliza.
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Skoro już jesteśmy przy roku owym, to podczas penetracji starych gazet ("Radio i Telewizja") natknąłem się na program radiowej Jedynki z 22 lipca 1974, była to wielka uroczystość XXX-lecia PRL.
O godz. 8.10 anonsowano program "Przeboje 74" i nawet przedstawiono, kto będzie wykonywał!
Kolejno: Anna Jantar, Jarema Stępowski, Partita, Jadwiga Strzelecka, Bractwo Kurkowe, Test, Zbigniew Wodecki, Rama 111, Halina Frąckowiak, Czerwone Gitary.
Jakie zabrzmiały wówczas piosenki, można sobie jedynie "dośpiewać".
W poprzedzającą niedzielę 21 lipca Radiowej Piosenki Miesiąca nie było (na podstawie programu z tej samej gazety).
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: choroszcz »

Lato 85 to było chyba najbardziej owocne lato w historii jeśli chodzi o piosenki...o tematyce letniej,wakacyjnej
Naliczyłem aż 5 hitów.
Już nie ma dzikich plaż
Chałupy welcome to
Pocztówka z wakacji
Okruchy wspomnień
Więcej słońca
Wakacje w Amsterdamie
Można dodać...Sorry wspomnienie z Sopotu, Naga plaża
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

Lato roku 85 było wyjątkowo nieudane jeśli chodzi o pogodę (przeczuwały to "Wały Jagiellońskie", w czerwcowym zestawie kandydowała piosenka "Złote żniwa"). Ale przebojów na lato rzeczywiście, obrodziło jak nigdy.
Być może dopomógł w tym program "Studio Lato" w TVP1. Przez dziennikarzy został odsądzony od czci i wiary, ale miał sporą oglądalność. Nawet powstał cienki kawał "Przychodzi baba do lekarza i mówi: jestem chora bo oglądałam Studio Lato".
Nie powiem, oglądałem kilka (ale tylko kilka!) programów.
Próba kontynuacji programu, w innej wersji pół roku później - tytuł też był inny, ale zapamiętałem jak uczono telewidzów piosenki "Szał baj najt".
Tu przyznam się do znacznie gorszego grzechu. Wysłałem kartkę pocztową z głosami do plebiscytu Non-Stopu "Najlepsi w roku 1985" i jako kompozytora roku wytypowałem... Sławomira Sokołowskiego (lidera zespołu Bolter)! Ciekawe, czy jeszcze znalazł się choć jeden czytelnik NS o takim guście muzycznym. Żeby było ciekawiej, nie znosiłem piosenki "Daj mi tę noc" - a to też był przebój tamtego lata.
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: choroszcz »

Ja uważam,że Studio Lato było fajnym programem , owszem miałem 13 lat ale były w nim i ciekawe piosenki nie tylko polskie ( lansowano m.in The World Girl -Scritti Polliti) były ciekawe tematy np,,słomiany wdowiec '' byli Skauci Piwni czyli sporo humoru i jakis serial .
Studio 1 -tez `było szczególnie jesienią odskocznią od1 niedzielnej nudy w ciemne wieczory.
kicior99
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 25, 2019 10:39 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: kicior99 »

Tak sobie przeglądam stare wydania LPP1. Wydaje się, że w jednym przypadku mogę pomoc – piosenka Trzeciego Oddechu Kaczuchy z r. 1983, której dokładnego tytułu nikt nie znał, nazywała się "Kuś spod Hajnówki" – nawet dobrze ją pamiętam. Dziękuję za cały zestaw, na razie jestem przy roku 1984, jak będę w czymś jeszcze mógł pomóc, to się odezwę. Pozdrawiam.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: JC »

Tytuł utworu zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy brzmiał "Kuśka spod Hajnówki". A przy okazji, w 1982 r. na Radiowej Liście Przebojów odnotowany był zespół Brama i piosenka "na jeden dzień". Tak naprawdę to zespół nazywał się ZIELONA BRAMA. Zespół "Zielona Brama" powstał jeszcze w latach 70, w Gdańsku, i nazwę swą wziął odczywiście od jednego z największych zabytków Gdańska. Wokalistą zespołu był Jerzy Rajczyk, ten sam który za chwilę utworzył zespół Potop (Na oślep, Głupcom zostaw). Zespół "Brama" powstał po Potopie, dopiero w 1984 r., a zatem właściwą nazwą zespołu, który w 1982 r. wykonywał na RLP piosenkę "Na jeden dzień" był zespół "Zielona Brama". Z innych nagrań zespołu Zielona Brama, które w tamtym czasie zyskiwały umiarkowaną popularność były: "Czego mi trzeba", "Drzwi", "Galernicy", Ku nowym mitom", Nocny na Londyn", "Trzeci koncert", "Znajoma twarz", "Jestem UFO czyli Nol".
marcinparys11
Posty: 2345
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:01 pm

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: marcinparys11 »

"...i kochał swoje kuśkowate Białostockie" - taka sentencja zabrzmiała w refrenie w/w piosenki zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Ciekawe, na jakim nośniku zachował się ten utwór.

Skoro powróciliśmy do owego roku 1984, to skojarzyłem, że kiedyś zamieściłem streszczenie kompletu propozycji do Listy Przebojów Programu Pierwszego, które były oceniane przez dyżurnych krytyków.
Do końca marca 1985 wśród 15 propozycji (w każdym dniu roboczym po 3) ta środkowa to była zagraniczna. Też podlegała ocenie! Zdaje się, że dotychczas miałem tylko zamiar je również podać.
To niech będą.

Lipiec 1983
11. I like Chopin - Gazebo
12. Don't stop that crazy rhythm - Modern Romance
13. 18. Midnight blue - Dreamers
14. She works hard for the money - Donna Summer
15. 19. Rock 'n' roll is king - Electric Light Orchestra
25. Woman in you - Bee Gees

Sierpień 1983
2. Sunshine reggae - Laid Back
3. 10. Niech tak będzie (Így legyen) - Kati Kovacs
9. Foreign affair - Mike Oldfield & Maggie Reilly
17. Lady love me (one more time) - George Benson

Wrzesień 1983
1. Trouble in paradise - Al Jarreau
2. 9. Thriller - Michael Jackson
5. Don't cry - Asia
6. Big log - Robert Plant
7. 13. The star sisters - Stars On 45
8. Wrap your arms around me - Agnetha Faltskog
12. 20. Wrapped around your finger - The Police
21. Miałeś zły dzień (Měl jsi spatný den) - Helena Vondrackova
27. Love, in itself - Depeche Mode
29. The man with the 4-way hips - Tom Tom Club
30. I need you - F.R. David

Październik 1983
12. Love dance - Vision
17. He is sailing - Jon and Vangelis
26. Man* - Agnetha Faltskog
31. Ol' rag blues - Status Quo

Listopad 1983
7. Islands in the stream - Dolly Parton & Kenny Rogers
9. The Vendetta (still helpless) - Saga
14. Can't stop running - Space Monkey
16. Love me today - Suchi
21. Union of the snake - Duran Duran
23. Come back and stay - Paul Young
30. I can hear your heartbeat - Chris Rea

Grudzień 1983
5. 15. Never never comes - Classix Nouveaux
6. House of Salome - Kim Wilde
7. Mister man - Culture Club
8. 14. Cool blue - Eurythmics
11. Home by the sea - Genesis

Tam gdzie podawałem drugi numer dnia, to wówczas taką piosenkę oceniano ponownie.
Oczywiście, nie codziennie słuchałem i nie zapisałem również.
Do tej pory pamiętam, jak recenzent powiedział przy grupie Bee Gees: "Powiem wprost. Nie lubię tego zespołu".
przemekk70
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 11, 2020 11:43 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 52

Re:

Post autor: przemekk70 »

airborn pisze: śr sie 15, 2007 8:48 pm Ktoś pamięta i może udostępnić "September Song"? Dobrze mi się to kojarzy, a w ogóle nie pamiętam nic.
Ja pamiętam, a ściągnąłem ja sobie stąd:

http://hostuje.net/file.php?id=575e7867 ... a282cd7fb9
Przemyslav004
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 13, 2020 5:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Przemyslav004 »

Dzień dobry. Witam serdecznie. Mam pytanie. A czy w Programie I Polskiego Radia w latach 1985-1991 czy puszczano też jakieś zagraniczne przeboje, czy tylko polskie tylko puszczano już w tych latach, a zagranicznych już nie było? Pozdrawiam
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: JC »

beatpatt pisze: czw mar 26, 2009 10:41 pm Notowanie 206 15.04.1989

10 Nie wracaj na… - Jarosław Kozidrak (N)

P.S. Może ktoś wie jaki jest cały tytuł piosenki J.Kozidraka?
Ten utwór Jarosława Kozidraka miał tytuł "Nie wracaj na Gare du Nord". 4 lata później do tej kompozycji Kozidraka jego siostra napisała nowy tekst i wyszła piosenka "Przyjaciel" umieszczona na płycie Bajmu pt. "Płomień z nieba".
Przemyslav004
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 13, 2020 5:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Przemyslav004 »

Albo skąd Polacy znali ten przebój Desireless- Voyage, Voyage z 1987 roku czy Joy- Touch By Touch . Skąd Polacy znali Modern Talking, Bad Boys Blue, C.C. Catch, Sabrine, Savage, Sandre, Samanthe Fox, Kylie Minogue, Fancy czy Al Bano i Romine Power, czy Ricchi e Poveri. Przecież tego nie było na Liście Przebojów Trójki. Czy raczej nikt nie znał wtedy tego przeboju? Czy ktoś mi kiedyś wytłumaczy to, czy ja kiedyś dowiem się jak to było wtedy? Skąd? Bo ja lubię muzykę pop i disco z tamtych lat, oczywiście rock też. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: djjack »

Przemyslav004 pisze: ndz kwie 25, 2021 5:42 pm Albo skąd Polacy znali ten przebój Desireless- Voyage, Voyage z 1987 roku czy Joy- Touch By Touch . Skąd Polacy znali Modern Talking, Bad Boys Blue, C.C. Catch, Sabrine, Savage, Sandre, Samanthe Fox, Kylie Minogue, Fancy czy Al Bano i Romine Power, czy Ricchi e Poveri. Przecież tego nie było na Liście Przebojów Trójki. Czy raczej nikt nie znał wtedy tego przeboju? Czy ktoś mi kiedyś wytłumaczy to, czy ja kiedyś dowiem się jak to było wtedy? Skąd? Bo ja lubię muzykę pop i disco z tamtych lat, oczywiście rock też. Pozdrawiam serdecznie.
Oprócz Programu III, był w Polskim Radiu jeszcze Program I, II i IV. A do tego dwa programy TVP. A tam grano nie tylko piosenki znane z LPP3.
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: choroszcz »

Trojka grała raczej klimaty pop-rockowe . Hity disko graly inne stacje . Jedynka np miała program Magazyn Muzyczny Rytm tam sporo tego bylo oraz muzyki środka polskich wykonawcow. Ciezko bylo to nagrywac bo na falach dlugich był lekki szum ale ... Dwojka - czesto prezentowała audycje plytowe , uwaga w calosci . Klub Stereo , Klub plytowy itp.
W piatek po 22 w Dwojce radiowej Bgdan Fabianski grał sporo muzy disco i italo disko, w sobote była po 22 audycja Studio Stereo Zaprasza ( kliknij na YT) tam do 1 grano w calosci ( w czesciach -dwoch ) plyty CCC atch, MT i innych. W niedziele od wiosny 88 byla Europejska Lista Przebojow ,chyba od 14 -16.
W PROGRAMIE 4 - była rozglosnia HARCERSKA - a tam na liscie bylo sporo PUNK ROCKA i muzy alternatywnej , disco raczej odpadało.
No i jeszcze programy lokalne . Po 2-3 godziny dziennie . U mnie Radio Bialystok mialo kultowy program Muzyczny Telefon czyli hity na zyczenie - a tam sporo wloskich, sporo disko i wszystko co na topie .
Poza tym w dyskotekach -DJ miał kawałki ktore sciagał od ludzi z zagranicy .
Pamietam kasete DOKTORA HAKENBUSZA -z bluzgami , nikt nie grał tego w radiu . Ktos przyniosl jedni od drugich przegrywali i kazdy to miał . To był piekny czas , ludzie spotykali sie aby nagrywac muze i sluchac.
Czasami sluchalo sie tez na falach srednich ZACHODU ..np Radio Luksemburg itp ale szumiało i zaklocenia byly , dla naszych rodziców to nie przeszkadzało oni sie przy tym bawili !
Przemyslav004
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 13, 2020 5:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Przemyslav004 »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. A jeszcze mam takie pytanie, czy ktoś może pamięta czy w Programie 1 Polskiego Radia (w PR1, w Radiowej Jedynce) w latach 70-tych I 80-tych (1974-1983) odtwarzano czy emitowano może przeboje ABBY. Chodzi mi o ABBE. Czy oprócz tego, że przyjechali i wystąpili w Studio 2 w październiku w 1976 roku , to czy w Polskim Radiu emitowali w jakichś tam ilościach przeboje tego zespołu właśnie w Programie 1 Polskiego Radia?
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: djjack »

Przemyslav004 pisze: ndz maja 02, 2021 5:46 pm Bardzo dziękuję za odpowiedzi. A jeszcze mam takie pytanie, czy ktoś może pamięta czy w Programie 1 Polskiego Radia (w PR1, w Radiowej Jedynce) w latach 70-tych I 80-tych (1974-1983) odtwarzano czy emitowano może przeboje ABBY. Chodzi mi o ABBE. Czy oprócz tego, że przyjechali i wystąpili w Studio 2 w październiku w 1976 roku , to czy w Polskim Radiu emitowali w jakichś tam ilościach przeboje tego zespołu właśnie w Programie 1 Polskiego Radia?
Tak.
Przemyslav004
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 13, 2020 5:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Przemyslav004 »

Dobry wieczór. Dziękuję bardzo za odpowiedź. A np. Michael Jackson? Czy on był znany w latach 80-tych w PRL-u? Czy jego przeboje były tylko na Liście Przebojów Programu 3, a w Programie I Polskiego Radia nie puszczano tego wykonawcy? Czy w PR I też puszczano Michaela Jacksona? Albo czy np. te "nie-sztandarowe przeboje", bo to też są przeboje Michaela Jacksona jak np. "I Just Can't Stop Loving You" 1987 czy "The Girl Is Mine'' 1982 czy " Liberian Girl" , czy "Wanna Be Startin Somethin" 1983, "Human Nature" 1983, "Another Part of Me" 1988 , "Man in the Mirror 1988", "Leave Me Alone 1989" czy "Dirty Diana" to one też były znane w Polsce, czy je puszczano też?
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: choroszcz »

oczywiscie ,ze Jacksona grali . Jak przesledzisz notowania Listy Jedynki z lat 82-85 to chyba jest. Mało tego w latach 80 czesto były audycje gdzie grano płyty w całosci .Np Klub płytowy , Klub Stereo, Studio Stereo w pr 2 . Była tez Europejska Lista Przebojow od 1988 roku . Jacksona nie oszczedzano! Wymienione przez Ciebie utwory były na Trójce nawet na 1 miejscu np Dirty Diana w czerwcu 88 , w TV tez pokazywano jego clipy.Czas PRL nie był taki szary jak opowiadają , w muzyce był naprawdę kolorowy nawet u nas
Przemyslav004
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 13, 2020 5:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Przemyslav004 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A Madonna była znana w PRL-u w latach 80-tych i na początku lat 90-tych? Czy jej przeboje takie jak "Holiday" 1984, "Lucky Star", "Like a Virgin" 1984, "Material Girl" 1985, '' Into the Groove" 1985, "Crazy for You" 1985 , "Dress You Up" 1985, "Live to Tell" 1986 , "Papa Don' t Preach" 1986, "True Blue" 1986, "Open Your Heart" 1986, "La Isla Bonita" 1987, "Who' s That Girl" 1987, "Causing a Commotion" 1987, "Like a Prayer" 1989, "Express Yourself" 1989, '' Cherish" 1989, "Dear Jessie" 1989, "Vogue" 1990, " Hanky Panky" 1990, czy te jej przeboje były u nas znane, te która miała w latach 80-tych?
Czy ona miała jakichś fanów w PRL-u w latach 80-tych w Polsce?
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: djjack »

Przemyslav004 pisze: czw maja 06, 2021 3:12 pm Bardzo dziękuję za odpowiedź. A Madonna była znana w PRL-u w latach 80-tych i na początku lat 90-tych? Czy jej przeboje takie jak "Holiday" 1984, "Lucky Star", "Like a Virgin" 1984, "Material Girl" 1985, '' Into the Groove" 1985, "Crazy for You" 1985 , "Dress You Up" 1985, "Live to Tell" 1986 , "Papa Don' t Preach" 1986, "True Blue" 1986, "Open Your Heart" 1986, "La Isla Bonita" 1987, "Who' s That Girl" 1987, "Causing a Commotion" 1987, "Like a Prayer" 1989, "Express Yourself" 1989, '' Cherish" 1989, "Dear Jessie" 1989, "Vogue" 1990, " Hanky Panky" 1990, czy te jej przeboje były u nas znane, te która miała w latach 80-tych?
Czy ona miała jakichś fanów w PRL-u w latach 80-tych w Polsce?
Tak - była znana.
I miała fanów.
U mnie na ścianie wisiały na słomiance dwa superpostery Madonny z "Bravo" - jeden z 1986 r. (z czasów "Papa Don't Preach"), a drugi z "1987" roku (z czasów "Whos Thet Girl").
Jeden z nich (ten starszy) można zobaczyć w tym artykule
http://www.opowiadaczehistorii.pl/bravo/
Przemyslav004
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 13, 2020 5:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Przemyslav004 »

A czy w Programie 1 Polskiego Radia jak już zlikwidowali tą Listę Przebojów PR1 30.03. 1985 i jak przekształcono ją na Radiową Piosenkę Tygodnia, to czy nadal tam były jakieś zagraniczne przeboje typu pop, disco właśnie Madonna, Michael Jackson, Modern Talking,C.C. Catch, Sandra, Samantha Fox, Kylie Minogue, Tina Turner, George Michael, Elton John, Desireless- Voyage, Voyage, . Chodzi mi o lata 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990 . Czy wtedy też w PR1 były jakieś zachodnie popularne przeboje czy już nie w ogóle . Zaznaczam, że ja bardzo lubię polską muzykę z tamtych lat także, tylko pytam tak tylko z ciekawości.
hieronim22
Posty: 382
Rejestracja: pt sie 05, 2016 1:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 511

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: hieronim22 »

Czy to jest jakaś prowokacja? Nie możesz w jednym wpisie wymienić wszystkich wykonawców, którzy cię interesują? Jakieś punkty za kolejne wpisy zbierasz?
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2009
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: djjack »

Przemyslav004 pisze: czw maja 06, 2021 7:16 pm A czy w Programie 1 Polskiego Radia jak już zlikwidowali tą Listę Przebojów PR1 30.03. 1985 i jak przekształcono ją na Radiową Piosenkę Tygodnia, to czy nadal tam były jakieś zagraniczne przeboje typu pop, disco właśnie Madonna, Michael Jackson, Modern Talking,C.C. Catch, Sandra, Samantha Fox, Kylie Minogue, Tina Turner, George Michael, Elton John, Desireless- Voyage, Voyage, . Chodzi mi o lata 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990 . Czy wtedy też w PR1 były jakieś zachodnie popularne przeboje czy już nie w ogóle . Zaznaczam, że ja bardzo lubię polską muzykę z tamtych lat także, tylko pytam tak tylko z ciekawości.
Tak - były.
Przemyslav004
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 13, 2020 5:37 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: Przemyslav004 »

Witam. Nie, nikogo nie zamierzam prowokować absolutnie, ja tylko chciałem się dowiedzieć czegoś na temat Programu Pierwszego Polskiego Radia (PR1) czy w latach 1985-1990 po zamienieniu Listy Przebojów Programu Pierwszego na Radiową Piosenkę Tygodnia w Radiowej Jedynce puszczano nadal zagraniczne przeboje . Bardzo przepraszam, ale nie miałem absolutnie na celu nikogo sprowokować. Po prostu chciałem się tylko dowiedzieć i to wszystko. Naprawdę. Przepraszam. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
gioconda2
Posty: 5705
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radiowa Lista Przebojów Programu I

Post autor: gioconda2 »

djjack pisze: czw maja 06, 2021 4:06 pm Tak - była znana.
I miała fanów.
U mnie na ścianie wisiały na słomiance dwa superpostery Madonny z "Bravo" - jeden z 1986 r. (z czasów "Papa Don't Preach"),
Madonna była bardzo popularna, do tego stopnia, że po teledysku "Papa Don"t Preach" w Polsce pojawiła się moda na platynowy blond, a często i cięcia na Madonnę. Taki blond był wyzwaniem (przynajmniej dla młodzieży), bo w naszych drogeriach nie było uginających się półek od środków do koloryzacji i stylizacji. Nawet za dużo drogerii nie było. Pamiętam rozjaśniacz, którego przygotowanie wymagało pokruszenia tabletek (zapewne utleniacz) i wymieszania z kremem rozjaśniającym. I tylko to było dostępne w sklepach. W mojej klasie nawet chłopacy to zastosowali na swoje czupryny. Przy ciemnych włosach wychodziły różne odcienie rudości i brązu. Na platynowy blond szansę miały tylko osoby o kolorze naturalny blond i to kilku farbowaniach. Dodatkowo wówczas w szkole obowiązywał "skromny standard". Farbowanie włosów czy malowanie paznokci (jasnymi kolorami, bo czerwień czy czerń to uczniom przez myśl nawet nie przeszła) powodowało "rozmowy dyscyplinujące" - wysyłanie do laboratorium chemicznego w celu zmycia paznokci lub nawet ryzyko wyrzucenia ze szkoły. Wówczas bycie czyimś fanem było nie lada wyzwaniem.
Ostatnio zmieniony sob maja 08, 2021 10:14 am przez gioconda2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ