Plebiscyt topowy 13

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: jollyroger72 »

piotr1990 pisze: czw cze 07, 2018 9:10 pm jollyroger72: nie podejrzewałem Cię o to że jesteś fanem Kasi Kowalskiej, albo Sade. ;)
Wolę Kasię niż Voo Voo.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: konwicki1980 »

Najpierw głos tajny:
gżegoż pisze:śr cze 06, 2018 8:23 pm 1. Linkin Park
2. Florence and the Machine
3. Voo Voo
4. Armia
5. Sade
Oto wyniki części 2. plebiscytu topowego 13:
1. Kasia Kowalska 57 16 1
2. Linkin Park 41 12 1
3. Sade 37 13 1
4. Bajm 37 12 1
4. Voo Voo 37 12 1
-------------------
6. Nick Cave and the Bad Seeds 35 12 1
7. Florence and the Machine 32 11 2
8. David Bowie 31 11 1
9. Leonard Cohen 23 6 1
10. TSA 21 8 1
11. Armia 20 9 1
12. The Smiths 19 8 1

Muszę przyznać, że co jak co, ale nie spodziewałem się, że Kasia Kowalska, na którą w poprzednim plebiscycie zagłosowała jedna osoba, teraz uzyska takie poparcie. Ale w drugiej turze wiadomo, że część osób głosuje na mniejsze zło, więc jest to jakieś wyjaśnienie.
Ja osobiście spoglądałem w tej rundzie bardziej pozytywnie na wykonawców, którzy znaleźli się "pod kreską", ale we wszystkich topach, tak jak do tej pory, wezmę udział.


Potencjalni prowadzący:
Kasia Kowalska - Tomekk, następny w kolejce zgłosił się 4989341
Linkin Park - adameria
Sade - Seadra
Bajm - miszony, następna w kolejce Martyr
Voo Voo - kajman

Zainteresowanych proszę o potwierdzanie czy rezygnację z prowadzenia topów :)

Wszystkim serdecznie dziękuję za udział i miarę poprawne przestrzeganie regulaminu :wink: Spotkamy się w kolejnym plebiscycie pewnie za rok.

Dziękuję też za skorygowanie wyników ;)
Au revoir!
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: Yacy »

ależ rozgrywka ;-)
i nie piszę o wykonawcach tylko o głosujących.

chyba zostałem przekonany do tajnych głosów :-)
gdzie dwóch się biło, tajny zwyciężył :-P

układ z VV czy z NC dla mnie ma podobną siłę, więc wyniki są ok.
Sade!!! KK!!! no i w sumie Bajm!
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: adameria »

Linkini - tak, czuję się zaszczycony, że mogę poprowadzić, ale za mną chyba byli, którzy postawili ten zespół wyżej. Czy się mylę?

Armia - żal, ale cóż, za rok też będę próbował. ;-)
Yacy pisze: czw cze 07, 2018 11:51 pmchyba zostałem przekonany do tajnych głosów
Dobre. Ja się postanowiłem odtajnić tym razem.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: Yacy »

to, że się przekonałem to nie jest jednoznaczne, że tak będę głosował.
może zaryzykuję i zagłosuję ... po czasie :-P
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: konwicki1980 »

adameria pisze: pt cze 08, 2018 12:06 am Linkini - tak, czuję się zaszczycony, że mogę poprowadzić, ale za mną chyba byli, którzy postawili ten zespół wyżej. Czy się mylę?
Najpierw liczę pierwszą rundę :) Zresztą nie sądzę, by ktoś się chciał bić o prowadzenie topów :)
Yacy pisze: pt cze 08, 2018 12:12 am może zaryzykuję i zagłosuję ... po czasie :-P
Pytanie, gdzie jest granica ryzyka :)
Seadra
Posty: 742
Rejestracja: sob lut 03, 2018 5:31 pm

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: Seadra »

Czy Yacy miałby chęć poprowadzić top Sade (widziałam, że wysoko głosował), to mogę odstąpić ? :)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: adameria »

konwicki1980 pisze: pt cze 08, 2018 12:13 amZresztą nie sądzę, by ktoś się chciał bić o prowadzenie topów
To prawda poniekąd. W przypadku Linkinów będę musiał zaprzyjaźnić się z discogs...
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: santosz »

ja pitolę, Bowie za Linkin Park, Bajmem i Florence ... koniec świata zbliża się wielkimi krokami :roll:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: Yacy »

Seadra pisze: pt cze 08, 2018 6:29 am Czy Yacy miałby chęć poprowadzić top Sade (widziałam, że wysoko głosował), to mogę odstąpić ? :)
mogę, ale nie muszę. jeśli Ty chcesz to proszę, masz pierwszeństwo.
ale jeśli nie to chętnie ;-)
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: miszony »

To był najciekawszy plebiscyt topowy w jakim brałem udział. Szkoda że nie przeszła Florence ale nie można mieć wszystkiego. Na pewno też bym wziął udział we wszystkich Topach poza TSA i pewno Armią bo to nie moja bajka muzyczna.
Bajm to zespół niedoceniony na tym forum i stąd mój głos i bardzo cieszę się ze przeszli. Mogę ewentualnie poprowadzićten Top, chyba że będzie chciała zrobić to Martyr.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze: czw cze 07, 2018 11:51 pm ależ rozgrywka ;-)
i nie piszę o wykonawcach tylko o głosujących.
Ja przepraszam, czy to są jakieś insynuacje? :wink:
Yacy pisze: czw cze 07, 2018 11:51 pm gdzie dwóch się biło, tajny zwyciężył :-P
Widocznie nie miał odwagi zagłosować jawnie.
Przekonamy się, czy weźmie udział w topach, na które oddał głos...
santosz pisze: pt cze 08, 2018 8:38 am ja pitolę, Bowie za Linkin Park, Bajmem i Florence ... koniec świata zbliża się wielkimi krokami :roll:
A z tego akurat się cieszę.
Że co? Że nie żyje, to od razu musi mieć swój top?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: Yacy »

jollyroger72 pisze: pt cze 08, 2018 9:55 am Ja przepraszam, czy to są jakieś insynuacje? :wink:
nie, dlaczego?
myślałem, że lubisz Bajm... :wink:
jollyroger72 pisze: pt cze 08, 2018 9:55 am Widocznie nie miał odwagi zagłosować jawnie.
nie wiedziałem, że do tego potrzeba odwagi :shock:
ja do tej pory nie widziałem sensu.
następnym razem się zastanowię...
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze: pt cze 08, 2018 9:58 am myślałem, że lubisz Bajm... :wink:
No NA PEWNO wezmę udział w topie :wink:
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: santosz »

santosz pisze: pt cze 08, 2018 8:38 am ja pitolę, Bowie za Linkin Park, Bajmem i Florence ... koniec świata zbliża się wielkimi krokami :roll:
A z tego akurat się cieszę.
Że co? Że nie żyje, to od razu musi mieć swój top?
[/quote]

nigdy bym na to nie wpadł, że to może być argument, ale idąc tym tropem to że Chester Bennington nie żyje nie oznacza, że musi mieć od razu swój top
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: jollyroger72 »

santosz pisze: pt cze 08, 2018 10:18 am nigdy bym na to nie wpadł, że to może być argument
Od 11 lat organizowane są na tym forum topy i przez ten czas widocznie nie było woli zorganizowania topu tego wykonawcy, więc może (chyba) poczekać jeszcze kilka lat...
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: piotr1990 »

Chester Benington nie ma swojego topu, tylko jest top zespołu w którym występował. ;)
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: obserw99 »

santosz pisze: pt cze 08, 2018 8:38 am ja pitolę, Bowie za Linkin Park, Bajmem i Florence ... koniec świata zbliża się wielkimi krokami :roll:
Bardziej zmartwiła mnie obecność Modern Talking w 2 etapie głosowania na Plebiscyt topowy nr 12. Chociaż byłem też ciekawy jak wyglądałby Top-20 MT wybrany np przez kajmana :lol:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: adameria »

Dla mnie śmierć danego Artysty jest argumentem na zorganizowanie topu.
Z Bowiem nie ma co się tak obrażać, bo przecież był Top w Trójce i była to akcja szeroko zakrojona moim zdaniem.
Poza tym wygląda na to, że jest pewniakiem w przyszłym roku.
obserw99 pisze: pt cze 08, 2018 11:35 amchociaż byłem też ciekawy jak wyglądałby Top-20 MT wybrany np przez kajmana
1. nic (...) 20. nic :wink: Oczywiście to tylko żarty z mojej strony, ale mnie tamta obecność też zmartwiła, zwłaszcza, że mam wrażenie, że to była taka akcja niektórych dla beki. Szczerze, to 100 razy bardziej wolałbym Papa Dance, jeśli już piszemy o typowo komercyjnym popie.

W sumie dla mnie wyniki są o wiele lepsze niż roku temu, bo to są wykonawcy których moja znajomość twórczości wychodzi poza single, więc będzie mi łatwiej. I dobrze.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: konwicki1980 »

Myślę, że nie doceniacie Modern Talking :lol: Aczkolwiek rzeczywiście szanse na jego top tutaj w najbliższej przyszłości nie są za wysokie :P Poza tym był już top grupy, która moim zdaniem prezentowała poziom "mniej niż zero" i korona nikomu z głowy nie spadła :lol: A Davida Bowie mam bardzo dużo płyt na półce, ale szczerze to nie chce mi się ich słuchać ponownie, więc odłożenie topu na czas co najmniej roku nie odebrałem aż tak źle.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze: pt cze 08, 2018 12:15 pm Poza tym był już top grupy, która moim zdaniem prezentowała poziom "mniej niż zero"
Fakt, było New Order.
obserw99 pisze: pt cze 08, 2018 11:35 am Chociaż byłem też ciekawy jak wyglądałby Top-20 MT wybrany np przez kajmana
Jak udało mi się ułożyć top 20 New Order to myślę, że i Młodych też mi się uda. chociaż z klimatów disco najbardziej chyba pasowałoby mi Boney M (chociaż to jednak trochę inna muzyka).
A jeżeli chodzi o Voo Voo to jak trzeba będzie to poprowadzę. Ale może ktoś, kto był za mną byłby bardziej chętny.
adameria pisze: pt cze 08, 2018 12:09 pm Szczerze, to 100 razy bardziej wolałbym Papa Dance
A z tej dwójki to byłoby mi obojętne który.
A tak poza tym to chętnie bym zamienił Linkin i Kowalską na Florence i TSA (lub Cave'a) ale ogólnie nie narzekam.
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: gżegoż »

jollyroger72 pisze: pt cze 08, 2018 9:55 amWidocznie nie miał odwagi zagłosować jawnie.
Tego to zupełnie nie rozumiem :? Co tu ma do rzeczy odwaga? Jest powiedziane, że można głosować albo jawnie, albo tajnie i nikt nigdy wcześniej nie sugerował, że utajnianie głosu może być przejawem "braku odwagi" :know: Poza tym mój głos nie został oddany na samym końcu, tylko trochę wcześniej i nie podliczałem wcześniej głosów jawnych ani się nimi nie sugerowałem.

Generalnie to już dość dawno doszedłem do wniosku, że w pierwszej turze lepiej głosować jawnie (i to najlepiej dość szybko), a w drugiej tajnie. I to się w tym roku sprawdziło, bo jako pierwszy zagłosowałem na Florence, po czym 3 osoby również ją wskazały i znalazła się w drugim etapie :) Ciekawy jestem, czy gdybym jej wcześniej nie wskazał, to dostałaby od kogoś głosy, czy nie? :wink:
jollyroger72 pisze: pt cze 08, 2018 9:55 amPrzekonamy się, czy weźmie udział w topach, na które oddał głos...
LP oczywiście tak, Voo Voo na 95% też (zwłaszcza, że ich top odbędzie się jako ostatni i będzie sporo czasu na słuchanie, bo gdyby miał być pierwszy albo drugi, to raczej bym nie dał rady), a Sade na 99% nie, bo... po prostu w drugim etapie nie było nikogo więcej, na czyim topie by mi zależało, a skoro trzeba głosować na pięć podmiotów wykonawczych, to musiałem na ostatnim miejscu wskazać ten najmniej (dla mnie) koszmarny spośród pozostałych ;)
obserw99 pisze: pt cze 08, 2018 11:35 amBardziej zmartwiła mnie obecność Modern Talking w 2 etapie głosowania na Plebiscyt topowy nr 12.
adameria pisze: pt cze 08, 2018 12:09 pm mnie tamta obecność też zmartwiła
Dziwią mnie te coroczne narzekania na to, że kilka osób głosuje na top nielubianego przez Was (i Trójkowych redaktorów) wykonawcy. Rozumiałbym to, gdyby był przymus brania udziału w każdym topie. Wtedy naturalna byłaby Wasza złość, że musielibyście przedzierać się przez dyskografię artystów, których nie znosicie. Ale przecież takiego obowiązku nie ma (tzn. chyba tylko kajman taki przymus odczuwa) ;) Ja podchodzę do tego w ten sposób: "jak tak im na tym topie zależy, to niech sobie go zrobią, co mnie to obchodzi. Dzięki temu będziemy mieli to już za sobą i w kolejnych plebiscytach już tego wykonawcy nie będzie" ;)
adameria pisze: pt cze 08, 2018 12:09 pmZ Bowiem nie ma co się tak obrażać, bo przecież był Top w Trójce i była to akcja szeroko zakrojona moim zdaniem.
Poza tym wygląda na to, że jest pewniakiem w przyszłym roku.
adameria rok temu pisze: wt mar 07, 2017 1:33 pmDyskotekowy odłam (sebastosa) skutecznie zaatakował plebiscyt... załamka...
Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, że gdyby nie głosy kilku użytkowników kojarzonych z tamtym forum, którzy na tym od dawna są bardzo mało aktywni, to Bowie w ogóle nie wszedłby do drugiego etapu (zresztą nie tylko on, ale również NIck Cave oraz The Smiths). Tak więc jeśli za rok nie będzie podobnego "desantu" z innego forum, to z tym "pewniakiem" nie byłbym taki pewien :)
Ale od razu wyjaśniam: głosowanie przez mało aktywnych w ostatnim czasie użytkowników nie jest zabronione, więc nie piszę tego w jakimś negatywnym kontekście. Ale skoro przy okazji zeszłorocznego głosowania mówiliście o "ustawkach", to w tym roku też miało miejsce coś podobnego. Tyle tylko, że dotyczyło o wiele bardziej Trójkowych wykonawców, więc nie rzuciło się Wam w oczy. Ale znów drugi etap wszystko zweryfikował :)
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: Tomekk »

4989341 jest chyba większym fanem Kasi Kowalskiej niż ja, więc poczekajmy na jego zdanie, ale jeśli będzie potrzeba, to poprowadzę jej top :)
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: Kertoip »

określenie DESANT Z INNEGO FORUM wygląda zabawnie w momencie gdy Kasia Kowalska jest wyżej niż Nick Cave i David Bowie XDDD
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Plebiscyt topowy 13

Post autor: Tomekk »

Kertoip pisze: pt cze 08, 2018 7:33 pm określenie DESANT Z INNEGO FORUM wygląda zabawnie w momencie gdy Kasia Kowalska jest wyżej niż Nick Cave i David Bowie XDDD
Nick Cave raczej nie miałby szans na drugi etap, gdyby nie wsparcie. Ale przecież każdy może zagłosować i ok :)
ODPOWIEDZ