Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: prz_rulez »

Dobra, zacznijmy wątek.
Przy czym myślę, że warto zachować pewien zdrowy rozsądek. Ja też bym chciał różne rzeczy w zestawie, no ale trudno, godzę się z faktem, że raczej nigdy nie pojawi się tam np. Wolfette.

Jeśli chodzi o mnie, to na chwilę obecną nie odczuwam jakichś wielkich braków. Co bym zmienił:
- Guano Apes brakuje mi straszliwie. Z "Big In Japan" nie wyszło, to może czas na "Open Your Eyes"?
- powrót T'Pau - China In Your Hand
- powrót do zestawu utworów, które kiedyś były w top 100 topu
- zmiana utworu grupy Bijelo Dugme. Takim mało znanym smętem jak Selma naprawdę daleko nie zajadą. Najlepszym wyborem byłoby chyba Ružica si bila, strzelam, że to najbardziej znany utwór BD w Polsce
- zastanowiłbym się też nad: Parni Valjak - Uhvati ritam oraz Idoli - Maljčiki
- Przyjaciele Karpia numer jeden - w końcu to już legenda trójkowa
- Stereophonics - Graffiti On The Train - po tylu tygodniach to powinno być oczywiste
- Ørganek - można go lubić lub nie, no ale nie można odmówić facetowi, że miał fenomenalne wyniki na liście. Najbardziej oczywistym wyborem byłoby pewnie Mississippi w ogniu, ewentualnie - co by tu niektórzy się nie buntowali - na rok wrzucić "Głupi ja" bądź "O, matko!", a za rok (o ile nie będzie blisko top 100, hehe) zamienić na "Mississippi...".

A teraz dwie moje propozycje, które mają niewielkie szanse realizacji:
- wrzucenie "You're My Heart, You're My Soul" Modern Talking - pewnie bez szans, ale to utwór-legenda i nie trzeba niczego tłumaczyć
- Britney Spears - ...Baby One More Time - to samo. No i miliony sprzedanych egzemplarzy.

Dobra, w sumie dodałbym trzecią o średnich szansach realizacji: Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You.

Anyway, pamięta ktoś co z utworów Wodeckiego znajduje się obecnie w zestawie?
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: VILKI »

mnie brakuje najbardziej:

Bon Jovi - Dry county
Ziyo - Wyspy
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: Tomekk »

Ja bym dodał wszystkie utwory, które wygrywały podsumowania roczne od 1982 do 2016 r.
Bo z tego co pamiętam, to wszystkich 35 piosenek nie ma.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

Jest Lazarus Bowiego?
Organek - O matko - jestem na tak
Tool - No quarter
AmigoVulnerable
Posty: 124
Rejestracja: sob wrz 17, 2016 6:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: AmigoVulnerable »

Usunąć od tysięcznego miejsca w dół wszystkie polskie utwory i wrzucić za nie zagraniczne hity. A tych brakuje wiele. Zgadzam się z wszystkimi propozycjami w poście 1. Od Britney mogłoby być też " Everytime".
Maroon 5 - co rok w zestawie jest "This Love, a brak "She Will Be Loved" czy "Won't Go Home Without You" co jest bardzo dziwne.
Nie wiem czy jest Black Eyed Peas - Where Is The Love ? Jeśli nie to powinno.
Justin Timberlake, cokolwiek ?
Scissor Sisters - "I Don't Feel Like Dancin'", bardzo chętnie bym zobaczył.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

Black Eyed Peas zostało usunięte z zestawu kilka lat temu z rekomendacji forum ;)
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: prz_rulez »

"Everytime"? To pojechałeś :lol:
Swoją drogą, gratulacje za wywalenie The Black Eyed Peas, popisaliście sie :/ Powinien być zakaz ingerencji in minus ze strony forum.
O ile nad "Wyspami" można się zastanawiać, w końcu był to numer jeden na LP3, to "Dry County" - no umówmy się, czy w skali Bon Jovi to był jakiś wielki przebój? Chyba wystarczy ich numerów w zestawie.
Od Toola chyba wystarczy "Schism", to nigdy nie był zespół piosenkowy.
Wniosek Tomka całkiem sensowny.

Ja zaś zapomniałem o "Nemo" Nightwisha.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

prz_rulez pisze: ndz paź 22, 2017 3:47 pm Od Toola chyba wystarczy "Schism", to nigdy nie był zespół piosenkowy.
własnie dlatego lepiej nie Schism tylko No quarter. Plus np. Vicarious

Niedźwiedź nabijał się z Shut Up jak było na listach, więc nic dziwnego, że wywalili z zestawu BEP.
Trudno też oczekiwać akurat tej Britney, zwłaszcza że to chyba nie jest jakiś z największych jej przebojów.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: jedrzej2012 »

Mnie najbardziej brakuje:
Scorpions - White Dove
Whitney Houston - It's not right, but it's okay
Do przywrócenia: Blues Brothers - Everybody needs somebody to love
Inne braki: KAT - Łza dla cieniów minionych, Hurts - Wonderful life, Jaromir Nohavica - Minulost.
Z usuniętych w ostatnich latach bardzo mi brakuje UB40 - Kingston Town.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: prz_rulez »

Miszon pisze:własnie dlatego lepiej nie Schism tylko No quarter. Plus np. Vicarious
Miszon pisze:Niedźwiedź nabijał się z Shut Up jak było na listach, więc nic dziwnego, że wywalili z zestawu BEP.
To w końcu kto jest temu winien?
A Pan Marek to może niech się zajmie konkretami zamiast wyśmiewaniem.
Swoją droga, skoro takie be, to jakim cudem się tam dostało?
Miszon pisze:własnie dlatego lepiej nie Schism tylko No quarter. Plus np. Vicarious
Z tym, że "Schism" to największy przebój Toola w Polsce (trochę przypadkiem dzięki 30 tonom, ale jednak) i na liście Trójki też był najwyżej.
Miszon pisze:Trudno też oczekiwać akurat tej Britney
Trudno w ogóle oczekiwać jakiejkolwiek Britney. Ale "...Baby One More Time" broni się przynajmniej krótką obecnością na LP3 oraz ogromną ilością sprzedanych egzemplarzy singla (z samych twardych danych wychodzi ponad 5 milionów, a prawdopodobnie łącznie będzie to ponad 10 milionów).
Żeby nie było, "Everytime" było numerem jeden w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Australii, ale to zdecydowanie za mało w kontekście trójkowym.
jedrzej2012 pisze:Scorpions - White Dove
No to okej, ale raczej tylko z racji ogromnego sukcesu Omegi.
jedrzej2012 pisze:Whitney Houston - It's not right, but it's okay
To tylko jeden z jakichś tam hitów Whitney. A "My Love Is Your Love" jest w zestawie? Bo jeśli nie, to o tym można by pomyśleć.
jedrzej2012 pisze:Inne braki: KAT - Łza dla cieniów minionych
Biorąc pod uwagę sukces w polskim topie to zdecydowanie.
jedrzej2012 pisze:Hurts - Wonderful life
ZDECYDOWANIE. Kultowy utwór.
jedrzej2012 pisze:Jaromir Nohavica - Minulost
Nie wiem, ja bym się chyba jeszcze wstrzymał.
Problem z Nohavicą jest taki, że on jest kultowy jako postać, ale żaden z jego utworów nie jest w Polsce na tyle kultowy, by "rozwalić system". Bo jest Minulost, ale jest też np. Těšínská.
jedrzej2012 pisze:Z usuniętych w ostatnich latach bardzo mi brakuje UB40 - Kingston Town.
Skoro było w zestawie, a to dość znany utwór, no to... Czemu nie?
A ile jest obecnie w zestawie utworów UB40?

Swoją drogą, uważam, że takie konsultacje powinny odbyć się publicznie, dla wszystkich wielbicieli topu i te najpopularniejsze w głosowaniach powinny się dostać. Nie wiem dlaczego Trójka tak bardzo boi się oddania choćby części władzy w ręce ludu?
AmigoVulnerable
Posty: 124
Rejestracja: sob wrz 17, 2016 6:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: AmigoVulnerable »

Czy w zestawie nie brakuje Keane ?
"Somewhere Only We Know" poproszę.
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: EVENo »

Mój kumpel oddałby swoją nogę, żeby w zestawie znalazło się "Johnny B" The Hooters :D I ja też nie miałbym nic przeciwko. Bach Wodeckiego by się przydał, baaaaardzo bym chciał "The Reason" Hoobastank.

Co do Dry County, to jeden z najbardziej szanowanych utworów wśród fanów Bon Jovi, ale tutaj nie ma racji bytu.

Przyłączam się do gratulacji z okazji wyrzucenia Black Eyed Peas. Dobra robota. Nawet nie wiem o który utwór dokładnie chodzi, ale akcja godna podziwu. Czemu nie zrobicie tego samego z Archive?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

Bo było w pierwszym tysiącu zestawienia?
gżegoż

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: gżegoż »

Miszon pisze: ndz paź 15, 2017 9:21 am Black Eyed Peas zostało usunięte z zestawu kilka lat temu z rekomendacji forum ;)
prz_rulez pisze: ndz paź 22, 2017 3:47 pm Swoją drogą, gratulacje za wywalenie The Black Eyed Peas, popisaliście sie :/ Powinien być zakaz ingerencji in minus ze strony forum
EVENo pisze: czw paź 26, 2017 8:15 pmPrzyłączam się do gratulacji z okazji wyrzucenia Black Eyed Peas. Dobra robota. Nawet nie wiem o który utwór dokładnie chodzi, ale akcja godna podziwu. Czemu nie zrobicie tego samego z Archive?
Dobrze by było, abyście, zanim zaczniecie rzucać oskarżeniami, poszperali w archiwum tego działu i przekonali się, jak było naprawdę!

Utwory zespołu The Black Eyed Peas zostały usunięte w 2011 roku, kiedy forum nie miało w dodatkach i usunięciach żadnego udziału. Pretensje należy więc kierować do decydentów z redakcji, a nie do nas! Podobnie forum nie miało udziału w zmianach z 2012 roku. Dopiero w latach 2013-2014 skorzystano z naszych propozycji. Wszystko możecie wyszukać w tym dziale. Zwłaszcza polecam poprzedzierać się przez "tasiemcowy" temat Wielka dyskusja o zestawie do głosow. na Top Wszech Czasów. Jeśli poświęcicie trochę czasu i przyjrzycie się, jak wyglądała nasza wielomiesięczna praca nad poprawkami, to może zwrócicie uwagę choćby na fakt, iż to nie jest tak, że wszystkie propozycje ze strony forum były przyjmowane w sposób bezkrytyczny. Dużo utworów, które proponowaliśmy (choćby wspomniane "Open Your Eyes"), nigdy do zestawu nie trafiło, a sporo takich, których usunięcie (ze względu na słabe wyniki) rekomendowaliśmy, nadal pozostaje w zestawie.
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: jedrzej2012 »

Z utworów, których brakuje przydałby się mój ulubiony popularny kiedyś utwór The Cranberries pt. "Promises" z 1999 roku oraz z początku wieku "Life goes on" LeAnn Rimes ew. Lutricia McNeal "Stranded".
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: Miszon »

Cóż, ja pamiętam że robiliśmy listę rzeczy do wywalenia i było w nich BEP (ze względu na słabe wyniki i "atrójkowość", aczkolwiek nie miało to postaci tak rozbudowanej i "zinstytucjonalizowanej" dyskusji jak w późniejszych latach
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: wwas »

Faktycznie robiliśmy taką listę przed XVIII topem, ale było to tylko na zasadzie osobistych życzeń i nie miało przełożenia na rzeczywisty kształt zestawu.

Swoją drogą bardzo żałuję, że nie będzie już takiej "zinstytucjonalizowanej" dyskusji. Po pierwsze - była to świetna zabawa (chociaż tylko dla wytrwałych i wymagająca sporo czasu), a po drugie, pozbawiona wskazówek Redakcja znowu zacznie wporowadzać nieco mniej przemyślane zmiany. Obawiam się, że przy pierwszej wycince ponownie znikną "Scar Tissue" i "Spider's Web", a nie będzie miał kto walczyć, żeby je przywrócić po raz trzeci...
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: prz_rulez »

Atrójkowość to moim zdaniem bardzo słabe kryterium...

LeAnn i Lutricię lubię, ale nie ma szans. Bądźmy realistami.
The Hooters już bardziej, to często słyszany w polskich stacjach radiowych utwór. Na niekorzyść przemawia niestety zaledwie 7. pozycja na liście Trójki.

Ech. Naprawdę szkoda, że Trójka nie potrafi się zdemokratyzować i ustalać zmiany w zestawie np. drogą facebookową.
krysiron
Posty: 1152
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:57 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: krysiron »

Utwory, których mi najbardziej brakuje:
Marillion — Easter
Roger Waters — 5.06 AM (Every Strangers Eyes)
Iron Maiden - Hallowed Be Thy Name
AmigoVulnerable
Posty: 124
Rejestracja: sob wrz 17, 2016 6:24 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: AmigoVulnerable »

Brakuje mi w zestawie najbardziej takich utworów:
AC/DC - You Shook Me All Night Long
Amy Macdonald - Mr Rock And Roll
Archive - Bullets
Britney Spears - Baby, One More Time
Britney Spears - Everytime
Black Eyed Peas - Where Is The Love
The Beatles - Ticket To Ride
Bon Jovi - Bed Of Roses
Bruce Springsteen - Thunder Road
Bryan Adams - Run To You
Celine Dion - That's The Way It Is
Celine Dion - Por Que Tu M'aimes Encore
Coldplay - Paradise
Dido - Hunter
Eminem - Without Me
Eminem - Cleanin Out My Closet
Fleetwood Mac - Everywhere
Fleetwood Mac - Gypsy
Fleetwood Mac - Seven Wonders
Foo Fighters - Best Of You
The Killers - Human
Lana del Ray - Blue Jeans
Linkin Park - Waiting For The End
Madonna - The Power Of Good-Bye
Metallica - The Memory Remains
Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You
Maroon 5 - She Will Be Loved
Maroon 5 - Won't Go Home Without You
Nickelback - Lullaby
Oasis - Whatever
Oasis - Don't Look Back In Anger
Queen - Breaktrhu
R.E.M - Sidewinder Sleeps Tonite
Red Hot Chili Peppers - Snow
Stereophonics - Graffiti On The Train
Suzanne Vega - Tom's Diner
Tom Petty - Free Fallin
Tom Petty - Learning To Fly
U2 - Stuck In A Moment
U2 - Vertigo
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: obserw99 »

Z zestawu do głosowania na 24 TWC usunięto 2 wybitne utwory Led Zeppelin !!
Miejsca z 23TWC.
#316. Led Zeppelin "Dazed And Confused"
#422. Led Zeppelin "No quarter"
Sorry, ale to jest jakieś totalne nieporozumienie i chyba jednak wielka wpadka układających zestawienie do głosowania na 24 TWC. :?
Najgorsze, że z 12 utworów Led Zeppelin zrobiło się tylko 10 a można było przecież dać inne 2 utwory LZ zamienne typu "Thank You" , "Tea For One" czy "Going to California" np. Kompletnie tego nie rozumiem. Czy taka "polityka" jest prezentem dla zespołu Led Zeppelin na 50-lecie od jego powstania w przyszłym roku?

Inne dziwne przypadki:
The Beatles ma aż 23 utwory w zestawie. (poprzednio 22).
Pink Floyd (rządzący w Top-100 TWC od zawsze pod względem ilości utworów) ma w tej chwili 9 propozycji z 12. Też nie rozumiem. "Echoes" czy "The Great Gig In The Sky" to też są wybitne utwory a usunięto je z zestawu.
Queen z 16 ma teraz 14 utwory.
Dlaczego usunięto jeden z najlepszych utworów zespołu Genesis czyli "Firth of Fifth" ?
hmmm
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: jedrzej2012 »

Co do Genesis nie ma złudzeń, że coraz gorzej było z nim. Drastyczne spadki to jedyny sensowny argument do jego usunięcia. Co innego z Marillion "This is the 21st century". Powinno to usunąć z tego samego powodu. Na siłę zostawili najgorszego rok temu Bobby'ego Vintona.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: obserw99 »

jedrzej2012 pisze: czw lis 09, 2017 11:03 pm Co do Genesis nie ma złudzeń, że coraz gorzej było z nim. Drastyczne spadki to jedyny sensowny argument do jego usunięcia
Zgadzam się ale dlaczego pozostawiono utwór Genesis "I Know What I Like (In Your Wardrobe)", który osiągnął 1372 pozycję a usunięto utwór z pozycji #902 czyli "Firth on fifth?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: tadzio3 »

Logiki niestety nie ma, a wystarczyło popatrzeć na wyniki poprzedniego topu. Prosta zasada i nikt nie mógłby mieć pretensji, że jakiś kawałek został usunięty.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Forumowe propozycje, które warto byłoby dodać do zestawu na 24 Top Wszech Czasów

Post autor: prz_rulez »

Patrzę na zestaw do głosowania... I widzę, że układający mieli nas w d***e. Jak zresztą i innych słuchaczy Trójki. W tym roku raczej zagłosuję, ale w przyszłym to proponuję ogłosić bojkot do czasu gdy w końcu zaczną się liczyć ze słuchaczami.
ODPOWIEDZ