Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

LP Trójka to nowa audycja (na antenie od 9 kwietnia 2010), nadawana w piątkowe przedpołudnie (kiedyś w paśmie „Tu Baron”, obecnie w paśmie „Do południa”) — wspomnienia, nowe nagrania, propozycje z aktualnego Topu... czyli wszystko co związane z LP3.
Poczekalnia LP3 – na antenie od 9 września 2017 roku – w każdą sobotę od 7 do 9, prowadzący: Piotr Baron

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

Awatar użytkownika
piotreklp3
Posty: 1807
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 4:41 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005 roku
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: piotreklp3 »

bobby-x pisze: sob wrz 09, 2017 9:11 amKiedyś byłoby to normalne a teraz... hmm... jest zbyt komercyjne ?
Jamal, Welshly Arms, Pink, Nocny Kochanek, Imagine Dragons, Portugal. The Man, Anna Wyszkoni, Papa Roach, Charlie Puth, Paramore, Bruno Mars, Greta Van Fleet... olani Nothing But Thieves (Sorry - świetny radiowy kawałek), wcześniej Kaleo itede itepe
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: VILKI »

czyli czym ta audycja się różni (oprócz nazwy) od elpetrójki?? Balonik już od dawna nie potrafi rozróżnić audycji autorskich swoich od audycji SŁUCHACZY niestety... :(
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: jollyroger72 »

VILKI pisze: sob wrz 09, 2017 10:58 am czyli czym ta audycja się różni (oprócz nazwy) od elpetrójki??
Że jest w sobotę o 7-ej z minutami :mrgreen:
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: zbyszu »

bobby-x pisze: sob wrz 09, 2017 9:38 am Najlepszym dowodem na to jak Redaktor jest zorientowany w zestawie do głosowania jest pierwszy utwór zaprezentowany w audycji czyli Living In The City ^ Hurray For The Riff Raff. Już tego nie ma w zestawie, wyszło 6 tygodni temu. Żenada. Nie wiem czemu tak się dzieje, kurcze bo nadal lubię tego Redaktora. Ale pała z przygotowania do audycji. Szkoda :(
Wlasnie - bałagan. Pozatym w LPTrojce Redaktor kibicował BLACK COUNTRY COMMUNION, licząc, że może wieczorem bedzie nowością...Zapomniał/nie wiedział*, że już byli w Poczekalni - i to dwa tygodnie?

Ech, szkoda tej "Poczekalni" - lepiej zwyczajnie oddać te 2 godziny na audycje autorską Barona. A tak "męczy" się on w "Poczekalni" w "Magazynku" czy w 'LPTrójce"...
___________
* - niepotrzebne skreślić
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: prz_rulez »

No i niestety znów utwory pod tandem Niedźwiecki/Baron.
Aczkolwiek plus za "Putina". Piosenka z, uhm... jajami.

Bobby, Twoja żona moim zdaniem trochę przesadza :lol: Ale faktycznie, brakuje w zestawie utworów w stylu "Great Night" Needtobreathe. Inna sprawa, że ich ogólnie brakuje w muzyce i trzeba się dokopywać, by znaleźć coś podobnego. Thank God, że były Metallica, Zawiałow oraz Stepy Akermańskie.
Awatar użytkownika
8azyliszek
Posty: 3509
Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: 8azyliszek »

bobby-x pisze: sob wrz 09, 2017 7:33 am
jollyroger72 pisze: sob wrz 09, 2017 7:16 am Ależ jesteś... :)
Na razie Pan Pietrek gra nudziarsko.
A widzisz w zestawie jakieś utwory NIE-nudziarskie? Ciekawe co zostanie zagrane aby przyciągnąć do Listy i do Trójki "młodego słuchacza", no na pewno nie dziadek Jagger.
No jest przecież- Maryla Rodowicz. :D

Im bardziej Piotr Baron powtarzał, że nie chce narzucać swojego gustu, tym bardziej to robił. :) I wyszły takie Kaszanki Piotra Barona. Oczywiście Carla Bruni, oczywiście Foo Fighters. Dorzucił tą Marylę, Stone Age itd. Ale mimo to słuchało mi się tego dobrze, bo zafascynowałem się jaki koszmar będzie następny. :) Oczywiście ta LP co się mu nie podobała mi się spodobała najbardziej. :) No i oczywiście najlepszą piosenką był "Most" i udało mu się nie dać ani Zalewskiego ani Wodeckiego.

"To nie jest audycja o polityce" i pół godziny potem puszcza piosenkę o Putinie. :) Typowy Baron. :) Ale zaraz na nią głosuję, bo dobra jest. :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: Miszon »

Czyli: obiecująco wygląda z nazwy, ale w praktyce to po prostu LPTrójka?

A miało być tak pięknie...
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: Tomekk »

Nie słuchałem, ale widze, że zbyt ciekawie nie było.
W takiej audycji grać utwory z Top 30 LP3?
trochę to głupie...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: Yacy »

gdyby nie tytuł i szczególnie reklama/zapowiedź audycji - "pojawią się utwory, które nie załapały się do top30 LP3" ;-) - to byłoby ok.
Piotr pisze: sob wrz 09, 2017 8:56 am Panowie nie bójcie się tylko napiszcie do PB i skrytykujcie, ale rzeczowo.
żeby Go zwolnili?
sam dyrektor Trójki mówił o audycji, w której będą utwory spoza trzydziestki.
czyli Piotr Baron nie wykonał polecenia służbowego.
lepiej już dajmy spokój. :-) niech sobie jeszcze popracuje.
Piotr pisze: sob wrz 09, 2017 8:56 am Tak na marginesie: wątpię, że to coś zmieni, ale próbować trzeba.
widać na lp3, tak jak na piłce nożnej wszyscy się znamy. :-)
ale tak jak nie piszę do Nawałki żeby nie wpuszczał piłkarza x czy y, tak nie mam zamiaru pisać do Balonika.
może się sam ocknie? ;-)
no i ten margines jest też ważny - jestem pewien, że to nic by nie zmieniło :-)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: bobby-x »

Jedno Panu Piotrowi się udało, mamy rekordową ilość wpisów od lp trójki nr "319" z maja 2016 a wcześniej więcej było 6 lat temu "67" lipiec 2011 r.
Yacy pisze: ndz wrz 10, 2017 5:45 pm widać na lp3, tak jak na piłce nożnej wszyscy się znamy. :-)
ale tak jak nie piszę do Nawałki żeby nie wpuszczał piłkarza x czy y, tak nie mam zamiaru pisać do Balonika.
I błąd Yacy, skoro miałeś przez tyle lat (od 1982 roku Espana) uwagi co do poziomu polskiej piłki, której poziom poprawił się dopiero w momencie jak przegraliśmy z Portugalią o wejście czwórki, to trzeba było pisać do kolejnych trenerów i przedstawiać swoje uwagi.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: Yacy »

:mrgreen:
teraz już nie nadrobię...

poza tym zależy, który to byłby trener.
nie będę ukrywał, że zdarzało mi się pisać po prośbie czy tak po prostu do Balonika i do Niedźwiedzia.
każdy mail, który w moim osądzie wymagał odpowiedzi, takiej odpowiedzi od Niedźwiedzia się doczekał.
od Balonika żaden (raz jeszcze: żaden)

niestety od czasu do czasu przejawiam cechy masochistyczne...
i dlatego pewnie będę włączał od czasu do czasu radio o 7:05 soboty... ;-)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: bobby-x »

Z odpowiedzią na maile mam tak samo: Niedźwiedź odpowiada, Baron - nie. Też będę włączał Trójkę w soboty ale nie od czasu do czasu, tylko częściej i o 6:55 aby nagrywać. Do zo, może, baczenia, na zlocie.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: santosz »

Ależ wy macie problemy, ludzie :) doliczyłem się tylko pięciu piosenek z podstawowej trzydziestki, reszta to poczekalnia lub propozycje do listy, ale jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić to do tego, że w audycji nie zagrano ani jednego utworu z najnowszego, tegodygoniowego zestawu nowości, ale to są małe pikusie, i tak wiadomo, że każdy ma dostęp do wszystkich utworów w internecie i roztrząsanie tego co się pojawiło a co nie jest bez sensu, najważniejsze że jest audycja promująca LP 3
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: jollyroger72 »

santosz pisze: pn wrz 11, 2017 2:56 pm (...) ale jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić to do tego, że w audycji nie zagrano ani jednego utworu z najnowszego, tegodygoniowego zestawu nowości (...)
Albo nie słuchałeś, albo słuchałeś nieuważnie...
bobby-x pisze: sob wrz 09, 2017 10:07 am 7:10 - 8:00
(...)
10. Dear Life ^ Beck --- propozycja z zestawu - nowość
(...)

8:12 - 9:00
(...)
9. Turn No More ^ Public Service Broadcasting --- propozycja z zestawu - nowość
10. The Way ^ Marek Napiórkowski & Chris Potter --- propozycja z zestawu - nowość
(...)
santosz pisze: pn wrz 11, 2017 2:56 pm (...) doliczyłem się tylko pięciu piosenek z podstawowej trzydziestki (...)
To o PIĘĆ za dużo :evil:
Ostatnio zmieniony pn wrz 11, 2017 4:05 pm przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: bobby-x »

santosz pisze: pn wrz 11, 2017 2:56 pm Ależ wy macie problemy, ludzie ...

i tak wiadomo, że każdy ma dostęp do wszystkich utworów w internecie i roztrząsanie tego co się pojawiło a co nie jest bez sensu, najważniejsze że jest audycja promująca LP 3
Wychodząc z Twojego założenia, w ogóle można zlikwidować wszystkie stacje radiowe, pewnie to nastąpi za sto lat. Obserwując moje dzieci, radia nie słuchają, wystarczy iphon, laptop z netem, więc po co taka np Trøjka. Ale problem polega na tym, że ja nie mam czasu siedzieć w necie i youtubować każdą propozycję. Zadaniem radia jest przedstawianie ciekawych nowości, na które mógłbym oddać głosy w liście zgodnie z zapowiedziami audycji. Jeśli włączam Manniaka to oczekuję bluesa a nie disco polo.
Co forowicz to inne zdanie, każdy może przekonywać czy lepiej że szklanka jest w połowie pełna czy pusta. Jeśli Tobie się podobało to super. To była pierwsza audycja, chyba nie tego oczekiwano a co będzie dalej w audycji nr 5, 50, 100? Kącik wydawniczy polskiego radia z jakimś jazzem i bzdetami spoza zestawu, kącik filmowy, powieśc 15-minutowa i pogawędki o polityce, ekonomii?

202 - 50 = 152 czy z tej magicznej "152" nie dało się wybrać 21 bo tyle było zagrane.
Ostatnio zmieniony pn wrz 11, 2017 4:38 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: santosz »

jollyroger72 pisze: pn wrz 11, 2017 4:02 pm
santosz pisze: pn wrz 11, 2017 2:56 pm (...) ale jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić to do tego, że w audycji nie zagrano ani jednego utworu z najnowszego, tegodygoniowego zestawu nowości (...)
Albo nie słuchałeś, albo słuchałeś nieuważnie...
bobby-x pisze: sob wrz 09, 2017 10:07 am 7:10 - 8:00
(...)
10. Dear Life ^ Beck --- propozycja z zestawu - nowość
(...)

8:12 - 9:00
(...)
9. Turn No More ^ Public Service Broadcasting --- propozycja z zestawu - nowość
10. The Way ^ Marek Napiórkowski & Chris Potter --- propozycja z zestawu - nowość
(...)
santosz pisze: pn wrz 11, 2017 2:56 pm (...) doliczyłem się tylko pięciu piosenek z podstawowej trzydziestki (...)
To o PIĘĆ za dużo :evil:
o matko, nie słuchałem, ale playlistę sprawdzałem ... to kolejny dowód na to, że jestem już stary i ślepy, w każdym razie teraz to już w ogóle nie mam się do czego przyczepić 8)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: bobby-x »

I dobrze, że Ci się podobało.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: santosz »

bobby-x pisze: pn wrz 11, 2017 4:17 pm
santosz pisze: pn wrz 11, 2017 2:56 pm Ależ wy macie problemy, ludzie ...

i tak wiadomo, że każdy ma dostęp do wszystkich utworów w internecie i roztrząsanie tego co się pojawiło a co nie jest bez sensu, najważniejsze że jest audycja promująca LP 3
Wychodząc z Twojego założenia, w ogóle można zlikwidować wszystkie stacje radiowe, pewnie to nastąpi za sto lat. Obserwując moje dzieci, radia nie słuchają, wystarczy iphon, laptop z netem, więc po co taka np Trøjka. Ale problem polega na tym, że ja nie mam czasu siedzieć w necie i youtubować każdą propozycję. Zadaniem radia jest przedstawianie ciekawych nowości, na które mógłbym oddać głosy w liście zgodnie z zapowiedziami audycji. Jeśli włączam Manniaka to oczekuję bluesa a nie disco polo.
Co forowicz to inne zdanie, każdy może przekonywać czy lepiej że szklanka jest w połowie pełna czy pusta. Jeśli Tobie się podobało to super. To była pierwsza audycja, chyba nie tego oczekiwano a co będzie dalej w audycji nr 5, 50, 100? Kącik wydawniczy polskiego radia z jakimś jazzem i bzdetami spoza zestawu, kącik filmowy, powieśc 15-minutowa i pogawędki o polityce, ekonomii?

202 - 50 = 152 czy z tej magicznej "152" nie dało się wybrać 21 bo tyle było zagrane.
ja przede wszystkim nie miałem co do audycji żadnych oczekiwań, poza tym kwestia gustu co dla kogo jest ciekawą nowością a co nie, dla mnie osobiście radio, po wejściu muzyki do internetu, stało się tylko jednym ze źródeł nowej muzyki, przestało być dla mnie wyrocznią, bo stacji radiowych pojawiły się dziesiątki i człowiek nie jest w stanie być ze wszystkim na bieżąco, z kolei mając świadomość tego, że muzyki jest znacznie więcej niż czasu i sił na jej słuchanie, nie oczekuję od radia, że będzie grało akurat dla mnie, ale że będzie mi tylko podsuwało różne propozycje - a ja już sam dokonam wyboru, niestety wielu słuchaczy głosuje tylko na te piosenki, które akurat Trójka gra na okrągło, reszta przepada
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: kajman »

santosz pisze: pn wrz 11, 2017 4:57 pm niestety wielu słuchaczy głosuje tylko na te piosenki, które akurat Trójka gra na okrągło, reszta przepada
Chyba nie do końca tak jest, bo jak prezentowane są utwory grane bardzo często grane w Trójce (czasami ktoś tutaj coś takiego wrzuca) to część z nich nie ociera się nawet o nieszczęśliwą.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: bobby-x »

santosz pisze: pn wrz 11, 2017 4:57 pm niestety wielu słuchaczy głosuje tylko na te piosenki, które akurat Trójka gra na okrągło, reszta przepada
Słuchacze mają mały wpływ na listę, wszystko rozgrywa się w grupach facebookowych. Najlepszy przykład ostatni polski top. Niestety nie wiem jak to technicznie ukrócić, głosowanie na kartkach, smsy? Może to taki znak czasu i nic z tym się nie da zrobić.

Na Myśliwieckiej nie mają pomysłu na radio muzyczne, natomiast na polityczne to ho, ho.
Piotr pisze: sob wrz 09, 2017 8:56 am Panowie nie bójcie się tylko napiszcie do PB i skrytykujcie, ale rzeczowo. To, że tu wylewacie swe żale nic nie zmieni. Trzeba wprost do samego autora.
Tak na marginesie: wątpię, że to coś zmieni, ale próbować trzeba.
Zapomniałem Piotrze. Przecież pisałem na adres lp3... o moich uwagach co do Balonika, to mi po kilkunastu minutach odpowiedział ale ... Niedźwiedź "że jak mi się nie podoba to żebym zmienił redaktora albo radio". No i tyle z mojej strony w temacie pierwszej nowej audycji około listowej.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: Yacy »

w sumie co by o tym nie myśleć to miał rację...
jeszcze niedawno lubiłem zerknąć na TVP to tu to tam, a dziś nie oglądam TVP. i dobrze mi z tym.
tylko, że to oni sami - m.in. Niedźwiedź ale i Balonik również - doprowadzili do tego, że wielu z nas nie myśli o Trójce jako, tylko i wyłącznie, o radiu...
"to nie radio, to styl życia" ;-)
już coraz mniej...

pewnie pisałem już o tym, ale pozwolę sobie raz jeszcze.
kilka lat temu był taki rok, że najważniejszym dla mnie redaktorem był Mariusz Owczarek.
uwielbiałem jak był zmiennikiem M.Kydryńskiego w audycji po północy.
potem przez kolejnych kilka lat nie odpuszczałem żadnej audycji,
wkurzałem się, że nie dają mu np. pasma "W TT".
a przez ostatnie półtora roku nie słuchałem ani jednej audycji w całości.
po prostu się nie da. ja nie daję rady...
w zastępstwie za Niedźwiedzia o 14 gra smętny jazz, którego bym posłuchał ale późnym wieczorem.
w swoich audycjach gra na moje ucho ciągle to samo i już nie dla mnie...
kiedyś byliśmy z Gosią w Węgorzewie i zagadaliśmy go, było bardzo sympatycznie.
dziś pewnie bym nie podszedł, bo i pogadać nie byłoby o czym...
po prostu zmieniłem redaktora. dziś wolę posłuchać chociażby Anny Gacek.


a Balonik przed chwilą zakończył audycję MAGAZYNEK (kto to wymyślił???)
i zagrał po swojemu.
i chociaż audycja nie doczeka się kilkudziesięciu komentarzy, to był na prawdę bardzo dobra.
a to przede wszystkim dlatego, że generalnie była taka jak w zapowiedziach...
i jakiej można się spodziewać po Baloniku.

uff...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: Miszon »

santosz pisze: pn wrz 11, 2017 4:57 pm niestety wielu słuchaczy głosuje tylko na te piosenki, które akurat Trójka gra na okrągło, reszta przepada
ostatnio słucham Trójki ale nie Listy i odnoszę odwrotne wrazenie: rzeczy które są na antenie nie ma na Liście, a jak patrzę na wyniki Listy to wielu utwórów nie znam bo ich Trójka nie gra.
Co tylko potwierdziło moje przypuszczenia sprzed kilku lat, że ludzie głosujący na Listę nie słuchają Trójki, a podejrzewam że nie słuchają nawet Listy (bo dostali tylko link na fejsie czy grupie czy forum i z niego zagłosowali ).
Jakiś czas temu mieliśmy opublikowane wyniki głosowania na kartkach pocztowych z okaźni jakiejś akcji jubileuszowej : to były prawdziwe (i dużo bardziej trojkowe) wyniki tamtego notowania.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: bobby-x »

No widzisz Miszonie, w 200% zgadzam sie z Twoim postem powyżej.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: kajman »

Miszon pisze: śr wrz 13, 2017 9:30 amCo tylko potwierdziło moje przypuszczenia sprzed kilku lat, że ludzie głosujący na Listę nie słuchają Trójki
Część pewnie nie, a część pewnie tak (ja zaliczam się do tych pierwszych).
Miszon pisze: śr wrz 13, 2017 9:30 amjak patrzę na wyniki Listy to wielu utwórów nie znam bo ich Trójka nie gra
Niestety. Ale jak już ktoś pisał, są inne źródła, ludzie znają znają utwory skądinąd i na nie głosują. Ja przesłuchuję wszystkie nowości, do których mogę dotrzeć, a potem na ulubione utwory z zestawu głosuję.
Miszon pisze: śr wrz 13, 2017 9:30 ampodejrzewam że nie słuchają nawet Listy
Podejrzewam, że jednak zdecydowana większość słucha. Na pewno część głosów organizują fancluby czy inne grupy, ale jednak (w moim odczuciu) większość stanowią jednak głosy ludzi regularnie słuchających Listy (wysokie debiuty utworów granych na początku poczekalni), a z tego co widać po wynikach także i innych audycji trójkowych (o czym świadczą chociażby skoki utworów po koncertach czy chociażby wizytach artystów w Trójce, vide Tori, wcześniej Zaz).
Ludzie po prostu mają własny gust i niekoniecznie muszą głosować na to, co Trójka im na siłę wpycha grając utwór na okrągło.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Poczekalnia Listy Przebojów nr 1 - 2017.09.09

Post autor: FOXD »

Trójki słuchałem od wielu już lat jedynie wyrywkowo, natomiast od blisko 2 lat prawie wcale. Tak robi znacząca część moich znajomych, co jednakże nie oznacza, że oddając głosy nie mamy rozeznania w jakości tego co jest prezentowane w zestawie. Moim zdaniem problemem (od lat) nie są głosujący, ale bardziej klucz wedle którego redaktorzy trójkowi dodają utwory do zestawu. Moim zdaniem widoczna jest wyraźnie tendencja (zarysowana przez lata) wstawiania do zestawu tzw. "dyżurnych" wykonawców, którym Trojka sprzyja, bez względu na to, co zaprezentują "nowymi kawałkami". Podczas gdy jest wiele kapel i utworów, które wyraźnie klimatem podchodzą pod Tójkę (jej utarty od zarania klimat), a mimo zgłaszania ich, redaktorzy są bierni i nie reagują. O dziwo ostatnio Gretę wrzucili, przyznam po wielu m.in. moich staraniach. Niemniej nadal wiele kawałków, które pasują do Trójki i jednocześnie znacząco przewyższają poziomem co najmniej połowę tego co w zestawie, jest ignorowana.
ODPOWIEDZ