Nowa strona

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Nowa strona

Post autor: barb42 »

Mnie się ta wersja podoba, świetnie się czyta i pisze z telefonu, dziękuję.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Yacy »

jollyroger72 pisze: pn sie 21, 2017 5:19 pmPrzy okazji nowa wersja się skurczyła... Da się ją jakoś rozciągnąć na boki?
u mnie też jest wąsko, ale na pc u Gosi jest ok.
Jakby przycisk "nieprzeczytane" byl gdzieś na wierzchu, to ja nie miałbym się do czego przyczepić :wink:
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nowa strona

Post autor: wwas »

Musiałem się przez chwilę oswoić z nowym wyglądem, ale udało się, już mi się zaczyna podobać, a na telefonie wygląda bez porównania lepiej od starej. Gdyby jeszcze przestawić wersję językową widoczną dla niezalogowanych użytkowników, byłoby idealnie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

Na razie dostępna jedna 'skórka'. Jak tylko będzie dopracowana ta druga, znana z poprzedniej wersji -- doinstalujemy (chwilowo nie ma pełnej kompatybilności). Niestety, powrotu do starej wersji już nie ma -- soft był mocno przeterminowany (samo phpBB jak również oprogramowanie zależne), i powoli tracił wsparcie techniczne. Liczę za zrozumienie.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowa strona

Post autor: kajman »

No to ja czekam na starą skórkę.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: tadzio3 »

Nowa szata graficzna dobra. A dałoby się, tak jak w starej wersji wstawić na górze odnośnik do Archiwum LP3?
gżegoż

Re: Nowa strona

Post autor: gżegoż »

Yacy pisze: pn sie 21, 2017 7:53 pm Jakby przycisk "nieprzeczytane" byl gdzieś na wierzchu, to ja nie miałbym się do czego przyczepić :wink:
Ano właśnie, mi też doskwiera brak tej opcji :( Przyzwyczajony byłem, że po każdym wejściu na forum klikałem właśnie w ten link, dzięki czemu żaden nowy post w interesujących mnie tematach (ani w ogóle nowe wątki, jeśli się pojawiały) mi nie umknął. A teraz trzeba po kolei sprawdzać wszystkie działy, co jest znacznie mniej komfortowe. Mam nadzieję, że niebawem ta niedogodność zostanie naprawiona! :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Yacy »

ale masz opcję "nieprzeczytane" tylko, że jest schowana po lewej stronie (trzy kreski)Więcej...
jest lekkie utrudnienie jak dla mnie.

ja chwilowo wchodzę na Forum z takiego adresu: search.php?search_id=unreadposts
to powoduje, że wchodzę od razu w nieprzeczytane ;-) jeśli nie jestem zalogowany to jestem zmuszony do zalogowania i dopiero wtedy widzę nieprzeczytane :-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: tadzio3 »

W nowej wersji forum opcja " Zapamiętaj mnie" przy logowaniu nie działa, gdyż i tak wylogowuje się za każdym razem.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: zbyszu »

tadzio3 pisze: wt wrz 12, 2017 11:57 am W nowej wersji forum opcja " Zapamiętaj mnie" przy logowaniu nie działa, gdyż i tak wylogowuje się za każdym razem.
Tak, zgadza sie. Mam tak samo...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

Sprawdziłem w panelu administracyjnym, i nie znalazłem opcji odpowiedzialnej za to 'niedziałanie'... będę miał na uwadze tą przypadłość. Na chwilę obecną nie mam pojęcia czemu tak się dzieje.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowa strona

Post autor: kajman »

Przedtem to mogłem napisać post, zapomnieć o tym i wysłać go po kilku godzinach (wyskakiwała tylko informacja, że muszę spróbować ponownie), teraz jest tak, że gdy piszę dłuższy post to jeżeli go nie skopiuję to jest bezpowrotnie stracony, po przy próbie wysłania trzeba się zalogować ponownie a wtedy wszystko znika (to znaczy jest nadal otwarta odpowiedź, ale textu nie ma). To jest strasznie niewygodne, podobnie zresztą konieczność ponownego logowania się czasami nawet co pół godziny (innym razem zdarza się, że nie trzeba i ponad godzinę - nie wiem od czego to zależy).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Miszon »

Mnie nie wylogowuje.
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: EVENo »

tadzio3 pisze: wt wrz 12, 2017 11:57 am W nowej wersji forum opcja " Zapamiętaj mnie" przy logowaniu nie działa, gdyż i tak wylogowuje się za każdym razem.
Co jeśli powiem, że mam tak od zawsze? :shock:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nowa strona

Post autor: jollyroger72 »

EVENo pisze: pt wrz 15, 2017 10:31 pm Co jeśli powiem, że mam tak od zawsze? :shock:
Nic :wink: Zawsze miałem tak samo.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: tadzio3 »

EVENo pisze: pt wrz 15, 2017 10:31 pm
tadzio3 pisze: wt wrz 12, 2017 11:57 am W nowej wersji forum opcja " Zapamiętaj mnie" przy logowaniu nie działa, gdyż i tak wylogowuje się za każdym razem.
Co jeśli powiem, że mam tak od zawsze? :shock:
W starszej wersji forum po zaznaczeniu tej opcji, nie wylogowywało się z forum.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

kajman pisze: czw wrz 14, 2017 7:35 am Przedtem to mogłem napisać post, zapomnieć o tym i wysłać go po kilku godzinach (...)
Kajmanie, to co piszesz pachnie czarami. To że phpBB blokuje nieaktywny formularz -- jest normalne (nie wiem jaki mechanizm wykorzystano na zapleczu, i nie mam ochoty doktoryzować się w tym obszarze ewolucji), a skoro tak się robi, to nie w celu utrudniania życia użytkownikowi, tylko celem poprawy bezpieczeństwa. Tutaj nie ma co filozofować, tylko przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza: piszesz, wysyłasz i koniec interakcji z tym fragmentem aplikacji.

Pola formularza są tak zmajstrowane, że po 'time-out', czyli automatycznym wylogowaniu, niewysłana treść znika z chwilą wygaśnięcia sesji. To też jest normalne. Czas dopuszczalnej bezczynności (braku interakcji użytkownika) może być regulowany, ale nie w nieskończoność -- w tym kontekście, wspomniana godzina przerwy może być uznana za przekroczenie tego limitu, i następuje wylogowanie z automatu.

Jak ktoś zamierza podać kontrprzykład np. FB, Pinterest czy podobne, gdzie tego typu zjawiska nie ma... odpowiem: to nie ta klasa oprogramowania. Ten typ tak działa i już. A obserwowane zmiany są narzucone przez twórców, i albo bierzesz co dają, albo wcale nie musisz z tego korzystać. Na tym polega licencja phpBB. Ja tutaj cudów nie zrobię. Sorry!
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa strona

Post autor: ku3a »

Zdecydowanie ważniejsze jest to, że nie działa opcja "Zapamiętaj mnie"...
A działała.
Ale może to kwestia przeglądarki? Skoro Miszonowi wciąż działa, a EVENo i Jolly'emu od zawsze nie działa.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Yacy »

mi od dawna nie działało zapamiętywanie, więc nie jestem rozczarowany.
a mi nie działało i nie działa na operze i na mozilli.

mi ciągle najbardziej brakuje "nieprzeczytanych", które byłyby na głównej stronie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

Mnie też [Zapamiętaj mnie] nie działa tak jak opisujecie. Za to przeglądarka pamięta moje dane do logowania i wystarczy jeden 'klik'/enter by wejść dalej -- to nie jest wielkie utrudnienie. Przyznam że nigdy z opcji [Zapamiętaj mnie] nie korzystałem, więc wydaje się to kwestią przyzwyczajenia.
Yacy pisze:mi ciągle najbardziej brakuje "nieprzeczytanych", które byłyby na głównej stronie.
To jest teraz w [Powiadomieniach], czyli na stronie głównej, czyli... jeden klik myszką:

Obrazek

Nadal uważasz że poprzedniej funkcjonalności brakuje?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Yacy »

piszemy chyba o innych rzeczach :-)

w powiadomieniach tego nie ma. nawet na Twoim screenie.
jest w "Więcej..." (trzecia pozycja)
Obrazek

no i tak nadal uważam, że przydałoby się to na ... stronie głównej.

podobno da się to zrobić ;-)
Obrazek

ale być może tylko mi to jest potrzebne, więc jeśli tego nie będzie to jakoś sobie poradzę.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nowa strona

Post autor: ku3a »

JaceK pisze: pn wrz 18, 2017 10:55 pmprzeglądarka pamięta moje dane do logowania i wystarczy jeden 'klik'/enter by wejść dalej -- to nie jest wielkie utrudnienie.
cóż...
nie jest to jeden klik, ponieważ: jeden klik, żeby wejść w "Zaloguj się"; drugi, żeby zaznaczyć "Zapamiętaj mnie" (bo tak robię, choć to i tak nic nie robi, bo nie działa); trzeci, żeby zaznaczyć "Ukryj mój status podczas tej sesji", bo tak zawsze robię i zawsze wcześniej robiłem, bo tak lubię; czwarty, żeby wcisnąć "Zaloguj się". czyli 4 dodatkowe kliki za każdym razem gdy się wchodzi na forum. a raczej wchodzę kilka razy dziennie.
JaceK pisze: pn wrz 18, 2017 10:55 pmPrzyznam że nigdy z opcji [Zapamiętaj mnie] nie korzystałem, więc wydaje się to kwestią przyzwyczajenia.
no a ja korzystałem i...
;-)
oczywiście wszystko można podpiąć pod "kwestię przyzwyczajenia" ;-).
(do obecnych kolorów i czcionki wciąż się nie mogę przyzwyczaić i wciąż bolą mnie od nich oczy)
JaceK pisze: pn wrz 18, 2017 10:55 pm
Yacy pisze:mi ciągle najbardziej brakuje "nieprzeczytanych", które byłyby na głównej stronie.
To jest teraz w [Powiadomieniach], czyli na stronie głównej, czyli... jeden klik myszką:
Yacemu raczej nie chodzi o "oznacz jako przeczytane" tylko o to, że przycisk "nieprzeczytane posty" był bezpośrednio do kliknięcia na forum, a nie w rozwijalnym menu "Więcej..." (mi też go mocno brakuje). Tak, tak, to tylko jeden dodatkowy klik więcej. Tu jeden, tam cztery, gdzieś indziej jeszcze jakieś. Przy każdym jednym wejściu na forum. To jednak w moim odczuciu znacząco wpływa na komfort korzystania z forum.

edit: o, widzę, że za długo pisałem i Yacy mnie ubiegł z wyjaśnieniem ;-).
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

Moment... czy ja jestem autorem tego softu? Jeśli to tylko kwestia konfiguracji, bądź doboru skórki -- to może da się to naprawić. Piotr już pracuje nad poprawą pewnych poprzednich funkcjonalności. Ale wybaczcie... nie jesteśmy na etacie kelnerów, i na każde zawołanie. Odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości... poproszę.

Poza tym: zmiana wersji phpBB była koniecznością, a nie tylko naszym (MOIM) kaprysem. Jak ktoś tego nie pojmuje, to nadal może mieć pretensje i nic na to nie poradzę. Zmiana oprogramowania na serwerze pociągnęła za sobą zmianę oprogramowania zależnego, w tym phpBB. Wam się dobrze krytykuje, ale czy ktoś zastanowił się nad kosztami? Może się okazać za chwilę, że rozmiar bazy przekroczy graniczny jaki możemy mieć na obecnej lokalizacji i trzeba będzie ciąć archiwalne wpisy... lub pomyśleć o innych rozwiązaniach.

Chyba pora iść spać...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: Yacy »

JaceK pisze: wt wrz 19, 2017 12:25 amAle wybaczcie... nie jesteśmy na etacie kelnerów, i na każde zawołanie. Odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości... poproszę.
(...)
Jak ktoś tego nie pojmuje, to nadal może mieć pretensje i nic na to nie poradzę.
(...)
Wam się dobrze krytykuje, ale czy ktoś zastanowił się nad kosztami?
Przepraszam, że się odezwałem i przepraszam, że znów zabieram głos.

Nie wiem czemu się tak denerwujesz?
Czy gdziekolwiek napisałem, że MUSZĘ coś mieć? i to na JUŻ?
W którym miejscu są PRETENSJE?
No i KRYTYKI też nie widzę.
Napisałem tylko czego brakuje, a właściwie jak to u mnie wygląda, bo akurat zapamiętywania mi nie brakuje.
I dodałem tylko to czego nie ma ta wersja.
Nie da rady? To trudno ja dam radę - tak jak już to wcześniej napisałem.

Dziwnie się czyta taki wpis... na który się raczej nie zasługuje...

No i KOSZTY. Kiedyś już to poruszaliśmy.
Jacek podaj kwotę jaka jest potrzebna na rok funkcjonowania Forum.
Nie mam pojęcia jakie to koszty, znaczy za co trzeba płacić.
Serwer? Serwis? Wasz czas? I pewnie jeszcze kilka innych pozycji.
Mogę się założyć, że do końca roku będzie potrzebna kwota na Twoim koncie.
Dla mnie nie ma najmniejszego problemu aby zapłacić - wydaje mi się - całkiem przyzwoitą kwotę.
I myślę, że takich osób jest tu więcej.
Bo po cichu Ci napiszę, że jest to jedno z dwóch najważniejszych dla mnie miejsc w sieci.
O ile nie jest tym naj...

Oczywiście mogę się mylić i kwota może nie być zebrana.
Może się okazać, że nas po prostu nie stać na utrzymanie Forum.
Wtedy spokojnie będziesz mógł ... wprowadzić w życie inne rozwiązania.

Raz jeszcze przepraszam, że się odzywałem.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Nowa strona

Post autor: JaceK »

To ja przepraszam... w sumie zapomniałem żeby się ugryźć w język.
ODPOWIEDZ