LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

LP Trójka to nowa audycja (na antenie od 9 kwietnia 2010), nadawana w piątkowe przedpołudnie (kiedyś w paśmie „Tu Baron”, obecnie w paśmie „Do południa”) — wspomnienia, nowe nagrania, propozycje z aktualnego Topu... czyli wszystko co związane z LP3.
Poczekalnia LP3 – na antenie od 9 września 2017 roku – w każdą sobotę od 7 do 9, prowadzący: Piotr Baron

Moderatorzy: ku3a, jotem3, ku3a, jotem3

JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: JaceK »

Kolejna 'dobra zmiana', czyli LPTrójka krótsza o godzinę... od godz. 10 z minutami... No to jeszcze skrócenie Listy, lub eksmisja z anteny, i ostatni gasi światło.

Tfu! Wróć! Gasi radio...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: Piotr »

a jutro od 7 do 9 PB ponownie na antenie z tym co się nie zmieści dziś na Liście
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: Miszon »

Biorąc po uwagę, że LPTrójka przestała nieco mieć sensu, ta zmiana jest OK.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: obserw99 »

JaceK pisze: pt wrz 08, 2017 10:13 am Kolejna 'dobra zmiana', czyli LPTrójka krótsza o godzinę... od godz. 10 z minutami... No to jeszcze skrócenie Listy, lub eksmisja z anteny, i ostatni gasi światło.

Tfu! Wróć! Gasi radio...
Zgadzam się.
Dzisiaj wysłałem "wielki protrest słuchaczy Trójki" by nie zmieniać kultowych już audycji typu Markomania w sobotę czy LP3-jka w piątek.
Wysyłajcie też emile może to coś da. Jestem wiernym słuchaczem Trójki do 1982 roku i mam prawo się odezwać w tej sprawie.
W sobotę o 07:00 będzie nowa audycja "poczekalnia LP3" ale godzina jej nadawania to kompletny absurd i dramat. W sobotę wstaję dopiero od godz 08:50 bo odsypiam wczesne wstawanie w tygodniu (pobudkę mam zwykle o 05:50 poza sobotą i niedzielą). O trej porze nie śpią raczej tylko emeryci, którzy pewnie i tak nie słuchają LP3. Przecież słuchalność tego programu będzie na poziomie może kiluset słuchaczy o tej porze w sobotę!!!. Jaki właściciel niszczy złote jaja bo przecież wiemy, że LP3 to najpoularniejsza przecież audycja Trójki w historii!!!
Na godz. 07:00 w sobotę powinien być przeniesiony program Cejrowskiego, który to bardzo słaby (muzycznie) program przesunął kultową już Markomanię dopiero na godz 11:00. Dodam też, że w programie Cejrowskiego słaby też jest monolog radykała Cejrowskiego.
Czy nie można było dać nowego programu "poczeklania LP3" w piątkek od godz 09:00 a od 10:00 tradycyjna LP3-jka?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: Miszon »

Mnie się dzisiejsze Winien i Ma (czy jak tam teraz się to nazywa) podobało :-) .
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: bobby-x »

Z tych kilkuset słuchaczy, zapisuję się na listę słuchania z ciekawości. Pobudka 6:30. Słuchalność będzie duża jak każdej audycji porannej 6% rynku, natomiast słuchalność w sensie przełożenia na głosowanie będzie żadna. Żadna dodatkowa audycja nie zmieni tej ogromnej stagnacji i betonu na liście. Facebook i ichniejsze układy głosujące zabiły tę listę kilka lat temu. Pamiętacie listę pocztówkową z 2017 r, o to były wyniki słuchaczy a nie faceboooka. Racja z tym Cejrowskim, można to by odwrócić. Ciekawe co redaktor będzie grał przez te 2h, czasem można Go złapać, że nie kojarzy co jest w zestawie.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: bobby-x »

Miszon pisze: pt wrz 08, 2017 1:06 pm Mnie się dzisiejsze Winien i Ma (czy jak tam teraz się to nazywa) podobało :-) .
A mnie się nie podobało. Jakaś taka gadanina. W paśmie 6:00 - 12:00 wolałbym audycje muzyczne, grające playlistę "prawie komercyjną" (lekką, łatwą i przyjemną), okraszone krótkim słowem, serwisem. Moje potrzeby w 95% spełnia rmf, który gra bardzo dużo muzyki z lp3, a trójka w 5%. Tak wygląda bardzo sprytne przechwytywanie słuchacza np. trójkowego czyli np. mnie.

Trójka mogła by mieć słuchalność na poziomie 12-14% , jest-był taki potencjał, ale w ostatnich kilku latach zostało to zniszczone.
Ostatnio zmieniony pt wrz 08, 2017 1:54 pm przez bobby-x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: Yacy »

bobby, sprowokowałeś mnie i zajrzałem na stronę RMF.
dzisiaj od 9 do 10 był m.in.
Michael Jackson, Ed, Patrycja Markowska oraz takie trójkowe nazwiska jak Charlie Puth/Selena Gomez, Sound'n'Grace/Filip Lato, OneRepublic/Seeb ... ;-)
dla pełnego obrazu dodam, że tuż przed 9. był Cranberries, a tuż po 10. Joan Jett.
a od 6 m.in.: Kasia Popowska, Flo Rida, Grzegorz Hyży, Enrique Iglesias.
specjalnie podaję takie nazwiska, bo dla mnie ważniejsze jest to, żeby mnie muzyka lecąca w tle nie drażniła niż zachwycała.
ale zgadzam się, że powinno być lżej, łatwiej i przyjemnie :-) ale bez przesady.
no mnie nie przechwycą... już prędzej wyłączę radio... niestety...

ciekawi mnie jutrzejsza audycja od siódmej.
mam nadzieję, że będzie przewaga utworów spoza "50".
koniecznie z nieszczęśliwej "13" i dzisiejsze nowości z zestawu,
ale te wykonywane przez mniej znane nazwiska.
no i że nie będzie nowego U2 (w sumie nie wiadomo czy dziś zadebiutuje).
ale pewnie będzie o 180 stopni inaczej...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: pt wrz 08, 2017 1:36 pm specjalnie podaję takie nazwiska, bo dla mnie ważniejsze jest to, żeby mnie muzyka lecąca w tle nie drażniła niż zachwycała.
ale zgadzam się, że powinno być lżej, łatwiej i przyjemnie :-) ale bez przesady.
no mnie nie przechwycą... już prędzej wyłączę radio... niestety...
Wiesz Yacy, kwestia wyważenia proporcji, też z tej listy wykonawców, kilku nie widziałbym w Trójce. Ale Trójka na playliście bardzo rzadko sięga po swoje starsze przeboje z listy lp3, które bywały też na listach światowych (właściwie odwrotnie).

Widzisz był Ed w tamtym radiu i młodziaki tego słuchają. Dwa? koncerty Eda na 2018 rok w Polsce wyprzedane w jeden dzień a Niedźwiedz dziwi się czemu Ed szoruje poczekalnię. Proste pytanie, a ilu młodziaków z tych koncertów słucha Trójki? 1-2%?

Zastanawiam się czemu w moim radiu samochodowym nadal na przycisku nr 1 jest Trójka a na przycisku nr 2 jest rmf. Chyba z braku czasu tego jeszcze nie zmieniłem.

Pewnie masz rację z tymi 180 stopniami.

Zapomniałem dopisać jedno ważne zdanie. To jest forum, tu sobie dyskutujemy, wyrażamy różne poglądy, nikogo do niczego nie staram się przekonać, ani zniechęcić. Każdy z nas jest wolnym obywatelem, obywatelką, każdy może słuchać tego co lubi, i konkretnego radia, które lubi.

Ja mam cały czas fazę (od 1983) na radio lekkie, łatwe i przyjemne plus dobre audycje autorskie. Trójka tego pierwszego, ważniejszego, warunku nie spełnia.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: LLucky »

obserw99 pisze: pt wrz 08, 2017 12:04 pm Na godz. 07:00 w sobotę powinien być przeniesiony program Cejrowskiego, [...]
Oj, nie! W rytm muzyki latynoskiej bardzo dobrze się sprząta mieszkanie (i to nie jest moja odosobniona opinia), ale nie potrafię w sobotę sprzątać o 7 rano!
obserw99 pisze: pt wrz 08, 2017 12:04 pmCzy nie można było dać nowego programu "poczeklania LP3" w piątkek od godz 09:00 a od 10:00 tradycyjna LP3-jka?
Dobry pomysł.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze: pt wrz 08, 2017 1:50 pm Zastanawiam się czemu w moim radiu samochodowym nadal na przycisku nr 1 jest Trójka a na przycisku nr 2 jest rmf. Chyba z braku czasu tego jeszcze nie zmieniłem.
Ja Trójkę mam na przycisku nr 3 :wink: To chyba logiczne?
A na przycisku nr 1 jest Radiowa Jedynka. Też logiczne 8)
......
A co do jutrzejszej porannej audycji... Posłucham. Z ciekawości.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: Yacy »

jollyroger72 pisze: pt wrz 08, 2017 4:14 pm Ja Trójkę mam na przycisku nr 3 :wink: To chyba logiczne?
A na przycisku nr 1 jest Radiowa Jedynka. Też logiczne 8)
oj, przez moment pomyślałem, że jednak to napisałem i wysłałem. ;-)
no ja mam tak samo. w domu na sprzęcie też PR3 jest pod trójką :-)
ale pewnie pozostałymi się już różnimy
2 Radio Gdańsk
4. Malbork
5. Plus
6. RMF. ale Classic ;-)
bobby-x pisze: pt wrz 08, 2017 1:50 pmJa mam cały czas fazę (od 1983) na radio lekkie, łatwe i przyjemne plus dobre audycje autorskie. Trójka tego pierwszego, ważniejszego, warunku nie spełnia.
moja opinia, bez chęci przekonania, jest taka, że gdyby nie audycje autorskie to bym już Trójki nie włączał poza piątkiem.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: zbyszu »

Trochę to wszystko pomieszane..."Winien Ma" wciśnięte na piatek godz. 9.00. "Poczekalnia" na sobote 7.00-9.00...

Ja bym zostawił "LPTrójkę" od 9.00 do 12.00 - " Winien Ma" wrzucił bym przed polityków, czyli po 8.00 w sobote, a własnie sobotni poranek oddał Baronowi - tak jak to było z nim kiedyś. Ech...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: bobby-x »

jollyroger72 pisze: pt wrz 08, 2017 4:14 pm Ja Trójkę mam na przycisku nr 3 :wink: To chyba logiczne?
A na przycisku nr 1 jest Radiowa Jedynka. Też logiczne 8)
......
A co do jutrzejszej porannej audycji... Posłucham. Z ciekawości.
Bardzo logiczne, tak mam na wieży grającej od kilkunastu lat gdzie mam pamięć 40 stacji: Trójka na 3, Złote Przeboje na 1, RMF na 2. I tego nie zmienię bo pomieszało by mi się co mam nagrywać. Ale przyciski w samochodzie to inna sprawa :D
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: bobby-x »

zbyszu pisze: pt wrz 08, 2017 7:23 pm Trochę to wszystko pomieszane..."Winien Ma" wciśnięte na piatek godz. 9.00. "Poczekalnia" na sobote 7.00-9.00...

Ja bym zostawił "LPTrójkę" od 9.00 do 12.00 - " Winien Ma" wrzucił bym przed polityków, czyli po 8.00 w sobote, a własnie sobotni poranek oddał Baronowi - tak jak to było z nim kiedyś. Ech...
A gdzie znaleźć miejsce dla nowych młodych utalentowanych redaktorów? Tak zapowiadała nowa dyrekcja Trójki. W pasmie nocnym? Moim zdaniem między 12 a 16 od pn do pt byłoby w sam raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze: pt wrz 08, 2017 4:44 pm ale pewnie pozostałymi się już różnimy
2 Radio Gdańsk
4. Malbork
5. Plus
6. RMF. ale Classic ;-)
Co mam pod pozostałymi przyciskami, tego nie pamiętam :lol: Nie słucham :roll:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: pt wrz 08, 2017 4:44 pmmoja opinia, bez chęci przekonania, jest taka, że gdyby nie audycje autorskie to bym już Trójki nie włączał poza piątkiem.
No właśnie, widzisz, starzy słuchacze słuchają coraz mniej bo znudziło im się lub co naturalne przechodzą na tamten świat. A nowi młodzi słuchacze? Gdzie są? Widać po Edzie i jego pozycjach na lp3.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: jollyroger72 »

bobby-x pisze: sob wrz 09, 2017 7:12 am A nowi młodzi słuchacze? Gdzie są? Widać po Edzie i jego pozycjach na lp3.
W Galway :lol:
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: prz_rulez »

jollyroger pisze:W Galway :lol:
Haha ;) Myślę, że przede wszystkim są tam zwolennicy Vox Fm... :lol:
Witajcie. Widzę, że pobudka była udana. Ja nie śpię, gdyż o ósmej w pewnej znanej sieci supermarketów na L wrzucają mięso. Znaczy się, buty ;)
Yacy pisze:no mnie nie przechwycą... już prędzej wyłączę radio...
Ale czym mają przechwycić? Powtarzalną playlistą?
bobby-x pisze:Ale Trójka na playliście bardzo rzadko sięga po swoje starsze przeboje z listy lp3, które bywały też na listach światowych
Z polskich też nie - kiedy ktoś ostatnio słyszał w Trójce Natalię Kukulską?...
Pisałem już wczoraj o tym, że w kąciku sprzed 30 lat przypominanie ABC i Martyny Jakubowicz... No to słabe jest.
Yacy pisze:4. Malbork
O, nie wiedziałem, że Malbork ma swoją radiostację!
Yacy pisze:moja opinia, bez chęci przekonania, jest taka, że gdyby nie audycje autorskie to bym już Trójki nie włączał poza piątkiem.
Pomimo pewnych zmian nacechowanych politycznie to wciąż twierdzę, że... chyba nie znam lepszego radia niż Trójka, a trochę tych stacji z różnych krańców świata słuchałem! No może BBC Radio 2 jest blisko, ale to wciąż nie to. Niestety, najczęściej istnieje silny rozdział pomiędzy radiem informacyjnym a muzycznym, co mnie irytuje.
bobby-x pisze:Bardzo logiczne, tak mam na wieży grającej od kilkunastu lat gdzie mam pamięć 40 stacji: Trójka na 3, Złote Przeboje na 1, RMF na 2. I tego nie zmienię bo pomieszało by mi się co mam nagrywać.
No proszę, ktoś jeszcze nagrywa z radia. Moje ostatnie nagrania z jack-jackiem pochodzą chyba z 2007 roku... Radio Bagdad bodajże. Ale głowy nie dam.
bobby-x pisze:No właśnie, widzisz, starzy słuchacze słuchają coraz mniej bo znudziło im się lub co naturalne przechodzą na tamten świat. A nowi młodzi słuchacze? Gdzie są? Widać po Edzie i jego pozycjach na lp3.
Młodzi są, tylko pod pewnymi względami są chyba czasem jeszcze bardziej oldskulowi niż ich rodzice.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: LP Trójka nr 385 - 08.09.2017 - Piotr Baron (w nowej ramówce)

Post autor: FOXD »

Miszon pisze: pt wrz 08, 2017 1:06 pm Mnie się dzisiejsze Winien i Ma (czy jak tam teraz się to nazywa) podobało :-) .
Hmm, od razu pojawia się pytanie o Twoją zanjomość uwarunkowań ekonomicznych.
Z ciekawości prześledziłem o czym i jak była tam mowa, bo kiedyś faktycznie ta audycja miała wartość ze względu na rzetelne anlizy. Obecnie więcej jest tam propagandy sukcesu (deklaratywnej) niż merytorycznych odniesień do rzeczywistych uwarunkowań ekonomicznych, a tym bardziej osiągnięć ;) Szkoda, bo to kolejny element rzutujący na jakość Trójki.
ODPOWIEDZ