Zlot wakacyjny - 15-19 sierpnia 2017r., Myczkowce

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Zlot wakacyjny - 15-19 sierpnia 2017r., Myczkowce

Post autor: LLucky »

Pora zacząć przymiarki do wyjazdowego zlotu wakacyjnego, zwanego też Drugim Zlotem Nienumerowanym albo II Wyprawą Forum. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tym razem wybierzemy się tam, gdzie nie udało się dostać rok temu, czyli w Bieszczady. Mam nadzieję, że będzie to okazja spotkać się nie tylko z rodowitą bieszczadzianką, ale także z paroma innymi osobami zamieszkującymi południowo-wschodnią Polskę, a na zlotach pojawiającymi się rzadko lub wcale. Na razie nie powiem jawnie, o kogo chodzi (oczywiście oprócz wszystkim wiadomej lady), ale niedługo zacznę pertraktacje z owymi anonimami. ;)

Ze spraw konkretniejszych: myślę, że uprzednio upatrzone i polecone przez bobbyego-x Gospodarstwo Agroturystyczne "Na Górce" ( http://www.na-gorce.bieszczady.pl/compo ... le/15.html ) jest dobrym wyborem, bowiem noclegi są w cenie, do jakiej już się przyzwyczailiśmy. Rolę dużej sali może tam pełnić wynajęty całościowo domek, ale mam nadzieję, że i tak większość skusi się na mniej lub bardziej aktywne zwiedzanie okolicy. Zresztą o tym pogadamy później. W tej chwili najważniejsza jest sprawa terminu. Preferowany jest tydzień od 14 sierpnia do 20 sierpnia - oczywiście zlot/wyprawa nie musi trwać aż tak długo, chodzi o wybranie kilku dni z tego przedziału. Na poprzedniej wyprawie były to 3 dni i uważam, że zostały wykorzystane optymalnie, ale nie będę niczego sugerował. Na razie proszę, żebyście pisali, czy ten termin Wam odpowiada i ile dni sami chcielibyście spędzić na wspólnym szwędaniu się po górkach, wieczornych biesiadach i chóralnych śpiewach... No dobra, przesadzam - może nie wszyscy będą muzykować, ale na pewno znam jednego takiego wariata, który nie umie, a będzie. ;) Natomiast wszyscy na pewno chętnie będą słuchali muzyki - choć niekoniecznie w wykonaniu tego wariata...

Na razie nie będę rozwijał tego tematu, tylko proszę Was o informacje: kto chciałby przyjechać i na ile dni?
Ostatnio zmieniony wt maja 30, 2017 6:03 pm przez LLucky, łącznie zmieniany 3 razy.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: słoik »

Widzę, że kod pocztowy Uherzec Mineralnych. Może można zwiedzać tamtejszy zakład karny.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: konwicki1980 »

Dalej się nie dało? (No w Polsce raczej nie). Marzyłem raczej o wyspie Bornholm czy innych bardziej płaskich terenach typu Mazury, niemniej jednak i w ten zakątek najdalszy pojadę, o ile uda się zorganizować równie dobry jak rok temu transport z Warszawy. Ile dni? No trzy to minimum raczej, a ile kasy będę miał w sierpniu, nie wiem ;) Chciałbym jednak przyjechać :)
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: wwas »

LLucky pisze:Preferowany jest tydzień od 14 sierpnia do 20 sierpnia - oczywiście zlot/wyprawa nie musi trwać aż tak długo, chodzi o wybranie kilku dni z tego przedziału
Jestem za całym przedziałem (po co się ograniczać? ;))
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: kajman »

Mam nadzieję, że wyżywienie we własnym zakresie.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: LLucky »

wwas pisze:Jestem za całym przedziałem (po co się ograniczać? ;))
No kogo jak kogo, ale Ciebie nie podejrzewałem o takie szaleństwo... :) No ale dobrze, zapiszę sobie.
kajman pisze:Mam nadzieję, że wyżywienie we własnym zakresie.
Tak, ale jeszcze nie myślałem o tym, a to będzie trzeba dobrze zaplanować, bo tam niekoniecznie będzie blisko jakaś restauracja/pizzeria.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: konwicki1980 »

Na stronie jest napisane, że można skorzystać z restauracji ;) Zawsze najlepiej, jak jest jakiś wybór :)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: Artur »

Nie mówię nie
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: bobby-x »

LLucky pisze:Pora zacząć przymiarki do wyjazdowego zlotu wakacyjnego, zwanego też Drugim Zlotem Nienumerowanym albo II Wyprawą Forum.
Czemu nienumerowany?
LLucky pisze:Ze spraw konkretniejszych: myślę, że uprzednio upatrzone i polecone przez bobbyego-x Gospodarstwo Agroturystyczne "Na Górce"
:mrgreen: Byliśmy tam w lipcu 2005 roku, nasz pierwszy wyjazd wakacyjny w kierunku "nienadmorskim".
LLucky pisze:Preferowany jest tydzień od 14 sierpnia do 20 sierpnia - oczywiście zlot/wyprawa nie musi trwać aż tak długo, chodzi o wybranie kilku dni z tego przedziału. Na poprzedniej wyprawie były to 3 dni i uważam, że zostały wykorzystane optymalnie, ale nie będę niczego sugerował.
Czyli wchodzi święto 15 sierpnia. Weekend bardziej zlotowsiejszy 18-20 sierpnia? My bardzo chętnie czyli dwie kotki, trzy dziewczyny i bobby-x. Czy cały tydzień? Możliwe, oj tam tak wiele rzeczy do zwiedzania:
1. trzeba by spróbować obejść ponownie zbiornik Myczkowski (wtedy potężna burza)
2. of course Tarnica
3. może kąpielisko w Polańczyku
4. odwiedziny Mucznego i wspominki zlotu nr 5?

Ciekawe czy drewniany mostek od strony Uherców Mineralnych nie rozpadł się?
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: LLucky »

bobby-x pisze:
LLucky pisze:Pora zacząć przymiarki do wyjazdowego zlotu wakacyjnego, zwanego też Drugim Zlotem Nienumerowanym albo II Wyprawą Forum.
Czemu nienumerowany?
Dla odróżnienia od numerowanych. :)
bobby-x pisze:My bardzo chętnie czyli dwie kotki, trzy dziewczyny i bobby-x. Czy cały tydzień? Możliwe, oj tam tak wiele rzeczy do zwiedzania:
1. trzeba by spróbować obejść ponownie zbiornik Myczkowski (wtedy potężna burza)
2. of course Tarnica
3. może kąpielisko w Polańczyku
4. odwiedziny Mucznego i wspominki zlotu nr 5?
No to by było miło, gdybyś ze swoim doświadczeniem mógł wspomóc w doborze atrakcji. Resztę rodziny Iksów vel Dziesiątych również chętnie byśmy spotkali (niektórzy ponownie, niektórzy po raz pierwszy).
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: LLucky »

OK, mamy zarezerwowany jeden domek na 4 do 5 osób oraz jeden pokój 2-osobowy w terminie od 15 do 19 sierpnia. To zapewne będzie zbyt mało, jeśli wszyscy chętni się pojawią, więc będę jeszcze za tydzień dzwonił i dowiadywał się, czy coś nie zwolniło się z powodu braku potwierdzenia rezerwacji zaliczką. Termin wybrał akurat w ten sposób, że przyjeżdżamy w święto, które wypada we wtorek, a wyjeżdżamy w sobotę. To pozwoli mi jeszcze w poniedziałek zrobić zakupy, byśmy mieli trochę zapasów, a po powrocie odpocząć jeszcze w niedzielę przed poniedziałkiem w pracy. Poza tym osoby "kościółkowe" (jak to mawia jedna moja znajoma) będą mogły dopełnić obowiązków religijnych u siebie przed wyjazdem i po powrocie, bez konieczności szukania kościołów w naszym miejscu urlopowania. (Co nie znaczy oczywiście, że nie możemy pozwiedzać jakichś okolicznych kościołów i kaplic.) Mam nadzieję, że Wam też to pasuje.

I jeszcze słowo w sprawie finansów: jeśli zajmiemy wszystkie łóżka we wszystkie noce, to cena jednego noclegu wyniesie 40 zł (plus 1 zł opłaty klimatycznej). Sęk w tym, że w domku jedno z łóżek do dwuosobowa wersalka, więc nie jest pewne, że czy rzeczywiście będą na niej spały dwie osoby, a poza tym nie wszyscy planują być przez cały czas, więc te koszty noclegów rozłożą się nieco inaczej. Tak czy owak nie sądzę, aby w najgorszym przypadku przekroczyły 50 zł za nocleg.

Tyle nowości.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: jollyroger72 »

Prawdę mówiąc... myślałem, że padnie propozycja rozpoczęcia tego zlotu w sobotę 12 sierpnia. Wówczas mógłbym z Wami pobyć do 15 sierpnia, nie będąc zmuszony do kombinowania z urlopem.
W zaistniałej sytuacji sprawy się nieco komplikują. Musiałbym załatwić sobie urlop od 16 do 19 (pracująca sobota, niestety) sierpnia. Ponieważ to sezon urlopowy, to do końca nie będę potrafił zadeklarować, że wezmę udział w zlocie :(
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: bobby-x »

Nam pasuje termin 15-19.08 więc proszę wpisać 4 osoby na listę, do kiedy powinna pojawić się zaliczka? Trochę się pourlopujemy w Bieszczadach.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: LLucky »

jolly, jak coś wykombinujesz, daj znać.

bobby-x, na razie nie zbieram pieniędzy (choć już zaliczkę w Gospodarstwie "Na Górce" wpłaciłem) i pewnie nie będę zbierał aż do najbliższego zlotu, żeby mi się nie pomieszały. Ale nie martw się! Na pewno upomnę się po swoje! :D ;)
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: LLucky »

Kilka wiadomości.
Dobra: mamy zaklepane 11 miejsc noclegowych,
zła: ale w dwóch różnych gospodarstwach agroturystycznych (bo "Na Górce" zabrakło),
dobra: które nie są zbyt odległe od siebie (1 km),
zła: w tym drugim gospodarstwie ("Zielony Azyl") są nieco gorsze warunki bytowe (toaleta wspólna dla kilku pokoi),
dobra: ale za to jest jeszcze taniej (30 zł za nocleg).

Zresztą "Sarenka" (vel Mały Biały Domek) przyzwyczaiła nas do gorszych niewygód, więc myślę, że jakoś przeżyjemy. ;)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: konwicki1980 »

Dobra wiadomość: będąc w Warszawie ostatnio nabyłem mapę okolic Jeziora Myczkowskiego z różnymi szlakami, więc odpadnie takie szukanie tras, z jakim mieliśmy do czynienia na ostatnim zlocie :wink:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: bobby-x »

A jakiej firmy jest ta mapa, bo bywa z nimi bardzo różnie. Poważnie błądziliście na szlakach? Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej wydał na odnowienia szlaków w kilku ostatnich latach kilkaset tysięcy złotych, w górach powinno być dobrze, gorzej na nizinach.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: konwicki1980 »

A gdzie napisałem, że błądziliśmy? :) Po prostu szliśmy na tzw. spontan i korzystaliśmy ze zdjęć tablicy z mapą okolicy, która znajdowała się przed naszym pensjonatem :) Ostatecznie nawet po ciemku trafiliśmy z powrotem :D
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze:Ostatecznie nawet po ciemku trafiliśmy z powrotem :D
Fakt. Na kolację zdążyli :wink:
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: LLucky »

konwicki1980 pisze:[...] odpadnie takie szukanie tras, z jakim mieliśmy do czynienia na ostatnim zlocie :wink:
bobby-x pisze:Poważnie błądziliście na szlakach?
konwicki1980 pisze:Po prostu szliśmy na tzw. spontan i korzystaliśmy ze zdjęć tablicy z mapą okolicy, która znajdowała się przed naszym pensjonatem :)
Kolega konwicki zapewne ma na myśli także tzw. "fotografowanie zaskrońców". ;)
Już wyjaśniam: wspomniana tablica sprzed pensjonatu została przeze mnie sfotografowana, więc później na szlaku co jakiś czas przystawałem zerkając w wizjer aparatu, by sprawdzić trasę. Z zewnątrz wyglądało to, jakbym fotografował jakiś mało ciekawy kawałek ścieżki. :lol:
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: bobby-x »

To jak tam spotkanie w Bieszczadach?
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlot wakacyjny 2017

Post autor: LLucky »

Na razie żadnych zmian w stosunku do poprzednich ustaleń. W najbliższym czasie jestem trochę mocniej zajęty obowiązkami służbowymi (w tym w piątki i zapiątki), ale jakoś w tygodniu postaram się upewnić się telefonicznie, czy wszystko w porządku z naszymi rezerwacjami noclegów, a potem chyba zacznę ustalać jakieś szczegóły: w pierwszej kolejności te techniczne typu jak zaplanować zakupy, a potem te przyjemniejsze, czyli kiedy z kim się spotkać i co warto zwiedzić.
Na koniec ustalę, jaka będzie pogoda na zlocie. ;)
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Zlot wakacyjny 2017 - 15-19.08.2017

Post autor: LLucky »

OK, nasze rezerwacje są aktualne, co oznacza, że od 15 do 19 sierpnia mamy do dyspozycji:
a) 1 domek na 4-5 osób w cenie 200 zł za dobę w agroturystyce "Na Górce" ( http://www.na-gorce.bieszczady.pl ),
b) 1 pokój 2-osobowy w cenie 80 zł za dobę w tymże pensjonacie,
c) 1 pokój 4-osobowy w cenie 120 zł za dobę w agroturystyce "Zielony Azyl" ( http://www.zielonyazyl.bieszczady.pl/ ).

Ponieważ bobby-x miło wspomina wczasy w "Na Górce", a zadeklarował chęć przyjechania z całą rodziną, to od razu nasuwa mi się, żeby to właśnie im przypadł domek - aczkolwiek to tylko wstępna propozycja. Podział pozostałych miejsc noclegowych jest do przemyślenia i może być dokonany w oparciu o preferencje finansowe, ponieważ ceny tych noclegów zapewne będą różnić się i wynosić od 30 do 50 zł za osobodobę. Mimo to prosiłbym wszystkich o wpłacenie zaliczek tej samej wysokości, tj. 30 zł za osobonocleg, oczywiście pomnożone przez liczbę osób i noclegów. Pieniądze proszę przelewać na konto numer 51 1240 1053 1111 0000 0499 1751, a w tytule przelewu podać swój nick z forum oraz liczbę noclegów. Zaliczki zbieram do początku sierpnia (z możliwością przedłużenia terminu w szczególnych przypadkach), a później numer konta zniknie z tego wpisu.

Z tego co pamiętam chęć udziału wyrażali:
wspomniany już bobby-x z rodziną - 4 osoby * 4 noclegi
konwicki1980 - zapewne 4 noclegi
Rafał, kolega konwickiego, który był w Jedlinie - też raczej 4 noclegi
LLucky - 4 noclegi
słoik - zapewne 4 noclegi
wwas - 4 noclegi

Pod znakiem zapytania stoi udział jollyrogera72, kajman na razie nie deklaruje się, natomiast mają ochotę poszwędać się z nami po górskich szlakach przez jeden dzień gaja6 i temik3, no i nie wyobrażam sobie, żeby mogło zabraknąć na tym wyjeździe spotkania z lady. :)

Do ustalenia pozostają także kwestie transportowe i w tej chwili wygląda na to, że zarówno wwas, jak i ja będziemy mieli do dyspozycji samochody jadące z Warszawy tudzież okolic. Moglibyśmy zabrać całkiem pokaźną grupkę, co nie zmienia faktu, dziesiącioro to maksimum, jakie jeszcze da się wcisnąć do obu tych aut, ale nie zapewni komfortu podróży. Trzeba zatem jeszcze nad tym pomyśleć i jeśli macie jakieś sugestie, to piszcie (jak nie tu, to na PW).

Poza tym jestem otwarty na sugestie co do atrakcji, jakie chcielibyście zwiedzić - bo mam nadzieję, że to będzie aktywny wypoczynek. Pewne propozycje podrzucił już bobby-x, może konwicki1980 wyłapie coś z mapy, którą kupił... Oczywiście nie musimy wszyscy robić tego samego i możemy w podgrupach zwiedzać różne atrakcje. W Jedlinie taki podział dobrze się sprawdził.

I na razie to tyle.
Ostatnio zmieniony wt maja 30, 2017 11:13 pm przez LLucky, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zlot wakacyjny - 15-19 sierpnia 2017r., Myczkowce

Post autor: kajman »

LLucky pisze:kajman - zapewne 4 noclegi
Ale ja się nie deklarowałem. I na chwilę obecną też się nie zadeklaruję. Ale jeżeli już to góra do 18.08.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Zlot wakacyjny - 15-19 sierpnia 2017r., Myczkowce

Post autor: LLucky »

OK, wprowadziłem poprawkę. Jeszcze jest sporo czasu na deklaracje, więc nikogo nie będę poganiał, ale zachęcał - jak najbardziej tak. :)
ODPOWIEDZ