ZNAWCA 508 (1804)

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: temik3 »

Aro pisze:nie absolutnie, nie czuje się pokrzywdzony.
Niefortunna wypowiedź na pewno pomogła w typowaniu osobom, które wysyłają Znawcę najczęściej w trakcie LPTrójki (lub krótko przed godziną 12, gdy audycja dobiega końca), mogła również przyczynić się do natychmiastowej zmiany typu lub podjęcie bardziej ryzykownego zachowania w podjęciu ostatecznej decyzji.
Sprawdziłem i Metallica została zagrana po 11 więc podejrzewam, że wtedy Marek spowodował zamieszanie i o godzinie 11.33 dotarł typ Yacy (w wiekszości Znawcy jest o tej porze), zaś o 11.49 "autobusowy" typ konwickiego1980.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: LLucky »

Miałem wrażenie, że to było w drugiej godzinie - mój błąd. Zatem 50 minut przed zamknięciem głosowania, ale nie zmienia to mojego rozumowania.
I (jak zresztą zapowiedziałem zadając pierwsze pytanie) również nie czuję się stratny, bo słyszałem to, a i tak swojego typu nie zmieniałem.

A poza tym to gratuluję kolorowym! :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: Yacy »

Aro pisze:LP Trójka 26 sierpnia - po utworze Metallici. - 3:19
czyli jednak Niedźwiedź ma nic nie mówić... dalej nie kumam co zdradził? równie dobrze mogła być na 30...
chociaż...
temik3 pisze: o godzinie 11.33 dotarł typ Yacy
proponuję Yacy zabrać karnie 8 punktów, bo chciał postawić na 1, a po słowach MN postawił na 5. w Jego głosie było cos takiego, że wskazywało na miejsce tuż za podium, albo tuż tuż.
a poza tym ja specjalnie czekałem na to, że powie, bo było wiadomo, że powie...
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: LLucky »

Yacy, pięknie ironizujesz, ale ja przecież cały czas mówię o tym, żeby NIE było tak, jak ironicznie sugerujesz. Ani nie mam pretensji do Niedźwiedzia, ani nie chcę karać tylko niektórych za domniemane oszustwa (które nie miały miejsca). Nie widzę też, żeby ktoś inny serio sugerował coś w tym stylu. W czym więc widzisz problem?
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: Aro »

Yacy pisze:czyli jednak Niedźwiedź ma nic nie mówić....
jak dla mnie to On może mówić do końca świata.
A Ty się Jacku nie przejmuj, bo wiesz doskonale, że nikt nie podejrzewa Ciebie o to, że wykorzystałeś LPTrójkę do celów znawcowych.
Chodzi mi o to, że jeśli pojawiają się tego typu kwiatki/sugestie ze strony prowadzących w LP3, a pewnie to nie pierwszy i ostatni raz taka wrzutka w audycji porannej się zdarzy (nieświadomie rzecz jasna, bo co ich tam obchodzi jakiś Znawca na forum) to lepiej zamykać kranik o godzinie 9.00 w piątek.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: LLucky »

Aro pisze:lepiej zamykać kranik o godzinie 9.00 w piątek.
To też jest niezły pomysł.
Zasady Znawcy zmieniały się przecież wiele razy (łącznie ze zmianą terminu i sposobu nadsyłania typów) z różnych powodów (np. wyrzucanie/dodawanie piosenek do zestawu do głosowania przed emisją Listy, obliczenia na podstawie wcześniej opublikowanych typów) - pytanie tylko, czy możliwość powstania sytuacji takiej jak dziś (albo i gorszej) jest wystarczającym powodem, żeby wprowadzać kolejną taką zmianę? Zapewne i tak nie unikniemy w przyszłości różnych niespodziewanych problemów, a gdyby taki problem był naprawdę poważny (w odróżnieniu od dzisiejszego), to zawsze można anulować jedno notowanie Znawcy. Takie przypadki też zresztą były.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: Yacy »

Aro pisze:A Ty się Jacku nie przejmuj.
nawet mi do głowy to nie przyszło... tylko to podawanie czasu przez temika sprowokowało mnie do ostatniego postu ;-)
LLucky pisze:Ani nie mam pretensji do Niedźwiedzia, (...) Nie widzę też, żeby ktoś inny serio sugerował coś w tym stylu. W czym więc widzisz problem?
w tym:
temik3 pisze: to słysząc takowe info bym się wkurzył na prowadzącego
temik3 pisze:K..wa to przegiął.
temik3 pisze:Mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka.
temik3 pisze:faktem jest jednak, że była ona lekko pisząc nietaktem ze strony Marka w naszym kierunku.
Aro pisze:Niefortunna wypowiedź
temik3 pisze:podejrzewam, że wtedy Marek spowodował zamieszanie
Aro pisze:Chodzi mi o to, że jeśli pojawiają się tego typu kwiatki ze strony prowadzących w LP3
przecież to jest nastawanie na wolność słowa! :-)
sorry, ale ja zupełnie nie kumam o czym Wy piszecie...
przecież ja gdybym nie był namiętnym słuchaczem LP3, a lubił Metę, to po tych słowach warowałbym przy radiu...
a nawet gdybym nie lubił M. to też bym warował...

ale jak widzę to tylko mój punkt widzenia.

odchodząc od Znawcy, a zostając w temacie Forum, to strach pomyśleć jakie poleciałyby epitety, gdyby Niedźwiedź np. po 21 podał statystyki, w jakimkolwiek notowaniu, nawet bez nowości w czubie.
skoro teraz pojawia się k..wa

niniejszym dziękuję za uwagę.
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: Dede »

Yacy pisze:przecież to jest nastawanie na wolność słowa! :-)
sorry, ale ja zupełnie nie kumam o czym Wy piszecie...
Kiedyś wyrwało się Piotrowi Metzowi prowadzącemu Listę, na którym dokładnie miejscu będzie najwyżej notowana nowość z pominięciem. Nie powiedział dokładnie, o którym utworze mówi, więc teoretycznie nie zdradził wyników, tylko że wszyscy wiedzieli, bo potencjalny pretendent był tylko jeden (był to bodajże Pearl Jam na miejscu 10.) Wiadomość poszła w eter zaraz po 19-tej. Ale przecież mamy wolność słowa! :lol:

A tak na poważnie. Ja kumam, o czym piszą Koledzy. Napisali może trochę zbyt emocjonalnie, ale generalnie zgadzam się z nimi. Uważam, że komentarz był bardzo niefortunny, niepotrzebny, chociaż był przemyślany (tzn. nie było to coś w rodzaju, upss, wymsknęło mi się niechcący).
Nie piszę o wpływie komentarza na Znawcę, bo zupełnie nie mam wrażenia, że ktoś "sztucznie" zyskał/stracił na tej informacji. Poza tym skąd Pan Marek miałby wiedzieć, że istnieje coś takiego, jak Znawca? I najważniejsze, on nie jest elementem zabawy zwanej Znawcą, więc w tym temacie nic "nie musi".
Ale jest Prowadzącym Listę Przebojów Programu Trzeciego. I właśnie o samą Listę mi chodzi...
Chodzi o samą formułę listy przebojów (jakiejkolwiek). Jestem namiętnym słuchaczem LP3 i chciałbym móc cieszyć się korzystając z elementu zaskoczenia, móc poznawać wyniki na zasadzie odliczania, po kolei bez wybiegania wprzód. Oczywiście zazwyczaj wiadomo, czego można się spodziewać (przewidywalność, stagnacja na Liście, i tym podobne pojęcia, którym zostały poświęcone liczne jakże burzliwe dyskusje), ale czasami bywają mega zaskoczenia, będące dodatnim walorem przy słuchaniu Listy. Czasami jesteś pewien, że coś zadebiutuje bardzo wysoko, a to ma problemy z wejściem do Poczekalni (ja tak się nabrałem na nowego White Stripesa), a czasami odwrotnie. Nie dajesz żadnych szans piosence, że wejdzie z pominięciem, a tu trach! nowość na 1. Tak miałem z Beksą Rojka... Gdyby wówczas Prowadzący podał taką informację, jak dzisiaj, to zepsułby mi cały element zaskoczenia.
Przygotowując typ do Znawcy sprawdziłem, jak debiutowały poprzednie Metalliki i zdziwiłem się, że często nie były to wcale wysokie debiuty. Bywało różnie, ale "grzałki" debiutowały stosunkowo nisko (3. dziesiątka, czasami góra Poczekalni). Obstawiłem 15. miejsce sądząc, że nieznacznie przesadziłem, bo będzie debiut na 18-22. miejscu. Gdybym słyszał na żywo komentarz Pana Marka, to uspokoiłbym się i... nie zmieniał niczego w swoim typie.

Dlatego w temacie głosowania i śledzenia, jak układają się głosy w trakcie tygodnia, zdecydowanie bardziej utożsamiam się z postawą Piotra Barona, który kiedyś zadeklarował, że w ogóle nie podgląda wyników, póki nie dostanie gotowego zestawienia po zakończeniu głosowania. O ile pamiętam, to nawet sam nie głosuje na LP3. Z kolei Pan Marek odwrotnie, głosuje, śledzi na bieżąco. I OK, ale z komentarzami mógłby powstrzymać się i "wiedzę tajemną" pozostawić sobie. Pamiętacie, że kiedyś przez pewien czas można było śledzić na stronie Trójki, jaka jest kolejność piosenek w danym momencie, w trakcie trwania głosowania? Podobało się to Wam? Według mnie, kłóciło się z tym, czym powinna być prawdziwa lista przebojów. Czy to trójkowa, czy jakakolwiek inna.

-------------
Co do możliwości zamykania Znawcy wcześniej (o 9. rano w piątek), to myślałem kiedyś o tym z innego względu. Przez pewien okres w historii LP Trójki miało miejsce silne i jak mi się wydawało, skuteczne lansowanie określonych piosenek przez jednego z prowadzących. Piosenki, które zagrał w LP Trójce podkreślając przy okazji, że jest ich fanem, zajmowały potem na Liście wyższe miejsca (albo odnotowywały spore awanse?), niż gdyby nie było ich emisji w porannej audycji. To była oczywiście tylko moja subiektywna ocena, ale według mnie coś w tym było. Pamiętam kilkakrotnie, że słuchając LP Trójki myślałem sobie, że zepsułem typ nie uwzględniając "promocji", której właśnie byłem świadkiem. A zatem zmiana godziny pozostaje kwestią do rozważenia.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: temik3 »

Yacy pisze:A Ty się Jacku nie przejmuj.
nawet mi do głowy to nie przyszło... [/quote]Sorry Yacy ale albo nie czytasz ze zrozumieniem co napisałem, albo próbujesz mi wmówić, że napisałem iż wykorzystałeś okazję. W nawiasie napisałem że prawie zawsze wysyłasz Znawcę po 11 i tutaj zawarłem to że nie mam do Ciebie żadnych pretensji, że zrobiłeś to wtedy gdy powiedział to Marek. A gdybyś czytał moje wypowiedzi dokładnie to byś nie pisał że Cię sprowokowałem swą wypowiedzią. A pozostałe Twe cytaty (moje, Aro) to raczej jest ttylko nasz punkt widzenia danej sytuacji i żadne nastawanie na wolność słowa :D , bo jak ja, ty czy inni napisali nawet po tej wypowiedzi Marka tak do końca oprócz tego, że z pominięciem nic nie było wiadomo i byłbym głupcem abym pomyślał że akurat Ty prawie dobrze obstawiłeś Metalice i po wiedział że wiedziałeś, bo równie dobrze mogła być na 15 jak dał konwicki1980 i wysłał typ po Tobie. Dlatego też nie dodałem tylko Twego czasu wysłania Znawcy jak również jego byś sobie sprawdził czy próbuję Cię sprowokować. Gdybym wrzucił tylko Twój to wtedy mógłbyś mieć pretensje. Uniosłeś się akurat całkowicie nie mając racji co do mych intencji. Jeśli jednak dalej czujesz się urażony to bardzo przepraszam.
temik3
Posty: 17400
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: temik3 »

Dede ująłeś to najlepiej z możliwych.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: LLucky »

Yacy pisze:
LLucky pisze:W czym więc widzisz problem?
w tym:
temik3 pisze: to słysząc takowe info bym się wkurzył na prowadzącego
temik3 pisze:K..wa to przegiął.
temik3 pisze:Mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka.
temik3 pisze:faktem jest jednak, że była ona lekko pisząc nietaktem ze strony Marka w naszym kierunku.
Aro pisze:Niefortunna wypowiedź
temik3 pisze:podejrzewam, że wtedy Marek spowodował zamieszanie
Aro pisze:Chodzi mi o to, że jeśli pojawiają się tego typu kwiatki ze strony prowadzących w LP3
OK, zgadzam się, temik3 zareagował emocjonalnie i użył określeń, których wolałbym nie widzieć na tym forum, ale z tym nie dyskutuję: to jego emocje i użył tych słów na swoją odpowiedzialność (bo za wolnością wypowiedzi powinna iść świadomość odpowiedzialności). Za to skarcić go może tutaj administrator lub moderator, ale nie ja, dlatego o tym zupełnie nie dyskutowałem. Skupiłem się na sednie, czyli na problemie z naszą zabawą. Natomiast określeń użytych przez Aro nie uznaję za uwłaczające komukolwiek.
Yacy pisze:przecież ja gdybym nie był namiętnym słuchaczem LP3, a lubił Metę, to po tych słowach warowałbym przy radiu...
a nawet gdybym nie lubił M. to też bym warował...
Czyli odebrałeś słowa Niedźwiedzia raczej jako zachętę do słuchania Listy, która miała raczej powiększyć emocje oczekiwania na wysoki debiut, niż jako zdradzenie istotnego szczegółu, który te emocje obniża?
Może i taki był zamysł Niedźwiedzia, tylko że debiut Mety ani mnie grzeje, ani ziębi, więc wcale nie poczułem się zachęcony do "warowania"... Szczerze mówiąc to rozważałem nawet wyjście do kina w czasie Listy, bo równie dobrze mógłbym zapoznać się z wynikami dzień później na stronie internetowej. Emocje miałbym takie same.
Po prostu każdy czuje po swojemu.

A wracając do sedna problemu: czy przesunięcie terminu nadsyłania typów na godz. 9 byłoby dla Ciebie problemem, Yacy, skoro zwykle przysyłasz typy w czasie LP-Trójki?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: Yacy »

miałem się już nie odzywać, ale jeszcze krótko.od końca.
LLucky pisze:czy przesunięcie terminu nadsyłania typów na godz. 9 byłoby dla Ciebie problemem, Yacy, skoro zwykle przysyłasz typy w czasie LP-Trójki?
jeśli nawet to byłby to tylko mój problem. wysyłam nie w czasie LP3 tylko w czasie pracy :-P a w piątek, bo tak mi pasuje. jeśli nastąpi zmiana godziny to się dostosuję, to chyba oczywiste.
temik3 pisze:Uniosłeś się akurat całkowicie nie mając racji co do mych intencji.
w żadnym momencie się nie unosiłem i cały czas chodzi mi tylko, że czepiacie się Niedźwiedzia. tyle.
na blogu napisał, że Barry ma ( w czwartek) 70 głosów i to za mało na poczekalnię. ja traktuję takie rzeczy jak ciekawostki. nic więcej...
Dede pisze:Kiedyś wyrwało się Piotrowi Metzowi prowadzącemu Listę, na którym dokładnie miejscu będzie najwyżej notowana nowość z pominięciem.
to była zupełnie inna sytuacja.
ale może już wystarczy pisania i jednym zdaniu MN. :-)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9271
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: Martyr »

temik3 pisze:WYNIKI ZNAWCA 508 (1804) :

46 Yacy

52 rafal92

54 gaja6

56 temik3
56 Dede


62 wwas

64 kajman
64 VILKI
gratulacje dla wszystkich Państwa! :) /ja tam nie wiem jak wy to robicie/
Szczególnie gratuluję Panu z cyferką 46, czyli Yacy'emu! :D
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: ZNAWCA 508 (1804)

Post autor: Dede »

ZNAWCA 2016:
(miejsce, miejsce poprzednio, punkty, suma punktów, udział, zwycięstwa, osoba)
01. 01. 0,71 24 34 4 gaja6
02. 02. 2,65 90 34 4 Dede
03. 03. 3,53 120 34 3 4989341
04. 04. 3,76 128 34 1 DarekM
05. 05. 3,79 110 29 2 TomaszBr
06. 06. 3,82 130 34 3 rafal92
07. 08. 4,24 144 34 0 kajman
08. 09. 5,29 180 34 1 wwas
09. 07. 5,41 184 34 3 Aro
10. 10. 6,00 204 34 4 Yacy
11. 12. 7,00 238 34 2 VILKI
12. 11. 7,27 218 30 1 dannar
13. 13. 8,47 288 34 1 temik3
14. 14. 9,29 316 34 0 stavanger
15. 17. 10,47 356 34 1 atram842
16. 16. 10,65 362 34 2 staśka
17. 15. 10,65 362 34 0 konwicki1980
18. 19. 10,94 372 34 2 LLucky
19. 18. 11,53 392 34 1 Tomekk
20. 20. 17,21 568 33 0 lady
21. 21. 25,23 328 13 0 Martyr

Zasady udziału:
- w klasyfikacji może znaleźć się osoba, która typowała 2 razy w ciągu pierwszych 9 tygodni Znawcy, od 10 tygodnia wymagana liczba rośnie do 3.
- trzeba typować przynajmniej raz w ciągu ostatnich 5 tygodni.

super-znawca
(punkty, ile razy nad kreską, osoba)
102 14 gaja6
96 10 Dede
70 8 Yacy
66 8 rafal92
64 9 DarekM
62 9 Aro
50 11 4989341
48 7 temik3
48 5 ku3a
36 5 wwas
36 5 lady
34 11 kajman
34 6 dannar
32 7 TomaszBr
32 5 Tomekk
32 3 trial555
24 7 VILKI
24 5 atram84
22 4 LLucky
22 2 staśka
16 5 stavanger
12 3 konwicki1980

Strzelec
(trafienia, liczba zwycięstw, osoba)
212 3 rafal92
209 5 kajman
209 3 stavanger
208 6 DarekM
205 4 Dede
198 2 4989341
196 1 Yacy
192 5 gaja6
192 5 atram842
192 2 Aro
190 5 Tomekk
188 2 staśka
188 2 wwas
185 3 VILKI
181 2 temik3
180 1 LLucky
180 0 konwicki1980
169 2 TomaszBr
168 1 dannar
144 1 lady
102 0 trial555
69 0 Martyr
52 1 ku3a
ODPOWIEDZ