Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

Zasady zabawy w Znawcę ME 2016:

1. Typujemy wynik meczu, podając jednocześnie konkretną liczbę goli przy każdej z drużyn (wszyscy uczestnicy mają prawo typować wyniki wszystkich 51 meczów).

2. Typujemy na forum. Wynik musi pojawić się w tym wątku przed rozpoczęciem danego meczu. Od fazy pucharowej uczestnicy forumowego turnieju, którzy awansowali do 1/8 typują już poprzez PW do wybranego uczestnika, pozostali nadal typują na forum.

3. Typy na I, II i III kolejkę powinniśmy oddawać w oddzielnych postach chyba że z różnych przyczyn nie ma się takiej możliwości, wtedy można oddawać jednocześnie, na pozostałe mecze od momentu kiedy znane będą pary.

4. Wynik meczu od 1/8 finału = wynik meczu po 90 minutach (czyli można typować remis).

5. Jeśli ktoś typuje remis, to koniecznie wskazuje drużynę, która awansuje do kolejnej rundy oraz etap na którym mecz się zakończy (dogrywka czy rzuty karne).

6. Podstawowa reguła przyznawania punktów w Znawcy to:
- dwa oczka - 1) będą za dokładne trafienie wyniku bramkowego (po 90 minutach),
2) będą za trafienie zwycięzcy bądź remisu (po 90 minutach),
- jedno oczko - 1) za trafienie etapu zakończenia spotkania (po dogrywce lub rzutach karnych) gdy przewidujemy remis i ten wynik się potwierdzi po 90 minutach,
2) gdy wskazany przez nas zespół awansuje do następnej rundy (o ile wcześniej nie dostaliśmy dwóch oczek za trafienie zwycięzcy bądź remisu).
- jedno oczko ujemne - jeżeli przy trafionym remisie błędnie wskażemy zwycięzcę dogrywki lub rzutów karnych.

7. Szczegółowa punktacja w fazie grupowej wygląda zatem następująco:
cztery oczka - za trafienie bramkowego wyniku,
dwa oczka - za trafienie rozstrzygnięcia czyli zwycięzcy bądź remisu,
zero oczek - za nie trafienie żadnego rozstrzygnięcia.

8. Szczegółowa punktacja w fazie pucharowej wygląda następująco:
pięć oczek – bramkowe trafienie remisu i dobre wskazanie zespołu wygrywającego oraz etapu rozstrzygnięcia,
cztery oczka – 1) trafienie dokładnego wyniku bramkowego (wygranej któregoś zespołu),
2) bramkowe trafienie remisu i dobre wskazanie zespołu wygrywającego lecz pomyłka w etapie rozstrzygnięcia,
3) bramkowe trafienie remisu i dobre wskazanie etapu rozstrzygnięcia lecz błędne wskazanie zwycięzcy,
trzy oczka – 1) trafienie remisu (ale nie bramek) i dobre wskazanie zespołu wygrywającego oraz etapu rozstrzygnięcia,
2) bramkowe trafienie remisu lecz wskazanie błędnego zwycięzcy i zły etap rozstrzygnięcia,
dwa oczka – 1) prawidłowe wskazanie zwycięzcy (ale nie bramek),
2) trafienie remisu (ale nie bramek) i dobre wskazanie etapu rozstrzygnięcia lecz błędne wskazanie zwycięzcy,
3) trafienie remisu (ale nie bramek) i dobre wskazanie zespołu wygrywającego lecz pomyłka w etapie rozstrzygnięcia,
jedno oczko – 1) jeżeli zwycięzca, którego typowaliśmy osiągnął sukces dopiero w dogrywce lub po rzutach karnych,
2) trafienie remisu (ale nie bramek) lecz wskazanie błędnego zwycięzcy i zły etap rozstrzygnięcia,
3) gdy uczestnik typował remis, a mecz zakończył się w regulaminowym czasie (bez dogrywki i rzutów karnych), ale tylko wtedy gdy właściwie wskazał ten zespół, który awansował dalej,
zero oczek – pomyłka w każdej kategorii.

9. Zwycięzcą zostaje osoba, która po finale 10 lipca 2016 roku, zgromadzi najwięcej punktów.

10. W przypadku równej liczby punktów decyduje mniejsza liczba typowanych meczów.

11. Kolejnym kryterium będzie większa liczba trafionych wyników bramkowych.

12. Jeśli punkt 11. nie da rozstrzygnięcia zwyciężają wszystkie osoby, których ten punkt dotyczył.

13. Postów z typami wyników nie należy edytować (w każdym razie ja będę kopiował wyniki z danego postu raz. Zmiana typu może więc na niewiele się zdać).
Ostatnio zmieniony czw cze 09, 2016 12:48 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

Postanowiłem zmienić nieco zasady żeby ta zabawa była bardziej interesująca. 8)
Oczywiście mamy jeszcze kilka dni na dyskusję, w której wszelkie niedomówienia czy błędy z mojej strony zostaną poprawione.
Jeśli chodzi o fazę grupową, to tylko zmieniłem punktację. Zaś od fazy pucharowej już tych zmian jest więcej. Pierwszych meczów będzie 36 i to właśnie w praktyce one zadecydują o tym kto odniesie sukces. Za to w pozostałych piętnastu meczach pucharowych spróbowałem bardziej precyzyjnie określić punktację za nasze typy. I za chwilę (może dłuższą) na kilku przykładach podam Wam dokładnie jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

Typowanie w fazie grupowej nie powinno nikomu nastręczać jakichkolwiek kłopotów (poza dobrymi strzałami).
Schody (nie do nieba) zaczną się być może od 1/8 finału. :idea:
Doszedłem do wniosku, że skoro pojedynki pucharowe mogą trwać znacznie dłużej niż te grupowe, to i choćby minimalna gratyfikacja za dobre obstawianie wyników się należy. Ale to będzie miało miejsce jedynie przy typowaniu remisu, który w innych tego typu zabawach jest mniej wartościowym rezultatem. Dlatego teraz może być wręcz przeciwnie, szczególnie że w fazie pucharowej dosyć często po 90 minutach jest taki wynik.
I np. typujemy tak:
Francja - Polska 1:1, d2 (gdzie d oznacza dogrywkę, a 2 awans Polski)
a w meczu padnie wynik 2:2 i o wygranej Francji zadecydują rzuty karne - to gracz zdobywa trzy oczka. Żeby zgarnąć całą pulę 6 pkt. Polska musiałaby zdobyć zwycięskiego gola w dogrywce. :idea:
A kolejny typ to powiedzmy:
Hiszpania - Szwajcaria 3:1
i mecz kończy się wynikiem 1:1, a w dogrywce obrońcy tytułu strzelą dwa gole - wtedy gracz zdobędzie 4 pkt. Jeżeli zaś Hiszpanie zdobędą tylko jedną bramkę to 2 oczka. A jeżeli o wszystkim rozstrzygną rzuty karne, to bez względu kto je wygra otrzymujemy tylko jeden punkcik. :shock: I to może wzbudzić największe kontrowersje?
Edit: po korekcie, którą dodałem jednak ważne będzie czy wskazany przez nas zwycięzca wygra rzuty karne (bo to daje dwa, a nie jedno oczko).
Ostatnio zmieniony pn cze 06, 2016 4:36 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

Jest jeszcze druga opcja zabawy czyli coś na wzór pojedynków między poszczególnymi uczestnikami. Tutaj będzie trudniej bo musimy znaleźć 24 chętnych żeby udało się wystartować. Po namyśle rezygnuję tym razem z typowania od fazy pucharowej piłkarza, który zdobędzie tytuł Króla Strzelców tego turnieju, żeby już bardziej nie mieszać i tak dosyć skomplikowanych przepisów. :roll:
Na początek zatem reguły, które też trochę zmodernizuję żeby wyniki były bardziej zbliżone do tych autentycznych... :wink:

Zasady zabawy w Forumowy Turniej EURO 2016:

1. Zabawa jest połączona ze Znawcą ME. Wasze typy ze Znawcy posłużą mi za podstawę do przyznania punktów w Turnieju EURO. Jednakże nasze mistrzostwa dodatkowo trochę będą Was "kosztowały" ponieważ od fazy pucharowej są ograniczenia, które wybranej grupie uczestników wprowadzają obowiązek typowania poprzez PW.
2. 23 forowiczów, którzy zgłoszą się do tej zabawy wybiera państwo-uczestnika ME, pod którego nazwą wystąpią na Turnieju EURO 2016. Pulę 24 uczestników dopełniam ja jako organizator. Przypada mi państwo, którego nikt wcześniej nie wybierze.
3. Wybór państwa nie ma większego znaczenia w grze poza rozstawieniem w danej grupie i faktem że za prawidłowy typ bramkowy w fazie grupowej można zdobyć dwa punkty.
4. Każda z "drużyn" zdobywa w danym meczu tyle bramek ile prawidłowych rozstrzygnięć meczów wytypuje dany forowicz. I tutaj nie ma znaczenia wynik bramkowy (z wyjątkiem typu na naszą drużynę, za który punkty naliczę tak samo jak w 1/4 i 1/8 finału)! Liczy się trafienie zwycięzcy lub remisu. Czyli na wynik pierwszego "meczu" na forum, składa się sześć typów w Znawcy na mecze rozegrane na ME we Francji w pierwszej turze. Odpowiednio dla uczestników z grup A, B i C wyniki w tych grupach, i dla uczestników z grup D, E i F podobnie. Tak samo będzie w pozostałych dwóch kolejkach.
5. W 1/8 finału liczą się typy czterech meczów górnej drabinki dla odpowiadających im parom uczestników i odpowiednio dla następnej ósemki uczestników kolejne ośmfinały z dolnej drabinki.
6. W 1/4 finału liczą się cztery typy na mecze ćwierćfinałowe.
7. I od fazy pucharowej rozgrywek liczą się już pełne typy z wynikiem bramkowym, gdzie za dokładnie trafiony wynik otrzymujemy 2 pkt. a za trafienie tylko zwycięzcy lub remisu - jeden.
8. Od 1/8 finału, ci którzy pozostają w grze typują wyniki spotkań fazy pucharowej na PW do wybranego uczestnika zabawy (jeśli się nie zakwalifikuję do tej rundy, to ja nim będę). A dodatkowo od półfinałów i meczu finałowego, czwórka uczestników, która dotarła do tej rundy typuje rezultat wraz z prognozą wyniku do przerwy. Pozostali uczestnicy typują po staremu.
9. Za dokładne trafienie rezultatu końcowego i tego do przerwy są 4 pkt., za trafienie tylko wyniku końcowego / za trafienie zwycięzcy bądź remisu i dokładnego wyniku do przerwy - 3 pkt., za trafienie jedynie zwycięzcy bądź remisu - 2 pkt., a za trafienie tylko dokładnego wyniku do przerwy - 1!
10. W trzech kolejkach fazy grupowej, osoba która typuje jako druga w danym pojedynku nie powinna przedstawiać takich samych typów rozstrzygających (o zwycięstwie lub remisie) jak jej rywal, ale złamanie tego punktu nie wiąże się z żadną karą. :mrgreen:
11. O kolejności w tabeli po fazie grupowej decydują kolejno:
- liczba punktów zdobytych we wszystkich meczach
- różnica bramek (zdobyte minus stracone) we wszystkich meczach
- większa liczba zdobytych bramek we wszystkich meczach.
W przypadku gdyby dwie lub więcej drużyn posiadało identyczny bilans, zastosowane zostaną kolejne kryteria:
- liczba punktów zdobytych w meczach pomiędzy dwoma lub więcej zainteresowanymi drużynami
- różnica bramek w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami
- większa liczba zdobytych bramek w meczach między zainteresowanymi drużynami
- gdyby i te zasady okazały się nieskuteczne, o kolejności drużyn w danej grupie zadecyduje wyższa lokata w Klasyfikacji Strzelców po fazie grupowej.
12. O przejściu dalej w 1/8 i 1/4 finału oraz w półfinałach decydują kolejno:
- liczba zdobytych bramek za typowane mecze,
- liczba zdobytych punktów w Znawcy za typowane mecze danej fazy,
- wyższa lokata w Klasyfikacji Strzelców po fazie grupowej.
13. O zajęciu pierwszego miejsca zadecydują:
- liczba zdobytych bramek za finałowe typy,
- liczba zwycięstw w fazie pucharowej w drodze do finału,
- wyższa lokata w Klasyfikacji Strzelców po fazie grupowej.

mam nadzieję, że wszystko w miarę jasno ująłem... :know: (jednak nie wszystko jak widać niżej)
Ostatnio zmieniony śr lip 06, 2016 1:15 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

Skład grup Forumowego Turnieju EURO 2016:

grupa A
4989341 [Francja]
Sundrajta [Rumunia]
Gary [Albania]
kajman [Szwajcaria]


grupa B
piotreklp3 [Anglia]
Robert [Rosja]
EVENo [Walia]
ku3a [Słowacja]


grupa C
jollyroger72 [Niemcy]
Tomekk [Ukraina]
adameria [Polska]
Yacy [Irlandia Pn.]


grupa D
Neo01 [Hiszpania]
Arkano [Czechy]
temik3 [Turcja]
stavanger [Chorwacja]


grupa E
Artur [Belgia]
mariusz72 [Włochy]
dannar [Irlandia]
macor70 [Szwecja]


grupa F
lady [Portugalia]
krzychu78 [Islandia]
iqh [Austria]
Miszon [Węgry]


Zatem mamy już komplet. :idea:
Ostatnio zmieniony pt cze 10, 2016 7:57 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 12 razy.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Tomekk »

Ok, w takim razie ja wybieram Ukrainę.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Yacy »

od razu napiszę, że niestety mój udział jest na razie warunkowy.

a zależy to od kilku punktów, które przyjąłeś, a które są moim zdaniem trochę bez sensu.

zaznaczam, że nie wczytywałem się w całość, bo na to akurat szkoda mi czasu, ale to co zauważyłem:

1.
Sundrajta pisze:Tak więc nasze mistrzostwa dodatkowo nic Was nie "kosztują".
kosztują. w Znawcy. skoro nie mogę obstawić tak jak mój rywal, który typował przede mną, a uważał będę to za jedyny właściwy wynik, to może mnie to kosztować punkty w Znawcy! to zupełnie bez sensu.
2. i podobnie
Sundrajta pisze:będzie obowiązywał bezwzględny zakaz (karany ujemnym punktem) podania identycznych typów bramkowych
nigdy nie zwracam uwagi na to jak ktoś typuje przede mną lub po mnie, a teraz byłbym do tego zmuszony. no i też skutkowałoby to ewentualnie w Znawcy.
jedyne wyjście, to albo darować sobie te zapisy, albo od początku słać do Ciebie pw.
z tego wynika, że remisy u nas nie byłyby możliwe. ;-)
3. po co punktacja 0-6? Znawca, w którym za "pomyłka w każdej kategorii" otrzymuje się punkt to dziwny "znawca". i wiąże się z tym kolejne zdanie.
4. nie będę teraz tego szukał, ale sporo dyskusji było nad zasadami i np. punktacja gdzie za typowanie jednego meczu można zdobyć różną maksymalną liczbę punktów w zależności czy typuje się remis czy wynik rozstrzygnięty, była krytykowana. nie wiem po co takie rozdrabnianie punktacji? przy pierwszej zabawie też miałem takie (no może nie aż takie :-P ) zapędy, ale zrozumiałem, że skomplikowanie punktacji nie pomaga.

z tego powodu, że szkoda mi czasu na dogłębne analizy, wypisałem tylko to co rzuciło mi się w oczy.

dla mnie dobra zabawa = najprostsze zasady. a tutaj tak nie jest.
(pisałem to wczoraj wieczorem, jednak dziś jak na to spojrzałem to nic się nie zmieniło - dalej mi się to nie podoba.)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

Ale pamiętam że poprzednie zasady także wzbudzały spore kontrowersje! Dlatego postanowiłem trochę usprawnić system. Wiadomo że i tak złotego środka się nie znajdzie więc sam uważam, że w tym momencie to odrobinę poprawiłem. I też wszystko zależy od fazy rozgrywek. Mecze w grupach są łatwe i raczej nie wzbudzają kontrowersji, schody zaczynają od fazy pucharowej, bo typujemy tylko do 90 minuty, a po niej jeszcze tyle może się w każdym meczu wydarzyć! Dlatego jednak trzeba rozróżnić typowanie i przecież dla tych, którzy przewidzą takie rozstrzygnięcia w meczu dodatkowy punkcik ekstra i tak jest niedużą zapłatą! :arrow: W takim razie racja, wpis o tym że mistrzostwa nic nie kosztują jednak zmienię. :wink:
Co do Twoich kontrowersji w punktach 1. i 2. może Ty nie patrzysz na typy innych (bo przeważnie typujesz jako pierwszy 8) ) ale na sąsiednim forum widziałem w obu piłkarskich zabawach takie właśnie zachowanie, które naszemu podwójnemu mistrzowi, na kolejkę przed końcem zapewniało wygrane. :shock: A że to nie było zakazane więc nie można było mieć do niego pretensji. Owszem mój pomysł z karą (ujemnym punktem) wzbudza kontrowersje ale jeżeli chce się zatypować swoje wyniki, to najlepiej zrobić to jako pierwszy (i po kłopocie). A skoro jest się drugim, to trzeba ponosić drobne niedogności kunktatorstwa. :know: Lepiej stracić szansę zdobycia kilku oczek w Znawcy niż być posądząnym o wykorzystywanie reguł dla swoich korzyści. Bo gdy jest się wyżej w klasyfikacji strzelców, wystarczy zatypować tak samo jak nasz konkurent i wówczas awans do kolejnej rundy jest pewny! :shock:
A co punktu 3. no cóż ten jeden punkcik za błędny typ to taka nagroda za to że się chciało w ogóle typować. W koszykówce przegrany zespół także dostaje 1 pkt. :)
Aha, remisy i tak będą możliwe, bo przecież nie wszystkie typy będą skuteczne.
A też nie chciałem robić wszystkiego poprzez PW, tak żeby zabawa jak najdłużej była otwarta. Już od półfinału gdy są tylko dwa mecze i tylko czterech graczy, taka opcja jest jak najbardziej oczywista i większości uczestników w ogóle nie porzeszkadza (bo oni typują po staremu na forum).
Mnie samemu najmniej podoba się punktacja w meczu finałowym i teraz wpadłem na pomysł, że zamiast dodawać zdobycze ze Znawcy (bo to w sumie punkty liczone dwa razy za to samo wydarzenie) dodać liczbę wygranych spotkań z wcześniejszych meczów (czyli maksymalnie też jest sześć oczek do zdobycia)?
Sundrajta pisze:A jeżeli o wszystkim rozstrzygną rzuty karne, to bez względu kto je wygra otrzymujemy tylko jeden punkcik. :shock: I to może wzbudzić największe kontrowersje?
A o dziwo nie wzbudziło! Chociaż po namyśle dokonam jednak małej korekty, tak żeby trafne wytypowanie drużyny, która przejdzie dalej, dawało przynajmniej 2 oczka.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: jollyroger72 »

Yacy ma rację.
Jak zabawa to zabawa. Chcę móc typować taki wynik, jaki uważam za słuszny (tzn. jaki przewiduję).
Przyznam, że ja też nie wczytywałem się w te wszystkie zasady stworzone przez Sundrajtę i nie mam zamiaru tego czynić. Z lenistwa.
Jeśli te zasady nie będą maksymalnie uproszczone - również wycofam się z rozgrywek.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

Zasady są jakie są. I nigdy dotąd nie było tak żeby nikt nie miał zastrzeżeń. :mrgreen:
A i tak zaczynam wątpić czy znajdziemy 24 osoby chętne do wzięcia udziału w Euro 2016! Bowiem w samym Znawcy każdy będzie mógł typować dowolnie według swego uznania i ta rozgrywka dojdzie do skutku niezależnie ilu będzie uczestników.
Te obostrzenia dotyczą jedynie turnieju i najpierw trzeba się dostać do kolejnej rundy, by mieć powody do narzekania. :lol:
Ja nie pchałem się do organizowania całości, jestem jakby opcją zastępczą. A nie chciałem tego robić podług reguł, które są dla mnie kompletnie niesprawiedliwe (o czym dawniej często pisałem). Zatem Wasza wola czy będziecie się bawić czy też obrazicie się na nowe reguły prowadzącego? Ze swej strony mogę tylko obiecać, że wszystko będę rzetelnie podliczał. :arrow:
I miałem pomysł, żeby też na Mycharts zgłosić tę samą zabawę i w ten sposób do turnieju udałoby się zebrać komplet (bo są tam forowicze, którzy też lubią futbol, a na forum lp3 są nieobecni) ale jakoś z każdym Waszym postem mój zapał gaśnie...

Teraz prezentuję zestaw par na pierwszą kolejkę:

10-06, 21:00 ^ Francja - Rumunia
11-06, 15:00 ^ Albania - Szwajcaria
11-06, 18:00 ^ Walia - Słowacja
11-06, 21:00 ^ Anglia - Rosja

12-06, 15:00 ^ Turcja - Chorwacja
12-06, 18:00 ^ Polska - Irlandia Pn.
12-06, 21:00 ^ Niemcy - Ukraina

13-06, 15:00 ^ Hiszpania - Czechy
13-06, 18:00 ^ Irlandia - Szwecja
13-06, 21:00 ^ Belgia - Włochy
14-06, 18:00 ^ Austria - Węgry
14-06, 21:00 ^ Portugalia - Islandia


I już od tego momentu możecie typować wyniki bramkowe tych spotkań. Uczestnicy którzy zgłaszają się pierwszy raz dodatkowo wybierają sobie reprezentację pod szyldem której chcą grać. Bo jak wcześniej pisałem, ma to jednak pewne znaczenie w turnieju. Nie dość że decyduje o rozstawieniu, to za prawidłowy typ bramkowy na swojej drużynie zdobędziemy 2 pkt. :idea:

**************************************************************************************************************************************************************************************
Zestaw par na drugą kolejkę:

15-06, 15:00 ^ Rosja - Słowacja
15-06, 18:00 ^ Rumunia - Szwajcaria
15-06, 21:00 ^ Francja - Albania
16-06, 15:00 ^ Anglia - Walia
16-06, 18:00 ^ Ukraina - Irlandia Pn.
16-06, 21:00 ^ Niemcy - Polska

17-06, 15:00 ^ Włochy - Szwecja
17-06, 18:00 ^ Czechy - Chorwacja
17-06, 21:00 ^ Hiszpania - Turcja
18-06, 15:00 ^ Belgia - Irlandia
18-06, 18:00 ^ Islandia - Węgry
18-06, 21:00 ^ Portugalia - Austria


***********************************************************************************
Zestaw par trzeciej kolejki:

19-06, 21:00 ^ Rumunia - Albania
19-06, 21:00 ^ Szwajcaria - Francja
20-06, 21:00 ^ Rosja - Walia
20-06, 21:00 ^ Słowacja - Anglia
21-06, 18:00 ^ Ukraina - Polska
21-06, 18:00 ^ Irlandia Pn. - Niemcy

21-06, 21:00 ^ Chorwacja - Hiszpania
21-06, 21:00 ^ Czechy - Turcja
22-06, 18:00 ^ Węgry - Portugalia
22-06, 18:00 ^ Islandia - Austria
22-06, 21:00 ^ Włochy - Irlandia
22-06, 21:00 ^ Szwecja - Belgia


***********************************************************************************
Zestaw par na 1/8 finału:

25 czerwca, 15:00 ^ Szwajcaria - Polska
25 czerwca, 18:00 ^ Walia - Irlandia Pn.
25 czerwca, 21:00 ^ Chorwacja - Portugalia

26 czerwca, 15:00 ^ Francja - Irlandia
26 czerwca, 18:00 ^ Niemcy - Słowacja

26 czerwca, 21:00 ^ Węgry - Belgia
27 czerwca, 18:00 ^ Włochy - Hiszpania
27 czerwca, 21:00 ^ Anglia - Islandia


***********************************************************************************
Zestaw par w ćwierćfinałach:

30 czerwca, 21:00 / Marsylia ^ Polska - Portugalia
1 lipca, 21:00 / Lille ^ Walia - Belgia
2 lipca, 21:00 / Bordeaux ^ Niemcy - Włochy
3 lipca, 21:00 / Saint-Denis ^ Francja - Islandia


***********************************************************************************
Zestaw par w półfinałach:

6 lipca 21h / Lyon ^ Portugalia - Walia
7 lipca 21h / Marsylia ^ Niemcy - Francja


***********************************************************************************
Mecz finałowy:

10 lipca 21h / Saint-Denis ^ Portugalia - Francja
Ostatnio zmieniony pt lip 08, 2016 9:59 pm przez Sundrajta, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: jollyroger72 »

Ty się tak nie zżymaj, ino słuchaj troszkę naszych sugestii :lol:

Francja - Rumunia 1:1
Albania - Szwajcaria 1:4
Walia - Słowacja 1:1
Anglia - Rosja 2:0
Turcja - Chorwacja 1:3
Polska - Irlandia Pn. 2:1
Niemcy - Ukraina 3:0
Hiszpania - Czechy 0:1
Irlandia - Szwecja 1:2
Belgia - Włochy 1:2
Austria - Węgry 0:0
Portugalia - Islandia 1:1
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: 4989341 »

faktycznie nowe zasady wzbudzają emocje
może faktycznie wrócić do starych zasad, które były bardziej przejrzyste
dodałbym tylko możliwość oddawania głosów na pw aby ograniczyć głosy strategiczne ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Yacy »

Sundrajta pisze:Zatem Wasza wola czy będziecie się bawić czy też obrazicie się na nowe reguły prowadzącego?
a to przepraszam, bo ja się nie obrażam tylko musiałem coś źle zrozumieć z Twojego wcześniejszego postu.
Sundrajta pisze:Oczywiście mamy jeszcze kilka dni na dyskusję, w której wszelkie niedomówienia czy błędy z mojej strony zostaną poprawione.
czyli nie będzie dyskusji?
to jeszcze raz przepraszam, musiałem cos źle zrozumieć.

na zakończenie tylko zapytam: czy Tomekk teraz musi dokładnie prześledzić typy jollyego?
Sundrajta pisze:11. W trzech kolejkach fazy grupowej, osoba która typuje jako druga w danym pojedynku nie powinna przedstawiać takich samych typów rozstrzygających (o zwycięstwie lub remisie) jak jej rywal.
dłużej będzie trwało sprawdzanie wyników niż samo typowanie ;-)
ale rozumiem, że nie ma nad czym dyskutować...
szkoda.
krzychu78
Posty: 3722
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: krzychu78 »

a nie można po prostu typować wyników beż żadnych udziwnień ? :)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: barb42 »

Się pogubiłam, a że nie ma innego uczestnika w mojej grupie, to i bezkarnie rezygnuję z udziału w zabawie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: jollyroger72 »

barb42 pisze:(...) a że nie ma innego uczestnika w mojej grupie, to i bezkarnie rezygnuję z udziału w zabawie.
Chodź do nas. Polski nam brakuje :wink:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

barb42 pisze:Się pogubiłam, a że nie ma innego uczestnika w mojej grupie, to i bezkarnie rezygnuję z udziału w zabawie.
Może jeszcze dojdą? :mrgreen:
jollyroger72 pisze:Ty się tak nie zżymaj, ino słuchaj troszkę naszych sugestii :lol:
Słucham, słucham tylko też mam swoje zdanie.
4989341 pisze:dodałbym tylko możliwość oddawania głosów na pw aby ograniczyć głosy strategiczne ;)
I wszystkie głosy mam na PW przyjmować? :know:
Yacy pisze:
Sundrajta pisze:Oczywiście mamy jeszcze kilka dni na dyskusję, w której wszelkie niedomówienia czy błędy z mojej strony zostaną poprawione.
czyli nie będzie dyskusji?
to jeszcze raz przepraszam, musiałem cos źle zrozumieć.

na zakończenie tylko zapytam: czy Tomekk teraz musi dokładnie prześledzić typy jollyego?
Sundrajta pisze:11. W trzech kolejkach fazy grupowej, osoba która typuje jako druga w danym pojedynku nie powinna przedstawiać takich samych typów rozstrzygających (o zwycięstwie lub remisie) jak jej rywal.
dłużej będzie trwało sprawdzanie wyników niż samo typowanie ;-)
ale rozumiem, że nie ma nad czym dyskutować...
szkoda.
Czyli teraz patrząc w drugą stronę jeden czy dwa głosy mam odbierać jako zakaz zmian?
Najlepiej powinienem zrobić ankietę, kto jest za, a kto przeciw. Tylko nie zauważyliście, że już za bardzo nie ma na to czasu. Jak propozycja poprowadzenia zabawy padła ponad tydzień temu, to jakoś chętnych do prowadzenia nie było. A jak już się znalazł i trochę wyrównał/urozmaicił zasady (bo kto powiedział że Znawca musi być prosty? Taki niech będzie forumowy turniej).
Dzięki za zaufanie, którym mnie właśnie w każdym momencie obdarzacie. :twisted:
Wychodzi na to, że to co zostało wymyślone dawniej jest super, a wszystkie moje pomysły są do niczego...
Aha i co się tyczy punktu 11. on jest tylko sugestią! To nie żaden przymus, że nie wolno tak samo typować (nie ma kar za taki postępek - tę przewidziałem dopiero w fazie pucharowej za cztery identyczne typy bramkowe - sam chyba przyznasz, że to byłoby bardzo dziwne - nieprawdaż??? :? ), więc gdzie tu widzisz problem?
Trochę więcej wiary w prowadzącego panowie i panie. 8)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

Po dzisiejszym sparingu z Litwinami napiszę tylko, że naszym piłkarzom przede wszystkim brakowało precyzji i szybkości, bo woli walki chwilami z pewnością nie! :mrgreen:

No to teraz wstawię swoje typy, żeby nie było że czekam na mojego rywala. :lol:
I proszę o więcej zabawy, a mniej dyskusji, która zapewne daleko nas nie zaprowadzi?

10-06, 21:00 ^ Francja - Rumunia 1-1
11-06, 15:00 ^ Albania - Szwajcaria 2-0
11-06, 18:00 ^ Walia - Słowacja 1-2
11-06, 21:00 ^ Anglia - Rosja 3-1
12-06, 15:00 ^ Turcja - Chorwacja 1-0
12-06, 18:00 ^ Polska - Irlandia Pn. 2-0
12-06, 21:00 ^ Niemcy - Ukraina 2-2
13-06, 15:00 ^ Hiszpania - Czechy 0-0
13-06, 18:00 ^ Irlandia - Szwecja 2-0
13-06, 21:00 ^ Belgia - Włochy 2-1
14-06, 18:00 ^ Austria - Węgry 3-3
14-06, 21:00 ^ Portugalia - Islandia 1-0
mariusz72
Posty: 1165
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:07 pm
Lokalizacja: okolica Krakowa

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: mariusz72 »

O.K. to ja poproszę Włochy.

No i moje typy:
10-06, 21:00 ^ Francja - Rumunia 2-1
11-06, 15:00 ^ Albania - Szwajcaria 1-1
11-06, 18:00 ^ Walia - Słowacja 0-0
11-06, 21:00 ^ Anglia - Rosja 3-1
12-06, 15:00 ^ Turcja - Chorwacja 0-0
12-06, 18:00 ^ Polska - Irlandia Pn. 1-0
12-06, 21:00 ^ Niemcy - Ukraina 3-0
13-06, 15:00 ^ Hiszpania - Czechy 1-1
13-06, 18:00 ^ Irlandia - Szwecja 0-1
13-06, 21:00 ^ Belgia - Włochy 2-1
14-06, 18:00 ^ Austria - Węgry 0-0
14-06, 21:00 ^ Portugalia - Islandia 0-1
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6599
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: 4989341 »

Sundrajta pisze:
4989341 pisze:dodałbym tylko możliwość oddawania głosów na pw aby ograniczyć głosy strategiczne ;)
I wszystkie głosy mam na PW przyjmować? :know:
a w czym problem? bo chyba nie kumam :roll:
Sundrajta pisze: Czyli teraz patrząc w drugą stronę jeden czy dwa głosy mam odbierać jako zakaz zmian?
Najlepiej powinienem zrobić ankietę, kto jest za, a kto przeciw. Tylko nie zauważyliście, że już za bardzo nie ma na to czasu. Jak propozycja poprowadzenia zabawy padła ponad tydzień temu, to jakoś chętnych do prowadzenia nie było. A jak już się znalazł i trochę wyrównał/urozmaicił zasady (bo kto powiedział że Znawca musi być prosty? Taki niech będzie forumowy turniej).
Dzięki za zaufanie, którym mnie właśnie w każdym momencie obdarzacie. :twisted:
Wychodzi na to, że to co zostało wymyślone dawniej jest super, a wszystkie moje pomysły są do niczego...
Aha i co się tyczy punktu 11. on jest tylko sugestią! To nie żaden przymus, że nie wolno tak samo typować (nie ma kar za taki postępek - tę przewidziałem dopiero w fazie pucharowej za cztery identyczne typy bramkowe - sam chyba przyznasz, że to byłoby bardzo dziwne - nieprawdaż??? :? ), więc gdzie tu widzisz problem?
Trochę więcej wiary w prowadzącego panowie i panie. 8)
oczywiście, że na ankietę jest już za późno
ale zwróć uwagę, że na razie wśród chętnych twoje nowe zasady wzbudziły tylko negatywne odczucia
nikt ich nie pochwalił

i niestety cała ta dyskusja teraz nie zachęca do zgłaszania się do zabawy nowych osób :(
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Sundrajta »

1) A w tym problem, że mam skrzynkę pełną wiadomości. A że jestem sentymentalny ciężko mi wyrzucić 30 wiadomości, by zrobić miejsce na wszystkie nowe! Bo nie mogę się zdecydować, które nadają się do wyrzucenia? :wink:
2) Dajmy szansę innym forowiczom, dopiero co rozesłałem 20 PW do aktywnych piłkarsko (i nie tylko) osób i zobaczymy ilu się zgłosi do gry (na razie jest jedna)?
3) A może by tak dać mi szansę i oceniać całą grę i nowe reguły dopiero jak się zakończy Euro? A nie z góry skreślać wszystkie moje pomysły. :shock:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: Gary »

zgłaszam się i wybieram Albanię


10-06, 21:00 ^ Francja - Rumunia 3:1
11-06, 15:00 ^ Albania - Szwajcaria 1:2
11-06, 18:00 ^ Walia - Słowacja 2:2
11-06, 21:00 ^ Anglia - Rosja 2:1
12-06, 15:00 ^ Turcja - Chorwacja 1:1
12-06, 18:00 ^ Polska - Irlandia Pn. 1:2
12-06, 21:00 ^ Niemcy - Ukraina 2:0
13-06, 15:00 ^ Hiszpania - Czechy 1:1
13-06, 18:00 ^ Irlandia - Szwecja 1:1
13-06, 21:00 ^ Belgia - Włochy 1:2
14-06, 18:00 ^ Austria - Węgry 3:0
14-06, 21:00 ^ Portugalia - Islandia 1:2
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze:Ale pamiętam że poprzednie zasady także wzbudzały spore kontrowersje! Dlatego postanowiłem trochę usprawnić system. Wiadomo że i tak złotego środka się nie znajdzie więc sam uważam, że w tym momencie to odrobinę poprawiłem.
Poprzednie zasady i kontrowersje w porównaniu z tymi to kropla w morzu. Ja uważam, że raczej nie poprawiłeś tych zasad a wręcz przeciwnie.
Sundrajta pisze:I też wszystko zależy od fazy rozgrywek. Mecze w grupach są łatwe i raczej nie wzbudzają kontrowersji, schody zaczynają od fazy pucharowej, bo typujemy tylko do 90 minuty, a po niej jeszcze tyle może się w każdym meczu wydarzyć! Dlatego jednak trzeba rozróżnić typowanie i przecież dla tych, którzy przewidzą takie rozstrzygnięcia w meczu dodatkowy punkcik ekstra i tak jest niedużą zapłatą! :arrow: W takim razie racja, wpis o tym że mistrzostwa nic nie kosztują jednak zmienię. :wink:
Nie rozumiem różnicy między fazą eliminacji grupowej a fazą pucharową tam gra się o punkty i tu gra się o punkty, a typowanie dodatkowo innego wyniku po 90 minutach niż dogrywce to już jak dla mnie ryzyko które może się opłacać lub nie.
Sundrajta pisze:Co do Twoich kontrowersji w punktach 1. i 2. może Ty nie patrzysz na typy innych (bo przeważnie typujesz jako pierwszy 8) ) ale na sąsiednim forum widziałem w obu piłkarskich zabawach takie właśnie zachowanie, które naszemu podwójnemu mistrzowi, na kolejkę przed końcem zapewniało wygrane. :shock: A że to nie było zakazane więc nie można było mieć do niego pretensji. Owszem mój pomysł z karą (ujemnym punktem) wzbudza kontrowersje ale jeżeli chce się zatypować swoje wyniki, to najlepiej zrobić to jako pierwszy (i po kłopocie). A skoro jest się drugim, to trzeba ponosić drobne niedogności kunktatorstwa. :know: Lepiej stracić szansę zdobycia kilku oczek w Znawcy niż być posądząnym o wykorzystywanie reguł dla swoich korzyści. Bo gdy jest się wyżej w klasyfikacji strzelców, wystarczy zatypować tak samo jak nasz konkurent i wówczas awans do kolejnej rundy jest pewny! :shock:
I w tym momencie miałeś szansę aby się popisać regulaminem a zepsułeś całą zabawę dla wielu, dla Yacego dla mnie i pewnie kilku innych. Masz rację, że można kalkulować, typować jak przeciwnik i nie tracić nic do niego, takie zachowanie jest godne potępienia, ale wystarczy wprowadzić zasadę typowania niejawnego na meila czy PW i jeśli masz zapchaną skrzynkę w której masz 30 wiadomości to Ci co chcą typować na PW czy inaczej niejawnie niech wysyłają typy do mnie mi się tam nie przepełni skrzynka, a Ci co grają ze mną niech wyślą do kogo sobie wskażą a ja wyślę np. do Yacego on chyba też nie będzie miał z tym kłopotu. Jeśli nie to każdy typuje jak mu się podoba nawet sto razy tak samo jak przeciwnik. jak 12 zawodników wytypuje jeden mecz 0:0 to dlaczego rywal meczowy ma nie zrobic tego samego, bo co, bo zabierzesz mu prawidłowo zdobyty punkt? Parodia. Bzdurą jest napisanie, że żeby nie być posądzonym o wykorzystywanie reguł dla swych celów i żeby typować pierwszym. To co mam rozpisać sobie 50 meczy i już zatypować żeby być pierwszym (już nawet teraz nie jest to możliwe)?.
Sundrajta pisze:A co punktu 3. no cóż ten jeden punkcik za błędny typ to taka nagroda za to że się chciało w ogóle typować. W koszykówce przegrany zespół także dostaje 1 pkt. :)
Aha, remisy i tak będą możliwe, bo przecież nie wszystkie typy będą skuteczne.
Po co mieszać koszykówkę do piłki nożnej. Nagroda za to, ze chciało się typować? Nie no to już przesada to może dodajmy jeszcze z dwa punkty za to że ktoś obstawił osiem remisów w kolejce. Jak mam ochotę wytypować remis taki jak przeciwnik bo wg. mnie taki padnie to nie będę na siłę typował innego.
Sundrajta pisze:A też nie chciałem robić wszystkiego poprzez PW, tak żeby zabawa jak najdłużej była otwarta. Już od półfinału gdy są tylko dwa mecze i tylko czterech graczy, taka opcja jest jak najbardziej oczywista i większości uczestników w ogóle nie porzeszkadza (bo oni typują po staremu na forum).
Przez to, że nie typujemy na PW to zabawa nie jest otwarta? To chyba jakiś żart tynfa wart. Przecież przed pierwszym meczem kolejki wszystkie typy zostaną ujawnione i jak ktoś będzie chciał sobie sprawdzić jak wygląda jego sytuacja na tle rywali to bez problemu to zrobi. Jeśli ktoś chce typować jawnie to typuje i już.
Sundrajta pisze:A jeżeli o wszystkim rozstrzygną rzuty karne, to bez względu kto je wygra otrzymujemy tylko jeden punkcik. :shock: I to może wzbudzić największe kontrowersje?
A o dziwo nie wzbudziło! Chociaż po namyśle dokonam jednak małej korekty, tak żeby trafne wytypowanie drużyny, która przejdzie dalej, dawało przynajmniej 2 oczka.[/quote]No tu akurat jestem na tak.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: I proszę o więcej zabawy, a mniej dyskusji, która zapewne daleko nas nie zaprowadzi?
Dokładnie jak piszesz tylko z małym zastrzeżeniem, przy takich zasadach jakie chcesz przyjąć na pewno będzie (jest) więcej dyskusji niż zabawy.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Francja 2016

Post autor: temik3 »

barb42 pisze:Się pogubiłam, a że nie ma innego uczestnika w mojej grupie, to i bezkarnie rezygnuję z udziału w zabawie.
No pewnie nie tylko Ty, mimo to jestem za tym byś pobawiła się w to.
krzychu78 pisze:a nie można po prostu typować wyników beż żadnych udziwnień ? :)
Można, tylko jak zawsze trzeba namieszać najpierw by cokolwiek zrobić, to już takie nasze polskie.
ODPOWIEDZ