8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4570
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: obserw99 »

Czy poznamy miejsca powyżej 100 polskiego topu? Jeśli tak to kiedy? Za pół roku? Ciekawią mnie kolejne setki. Tym bardziej, że prawie 1/3 poprzedniego Topu wyleciała z Top-100.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: piotr1990 »

Poznamy kiedy redakcja wyrazi zgodę na publikację, a jak wyrazi to wtedy kiedy Piotr i / lub JaceK zaprezentują. :P
jedrzej2012
Posty: 2469
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: jedrzej2012 »

Jaka 1/3 skoro wypadła nieco ponad 1/5 utworów, było ich w sumie 21.
Tylko JEDEN utwór z tego, co rok temu wypadło w tym roku nie wrócił.
To "Skazany na bluesa" Dżemu.
Jeśli wszystkie wyloty zajmą kolejne miejsca, a dalej będzie "Skazany na bluesa", to te utwory będą na miejscach od 101 do 122.
Jeśli na stałe w setce będzie to co weszło, m.in. KSU, to jakoś do tego przywyknę, a jeśli to jednorazowy wyskok, a za rok wrócą SBB i te po angielsku (Houk, Wilki i Collage tudzież może dojdzie Riverside) to sprawa będzie poniekąd oczywista, a poniekąd, to co nie weszło w tym roku, pojawi się w drugim roku pobytu w zestawie.
Może za rok przywrócą to co usunęli w ostatniej chwili, tj. Łzy, Ich Troje.
Z tego co wypadło szkoda mi "Zaprzepaszczonych sił" Comy, "Filandii" Świetlików" "Mamony" Republiki, "Jest już za późno" SDM.
Szkoda, że nie wróciło "Dzień dobry kocham cię" Strachów na Lachy i że tylko jedna Kobranocka. Chyba, że wróci kiedyś "I nikomu nie wolno się z tego śmiać". Czas pokaże.
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: adamDD »

Ale się działo w tegorocznym Polskim TOP-ie !!!
W tym roku byłem wyjątkowo przygotowany, bo słuchałem go z wynikami w ręku (tabelka w exelu) jakie osiągnęły wszystkie 154 polskie piosenki w poprzednich 7 TOP-ach i oczywiście w ostatnim 7 Top-ie. Dzięki temu mogłem sobie więc cały czas porównywać te wyniki, sprawdzać które piosenki wchodzą, spadają, co chyba wypadło z TOP-u….
Zważywszy na fakt, ze jechaliśmy tego dnia z rodziną z Gdańska do Jastarni na 3-dniowy weekend to Top-u słuchałem w samochodzie (żona notowała wyniki), w restauracji na obiedzie, pokoju w pensjonacie, a nawet na rowerze i na plaży w Juracie (na mp3)….
Całe szczęście, że mam 1 maja urodziny, bo pewnie inaczej żona by mnie pogoniła za te 9 godzin z Trójką, a tak nawet słowa nie powiedziała…hihihi…

Top w tym roku był faktycznie nieprzewidywalny, ale słuchało mi się go lepiej niż mocno zastałego w ostatnich 2-latach.
Sporo nowości i powrotów. Cieszą mnie zwłaszcza Tilt- Mówię Ci że i Klaus Mitffoch - Strzeż się tych miejsc, a także powroty ONA, Lady Pank- Kryzysowej i Perfectu - Ewka.
Nowości b. zaskakujące. A fani KSU chyba zaszaleli jak kiedyś fani Comy. Nagle 3 utwory w setce, chyba trochę za dużo, zważywszy, że wielu innych polskich wykonawców nie ma w niej żadnego kawałka…chociażby np. (z mojego punktu widzenia) Urszula, Bajm, Oddział Zamknięty czy Czerwone Gitary…
Zaskakująco wyleciały z TOP-u 4 kawałki, które rok temu były w TOP 50 - Coma, Collage, Grechuta - Świecie nasz (był w Topi-e od początku) i SBB z 27 miejsca !...szok.
No tyle, że akurat tych kawałków mi nie żal, bo wolę inne nagrania Comy i Grechuty ( są w Top-ie), a za SBB i Collage nie przepadam.
Wypadły też z TOP100 3 kawałki mojej ukochanej Republiki i Grzegorza. No ale i tak ciągle mają dużo nagrań w 100. Wyleciał tez mój ulubiony Kult- Hej czy nie wiecie (dobrze, że Krew Boga do góry), a niestety poszły w górę Baranek i Celina (to jedynie 2 kawałki Kultu i Kazika z TOP 100, których nie trawię)…

No ale za to było dużo miłych niespodziewanych awansów. W trakcie Top-u zważywszy na ilość nowości i powrotów byłem przekonany, że wyleciały Róże Europy, Rezerwat i Andrzej Zaucha….a tu takie zaskakujące awanse do TOP 50…super
Co do Róż, to też bym wolał Stańcie przed lustrami i Radio Młodych Bandytów, ale skoro jest Jedwab…nie będę narzekał…
Bardzo mnie też ucieszyły awanse Lady Pank - Mniej niże zero, Maanamu, T.Love, Kobranocki, Klausa Mitffocha i Budki Suflera… Także słuchając Top-u co chwile uśmiechała mi się „buźka” i cieszyłem się z jego wyników….

Co do TOP 10… fajnie, że co roku są jakieś zmiany, nie ma stagnacji na 1 miejscu i w TOP 3…przez to listy słucha się ciekawiej…
Przyznam, że jak Sztywny spadł na 6, a na 5 poleciał Niemen marzyło mi, że w TOP 3 znajdą się 2 piosenki Grzegorza, albo któraś z nich wygra…
No ale i tak jest super. Biała Flaga i Nie pytaj obroniły swoje pozycje (mimo że większość piosenek Republiki w tyk roku spadała) i obie w TOP 5 są nieprzerwanie od 6 notowań….nie ma wiec co narzekać… a Perfectowi w końcu się należało to 1 miejsce…

Generalnie to był świetny, nieprzewidywalny TOP i już czekam na następny za rok…
…jak zwykle żałuję że nie mogliśmy wysłuchać wszystkich 100 piosenek… wystarczyłoby wydłużyć audycję o godzinkę….

Pozdrawiam Adam z Gdańska
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: bobby-x »

adamDD pisze: Zważywszy na fakt, ze jechaliśmy tego dnia z rodziną z Gdańska do Jastarni na 3-dniowy weekend to Top-u słuchałem w samochodzie (żona notowała wyniki), w restauracji na obiedzie, pokoju w pensjonacie, a nawet na rowerze i na plaży w Juracie (na mp3)….
Witamy w Klubie "Całe życie z wariatami" jak to mówi Niedźwiedź. To na rowerze musiało wyglądać karkołomnie.
adamDD pisze:Generalnie to był świetny, nieprzewidywalny TOP i już czekam na następny za rok…
…jak zwykle żałuję że nie mogliśmy wysłuchać wszystkich 100 piosenek… wystarczyłoby wydłużyć audycję o godzinkę….
Bardziej o półtorej. Był pomysł aby zagrać wszystkie nowości, może powroty jak tego razem nie było za wiele (trochę było dużo) a resztę tylko prze-czytać do momentu jak "czas się unormuje", ale Kierownictwo Produkcji, trochę było mało czasu aby je przekonać do zmiany. Moim zdaniem byłoby ciekawiej.
Teddy
Posty: 30
Rejestracja: sob sty 02, 2010 12:45 pm

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: Teddy »

A ja jestem bardzo ciekaw w jakiej wersji wyemitowane zostałoby "Jestem Bogiem" Paktofoniki :lol:. Swoją drogą bardzo mnie cieszy rozścierwienie i rozchamienie się utworu Akurat - Do Prostego Człowieka na 94 miejscu :)
adamDD
Posty: 230
Rejestracja: wt paź 09, 2007 12:11 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: adamDD »

Na rowerze nie było tak źle. Słuchałem tak ostatniej 1,5 godziny TOP-u ze słuchawką w 1 uchu, a 2 uchem dla rodziny... Dobrze, że Trójkę wszędzie słychać, nawet na plaży w Juracie....

Co do wydłużenia TOP-u... kiedyś był prezentowany w 3 dni, po 3 godziny. Cały dzień w 1 dzień ma swój urok, ale może być też trochę męczący... np. dla rodziny słuchacza....
Może jakaś wersja pośrednia, czyli TOP w dwa dni po 6 godzin...4 prowadzących, (skoro do radia Piotrków dołączył b. udanie Tomek Rząda, to może i czas na Niedźwiedzia). Każdy miałby czas na zaprezentowanie 25 nagrań + jakieś kawałki spoza 100, które np. nigdy jeszcze nie były w TOP-ie a znalazły się blisko 100...
... Mam nadzieję, administratorzy forum przekazują naszym redaktorom sugestie słuchaczy... może ta koncepcja się spodoba...

pozdrawiam adam z Gdańska
GregF
Posty: 3570
Rejestracja: pt gru 29, 2006 10:19 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: GregF »

adamDD pisze: (skoro do radia Piotrków dołączył b. udanie Tomek Rząda, to może i czas na Niedźwiedzia)
Żąda już trzy lata temu współprowadził Polski Top w zastępstwie Metza.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: prz_rulez »

Czy mogę spytać które to utwory zostały wyrzucone z zestawu w trakcie głosowania?
gżegoż

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: gżegoż »

Ich Troje - A wszystko to... (bo ciebie kocham)!
Jeden Osiem L - Jak zapomnieć
Łzy - Agnieszka już dawno...
Norbi - Kobiety są gorące
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: prz_rulez »

Jeśli nie żartujesz, to...
NO TO WSZYSTKO JASNE
Panu Markowi jak i innym redaktorom gratulujemy OBIEKTYWIZMU.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: wzorowezero »

prz_rulez pisze:Jeśli nie żartujesz, to...
NO TO WSZYSTKO JASNE
Panu Markowi jak i innym redaktorom gratulujemy OBIEKTYWIZMU.
Prz_rulez, myślę, że tutaj posłużę się kawałkiem historii, a jeśli podziękować redakcji, to tego, że w ogóle zareagowali, choć wyszło jak wyszło.

Historia wyglądała tak:
- wybierane były nowości - weszło ich z koło 130
- wyodrębnione zostały lista A (od 50% głosów za wzwyż - tutaj rekomendowane propozycje które w pierwszej kolejności miałyby zostać dodane do zestawu) i lista B (od 25% głosów za wzwyż - czyli utwory mogące zostać dodane do zestawu w drugiej kolejności)
- najdziwniejsza rzecz jest taka, że... początkowo wszystkie utwory z obydwu list załapały się do zestawu (w zestawie A na pewno były Łzy)
- przed głosowaniem na Polski Top doszło do szybkiego głosowania spośród utworów, którym zabrakło 1 głosu do 25% - tylko jeden utwór został dodany, a był to Maanam - Oprócz (tak zdecydowano się zapisać ten utwór). Jeśli dobrze pamiętam, to więcej głosów miał Dżem - Modlitwa III - pozwól mi, a tyle samo głosów co Oprócz miał Lady Pank - Mała wojna
- i potem wyrzucono wspomniane utwory zespołów Ich Troje, Łzy, Jeden Osiem L oraz Norbiego (który był w zestawie na I Polski Top, a potem odrzucony z kilkoma innymi utworami)

Ja rozumiem, że w Topie, kiedy rekomenduje się propozycje, to nie ma się 100% pewności, że któraś przejdzie (np. Lao Che - Stare Miasto, które przed usunięciem dobrze sobie w Topie Ogólnym radziło, a w Topie Polskim trzyma się w setce - a teraz zawsze jest w propozycjach na Top Ogólny i nie przechodzi. Jak było głosowanie nad propozycjami na XXI Top Ogólny, to Lao Che zostało oficjalnie zarekomendowane jako propozycja do zestawu, ponieważ zdobyła wystarczającą liczbę głosów na forum. I nie udało się temu utworowi przejść, ale obok niego było także parę innych. I taki zabieg jest jak najbardziej zrozumiały, choć niektóre odrzucone propozycje w jakimś sensie zasługują na byt w zestawie. No ale to zrozumiałe - to Redakcja ma ostateczny głos w sprawie dodania utworów do zestawów na Polski i Ogólny Top).

Gdyby te 4 utwory nie przeszły w ogóle do zestawu, to zrozumiałbym. A tak, to pozostał niesmak, bo te 4 utwory znajdowały się w zestawie przez kilka miesięcy od głosowania forumowego i tak do początku marca, czyli w trakcie głosowania na Polski Top. Osobiście uważam, że te utwory nie są jakieś złe i nie naginałyby specjalnie głosowanie (Ich Troje nie ma takiej popularności jak teraz Virgin, a Jeden Osiem L jest okej, tym bardziej, że w zestawie jest... "Otwieram wino", które mimo popularności nie nagina głosowania).

Ale gdyby przyjrzeć się utworom (tak jak to było przed XXI Topem), zamiast od razu je władowywać do zestawu, to afery by nie było :)
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: piotr1990 »

Ja nie widzę, żadnej afery. To Wy odgrzebujecie temat nie wiadomo po co. :know:
Już to chyba pisałem, a jak nie pisałem to piszę teraz. Mnie nie dziwi, że usunięto te utwory, bardziej mnie dziwi to że je dodano. Po prostu widocznie nie przejrzeli dokładnie zestawu i tyle. Można jeszcze założyć, że nie spodziewali się po nas tego że zaproponujemy takie nazwijmy to nie trójkowe rzeczy. Jest po co toczyć debatę na ten temat?
Myślę, że od tych czterech utworów są gorsze rzeczy w zestawie, ale skoro są trójkowe to mogą zostać, a te rzeczy nie pasowały do Trójki. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek Ich Troje czy Virgin byli np na LP3 ani nie wydaje mi się aby te zespoły były kiedyś grane w Trójce. Ok ok pierwszy zespół był raz, ale wtedy to były inne czasy i inny zespół, więc porównania nie ma.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: jollyroger72 »

piotr1990 pisze:Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek Ich Troje czy Virgin byli np na LP3 ani nie wydaje mi się aby te zespoły były kiedyś grane w Trójce. Ok ok pierwszy zespół był raz, ale wtedy to były inne czasy i inny zespół, więc porównania nie ma.
Virgin też był :arrow: http://www.lp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=1730
I nieważne, czy było to w roku 1982. 1995, 2002 czy 2015. Po prostu - BYŁ.
Awatar użytkownika
Donnie
Posty: 709
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 7:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004r.
Lokalizacja: Śląsk

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: Donnie »

Tydzień w poczekalni LP3 to chyba trochę mało by mówić o topie wszechczasów trójki? :STOP:
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: Piotr »

prz_rulez pisze:Jeśli nie żartujesz, to...
NO TO WSZYSTKO JASNE
Panu Markowi jak i innym redaktorom gratulujemy OBIEKTYWIZMU.
Oj toś teraz pojechał po bandzie. To się nazywa pomówienie, insynuacje wyssane z palca etc.
Masz dowody i to niepodważalne? Jeśli nie to radziłbym to czym prędzej odszczekać.

Przy okazji proponuję zapoznać się z punktem numer osiem Regulaminu niniejszego forum.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: wzorowezero »

piotr1990 pisze:Ja nie widzę, żadnej afery. To Wy odgrzebujecie temat nie wiadomo po co. :know:
Już to chyba pisałem, a jak nie pisałem to piszę teraz. Mnie nie dziwi, że usunięto te utwory, bardziej mnie dziwi to że je dodano. Po prostu widocznie nie przejrzeli dokładnie zestawu i tyle. Można jeszcze założyć, że nie spodziewali się po nas tego że zaproponujemy takie nazwijmy to nie trójkowe rzeczy. Jest po co toczyć debatę na ten temat?
Pierwsza rzecz - osobiście chciałbym, aby co roku wprowadzać modyfikacje w Polskim Topie (jak to jest na Ogólnym). Po drugie - nie patrząc na takie Ich Troje czy Łzy jest wiele innych utworów, których ewidentnie brakuje w zestawie, a mogłyby otrzymać szanse (Krzysztof Krawczyk, Andrzej Rybiński i tak dalej, nawet Andrzej Rosiewicz by mógł się nadawać prędzej od Norbiego) :)

W zasadzie to nie ma po co toczyć debaty - to był po prostu jednorazowy błąd. Wyszło głupio, ale tutaj od razu da się wyciągnąć wnioski z błędu (powtarzam: nic nie przebije XVI Topu Wszech Czasów :D ) i za tym razem propozycje do zestawu będą analizowane (mam cichą nadzieję, aby po prostu zrobić głosowanie w postaci wyboru maksymalnie 50 propozycji na starych zasadach, w tym z 5, które niezwłocznie w zestawie powinny się znaleźć [zwykły głos - 1, a te ważniejsze - 1,5 punktu, albo tak jak wcześniej - każde "tak" dla propozycji to 1 punkt] [wcześniej pisałem na zasadach Forumowego Topu Wszech Czasów, ale tu jednak byłoby przegięcie]). Zresztą - czy ktoś, kto na VIII Top głosował na propozycje, zakładał, że przejdą wszystkie?

A, i żeby nie było - osobiście nie mam zamiaru forsować zespołu Virgin do zestawu :D
Donnie pisze:Tydzień w poczekalni LP3 to chyba trochę mało by mówić o topie wszechczasów trójki? :STOP:
Z drugiej strony utwory będące w Ogólnym Topie, takie jak "Byłaś serca biciem" (tu także w Polskim) i "Thunderstruck", nie było na Liście. "Modlitwy" też nie było, bo Lista powstała w 1982 roku, więc tutaj jest inna sprawa. Nie jestem pewien, czy jakikolwiek utwór w zestawie na Polski Top był tylko w poczekalni, ale jeśli już, to utwory z ubiegłego stulecia.

Jeszcze zaproponowałem do Gabinetu Cieni "Hymn" Luxtorpedy - niby to popularniejsze od "Wilków Dwa", ale jakimś cudem ten utwór nie trafił na Listę, ale polsko-topowy potencjał ma jak najbardziej ;)

Jak ktoś chce, to może przejrzeć to, co zaproponowałem do Gabinetu Cieni, to jest ten i następny post - możecie się z tymi utworami zapoznać, to może faktycznie zobaczycie, czego bardzo brakuje - ja wiem, że niektóre propozycje są głupie (nie krytykujcie mnie za to - "W aucie" kiedyś było rozważane :D ), ale to głosujący, a potem Redakcja, decydują o nowych utworach w zestawie :)

Ale to prawda - tydzień w poczekalni to za mało ;)
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: piotr1990 »

wzorowezero pisze:A, i żeby nie było - osobiście nie mam zamiaru forsować zespołu Virgin do zestawu :D
Ok. ;) A co do mojej wypowiedzi to pomyliło mi się z Łzami. :oops:
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: prz_rulez »

No dobrze. Nie wiem kto, więc niech zostanie sama spółka.
Wyszło głupio, ale tutaj od razu da się wyciągnąć wnioski z błędu
Pierwszy?
Hmm.
Ktoś tu pisał o tym, że na parę dni wyrzucono z zestawu Feela po tym, jak się dostał na listę...

Po prostu, wkurza mnie, że to nie jest żaden top wszech czasów, tylko top redaktorów Trójki, a my możemy łaskawie sobie wybrać z 1000-1500 utworów kolejność.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: wzorowezero »

Dobra, słuchajcie - z racji tego, że do końca lutego nie mamy za dużo czasu, a bardzo chciałbym, aby coś na IX Top zostało dodane, to tutaj daję posta (apel w zasadzie :D )

Gżegoż, Ty organizowałeś głosowanie ws. wyboru propozycji, tak? Mam taką prośbę, aby zebrać:
- wszystkie propozycje z Gabinetu Cieni wstawione po starym głosowaniu na propozycje (czyli te moje 300+ utworów + propozycje użytkowników, jeśli się pojawią),
- utwory, które uzyskały w tamtejszym głosowaniu chociaż 1 głos
- utwory, które uzyskały co najmniej 200 punktów (w tym poście to jest punkt 3., a te, co mają gwiazdkę, to nie powinny być jeszcze poddawane pod głosowanie, chyba, że w czasie głosowania na okrągły X Polski Top) w Podsumowaniu Top 20 Listy (ale tylko te, których nie ma na Liście ponad rok)
- 4 utwory, które zostały wyrzucone z zestawu (nie zaszkodzi jeszcze raz zaproponować, i tak Redakcja ostatecznie ma najwięcej do powiedzenia ;) )

Wszystkie utwory mieszczące się w tych podpunktach posłużyłyby za propozycje :)

I mam prośbę, aby z racji tego, że czasu nie jest dużo, to nie dzielić propozycji na pakiety, tylko od razu z listy propozycji wybrać albo określoną liczbę piosenek, albo ich dowolną ilość (jak to zrobisz Gżegożu - od Ciebie zależy, ja tutaj nie trzęsę :D ). Dla ułatwienia wypadałoby podlinkować propozycje do piosenek, w sensie, że w taki sposób (aby ludzie nie szukali):

Andrzej Rybiński - Nie liczę godzin i lat
Krzysztof Krawczyk - Ostatni raz zatańczysz ze mną

Mam nadzieję, że do gdzieś tak 20 lutego uda się zarekomendować propozycje i, tak jak w tamtejszych eliminacjach, dać utwory, które mogą zostać dodane w pierwszej i w drugiej kolejności :)

Z kolei zachęcam użytkowników Forum, aby w tym temacie napisali swoje propozycje do głosowania. Z racji tego, że to Gżegoż "trzęsie w tym Topie" :D, to na razie nie ma terminu, do kiedy można składać propozycje, ale mam nadzieję, że np. 15 stycznia zaczniemy głosowanie, a skończymy miesiąc z hakiem później.

Zachęcam do dania propozycji :)
gżegoż

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: gżegoż »

OK - skoro jest takie ciśnienie, by znów przeprowadzić akcję wyboru nowości, to coś zorganizuję :) Ale daj mi czas do soboty, bo wcześniej nie dam rady tego rozpocząć :(
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: wzorowezero »

gżegoż pisze:OK - skoro jest takie ciśnienie, by znów przeprowadzić akcję wyboru nowości, to coś zorganizuję :) Ale daj mi czas do soboty, bo wcześniej nie dam rady tego rozpocząć :(
Dobrze, nie ma sprawy ;) Ja chyba wstawię jeszcze 10 propozycji - nic kontrowersyjnego nie będzie w każdym razie :D
gżegoż

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: gżegoż »

gżegoż pisze:daj mi czas do soboty, bo wcześniej nie dam rady tego rozpocząć :(
Niestety muszę prosić o przedłużenie czasu do jutrzejszego wieczora :( Przepraszam, że sprawiłem zawód!

Ale myślę, że jeden dzień nie zrobi większej różnicy, bo
wzorowezero pisze:Mam nadzieję, że do gdzieś tak 20 lutego uda się zarekomendować propozycje
aż tak nie musimy się śpieszyć. Zwykle głosowanie rusza ok. 01.04. (trwa miesiąc, a nie dwa miesiące, jak w przypadku ogólnego topu), więc sądzę, że optymalnym terminem na przedstawienie redakcji naszych propozycji byłaby połowa marca.

Ale zamieściłem już bardzo wstępnego posta w temacie obok. Zapraszam!
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: wzorowezero »

gżegoż pisze:
gżegoż pisze:daj mi czas do soboty, bo wcześniej nie dam rady tego rozpocząć :(
Niestety muszę prosić o przedłużenie czasu do jutrzejszego wieczora :( Przepraszam, że sprawiłem zawód!
Dobra jest, jeden dzień różnicy to nie tragedia ;)
wzorowezero pisze:Mam nadzieję, że do gdzieś tak 20 lutego uda się zarekomendować propozycje, aż tak nie musimy się śpieszyć. Zwykle głosowanie rusza ok. 01.04. (trwa miesiąc, a nie dwa miesiące, jak w przypadku ogólnego topu), więc sądzę, że optymalnym terminem na przedstawienie redakcji naszych propozycji byłaby połowa marca.
Tutaj zwracam honor, bo wydawało mi się, że początek głosowania jest na początek marca, a tutaj patrzę, że raz pod koniec marca lub na początku kwietnia lub na początku ostatniego tygodnia marca. Gdybym nie zerknął na tematy z forumowymi Polskimi Topami, to nadal bym myślał, że głosowanie zaczyna się z początkiem marca :D
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: 8 Polski Top Wszech Czasów (1 maja 2015)

Post autor: wzorowezero »

Ilość brakujących pozycji VIII PTWC
101-200: 6 utworów
201-300: 9 utworów
301-400: 8 utworów
401-500: 12 utworów
501-600: 15 utworów
601-700: 22 utwory
701-800: 25 utworów
801-900: 19 utworów
901-995: 28 utworów

Konkretne brakujące pozycje VIII PTWC
101-200: 101, 103, 148, 149, 170, 190
201-300: 207, 211, 230, 240, 254, 261, 265, 275, 277,
301-400: 330, 336, 353, 369, 376, 379, 387, 394
401-500: 403, 411, 412, 416, 417, 439, 450, 452, 465, 471, 475, 476,
501-600: 503, 510, 513, 514, 539, 547, 554, 562, 566, 568, 577, 580, 587, 588, 599
601-700: 601, 604, 605, 607, 612, 613, 619, 625, 631, 642, 643, 650, 659, 664, 666, 671, 675, 689, 690, 691, 694, 695,
701-800: 701, 703, 706, 710, 718, 719, 720, 722, 724, 725, 726, 739, 740, 741, 742, 747, 748, 760, 764, 769, 771, 778, 782, 785, 790,
801-900: 803, 831, 836, 837, 841, 850, 852, 861, 868, 870, 873, 877, 878, 883, 885, 886, 897, 899, 900
901-995: 905, 906, 908, 912, 913, 915, 917, 918, 919, 921, 932, 935, 940, 941, 942, 943, 947, 952, 955, 960, 962, 968, 971, 976, 982, 984, 990, 995

Utwory usunięte z zestawu przed IX PTWC (144). Niektóre z nich to utwory, które są obecne w Ogólnym Topie, np. "Partyzant" czy "Raz na milion lat".

Kod: Zaznacz cały

7777 - JAK JA KOCHAM CIĘ 
Agressiva 69 - SITUATIONS 
Akurat - LUBIĘ MÓWIĆ Z TOBĄ 
Alicja Majewska - BYĆ KOBIETĄ 
Alicja Majewska - ODKRYJEMY MIŁOŚĆ NIEZNANĄ 
Andrzej Zaucha - BĄDŹ MOIM NATCHNIENIEM 
Andrzej Zaucha - C'EST LA VIE - PARYŻ Z POCZTÓWKI 
Andrzej Zaucha - SIÓDMY ROK 
Anna Jurksztowicz – STAN POGODY 
Anna Maria Jopek - NA DŁONI 
Anna Maria Jopek - SZEPTY I ŁZY 
Armia - JESZCZE RAZ, JESZCZE DZIŚ 
Armia - JEŻELI 
Atmosphere - WYRZUCENIE 
Aya RL - NASZA ŚCIANA 
Aya RL - ULICA MIASTA 
Bajm - PŁOMIEŃ Z NIEBA 
Banda i Wanda - MAMY CZAS 
Banda i Wanda - SIEDEM ŻYCZEŃ 
Beata Kozidrak - TERAZ PŁYNĘ 
Beata Kozidrak - ŻAL MI TAMTYCH NOCY I DNI 
Bielizna - KOŁYSANKA DLA NARZECZONEJ TAPICERA 
Blenders - OWCA 
Blenders - PONIEDZIAŁEK 
Buzu Squat - PRZEBUDZENIE 
Closterkeller - WŁADZA 
Coma - STO TYSIĘCY JEDNAKOWYCH MIAST 
Czerwone Gitary - DZIEŃ JEDEN W ROKU 
Czerwone Gitary - MATURA 
Daab - FALA LUDZKICH SERC 
Daab - PODZIELONO ŚWIAT 
Daab - PRZED NAMI WIELKA PRZESTRZEŃ 
De Mono - OSTATNI POCAŁUNEK 
Dezerter - POLSKA ZŁOTA MŁODZIEŻ 
Dżem - PARTYZANT 
Edyta Bartosiewicz - KOZIOROŻEC 
Edyta Bartosiewicz - SZAŁ 
Edyta Bartosiewicz - TATUAŻ 
Edyta Geppert - ZAMIAST 
El Doopa - MOHEROWY NINJA 
Elektryczne Gitary - GŁOWY L 
eM - TRAMWAJE JAK KOMETY 
Emigranci - W STRONĘ SŁOŃCA 
Ewa Bem - MIŁOŚĆ TO JEST WIELKI SKARB 
Ewa Bem - MÓWIĘ TAK, MYŚLĘ NIE 
Ewa Bem - POR FAVOR 
Exodus - JESZCZE CZEKAM 
Firebirds - 24 ZACHODY SŁOŃCA 
Golden Life - HELIKOPTER 
Golden Life - OPRÓCZ 
Grzegorz Turnau - KAWAŁEK CIENIA 
Grzegorz Turnau - LIRYKA LIRYKA 
Grzegorz Turnau & G. Dalaras - LOULOUDI (KWIAT) 
Halina Frąckowiak - DANCING QUEEN 
Halina Frąckowiak - MAŁY ELF 
Hanna Banaszak - SAMBA PRZED ROZSTANIEM 
Hey - BYŁABYM 
Hey - HO 
Ira - IKAR 
Ira - MOCNY 
Ira - NIE ZATRZYMAM SIĘ 
Irena Jarocka - BEATLEMANIA STORY 
Izabela Trojanowska - KARMAZYNOWA NOC 
Jacek Lech - 20 LAT, A MOŻE MNIEJ 
Jacek Skubikowski - ZA KAŻDY DZIEŃ, ZA KAŻDY SZEPT 
Kasia Nosowska & Kazik - ZOIL 
Kasia Stankiewicz - MARZEC 
Kazik - DZIEWCZYNY 
Kazik Na Żywo - TATA DILERA 
Klaus Mitffoch - DLA TWOJEJ GŁOWY KOMFORT 
Klaus Mitffoch - SIEDZI 
Klincz - LATARNIK 
Kombajn do zbierania kur po wioskach - LEWA STRONA LITERKI M 
Kombajn do zbierania kur po wioskach - POŁĄCZENIA 
Kombi - HOTEL TWOICH SNÓW 
Kombi - KOCHAĆ CIĘ ZA PÓŹNO 
Kowalski - IRLANDIA ZIELONA 
KSU - ZA MGŁĄ 
Kult - AMNEZJA 
Kult - BROOKLYŃSKA RADA ŻYDÓW 
Kult - MARYSIA 
Kult - WÓDKA 
Lady Pank - NA CO KOMU DZIŚ 
Lady Pank - STACJA WARSZAWA 
Lao Che - DROGI PANIE 
Lao Che - HISZPAN 
Lombard - KRYSZTAŁOWA 
Lombard - MAM DOŚĆ 
Maanam - ANIOŁ (MIŁOŚĆ TO WIECZNA TĘSKNOTA) 
Maanam - MÓWIĄ, ŻE MIŁOŚĆ MIESZKA W NIEBIE 
Maanam - RÓŻA 
Maanam - SZARE MIRAŻE 
Maanam - WYJĄTKOWO ZIMNY MAJ 
Mad Money - NA TWOJEJ ORBICIE 
Mafia - JA (MOJA TWARZ) 
Martyna Jakubowicz - STARA TAŚMA NA MOIM GRUNDIGU 
Maryla Rodowicz - ROZMOWA PRZEZ OCEAN 
Maryla Rodowicz - TO JUŻ BYŁO 
Michał Żebrowski i Anna Maria Jopek - WSPOMNIENIE 
Mieczysław Szcześniak - NO CO TY NA TO? 
Mira Kubasińska & After Blues – ZOBACZ JAK PIĘKNIE
Mirosław Czyżykiewicz - AVE (inspira) 
Myslovitz - NOCNYM POCIĄGIEM AŻ DO KOŃCA ŚWIATA 
Myslovitz - SZKLANY CZŁOWIEK 
Myslovitz - UCIEKINIER 
Nosowska - MAKRO 
Nosowska - O NAS 
O.N.A. - MIMO WSZYSTKO 
Oddział Zamknięty - RZEKA 
Papa Dance - NAJ STORY 
Papa Dance - NIETYKALNI 
Papa Dance - OCEAN WSPOMNIEŃ 
Pidżama Porno - EZOTERYCZNY POZNAŃ 
Pod Budą - KRAKÓW, PIWNA 7 
Pudelsi - CZERWONE TANGO 
Pudelsi - UWAŻAJ NA NIEGO 
Pudelsi - WOLNOŚĆ SŁOWA 
Raz, Dwa, Trzy - JUŻ 
Raz, Dwa, Trzy - W WIELKIM MIEŚCIE 
Renata Przemyk - ODJAZD 
Renata Przemyk - PROTEST DANCE 
Reni Jusis - MAGNES 
Republika - PSY PAWŁOWA 
Republika - RAZ NA MILION LAT 
Republika - REPUBLIKA 
Republika - SAM NA LINIE 
Robert Gawliński - CHERMAN 
Róże Europy - LIST DO GERTRUDY BURGUND 
Ryszard Rynkowski - NIE BUDŹCIE MARZEŃ ZE SNU 
Sidney Polak - RADIO WARSZAWA 
Stanisław Soyka - HARD TO PART 
Strachy na Lachy - MORALNE SALTO 
Sztywny Pal Azji - ŁOŻE W KOLORZE CZERWONYM 
T.Love - JAZZ NAD WISŁĄ 
T.Love - NIE NIE NIE 
T.Love - STANY 
T.Love - T. LOVE, T. LOVE 
TSA - JODYNA 
Turbo - FABRYKA KEKSÓW 
Universe - GŁUPIA ŻABA 
Universe i Beata Kozidrak - TYLE CHCIAŁEM CI DAĆ 
Urszula - NIEBO DLA CIEBIE 
Varius Manx - DLACZEGO JA (ZABIJ MNIE) 
ZOO - ROMANTYCZNA GRA
ODPOWIEDZ