Marek żegna się z Trójką !!!!

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Marek żegna się z Trójką !!!!

Post autor: Robert »

Marek Niedźwiecki, kultowa postać radiowego dziennikarstwa muzycznego, po 25 latach odchodzi z radiowej Trójki. Od początku 2008 r. będzie prowadzić autorskie audycje w Radiu Złote Przeboje należącym do Agory.

Niedźwiecki podpisał już kontrakt z Grupą Radiową Agory. Na początku 2008 r. dołączy do zespołu Radia Złote Przeboje i poprowadzi na antenie stacji autorskie programy muzyczne.

- Przejście do Radia Złote Przeboje to dla mnie duża, życiowa zmiana - mówi Niedźwiecki. - Lata 60., 70., 80. to najpiękniejszy czas mojego życia. Naturalnie więc przechodzę do radia, które gra taką muzykę. Będę mógł wspominać młodość mojego pokolenia. To chcę robić - zapewnia Niedźwiecki.

Przeboje i gwiazdy wszech czasów w Radiu Złote Przeboje

Ze zmiany cieszy się też Grupa Radiowa Agory. - Marek Niedźwiecki jest najlepszym polskim dziennikarzem muzycznym. Na jego audycjach wychowało się kilka pokoleń Polaków. Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie Radio Złote Przeboje tworzy klimat, w którym Niedźwiecki dobrze się odnajduje i chce w nim pracować - komentuje zmianę Adam Fijałkowski, który od sierpnia obejmuje funkcję dyrektora programu i promocji Grupy Radiowej Agory. - Wszyscy znamy audycje Marka - są bardzo charakterystyczne i niepowtarzalne, dlatego sądzę, że będą idealnym dopełnieniem programu stacji - dodaje Fijałkowski. - Teraz można powiedzieć, że Radio Złote Przeboje to nie tylko przeboje wszech czasów, ale także gwiazdy wszech czasów.

Od studenckiego Żaka po radiową Trójkę

Marek Niedźwiecki, jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich dziennikarz muzycznych, urodził się 24 marca 1954 roku w Szadku. O pracy w radiu marzył od dziecka. Pierwsze kroki w zawodzie stawiał w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej, później pracował w Polskim Radiu Łódź. Jak wspomina Niedźwiecki, jego marzenie o pracy radiowca w pełni ziściło się w 1982 roku, kiedy Andrzej Turski zaproponował mu prowadzenie Radiowej Listy Przebojów Programu Trzeciego. "Od razu wpadłem w jej wir" - napisał Niedźwiecki na stronie radiowej. "Radio to moje hobby i pasja. Lubię robić 'teatr wyobraźni' i stąd te wszystkie moje zabawy językiem, wymyślanie 'dyrdymarków' typu: 'za 15 milionów godzina dwudziesta', albo 'sezamki obojętne dla zębów'. Lista Przebojów stała się moim drugim imieniem" - wyznał Niedźwiecki. Oprócz Listy Przebojów Niedźwiecki prowadził też w Trójce takie audycje jak "Zapraszamy do Trójki", "W tonacji Trójki" i "Markomania". Jego działalność dziennikarska nie ograniczyła się do radia. W telewizji MTV Classic prowadził "Listę wszech czasów", a w TVP2 - program "Wzrockowa Lista Przebojów". Jest również pomysłodawcą serii płytowej Smooth Jazz Cafe.

żródło : gazeta.pl


Brak słów....
mkonst
Posty: 122
Rejestracja: śr lis 29, 2006 2:50 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mkonst »

Jak nie zobaczę to nie uwierzę :shock:
Awatar użytkownika
kocin
Posty: 569
Rejestracja: śr sty 17, 2007 9:36 am

Post autor: kocin »

jejku nie !!!!!!! co z lista ??? co z jego innymi audycjami ????????? dramat :(:(
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

tu jest krótka wypowiedź dla gazeta.pl video

http://wideo.gazeta.pl/wideo/0,0,4350828.html


:cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Wszyscy, ale nie Niedźwidź... :x
Morrow
Posty: 178
Rejestracja: sob gru 30, 2006 2:19 am

Post autor: Morrow »

To kiedyś musiało nastąpic ale chyba nikt się nie spodziewał, że tak nagle i w taki sposób...
slavo
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 07, 2007 1:21 pm
Lokalizacja: ??

Post autor: slavo »

Ale mam debiut :cry: :cry: w takim dniu
wielka szkoda że p.Marek odchodzi, mam nadzieje ze liste bedzie dalej prowadził. Trójka bez niego to jak 24 grudnia bez wigilii
Moze jeszcze da sie to wszystko odkrecic i kierownictwo radia cos zadziała
Vinyl84
Posty: 815
Rejestracja: pn maja 22, 2006 8:58 pm

Post autor: Vinyl84 »

Ja bym nie dramatyzował. Poczekajmy do Stycznia. Może sie jeszcze rozmyśli :P Caly czas mam nadzieję, że jednak Gazeta.pl (w niektórych kręgach nazywana wybiórczą :P) miała jakieś nieprawdziwe dane :P
Tomi
Posty: 121
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:41 am

:(

Post autor: Tomi »

Smutno...
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

To, czego mozna bylo sie spodziewac to to, ze jak juz Pan Marek bedzie odchodzil to wlasnie zrobi to niespodziewanie, bo przeciez zawsze takich pozegnan z wielka pompa unikal.

Troche mi sie nie chce wierzyc w to, ze uzasadnieniem dla tego przejscia jest mozliwosc robienia programu autorskiego, grania starych przebojow, bo chyba to samo wlasciwie mial zapewnione w Trojce.

Bardzo zaluje, bo od kiedy zaczalem sluchac radia w ogole, to Pan Marek zawsze byl na posterunku, ale wierze ze wroci do Trojki, tak jak wielu jego kolegow (przynajmniej mam nadzieje).

Ale lista bez Pana Marka...... - po prostu nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

Vinyl84 pisze:Ja bym nie dramatyzował. Poczekajmy do Stycznia. Może sie jeszcze rozmyśli :P Caly czas mam nadzieję, że jednak Gazeta.pl (w niektórych kręgach nazywana wybiórczą :P) miała jakieś nieprawdziwe dane :P
wyżej masz filmik, w którym niedźwiedź sam mówi co i jak ;P
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Vinyl84 pisze:Ja bym nie dramatyzował. Poczekajmy do Stycznia. Może sie jeszcze rozmyśli :P Caly czas mam nadzieję, że jednak Gazeta.pl (w niektórych kręgach nazywana wybiórczą :P) miała jakieś nieprawdziwe dane :P
Obys miął rację, chociaż mało w to wierzę
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Vinyl84 pisze:Ja bym nie dramatyzował. Poczekajmy do Stycznia. Może sie jeszcze rozmyśli :P Caly czas mam nadzieję, że jednak Gazeta.pl (w niektórych kręgach nazywana wybiórczą :P) miała jakieś nieprawdziwe dane :P
Pewnie w tych samych kręgach, które z trójki zrobiły radio, w którym ilość polityki stała się chwilami nie do zniesienia i co przyczyniło się do takiej, a nie innej decyzji pana Marka.
amosek
Posty: 162
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 5:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amosek »

Ja też bym nie dramatyzowała. Szkoda, że odchodzi. Ale każdą zmianę przyjmuję jako konieczną w kierunku LEPSZEGO!!!! :D
tutan
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:26 pm

Post autor: tutan »

Jestem załamany
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

narazie........ no comments :( :cry: :cry:

"Gazeta" często pisze nieprawdę .... chociaż teraz może nie kłamać :cry:
Złote przeboje a co z nowościami, które Marek zawsze lubił promowac??
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Gary pisze:[Pewnie w tych samych kręgach, które z trójki zrobiły radio, w którym ilość polityki stała się chwilami nie do zniesienia i co przyczyniło się do takiej, a nie innej decyzji pana Marka.
to chya najbardziej prawdopodobny powód...

Mi się wydawało, że jak minie 25lat, ukaże się otatnia płyta, minie kilka dni od jubileuszu to Pan Marek powie - odchodzę. Nic takiego się nie stało... Myślałem, więc że to były tylko taki sobie gadki... A jednak utwory w MARKOMANI miały swoje uzasadnienie. Nie rozumiem tylko czemu już zostało to nagłośnione jak do odejścia jest jeszcze 5 miesięcy? Czyżby był urlopowany od 1 sierpnia? Nie mogę w pracy wysłuchac wywiadu - blokada - więc nie wiem czy mówi coś na ten temat. Lista bez Marka? Pewnie ktoś ją przejmie ale to już będzie nie to :-( A Topy Wszechczasów? To Jego autorski pomysł jak ulał pasujący do radia ZŁOTE PRZEBOJE...

I niestety niesądzę żeby to było do odwrócenia... Agora też pewnie chce mieć pewność, że dostaje Marka nawyłączność i umowa podpisana zostaje na dłużej. Bo co by było nie tak gdyby był jak Mann, Kosiński, Chojnacki i wielu innych, którzy wpadają do PR III tylko na swoje audycje? Mógłby prowadzić lp3 i Markomanię plus raz do roku topy i ... jak musi to niech idzie :-) Ale to chyba też nierealne...
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Ledwo co wróciłem z wakacji a tu takie wiadomości - nie dość, że Bergman, to jeszcze ta :(
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Tomekk pisze:narazie........ no comments :( :cry: :cry:

"Gazeta" często pisze nieprawdę .... chociaż teraz może nie kłamać
Często piszę nieprawdę ale akurat tu sam Marek udziela wywiadu.

To teraz w notowaniach słuchalności radia na 4 miejsce wskoczą złote przeboje a 3 ostro w dół?
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Yacy pisze:A Topy Wszechczasów? To Jego autorski pomysł jak ulał pasujący do radia ZŁOTE PRZEBOJE...

...
Przeciez Top Wszech Czasow to nie jest autorski pomysl Pana Marka..... i wydaje mi sie, ze w jego audycji raczej nie bedzie takich oklepanych numerow z Topu, tylko wspomnienia mniej znanych nagran z kategorii rock kalifornijski. Pewnie bedzie David Wilcox, Tania Bowra, Little River Band, Joan Armatrading. Takich rzeczy w Topie nie ma. Szkoda, ze Pan Marek odchodzi z Trojki, dobrze, ze zostaje w eterze.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

A piątkowy felieton w WIETRZNYM RADIU też mocno refleksyjny:

Zycie jest piekne!
Mimo wszystko. „Kazda chwile chwal”… Tak kiedys spiewala Halina Frackowiak, a ja nie bardzo Jej wierzylem. Teraz juz wiem o co chodzilo. O zycie. Takie proste i zwyczajne. Wstajesz rano. Kawa, sniadanie. Codzienne sprawy… Nie myslisz o zyciu, wielkich rzeczach. A ono sobie plynie, mija bezpowrotnie. Tak widac musi byc. Nie lubie podejmowac waznych decyzji. Mam stres, bol glowy, bezsenne noce… Kupilem kawalek swojego miejsca w Gorach Izerskich. Bede tam kiedys mieszkal. Tak chce. Moj kolega napisal mi maila, ze kazdy facet powinien posadzic drzewo, rozkrecic jakas fajna audycje w radiu i zbudowac dom. To juz jestem spelniony! I tak mi z tym dobrze. Listy Trojki z Mucznego i Szklarskiej Poreby udaly sie wyjatkowo pieknie. I jak tu nie jechac, jak tu sie nie cieszyc? W Bieszczadach odkrylem inny kawalek swiata, innych ludzi. Oj, chyba bede tam wracal. W Szklarskiej spotkalem dobrych znajomych. Wiele „nocnych Polakow rozmow”. O zyciu… O wszystkim. Kilka spacerow ulubionymi trasami z Jakuszyc. Postaralem sie zakochac w tych miejsach takze innych. Alina Dragan byla tam pierwszy raz. Chyba tez Ja zlapalo. Alina z Chicago nie bardzo chciala stamtad wracac. Odwiedzilismy Zamek Czocha. Dziewczyny chcialy, zeby „starch je przelecial”. Tym razem sie nie udalo, ale za to zmoczyl nas deszcz. Latte w Lesie ciagle najlepsza na swiecie. Fajnie miec takie miejsca, do których zawsze chce sie wracac. Marek Niedźwiecki

Ostatnie zdanie sugeruje że kiedyś będzie chciał wrócić do PRIII ?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

JC pisze:Szkoda, ze Pan Marek odchodzi z Trojki, dobrze, ze zostaje w eterze.
To fakt

Wszedłem na stronę Radia Złote Przeboje i jest tam TopWszechczasów:
....
7. Savage
8. Modern Talking
....
20. Sandra

oczywiście mój wybór jest bardzo subiektywny :-)
Awatar użytkownika
luk14
Posty: 66
Rejestracja: sob lip 21, 2007 10:03 pm
Lokalizacja: radomsko city

Post autor: luk14 »

od dłuższego czasu Niedzwiedz mowił ze nie bardzo mu po drodze z obecna muzyką....
zresztą zobaczcie co jest aktualnie na 1 miejscu....

"...Z hasłem "złote przeboje" kojarzy mi się cała moja młodość. Lata 60., 70., 80. to najpiękniejszy czas mojego życia. Naturalnie więc przechodzę do radia, które gra taką muzykę - tłumaczy swoją decyzję Niedźwiecki. - Będę mógł ją przypominać sobie i moim słuchaczom, wspominać młodość mojego pokolenia. To właśnie chcę robić .."

nie wiem czy zwrócilisciee uwage, ale w ostatniej Markomani jakos tak dziwnie zapowiedział Niepokonanych...może to to...
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Jestem ciekaw jednego - czy tym samym LP3 zakończy swój żywot, czy też po prostu zmieni się prowadzący. Kimkolwiek by był - nie chciałbym być w jego skórze.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

No wlasnie. Radio Zlote Przeboje ma chyba innych sluchaczy. Radia Zlote Przeboje sluchaja chyba najczesciej kierowcy tirow i autobusow, wiec nie wiem czy zeby nie zasnac za kierownica nie beda na czas audycji Pana Marka przelaczac na Eske czy Zetke. Pewnie Pan Marek przemyslal swoj wybor. No coz, trzeba bedzie wygospodarowac czas i dla zony (Trojki) i kochanki (Radia Zlote Przeboje).
ODPOWIEDZ