Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: JaceK »

Jak słyszałem to na antenie, nie zwróciłem uwagi, albo że się przesłyszałem — nie było jak tego potwierdzić... Dzisiaj znajduję: http://wyborcza.pl/1,113768,15230682,Le ... wiony.html
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: Yacy »

ja zwróciłem uwagę i mocno mnie to kopnęło.
potem poczytałem, może nawet aż za dużo, ale trochę emocje opadły.
informacje, które pojawiają się przede na fb, pochodzące ze źródeł zbliżonych to do jednej to do drugiej strony, są tak skrajnie różne, że mam nadzieję, że Polskie Radio wyda jakieś oświadczenie.
nie wiem czy ono coś wyjaśni i uspokoi nastroje, ale by się jednak przydało.

a wywiad, który ukazał się dzisiaj na wirtualnemedia.pl zaczyna się tak:

Krzysztof Lisowski: Czy prawdą jest to, że w 2014 roku z Trójki po wielu latach ma zniknąć Piotr Kaczkowski, który jest przecież jednym z symboli Programu 3 PR?
Magdalena Jethon, szefowa Programu 3 Polskiego Radia: Nie wyobrażam sobie naszej anteny bez Piotra Kaczkowskiego. Myślę, że ta informacja to jakieś nieporozumienie, które się szybko wyjaśni. Nie wierzę w to, że Piotr, twórca prawdziwej magii radia, mógłby opuścić Trójkę.


Piotr Kaczkowski ma prowadzić dalej audycje, więc właściwie nie opuszcza radia, zostaje współpracownikiem...
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: kamil_snk »

Zmienia się forma zatrudnienia pana Piotra. Na razie nie znamy powodów, ale jak sam pan Piotr powiedział - "Dla państwa, po państwa stronie odbiornika różnica nie powinna być wyczuwalna". Z drugiej strony dodał "Dla mnie, uczuciowo, jest już ogromna". Czyli mam wrażnienie (podkreślam - tylko wrażenie), że nie do końca ta zmiana była z nim uzgadniana, skoro zdecydował się wyznać na antenie takie coś. Może (z całym szacunkiem) chodzi o wiek pana redaktora i związane z tym przepisy (przejscie na emeryturę itp - nie znam się na tym dobrze).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: Miszon »

Mann w sumie od lat jest jako współpracownik.
Dla nas najwazniejsze moim zdaniem, żebyśmy mogli go usłyszeć. Jesli mają zasady, że po skończeniu wieku emerytalnego kończą etat - zapewne niewiele da się zrobić. Zwłaszcza, że jak wiadomo pewne zasady są sztywne i bezduszne, nie zwracają uwagi na to, czy to anonimowy technik serwerów, czy legenda, głos i nazwisko radia.
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: mefiu »

Tutaj wypowiedź Jerzego Sosnowskiego, który z racji pełnionego przez siebie stanowiska ma więcej wiedzy na ten temat
http://www.jerzysosnowski.pl/?p=797
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: konwicki1980 »

Pan Jerzy istotnie powiedział wszystko na ten temat.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: kamil_snk »

Jest już oficjalne oświadczenie zamieszczone na stronie Trójki: http://www.polskieradio.pl/9/201/Artyku ... ego-Radia-
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: Yacy »

mam nadzieję, że Pan Piotr za parę minut pojawi się przy mikrofonie...

ale mam pytanie nieco związane z tematem: czy ktoś się orientuje od kiedy anteny Polskiego Radia nie mają własnych forów? Nigdy ich zbytnio nie śledziłem, ale od czasu do czasu zagladałem, a teraz się zdziwiłem, że nie mogę znaleźć odnośnika :-P
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: lady »

Yacy pisze:mam nadzieję, że Pan Piotr za parę minut pojawi się przy mikrofonie...
No i pojawił się, a nawet zagrał "starego piernika" Bukkę White'a :D
Wiem, że dla Pana Piotra to wszystko musiało być przykre, ale mimo wszystko cieszę się bardzo, że nadal będzie prowadził swoje audycje, bo tak długo czekałam na Niego przez cały ten okres Jego choroby ...
Yacy pisze:ale mam pytanie nieco związane z tematem: czy ktoś się orientuje od kiedy anteny Polskiego Radia nie mają własnych forów?
Nie pamiętam tego dokładnie, ale chyba od wakacji 2013 Forum Trójki już nie istnieje, ale parę osób stamtąd wciąż spotyka się i dyskutuje na Forum "ratujmytrojke.pl".
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: Yacy »

ups. no to chyba bardzo rzadko tam zaglądałem skoro dopiero zauważyłem ten brak ;-)
dziękuję :-)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: abd3mz »

dlaczego tytuł tematu wprowadza w błąd?
gżegoż

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: gżegoż »

JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: JaceK »

abd3mz pisze:dlaczego tytuł tematu wprowadza w błąd?
Tak wyszło. Kalka z jakiegoś niusa. Fakt, że zabrzmiał jakby rodem z 'Faktu'. Zmienić? W zasadzie już się wyjaśniło 'f-czym-problem'.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: jotem3 »

No to jak już żartujemy ;)
Ja Piotra Kaczkowskiego znam osobiście. I rzeczywiście - jest doctorem... Ale nie polecam :)
http://piotr-kaczkowski.pl/
Przepraszam z góry za publikację jego zdjęcia. Tyle lat się krył z tym... ;)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: tadzio3 »

Może by "odkleić" już ten temat jako info z góry?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: Yacy »

i zmienić tytuł. chociażby dodając "?", bo w pierwszej chwili pomyślałem, że znów coś się dzieje ;-)
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: avalon1 »

Ale Piotr Kosiński i Noc Muzycznych Pejzaży już faktycznie poza Trójką.
Niestety Trójka bardzo dba o swoich "starych słuchaczy".
Tak więc ambitna muzyka, zwana ART-Rockiem wyleciała na zbity pysk z Trójki
Pogratulować.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: Yacy »

Tylko, że akurat tu wg mnie wyszło na dobre :-)
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: LLucky »

Dobre czy niedobre, faktem jest, że Piotr Kosiński sam zrezygnował i chyba do tej pory żaden inny redaktor nie przejął miejsca po nim - są koncerty "z puszki". Nie sądzę więc, by była to rezygnacja z powodu jakichś nacisków lub niesnasek. Zresztą ostatnimi laty wiele Nocy Muzycznych Pejzaży też było "z puszki", bo dojeżdżać co tydzień z Krakowa do Warszawy na jedną nocną audycję to nie na siły wielu młodziaków, a co dopiero weterana radiowego. Nie dziwię się więc decyzji Kosińskiego.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: Yacy »

LLucky pisze:Nie sądzę więc, by była to rezygnacja z powodu jakichś nacisków lub niesnasek.
przesunięcie audycji na noc z czwartku na piątek na godzinę 2:00 to wg mnie wystarczający nacisk :-)
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: avalon1 »

Co miało wyjść na dobre?
Że Trójka pozbyła się kolejnego prezentera na poziomie??
Upychanie wartościowej muzyki (nieważne, czy w czwartek, czy w piątek) w środku nocy to obraza dla słuchaczy.
No ale widać taka polityka władz Trójki, widać wstydzą się pokolenia ludzi świadomie słuchających muzyki, których zresztą Trójka zresztą sama wychowała.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: Yacy »

avalon1 pisze:Co miało wyjść na dobre?
to, że audycja jest o 21. a, że nie w Trójce? trudno... Kosa już kiedyś podobno miał ochotę na swoje radio, teraz mu się to udało i super!
i jeszcze to, że oprócz tej audycji znalazłem dla siebie co najmniej 2-3 audycje, z których jedną - Muzyczny Seans Terapeutyczny - słucham chętniej i bardziej regularnie od PDM. Praktycznie o jakiejkolwiek godzinie włączę radio to nie wymusza na mnie wyłączenia po kilku utworach. oprócz Trójki tylko z rockserwisem tak mam.
i dlatego wg mnie wyszło na dobre.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: LLucky »

Yacy pisze:przesunięcie audycji na noc z czwartku na piątek na godzinę 2:00 [...]
Wcześniej była o północy - to chyba nie jest dużo lepsza pora. Ja i tak już od dłuższego czasu nie mam szans słuchać czegokolwiek pomiędzy północą a czwartą rano, więc nie odczułem tej różnicy. Natomiast odczułem różnicę w długości audycji (skróconej jakiś czas temu z czterech godzin do dwóch) i jeśli coś miałbym uznać za nacisk, to właśnie to. Ale to, że nikt konkretny nie zajął miejsca Kosińskiego jest dla mnie argumentem na tym, że Trójka raczej na tym straciła. (Może ewentualnie zaoszczędziła trochę pieniędzy.)
Natomiast czy słuchaczom wyszło to na dobre - możliwe. Osobiście również tego nie odczułem, bo nie słucham niczego innego poza Trójką i nawet na to ostatnio brak mi czasu. Gdybym go miał, to w samej Trójce znalazłbym jeszcze sporo rzeczy, które mnie ciekawią. Nie mam potrzeby szukania innych stacji, nie mam potrzeby wędrowania za moimi ulubionymi redaktorami po różnych stacjach, czy to eterycznych, czy internetowych.
Tak czy owak ani to, że Kaczkowski nie ma etatu, tylko współpracuje, ani to, że Kosiński realizuje się już poza Trójką, nie jest dla mnie przyczyną żadnych uczuć pozytywnych czy negatywnych. Po prostu chciałem zauważyć znaczącą różnicę pomiędzy sytuacją obu tych panów.
Yacy pisze:Kosa
Sam na siebie mówi "Kosiak" - "Kosa" to był ten drugi Kosiński, Janusz.
avalon1
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 11:55 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: avalon1 »

Myślę, że jest jeszcze coś co się nazywa dobrem ogólnym, czy misją publicznego radia.
Od nadawania sieczki za reklamy są komercyjne radia.
Radio publiczne ma się wysilić i zrobić coś ponad komercję.
Ostatnio trójka coraz bardziej jest nijaka, bezpłciowa, ale może o to Zarządowi chodzi...
Po co mi tematyczne audycje po północy, to wtedy można puszczać sieczkę na równi z komercyjnymi.
Trójka miała szczęście wychować pokolenie, albo kilka myślących ludzi.
No i teraz ich olewa...
Radio internetowe nie jest żadną alternatywą, to podziemie, jaskinia...
Usiłowałem kilka razy słuchać Rockserwisu na laptopie. Zawieszało się, stawało etc...
Kolega kupił radio internetowe, taki klocek wieżowy. Tragedia, jakość prehistoryczna, buczało, dudniało, dynamiki zero.
No ale to przecież "jakość cyfrowa", opium dla ludu, gawiedź komórkowców się cieszy...
GregF
Posty: 3570
Rejestracja: pt gru 29, 2006 10:19 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kaczkowski poza Trójką! Bez etatu...

Post autor: GregF »

LLucky pisze:
Yacy pisze:przesunięcie audycji na noc z czwartku na piątek na godzinę 2:00 [...]
Wcześniej była o północy - to chyba nie jest dużo lepsza pora.
Wcześniej też o 2:00 z piątku na sobotę, tyle że przez cztery godziny (tak było od jesieni 2002 r., z tym że wcześniej przez kilka miesięcy Kosiak miał do dyspozycji aż pięć godzin od 1:00 do 6:00).
ODPOWIEDZ