Linkin Park

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Linkin Park

Post autor: Martyr »

Utwór Linkin Park debiutujący w 1070 notowaniu,
w archiwum jest: "Pts of Athrty" a powinno być "Points of Authority"

(tytuł sprawdziłam na oficjalnej stronie zespołu Linkin Park i w wikipedii)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Linkin Park

Post autor: JaceK »

Dobrze... ale co na to autorzy drugiej książki o LP3? Tam jest konsekwentnie zapis 'PTS.OF.ATHRTY'. Portal discogs też podaje wersję krótką: Pts.Of.Athrty — w archiwum mam zapis dokładnie taki sam z dokładnością do kropek. Moim zdaniem to zapis singlowy tytułu tego utworu. I tak zostało to wypromowane. Rozwinięcie proponowane przez Ciebie można dodać jako tytuł alternatywny.

Oczekiwałbym na jakiś komentarz w tym temacie.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Linkin Park

Post autor: kamil_snk »

To są dwa różne utwory. Tzn. są generalnie podobne, ale różnice da się bez problemu znaleźć, nawet w długości. Niestety nie wiem, który był wówczas na liście, choć data wskazuje na to, że był to Pts.of.Athrty - jest to singiel z płyty z remiksami wydanej w 2002 roku. Points of Authority nie było singlem, pochodzi z krążka wydanego w 2000.

A Wikipedia (zapewne za Youtube) oraz oficjalne wideo do tego utworu na Youtube, zamieszczone przez Warner Bros. Records podaje ten tytuł jako Pts.OF.Athrty - OF wielkimi literami. Natomiast oficjalna strona zespołu podaje ten tytuł samymi wielkimi literami (jak wszystkie inne tytuły).
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Linkin Park

Post autor: Martyr »

Odszukałam nagrania notowań 1070 i 1071 dzięki jotemowi3. (Jacku, bardzo dziękuję :D )
Tytuł utworu nie został podany na antenie (wiadomo, że ciężko to wymówić), ale w wyniku porównania z nagraniem singlowym i albumowym tego utworu można dojść do tego, który to utwór. Jest to tytuł piosenki z singla, podany w drugiej części książki o LP3. Nie miałam racji, sorry. Jednak pocieszam się, że założenie tematu nie było niepotrzebne. Na stronie w alp3 brakuje kropek w tytule. Prawidłowy jest zapis taki jak podaje JaceK - PTS.OF.ATHRTY, jednak w archiwum nie wszystkie literki są duże i kropek brak.

PTS.OF.ATHRTY to utwór który znalazł sie na płycie Linkin Park pt. "Reanimation"
Co do wątpliwości na temat pisowni małe/duże litery, jak pisać Of czy OF itp.:
Na okładce płyty są drukowane litery, tak samo w książce o LP3 oraz na stronie oficjalnej zespołu.

Źródło informacji:
http://www.linkinpark.com/releases/link ... eanimation
http://allegro.pl/linkin-park-reanimati ... 40247.html

Wobec tego trzymałabym się opinii, by poprawić w archiwum na formę "PTS.OF.ATHRTY"
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Linkin Park

Post autor: ku3a »

ale nie patrzmy na to, co jest na okładce płyty, bo na okładkach to różne rzeczy są. a na niektórych nie ma nic ;-).
nie mówię, że tu powinno być dużymi literami czy nie, ale tylko że okładka nie jest wyznacznikiem.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Linkin Park

Post autor: JaceK »

Czy zapis 'Pts.Of.Athrty' będzie satysfakcjonujący?
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Linkin Park

Post autor: Martyr »

Tak :)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Linkin Park

Post autor: JaceK »

Zrobione. Dzięki!
ODPOWIEDZ