Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: LLucky »

Piotr pisze:automatycznie zaczął obowiązywać bardzo krótki i wszystkim znany regulamin:
1. Administratorzy forum zawsze mają rację.
2. Jeśli uważasz, że Administratorzy nie mają racji i nie zgadzasz się z ich decyzją to jesteś w błędzie i jeszcze raz dokładnie przeczytaj punkt pierwszy.
Po pierwsze napiszę od razu, żeby nie było niejasności: uważam, że podany przez Ciebie regulamin jest najbardziej naturalnym, jaki może funkcjonować na naszym forum, które powstało na zasadzie miejsca spotkań kilkorga przyjaciół.
Po drugie jednak regulamin ten nie jest egzekwowany w sposób, z którym mógłbym zgodzić się ja czy spora liczba innych użytkowników tego forum. Ponadto forum już dawno rozrosło się poza kategorię miejsca spotkań kilkorga przyjaciół. Stąd jest potrzeba sprofesjonalizowania tego regulaminu, zwłaszcza że jesteśmy instytucją, o której jest mowa na antenie Trójki.
Piotr pisze:Swego czasu była dyskusja na temat regulaminu. Mieliście okazję się wypowiedzieć, przedstawić swoje propozycje. Ręka do góry, kto z was takowy ramowy regulamin przedstawił, nad którym można było się pochylić?
Było kilka konkretnych konstruktywnych wypowiedzi - nie wiem, czemu uznałeś, że są niegodne pochylenia się nad nimi.
Piotr pisze:Czas minął
Nigdzie nie napisałeś, ile konkretnie mamy na to czasu, a wątek jest nadal otwarty. W związku z tym uznaję (zapewne nie tylko ja), że prace nad regulaminem trwają.
Ponadto podana przez Ciebie informacja nijak nie wyjaśnia, kto i kiedy ma podjąć się trudu stworzenia ostatecznej postaci regulaminu, będącej kompromisem pomiędzy różnymi propozycjami. Zapewne wszyscy uznali, że robisz to Ty z JacKiem, ale żaden z Was nie wszedł w dyskusję nad zasadnością takich czy innych punktów. Chyba nie oczekujecie, że damy Wam gotowca, na dodatek takiego, z którym zgodzicie się w 100%? To oznaczałoby, że musimy czytać Wam w myślach...
Piotr pisze:Nie mam zamiaru się tłumaczyć i nie będę tolerował jakichkolwiek prowokacji. Albo jesteśmy poważni i dyskutujemy o muzyce, utworach, liście etc, albo zmieńmy to forum w piaskownicę dla małych dzieci obrzucających się piaskiem, burzących drugim ich babki z piasku…
Rozumiem Ciebie, ale czasami mam wrażenie, że to Ty rozdeptujesz te babki... :(
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kajman »

Fajnie, bo sam chciałem założyć ten wątek.
Nie wiedziałem, że słoik i Emilia dostali bana. Zaskoczyło mnie to bardzo mocno.
Uważam, że kary były nieadekwatne do przewinienia.
Powinno występować stopniowanie kar. Jeżeli przewinienie nie jest rażące powinno być najpierw ostrzeżenie, a ban w wypadku ewidentnego zlekceważenia tegoż. W wypadku cięższych byłbym za opcją zwrócenia uwagi i żądania przeprosin osoby urażonej lub współforumowiczów i bana tylko w przypadku niezastosowanie się do powyższego.
Na forum powinna się też pojawiać informacja kto został zbanowany, za jakie przewinienie i na jaki czas.
Fakt, że nie ma regulaminu, bo jak stwierdziło sporo osób nie jest potrzebny, ale Administratorzy mimo że mają rację powinni ją wyrażać w bardziej spokojny sposób. I wyrażać je precyzyjnie i jasno. I tłumaczyć swoje decyzje.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kamil_snk »

Właściwie to się podpisuję pod postem kajmana. Jeśli przewinieniem było tylko to co widać na forum (tzn nie zostały usunięte żadne posty), to owszem - moim zdaniem powinna być jakaś kara, ale co do bana (już ponad tygodniowego) nie jestem przekonany. Regulamin taki jak powyżej akceptuję, lecz również wolałbym uzasadnienie za co i informację o tym (nawet jeśli decyzja będzie nieodwołalna - patrz pkt. 1 regulaminu). Ale to tylko moja prośba. Po prostu lubię mieć wszystko jasno.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: Miszon »

kajman pisze: Powinno występować stopniowanie kar. Jeżeli przewinienie nie jest rażące powinno być najpierw ostrzeżenie, a ban w wypadku ewidentnego zlekceważenia tegoż. W wypadku cięższych byłbym za opcją zwrócenia uwagi i żądania przeprosin osoby urażonej lub współforumowiczów i bana tylko w przypadku niezastosowanie się do powyższego.
Na forum powinna się też pojawiać informacja kto został zbanowany, za jakie przewinienie i na jaki czas.
Popieram. I jedno i drugie. Czyli najpierw ostrzeżenie pierwszego stopnia (do informacji danego użytkownika jedynie), potem ostrzeżenie oficjalne (widoczne przez wszystkich w odpowiednio założonym do tego temacie), następnie baniak na ściśle określony czas, w przypadku recydywy na zawsze. Także oczywiście z informacją w odpowiednim temacie, kto, za co, na ile tego baniaka dostał.
Przy czym oczywiście w rażących przypadkach jak najbardziej uważam powinna być możliwość natychmiastowego banowania, bez przechodzenia przez wcześniejsze etapy.

Dzięki stworzeniu takiego tematu z ostrzeżeniami nie byłoby wcześniej tego problemu z banem dla FOXD-a, że kilka osób nie pamiętało kiedy i za co dostał wcześniejsze otrzeżenie i podnosiło larum, dlaczego od razu baniak (m.in. słoik, który wówczas założył ten zablokowany temat). A tak to łatwo można by takich ciekawskich odesłać do odpowiedniego tematu i posta, gdzie mieliby dowód że takowe ostrzeżenie było.
gżegoż

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: gżegoż »

Zrobiło się zamieszanie. Wątek pierwotny został zablokowany, a odpowiedzi na treści w nim zawarte pojawiają się w dwóch innych. Jeżeli nie można odblokować tamtego tematu i w nim kontynuować dyskusji, to zdecydowanie powinno się scalić dwa pozostałe wątki.

Co do głównego tematu, to wolałbym się za dużo nie wypowiadać, bo nie mam jednoznacznie sprecyzowanej opinii. Z jednej strony posty słoika i Emilii bez wątpienia były prowokacją, ale z drugiej sankcje wydają się zbyt surowe. Ciekawym spostrzeżeniem jest także to, że słoik od dłuższego czasu nie udzielał się na forum, ale jak w końcu się pojawił, to zachował się w dość kontrowersyjny sposób, co pociągnęło za sobą wiadome skutki. Może miał żal, że jego zastrzeżenia, które swego czasu wyłożył w tamtym (teraz zablokowanym) temacie nie spotkały się ze zbyt dużym odzewem (zwłaszcza ze strony szefostwa forum) i teraz chciał "wypróbować" cierpliwość Administracji? Ale to tylko moje spekulacje.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: Miszon »

MOim zdaniem zarówno słoik jak i Emilia powinni raczej dostać osty za te posty, a nie od razu baniaki. Ale, aby było sprawiedliwiej, także użytkownik 4989341, który napisał przecież "WTF", co słoik tylko rozszyfrował.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kamil_snk »

Jeszcze tak się wtrącę. Dział WszechTopy na czerwono na górze podaje:

"Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników."

Jakby się chciał czepiać, to chyba on był jedynym spisanym i zamieszczonym oficjalnie na forum ;)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: barb42 »

Piotr pisze:Nie mam zamiaru się tłumaczyć i nie będę tolerował jakichkolwiek prowokacji. Albo jesteśmy poważni i dyskutujemy o muzyce, utworach, liście etc, albo zmieńmy to forum w piaskownicę dla małych dzieci obrzucających się piaskiem, burzących drugim ich babki z piasku…
Nie tłumacz się, odpowiedz wprost na pytanie: na jak długo przyznawany jest ban od Administratora, który ma zawsze rację.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze:Ale, aby było sprawiedliwiej, także użytkownik 4989341, który napisał przecież "WTF", co słoik tylko rozszyfrował.
No i po co to rozszyfrowywał? Sam na siebie bat ukręcił. „Im mniej wiesz, tym krócej będziesz przesłuchiwany” - znasz to powiedzenie?
kamil_snk pisze:Jakby się chciał czepiać, to chyba on był jedynym spisanym i zamieszczonym oficjalnie na forum
Ale po co to czepialstwo? Nie rozumiem...
barb42 pisze:Nie tłumacz się, odpowiedz wprost na pytanie: na jak długo przyznawany jest ban od Administratora, który ma zawsze rację.
Powtórzę to jeszcze raz: „Im mniej wiesz, tym krócej będziesz przesłuchiwany”
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kamil_snk »

jollyroger72 pisze:
kamil_snk pisze:Jakby się chciał czepiać, to chyba on był jedynym spisanym i zamieszczonym oficjalnie na forum
Ale po co to czepialstwo? Nie rozumiem...
Faktycznie, może byłem nieco złośliwy (choć użyłem przymrużenia oka ;)). Jak już wspomniałem lubię jasne i klarowne sytuacje; po prostu proponuję zmienić podpis na regulamin działu i będzie w sumie w porządku, a nowy regulamin umieścić w bardziej widocznym miejscu, a nie schowany gdzieś w wątku.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: jollyroger72 »

kamil_snk pisze:Jak już wspomniałem lubię jasne i klarowne sytuacje; po prostu proponuję zmienić podpis na regulamin działu i będzie w sumie w porządku, a nowy regulamin umieścić w bardziej widocznym miejscu, a nie schowany gdzieś w wątku.
Ja też lubię sytuacje jasne i klarowne. Uważam, że Admin NIE MUSI nikomu z nas tłumaczyć się ze swojej decyzji. A ten niby nowy miniregulamin to przecież nic odkrywczego a wielu z Was sprawia wrażenie, że jesteście zaskoczeni zapisami w nim zawartymi :shock:
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kamil_snk »

Chciałbym, żeby powiedział komu, jaką i za co przyznał karę. Ale masz rację - nie musi tego robić. A publikacja regulaminu w bardziej widocznym miejscu (mam na myśli jakiś link na stronie głównej czy coś), po prostu ustrzeże nas od tłumaczenia się, że "ja przecież nie widziałem regulaminu".

I jeszcze raz przepraszam za niepotrzebną złośliwość.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze:Uważam, że Admin NIE MUSI nikomu z nas tłumaczyć się ze swojej decyzji.
Moim zdaniem musi, a już na pewno powinien podawać do informacji swoją decyzję i jej uzasadnienie.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: LLucky »

kajman pisze:
jollyroger72 pisze:Uważam, że Admin NIE MUSI nikomu z nas tłumaczyć się ze swojej decyzji.
Moim zdaniem musi,
Nie musi.
Ale miło by było, gdyby częściej wchodził w dialog.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: abd3mz »

Zaskakuje mnie to co tu czytam.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:Zaskakuje mnie to co tu czytam.
A co konkretnie Cię zaskakuje?
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: wwas »

abd3mz pisze:Zaskakuje mnie to co tu czytam.
Mnie też komentarze wydają się trochę nieadekwatne. Napisałbym coś o swoich przemyśleniach, ale boję się, że wtedy dość szybko podzieliłbym los słoika...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: abd3mz »

Od Piotra bije pogarda.
Nie udzielił odpowiedzi na trzykrotnie zadane pytanie.

Jeśli król to mądry król.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: TomaszBr »

Jeden z Adminów tego forum już od dawna zachowuje się lekceważąco w stosunku do użytkowników, szczególnie stażem krótszych niż ładnych kilka lat. i wydaje mu się, jakoby Forum było jego własnością, co udowadnia także ostatnio.
Słoik i Emilia zdecydowanie nie powinni w taki sposób prowokować, ale jeszcze bardziej zdecydowanie nie zasłużyli na bana.
LLucky pisze:
kajman pisze:
jollyroger72 pisze:Uważam, że Admin NIE MUSI nikomu z nas tłumaczyć się ze swojej decyzji.
Moim zdaniem musi,
Nie musi.
jeśli miałby w sobie choć trochę dobrej woli, to powinien.

sure, są sytuacje, w których admin powinien mieć głos decydujący i koniec, ale niech to będzie w sytuacjach naprawdę tego wymagających.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: prz_rulez »

kajman pisze:Moim zdaniem musi, a już na pewno powinien podawać do informacji swoją decyzję i jej uzasadnienie.
Niby nie musi, ale prezentuje się wtedy w bardzo złym świetle.
abd3mz pisze:Jeśli król to mądry król.
No właśnie, Abd3mzie, no właśnie.

A ja ze swojej strony proszę, po prostu proszę o odbanowanie Słoika i Emilii. Tak, po ludzku.
Piotrze, zawsze miałem o Tobie bardzo dobrą opinię i chciałbym, by tak pozostało.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: wwas »

Zauważyłem w piątek wieczorem, że pojawili się z powrotem na liście użytkowników.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: prz_rulez »

Jeśli tak, to Piotrze - bardzo Ci dziękuję!
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze:Jeśli tak, to Piotrze - bardzo Ci dziękuję!
Podejrzewam, że jednak nie masz mocy działania wstecz i Piotr po Twoim poście w piątek cofnął bana, więc moim zdaniem nie ma za co dziękować. No może za to, że to był (chyba) ban dwutygodniowy, a nie dwumiesięczny lub dwuletni.
Swoją drogą wygląda na to, że barb42 otrzymała odpowiedź na swoje pytanie.
prz_rulez pisze:No właśnie, Abd3mzie, no właśnie.
Wpis w moim odczuciu kompletnie nie na miejscu. Po drugie większość osób nie ma pojęcia, o co Ci właściwie chodzi.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: barb42 »

Tak, już znam czas trwania bana dla tej pary użytkowników, a jak długo trwał Twój ban Kajmanie, bo kojarzę krótszy okres, czy słusznie?
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Temat okołoforowy

Post autor: kajman »

Tak, słusznie. Dwie godziny chyba. W każdym razie na pewno nie dłużej.
ODPOWIEDZ