Anielski Orszak

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

11 kwietnia 2013 r. w wieku 59 lat zmarł Don Blackman. Grał na organach Hammonda na płycie Stinga "Brand New Day". W nagraniu tej płyty brało udział tak wielu muzyków, że nie potrafię znaleźć, które dokładnie utwory są z jego udziałem, więc nie jestem pewien, czy na Liście się pojawił (podejrzewam, że tak, bo internet wypluwa, że występuje ona na Stingowych bestówkach, z czego wnioskuję obecność na którymś stinglu).
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

13 kwietnia 2013 r. w wieku 85 lat zmarł Vincent Montana jr, kompozytor, aranżer, dyrygent. Wiki wskazuje, że jego wkład w "New York City Boy" Pet Shop Boys (http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=4574) to "string and horn arrangements and conduction".
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

17 kwietnia 2013 r. w wieku 55 lat utonął basista norweskiej grupy Dance With A Stranger Yngve Moe. Zespół miał na Liście jeden utwór - "The Invisisble Man"
http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=2100
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

1 maja 2013 r. zmarł w wieku 34 lat Chris Kelly, połowa duetu Kris Kross. Powodem było najprawdopodobniej przedawkowanie narkotyków. Na Liście było "Jump": http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=2532

Te dzieciaki zrobiły wówczas olbrzymie zamieszanie, to było chyba moje pierwsze zetknięcie z hip-hopem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

A MC Hammer nie wcześniej cię spotkał?
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

Subiektywnie nie potrafię tego uszeregować wg chronologii, ale na pewno masz rację. A przed Kris Kross to pewnie były też rapowanki Run-D.M.C., Cypress Hill i Biohazard.
gżegoż

Re: Anielski Orszak

Post autor: gżegoż »

I pomyśleć, że takie coś było kiedyś na liście... Niegdyś LP3 była otwarta na różne nurty i aktualne światowe przeboje, a teraz to głównie smęty, smęty i jeszcze raz smęty :(
Gdyby wtedy forum już istniało, to ciekawe, jakie byłyby reakcje na obecność Kriss Kross na liście? Podejrzewam, że nikogo by to wówczas nie dziwiło ani nie oburzało, bo wtedy różnorodność na LP3 była normalnością, a podejście redaktorów (i większości słuchaczy chyba też) było zupełnie inne, niż teraz :?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9773
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: tadzio3 »

Szkoda człowieka. "Jump" chyba wszyscy znają.
detektyw
Posty: 1608
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 1:38 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Anielski Orszak

Post autor: detektyw »

2 maja 2013 zmarł Jeff Hanneman, gitarzysta zespołu Slayer . Przyczyną śmierci była prawdopodobnie niewydolność wątroby. W 2011 roku został ugryziony przez pająka, co spowodowało martwicze zapalenia powięzi. Z tego powodu Hanneman nie występował na koncertach z zespołem Slayer. Miał 49 lat.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19618
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Anielski Orszak

Post autor: jollyroger72 »

R.I.P. Jeff :(
Chciałem o tym wydarzeniu napisać już wcześniej, ale, niestety, Jeff nie miał żadnych powiązań z LP3...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

POczytałem trochę o tej chorobie i kurde w szoku jestem - cóż to musiał być za pająk, że spodował coś takiego, co ostatecznie go uśmierciło! :shock: :| .
Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anielski Orszak

Post autor: DarekM »

Jeszcze nie wierzę. Marek Jackowski :'(
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Anielski Orszak

Post autor: danco28 »

DarekM pisze:Jeszcze nie wierzę. Marek Jackowski :'(
Niemożliwe! Obrazek
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: bobby-x »

Jakoś po Markomanii przed 14:00 jeszcze w pracy, ale chyba słuchałem jednym uchem, jakoś tak przeleciało przez głowę, dotarło późnym popołudniem.

Z internetu ...
Kompozytor: Marek Jackowski
Wykonanie oryginalne: Maanam

Kocham cię kochanie moje
Kocham cię, a kochanie moje
To polana w leśnym gąszczu schowana

Przed wakacjami '83 roku w moim klubie osiedlowym strasznie "męczono" ten utwór. Kilka, kilkanaście dni później idąc z kolegami od kapsli na lody za osiedle (teraz za Biedronkę, lodziarni już dawno nie ma) przypomniałem sobie, że strasznie często grają ten utwór w Klubie na osiedlu Batorego w Otwocku. Koledzy powiedzieli "to nie wiesz, to z listy Trójki" a ja na to "z jakiej listy, czego". Tak się zaczęła moja przygoda z tą audycją.
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Anielski Orszak

Post autor: choroszcz »

Ray Manzarek -the Doors , 74 lata ...te jego ruchy za klawiszami ..okulary ...legenda...Spoczywaj ...z Jimem
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

21 maja 2013 r. w wieku 62 lat zmarł basista Uriah Heep Trevor Bolder. Można go usłyszeć m. in. na płytach Davida Bowiego z lat 70. (The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars czy Alladin Sane) i Wishbone Ash. W składzie Uriah Heep od 1976 r., z przerwami, do ostatniej płyty "Into the Wild", gdzie nawet zaśpiewał jeden z utworów. Na Liście co najmniej z tym utworem: http://alp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=2272
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

4 czerwca 2013 r. w wieku 43 lat zmarł Marcin Szyszko, perkusista Wilków w latach 1992-2006.
http://alp3.pl/alpt.phtml?m=12&w=829
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9773
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: tadzio3 »

Był z Wilkami od początku.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: Miszon »

Narkotyki, narkotyki, złoty strzał i są wyniki...

Aczkolwiek to ciekawe, że u nas, inaczej niż na zachodzie, nie podaje się wtedy powodu zgonu.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

14 czerwca 2013 r. w wieku 52 lat zmarł perkusista Chłopców z Placu Broni na płycie "Uśmiechnij się" Grzegorz Schneider.
http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=3509
http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=3558
To były dwa ostatnie utwory Chłopców... na Liście.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Anielski Orszak

Post autor: słoik »

26 lipca 2013 r. w wieku 74 lat zmarł JJ Cale.
Co najmniej dwa razy na Liście, jako autor "Sensitive Kind": http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=2096
oraz dosłownie przed chwilą jako autor i wspomagający wokalnie Claptona w "Angel": http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=7937
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9773
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Anielski Orszak

Post autor: tadzio3 »

Jarosław Śmietana [']
Na liście "A Story of Polish Jazz" http://www.lp3.pl/alpt.phtml
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Anielski Orszak

Post autor: jotem3 »

Po raz pierwszy tutaj coś wpisuję...
I już w piątek, tydzień temu, przeszedł po mnie dreszcz, gdy w rocznicę śmierci Bodeczka dostałem sygnał o długiej nieobecności na forum i na chomiku naszego forumowego kolegi.
Przez ponad tydzień odsuwaliśmy od siebie ogłoszenie tej wiadomości szukając zaprzeczenia. Niestety...

Daniel Parszuto z Elbląga vel Danco28, czyli ten, który wyciągnął z Taśmociągu tyle dobrego...
Zmarł we wrześniu. Pogrzeb jego odbył się na Cmentarzu Dębica w Elblągu 25 września. Przeżył 33 lata...

Tydzień temu PS zasugerował, że danco28 już dosyć dawno nie logował się ani na forum.lp3.pl ani na chomiku. Wrzucając w wyszukiwarkę jego nazwisko (bo miałem taką wiedzę, gdyż wielokrotnie wysyłałem mu zamówione u mnie książki czy płyty) od razu pojawiła się informacja o jego pogrzebie. Niestety nikt go nigdy nie widział i mieliśmy wątpliwości i nadzieję, że to jednak nie on. Poprosiłem Yacego, by się
czegoś dowiedział. I okazało się, że jest taki właśnie grób na cmentarzu elbląskim. I dopiero dziś, gdy dodzwoniliśmy się z Jackiem do Urzędu Stanu Cywilnego w Elblągu i tam uzyskaliśmy potwierdzenie, że nikt inny o takim imieniu i nazwisku nie mieszka w Elblągu...

Mieliśmy z Jackiem jeszcze nadzieję...

Nie kontaktowaliśmy się z rodziną, nie wiemy co było powodem śmierci. Faktem jest, że młoda osoba, fan Listy i jej słuchacz od 15 lat (od 859 notowania) i trójkowych wykopalisk odeszła do wieczności... Niech odpoczywa w pokoju.

Daniel Parszuto, lat 33, staż listowy - 15 lat (prawie 800 notowań), staż forumowy - 5 lat...
Tomekk
Posty: 10728
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Anielski Orszak

Post autor: Tomekk »

ale smutna wiadomość...
Pamiętam, że dosyć często zgłaszał poprawki do pisowni utworów z listy...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Anielski Orszak

Post autor: abd3mz »

staż listowy...
szok.
ODPOWIEDZ