Rangi za głosowania

Kącik pobożnych życzeń, sugestii, postulatów, spraw administracyjnych — każdy pomysł może okazać się dobrym, o ile uzyska akceptację społeczności Forum.lp3.pl.

Czy jesteś za wprowadzeniem rang w zależności od ilości głosowań?

TAK
12
55%
NIE
10
45%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Rangi za głosowania

Post autor: Rostov »

Tak sobie myślę...
ku3a, przy okazji podsumowywania każdego notowania forumowej, skrupulatnie odnotowuje, ile to razy kto już zagłosował.
Zastanawiam się, czy możliwe by było wprowadzenie na forum rang odpowiednich dla liczby oddanych głosowań.
Poczynając od 50 głosowań - przypisywana by była użytkownikowi odpowiednia nazwa rangi umieszczana pod nickiem i może jakiś avatar rangi (50 głosowań - 1 gwiazdka/kwadracik/kółeczko/coś innego, 100 głosowań - 2 symbole etc.).
Daną rangę mógłby nadawać użytkownikowi ku3a lub inny moderator.

Wiem, że przez część z Was może to zostać odebrane jako sposób na różnicowanie forumowiczów, ale wg mnie byłaby to jedynie ciekawostka urozmaicająca pobyt na forum i informująca, jak długo już ktoś głosuje.

Co sądzicie na ten temat?
Proszę o oddanie głosu w ankiecie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Rangi za głosowania

Post autor: jollyroger72 »

Ani mnie ziębi ani grzeje ten pomysł, więc oddaję głos na "nie".
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Rangi za głosowania

Post autor: abd3mz »

Ranga - nie.
Informacja w profilu - może być.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Rangi za głosowania

Post autor: kamil_snk »

Może być, ale nie musi. Pewnie niektórzy byliby troszeczkę "poszkodowani", bo nie każdy przecież musi głosować na forumową. Ale jako ciekawostka by mogło być :-) Głos na tak.

Ps-pomysł był konsultowany z Administratorem? W sensie czy jest możliwość realizacji od strony technicznej.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Rangi za głosowania

Post autor: Yacy »

nie odbieram tego jako zróżnicowania ani jako ciekawostki.
jak dla mnie wystarczy informacja od ku3y o jubileuszach i statystyki przy podsumowaniach.

no i to co pisze kamil_snk co ze stroną techniczną? jeśli liczyłoby tak prosto jak posty to ok. ale - nie mając o tym pojęcia - wątpię :-)
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Rangi za głosowania

Post autor: Rostov »

1. Pomysł nie był konsultowany z Administratorem, ponieważ nie ma on dla Administratora żadnej mocy wiążącej. Po prostu, to taki mały research, czy w ogóle jest popyt na takie rozwiązanie. Jeśli okazałoby się, że jest, to Administator MÓGŁBY, ale wcale by NIE MUSIAŁ je zastosować.

2. Możliwość techniczna jest, ponieważ phpBB, na którym opiera się forum, oferuje możliwość tworzenia rang specjalnych. Niestety, nie działoby się to automatycznie, rangi musiałyby być przydzielane ręcznie przez Administratora lub Moderatora, ale to tylko kwestia 2-3 użytkowników tygodniowo.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Rangi za głosowania

Post autor: abd3mz »

Rostov pisze:2. Możliwość techniczna jest, ponieważ phpBB, na którym opiera się forum, oferuje możliwość tworzenia rang specjalnych. Niestety, nie działoby się to automatycznie, rangi musiałyby być przydzielane ręcznie przez Administratora lub Moderatora, ale to tylko kwestia 2-3 użytkowników tygodniowo.
Nieprawda, bo trzeba by jeszcze aktualizować.
Ogólnie dużo roboty.
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Rangi za głosowania

Post autor: Rostov »

abd3mz pisze:
Rostov pisze:2. Możliwość techniczna jest, ponieważ phpBB, na którym opiera się forum, oferuje możliwość tworzenia rang specjalnych. Niestety, nie działoby się to automatycznie, rangi musiałyby być przydzielane ręcznie przez Administratora lub Moderatora, ale to tylko kwestia 2-3 użytkowników tygodniowo.
Nieprawda, bo trzeba by jeszcze aktualizować.
Ogólnie dużo roboty.
To zależy od wersji forum.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Rangi za głosowania

Post autor: abd3mz »

Znam phpBB.
Wprowadzenie rang, które nie zależą od postów/czasu od rejestracji nie jest automatyczne i wymagałoby stworzenia formularza, który co tydzień ku3a musiałby aktualizować i kodu zmieniającego rangi w zależności od liczby głosowań. Albo ręcznego zmieniania co tydzień przez administratora.
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Rangi za głosowania

Post autor: Rostov »

abd3mz pisze:Znam phpBB.
Wprowadzenie rang, które nie zależą od postów/czasu od rejestracji nie jest automatyczne i wymagałoby stworzenia formularza, który co tydzień ku3a musiałby aktualizować i kodu zmieniającego rangi w zależności od liczby głosowań. Albo ręcznego zmieniania co tydzień przez administratora.
A nie dałoby się tego jakoś zautomatyzować?
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rangi za głosowania

Post autor: konwicki1980 »

Zagłosowałem na "tak", choć jeśli tak chcesz Rostov liczyć liczbę głosowań, to nie stoi nic na przeszkodzie. ku3a Ci chętnie (tak myślę) udostępni te dane i od dziś możesz się wykazać w prowadzeniu statystyk. Robienie jakichś gwiazdek czy innych słoneczek chyba na tak poważnym forum jak nasze nie jest konieczne :)
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 640
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 r.
Lokalizacja: 47° 36′ 35″ N, 122° 19′ 59″ W
Kontakt:

Re: Rangi za głosowania

Post autor: Rostov »

konwicki1980 pisze:Zagłosowałem na "tak", choć jeśli tak chcesz Rostov liczyć liczbę głosowań, to nie stoi nic na przeszkodzie. ku3a Ci chętnie (tak myślę) udostępni te dane i od dziś możesz się wykazać w prowadzeniu statystyk. Robienie jakichś gwiazdek czy innych słoneczek chyba na tak poważnym forum jak nasze nie jest konieczne :)
Tu nie chodzi o ręczne robienie statystyk.
Rangi to jest tytuł (i ewentualnie symbol) umieszczany pod nickiem forumowicza.
Ale chyba jednak ten pomysł może nie wypalić ze względów technicznych.
Zobaczymy, co powie na ten temat Admin.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5453
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Rangi za głosowania

Post autor: barb42 »

Zagłosowałam na nie, bo to co widzę w profilach jest dla mnie wystarczającą informacją.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Rangi za głosowania

Post autor: wwas »

Rostov pisze:odpowiednia nazwa rangi umieszczana pod nickiem
Zastanawiam się, jakie mogłyby to być nazwy, i czy ta odnosząca się do osób głosujących mniej niż 30 razy, na pewno dobrze by pasowała do słoika... ;)
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Rangi za głosowania

Post autor: słoik »

Zagłosowałem na tak, bo to dla mnie życiowa szansa na uzyskanie jednej gwiazdki. Mam nadzieję, że da się to zrealizować technicznie.
ODPOWIEDZ