XV zlot (7-9.06.13)

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: LLucky »

Żeby tylko zdjęcia... :D
Zainteresowanych powiadamiam, że trwa transmisja danych satelitarnych na serwer, więc już niedługo powinny być dostępne. ;)

I przy okazji zwracam honor kajmanowi - wygląda na to, że rzeczywiście Prince "Nothing compares..." nagrał z zespołem The Family wcześniej niż zrobiła to Sinead. Ale też upewniłem się, że miałem nieco racji w sprawie innej piosenki: "I want you" Dylana spolszczyła jako "Bądź ze mną" Martyna Jakubowicz - tyle że ona nie wyszła z poczekalni, więc nie pasowała do reguł konkursu. (Chyba że kajman zrobiłby kolejny wyjątek...) ;)
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: LLucky »

Zdjęcia satelitarne gotowe do ściągnięcia spod adresu: http://konkurs.trojka.info/forum/20130609satelita.avi
Mało co na nich widać, więc pozwalam sobie opublikować bez pytania innych zlotowiczów o zgodę. Uwaga: plik waży ok. 50MB.

Dla wyjaśnienia: analiza obrazu wykazała, że to widoczne z tak zwanej orbity czerwone coś to jest mój podkoszulek (widoczny także wcześniej na zbliżeniu), ale niewykluczone, że są to rajstopy uzi... ;)
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: wwas »

słoik pisze:dyktafon (w telefonie, bo kto dziś pamięta, że istniały dyktafony jako oddzielne urządzenia)
Ciekawa sprawa - odkryć, że telefon, którego się używa od trzech lat, ma jeszcze jedną, nieznaną wcześniej funkcję. Dzięki, słoiku.
słoik pisze:22.42, 7 czerwca, wchodzę do Śródborowianki
Trochę później.
słoik pisze:395 metrów od stacji kolejowej Otwock-Śródborów
To by się z grubsza zgadzało.
słoik pisze:180 metrów od dzielnicy uzdrowiskowej
To też pod warunkiem, że dodałoby się jedno zero (chociaż z drugiej strony od 1967 Otwock nie jest już formalnie uzdrowiskiem, zatem najbliższa taka dzielnica leży w Konstancinie, czyli należałoby dodać kolejne zero).
słoik pisze:nigdy w życiu nie widziałem tylu drzew (parę urosło od poprzedniego zlotu)
Pomijając, że byłem już w paru miejscach, gdzie było gęściej (bo w Śródborowie jednak można się przecisnąć), chciałbym zwrócić uwagę, że o tak późnej porze widzi się stosunkowo niewiele drzew.

To może od razu zadeklaruję, że relacja tym razem szybciej niż poprzednio (jest jeszcze szansa, że sierpniowy zlot na którymś z forów dojdzie do skutku, a głupio byłoby nie móc pojechać tylko dlatego, że się nie dokończyło relacji). Zatem jeżeli ktoś chciałby zdążyć przede mną, radziłbym się pośpieszyć. Jednocześnie zapowiadam, że z konieczności relacja będzie miała dwie duże luki, toteż dobrze by było, gdyby ktoś jednak spróbował je wypełnić.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: Martyr »

adameria pisze:2. Kalambury. W pewnym momencie popadłem w Histerię.
4. Spełniony sen Miszona.
5. Ciekawe czy jeden z forowiczów zmieni nick na Tititi?
:lol: :lol: na samo wspomnienie tych chwil mimowolnie się uśmiecham :)
adameria pisze:Jakby co, to czuję się świetnie i BARDZO (!!!) chciałem podziękować Martyr.
Adamie, bardzo się cieszę, że mogłam Ci pomóc i że lek zadziałał. :)

O 1577 nie wiedziałam, jakich to ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na zlocie :)
Martyr pisze:poznać 2 nowe osoby.
mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony, Pomyliłam sie - poznałam 3 nowe osoby.
lady pisze:A ja, skręcając się z zazdrości, mam takie zapytanie - czy będą ze Zlotu jakieś zdjęcia ?
proszę bardzo, tu już są wrzucone przez Helen:
http://lp3.polskieradio.pl/zdjecia/
:)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: konwicki1980 »

Martyr pisze:proszę bardzo, tu już są wrzucone przez Helen:
http://lp3.polskieradio.pl/zdjecia/
:)
Widzę, że Wojtek w "zlotowym" swetrze. :D W sumie to kolekcja cukrów dla Agnieszki Ł. robi się coraz większa, więc chyba na następny zlot będę musiał przynajmniej pofatygować się na M 3/5/7.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: LLucky »

Zakończyła się także transmisja na serwer danych pochodzących z badań nad możliwością prania mózgu przy pomocy dźwięków podprogowych, więc mogę zaprosić forowiczów, którzy na zlocie nie byli, do sprawdzenia się w moim porąbanym konkursie z XV zlotu. ;)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: Martyr »

Taka refleksja mnie naszła po obejrzeniu wiadomości w TV - jak dobrze że w porę zaczęliśmy wyjeżdżać z Warszawy...

I jeszcze jedno o czym zapomniałam wcześniej - Jacku z Gdańska, bardzo dziękuję za plakat Depeche Mode, Twoje wspomnienia i możliwość obejrzenia zawartości pewnej koperty :D Fajnie jest wiedzieć, ze tak lubisz muzykę DM (szczególnie tą z lat 80-tych) :D
Jeszcze jedne podziękowania dla dekodiego za 4GB z Depeszami :D :mrgreen:

Llucky, zdjęcia satelitarne obejrzane :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: Miszon »

Wrzuciłem filmik ze startu tutaj:
http://chomikuj.pl/Miszon/Zloty
NIestety, nie wiem dlaczego jak otwieram go na telefonie, to jest OK, a na kompie słyszę jedynie dźwięk, a nic nie widzę. Może ktoś bardziej ogarnięty w tych sprawach, jakoś to poprawi...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: Yacy »

pewnie otwiera Ci się w odtwarzaczu muzycznym? rozszerzenie mp4 traktuje jak plik audio :-) no przynajmniej u mnie tak jest.
wystarczy odtworzyć w programie, który odtwarza filmy i jest ok. :-) no prawie, bo z komputera stacjonarnego trzeba oglądać na leżąco :-P

widać obsługę, lot i lądowisko :-) jest ok.!
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: Miszon »

W takim razie mam coś nie tak ze sterownikami, bo jakoś otwieram przez jakiś program od filmów, to mi się wieszają.
Ale jeśli jest OK, to fajnie :-) . Mam też film z falstartu, nawet trochę dłuższy ;-) .
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: barb42 »

Nie wiem czy nie żądam zbyt wiele, ale kim jest postać w lewym dolnym rogu tego zdjęcia? http://www2.polskieradio.pl/_cms/galler ... 95_500.jpg
Łudząco podobny do mojego nauczyciela geografii dodam.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: konwicki1980 »

Ta postać to nikt inny jak D.J.J.A.C.K. :)
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: barb42 »

konwicki1980 pisze:Ta postać to nikt inny jak D.J.J.A.C.K. :)
Dzięki!
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: uzi »

LLucky pisze:Dla wyjaśnienia: analiza obrazu wykazała, że to widoczne z tak zwanej orbity czerwone coś to jest mój podkoszulek (widoczny także wcześniej na zbliżeniu), ale niewykluczone, że są to rajstopy uzi... ;)
http://img843.imageshack.us/img843/2645 ... moryca.jpg
tak mi się wydaje.

ale to fajnie, że nas tak dobrze widać z kosmosu.
lady
Posty: 17730
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: lady »

Martyr pisze:proszę bardzo, tu już są wrzucone przez Helen:
http://lp3.polskieradio.pl/zdjecia/
:)
Dzięki :D Super. Tadzio jest cudny. I chyba rozpoznałam kajmana :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: Miszon »

uzi pisze:
LLucky pisze:Dla wyjaśnienia: analiza obrazu wykazała, że to widoczne z tak zwanej orbity czerwone coś to jest mój podkoszulek (widoczny także wcześniej na zbliżeniu), ale niewykluczone, że są to rajstopy uzi... ;)
http://img843.imageshack.us/img843/2645 ... moryca.jpg
tak mi się wydaje.

ale to fajnie, że nas tak dobrze widać z kosmosu.
A to zdjęcie nie jest do góry nogami?
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: uzi »

hm racja.
czyli to chyba będzie tak:
http://img822.imageshack.us/img822/2645 ... moryca.jpg
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: słoik »

uzi pisze:czyli to chyba będzie tak:
http://img822.imageshack.us/img822/2645 ... moryca.jpg
Na tym zdjęciu jesteś łudząco podobna do niewiadomoczego.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: Miszon »

Ale to jest nadal do góry nogami ;-) .
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: uzi »

słoik pisze:Na tym zdjęciu jesteś łudząco podobna do niewiadomoczego.
zawsze tak mam.

Miszon, teraz powinno być ok: http://img853.imageshack.us/img853/2645 ... moryca.jpg

w ogóle to nie wiem dlaczego właśnie na tym kadrze mi się zatrzymuje obraz, właśnie się dowiedziałam, że jesteśmy ładnie zaznaczeni. już na dwóch komputerach tak mi się dziwnie pobrało...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: Yacy »

jak się zapisze na pc i obróci o 180 st. to wtedy widać wszystkich normalnie i nawet wyraźnie :-)
wszystkich, którzy się zmieścili, bo chyba brakuje ku3y...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: Miszon »

Faktycznie, całkiem wyraźnie.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: LLucky »

Tak, teraz jest dobrze. :mrgreen: :lol:
uzi pisze:w ogóle to nie wiem dlaczego właśnie na tym kadrze mi się zatrzymuje obraz, właśnie się dowiedziałam, że jesteśmy ładnie zaznaczeni. już na dwóch komputerach tak mi się dziwnie pobrało...
Jeśli ktoś ma problemy z pobieraniem lub odtwarzaniem, to mogę spróbować nagrać w innym formacie i przesłać mejlem, ale to trochę dziwne, bo sam sprawdzałem, czy wszystko jest w porządku... :know:
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: miszony »

Podoba mi się zdjęcie " Uzi i jej rajstopy"- czysty impresjonizm :D
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XV zlot (7-9.06.13)

Post autor: wwas »

Tym razem oprócz zakupów w planie przygotowań do zlotu pojawił się jeszcze jeden istotny punkt – wizyta w myjni. Po tym jak podczas poprzedniego weekendu poskąpiłem paru złotych i odwiedzając Powsin, zamiast na czystym parkingu strzeżonym zaparkowałem na sąsiednim bezpłatnym, który okazał się wielką plamą błota, mój samochód wyglądał wyjątkowo mało reprezentacyjnie. W dodatku istniały poważne obawy, że z powodów atmosferycznych w tym stanie będzie się musiał stawić na zlocie, co skończyłoby się niechybnie kompletną kompromitacją. Na szczęście nieoczekiwanie trafiło się pierwsze od dawna bezdeszczowe popołudnie (choć nad horyzontem już rysowały się złowrogie ciemne sylwetki), dzięki czemu upragniona kąpiel mogła dojść do skutku. Przy okazji zrobiłem też małe porządki we wnętrzu – wyrzuciłem butelkę wody, która przeleżała tu od czasów zlotu toruńskiego (jej zawartość kilka razy zmieniała się w lód), a wyniki notowania otrzymane na Myśliwieckiej w październiku schowałem. Tak przygotowanym środkiem transportu mogłem śmiało ruszać na podbój hipermarketu.

Jeśli chodzi o same zakupy, po poprzednich doświadczeniach doszedłem już do jako takiej wprawy, więc raczej nie będę się na ten temat rozpisywał. Pamiętając smak ostatniej kromki suchego chleba podczas pożegnalnego śniadania ostatnim razem, do produktów śniadaniowo-kolacyjnych zastosowałem odpowiedni mnożnik. Wprowadziłem też drobną innowację, kiedy w dziale z plastikowymi naczyniami rzuciły mi się w oczy duże kubki. Była to zresztą jedyna rzecz kupiona w tym dziale – talerze i sztućce w ilościach zupełnie wystarczających, podobnie jak herbata i cukier, pozostały nam z ubiegłorocznych zapasów.

Nieco mniej pewnie, jak zwykle, poczułem się przy stoisku z piwem (a dokładniej z artykułami promocyjnymi tuż przy wejściu – ten problem chciałem mieć z głowy jak najszybciej). Pamiętałem, że Warkę lepiej kupować w sześciopakach niż czteropakach, bo te drugie nazywają się „radler”, poza tym jednak lista akceptowalnych marek nieco mi uleciała z pamięci. Dopiero kiedy zobaczyłem etykietę „kasztelan niepasteryzowane” zaświtało mi, że zdaje się, w czyimś topie było ostatnio jakoś wysoko, wziąłem więc odpowiedni zapas.

Ogólnie szczęśliwie udało się o niczym nie zapomnieć, może poza jedną zasadą, żeby na taśmie przy kasie ustawiać napoje jako pierwsze, by można było je wygodnie rozłożyć na dnie wózka. Na szczęście kasjer okazał się bardzo cierpliwą osobą – moje gorączkowe próby przepakowania wózka, w którym było już wszystko z wyjątkiem czekających paru hektolitrów napoju, obserwował iście anielskim wzrokiem.

Moje gorące postanowienie, żeby wieczorem pójść spać nie za późno, nie było pierwszym, które poległo w walce z moją słabą silną wolą (a konkretnie tym razem z przesłuchaniami do topu The Cranberries, które potrafią być bardzo wciągającym zajęciem). Z tego też powodu nazajutrz, podczas spaceru z pracy w stronę dworca, radość z rozpoczynającego się święta mieszała się z obawą, czy uda mi się doczekać do końca ostatniego z konkursów w pełni świadomości.

Przedzlotowe rozpiski z numerami peronów wyszły ostatnio z użycia, toteż nie byłem pewien, na którym powinienem szukać ekipy. Trzy rzuty okiem wystarczyły jednak, żeby stwierdzić najpierw, że nie ma ich na peronie czwartym, potem, że na trzecim też nie, w końcu, że na drugim dla odmiany są! Co prawda ku3y ani kajmana, których głowy wybijałyby się ponad tłum, jeszcze nie było, tłum jednak nie był aż tak gęsty, żeby trzeba się było z niego tak mocno wybijać, Llucky zaś przezornie miał na sobie czerwoną koszulkę, dzięki czemu rzucał się w oczy z daleka. Jeszcze jednym elementem, który rzucał się u niego w oczy był… rower – rekwizyt dość niespodziewany w tych okolicznościach.

Nastąpiło serdeczne powitanie. Parę nieznanych mi wcześniej zlotowiczów bez problemu zidentyfikowałem jako Gary’ego z żoną. Adameria na powitanie podsunął mi wielką torbę precli krakowskich, zaznaczając, że odmowy poczęstowania się nie przyjmuje do wiadomości. Ani przez chwilę nie zamierzałem odmawiać – precel był naprawdę bardzo smaczny, zacząłem tylko mieć wątpliwości, czy wieczorna pizza będzie jeszcze po nim potrzebna.

Grupa była na razie stosunkowo nieliczna, ale szybko się powiększała. Wkrótce po mnie na ruchomych schodach pojawiła się debiutująca na zlocie andie – przedstawiła się wszystkim, którzy nie mieli okazji jej poznać na ostatnim koncercie Myśli Rozczochranych (akurat spośród ówczesnej ekipy koncertowej obecni byliśmy na razie tylko ja i Adam), mnie zaś poskarżyła się na nieudane próby rejestracji na sąsiednim forum. Jako następny, dla odmiany pociągiem, przybył kajman (okazało się, że peron, na którym stoimy, jednak nie został wybrany przypadkowo). ku3a – ostatni na którego czekaliśmy – nie planował co prawda korzystać z tego środka lokomocji, nie było więc powodu, żebyśmy musieli spotykać się akurat tutaj, pamiętając jednak przygody z poprzedniego zlotu, stwierdziliśmy, że lepiej się stąd nie ruszać. Decyzja okazała się słuszna – już po chwili ku3a i uzi machali nam wesoło ze szczytu schodów.
ODPOWIEDZ