Plebiscyt topowy 6

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15289
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Miszon »

POmysł z trzema płytami jako minimum, które uprawnia do ponownego głosowania na zespół w Topie (ale nie oznacza przecież, że ktoś na ten zespół zagłosuje) uważam za bardzo dobry. Jako drugie ograniczenie dodałbym jeszcze czas - powiedzmy 4 lata (a może 5?). Żeby było jaśniej - jakiś zespół wydaje 3 płyty w ciągu 3 lat - to jeszcze musi poczekać rok (dwa?), aby można go było liczyć w Topie.

Aczkolwiek nie wydaje mi się, aby w dzisiejszych czasach ktoś był taki szybki i wydał 3 płyty mniej niż w 5 lat ;-) . Zwłaszcza z wykonawców z dużym dorobkiem.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Geephard »

kajman pisze:Teoretycznie masz rację, tylko warto byłoby sprawdzić jaki procent osób topujących nadal udziela się aktywnie na forum. Bo w przypadku gdy ilość tych nieaktywnych byłaby znacząca to utwory nagrane pop poprzednim topie miałyby mniejsze szanse na wysokie miejsca w topie.
No tak ale...
1. Ale nawet w nowych topach jako, że nie ma uniwersalnych zasad głosowania nie jest do końca sprawiedliwie, bo nie każdy przesłuchuje wszystkie utwory przed głosowaniem w związku z czym single mają wyraźną przewagę nad innymi utworami, więc tym, że nowe kawałki byłyby niedowartościowane bym się nie przejmował zbytnio.
2. Nawet gdyby nowe utwory byłyby bardzo w tyle taki zaktualizowany top byłby bardziej miarodajny od kilkuletniego zakopanego w archwium.

PS. Nie wiem, czy ktoś zauważył ale w archiwum topów nie ma wyników Breakoutu.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: adameria »

Geephard pisze: PS. Nie wiem, czy ktoś zauważył ale w archiwum topów nie ma wyników Breakoutu.
Ktoś nie zauważył... :oops: :oops: :oops:
A niech to dunder świśnie. O Cię trąbka, o żesz i orzesz w mordę. Postaram się to nadrobić w najbliższych dniach.
Aro pisze:Jeśli rockmanka się nie pojawi do soboty/niedzieli to wtedy otworzę top Deep Purple.
Daj fajny termin (dłuuuugi bez obSów, lub krótszy z obsuwą) jakby co i... pomyśl o Radio Orbit, tzn. czy i co z tym da się zrobić.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Aro »

kajman pisze:No nie! To ja piąty dzień z rzędu odsłuchuję średnio po kilkanaście godzin Purpli, żeby być gotowy na jutro na 20, a Ty piszesz, że to dopiero w weekend. :evil:
aaa..moim zdaniem to jest też dobrze i dla Ciebie. :wink:
Bo gdybym otworzył dziś o 20:00 to pewnie minutę później miałbym pierwsze głosy i tym sposobem nudziłbyś się przez kolejne prawie 2 miesiące.
adameria pisze:Daj fajny termin (dłuuuugi bez obSów, lub krótszy z obsuwą) jakby co i... pomyśl o Radio Orbit, tzn. czy i co z tym da się zrobić.
obsuwy żadnej nie będzie, bo ostateczny termin wyznaczymy na 20 sierpnia ,z możliwością przedłużenia do końca wakacji. :wink:
adameria pisze:jakby co i... pomyśl o Radio Orbit, tzn. czy i co z tym da się zrobić.
o nie, mój aparat mowy jest fatalny, a po drugie Radio Orbit kojarzy mi się ze zdecydowanie ciekawszymi radiowymi głosami: czystymi i niesepleniącymi .
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Grycek »

Aro pisze:
adameria pisze:jakby co i... pomyśl o Radio Orbit, tzn. czy i co z tym da się zrobić.
o nie, mój aparat mowy jest fatalny, a po drugie Radio Orbit kojarzy mi się ze zdecydowanie ciekawszymi radiowymi głosami: czystymi i niesepleniącymi .
Słyszeliśmy jaki "fatalny" masz aparat mowy. Jest tak "fatalny", że koniecznie musisz poprowadzić audycję podsumowującą :D.

Co do Tool'a:
1. Top mogę poprowadzić (mam nadzieję, że nie skończy się tak jak z topem R.E.M., gdzie kajman musiał za mnie liczyć wyniki).
2. Podsumowania na antenie raczej nie będę mógł poprowadzić. Na przełomie września i października wyjadę i nie będę miał dostępu do mikrofonu.

Gdzieś padło hasło "Nasza Lista". Oj, muszę się kiedyś spiąć i zorganizować kolejną edycję. Trzeba na mnie mocniej naciskać.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: kajman »

Aro pisze:Bo gdybym otworzył dziś o 20:00 to pewnie minutę później miałbym pierwsze głosy i tym sposobem nudziłbyś się przez kolejne prawie 2 miesiące.
Gdzie tam. Dam sobie dwa tygodnie na odrobienie zaległości (za moją listę z jutrzejszą datą jeszcze się nawet nie zabrałem), a potem pora na Toola. Szkoda tylko że wyszło tak bez sensu i następny plebiscyt topowy będzie dopiero we wrześniu, bo już mógłbym brać się do kolejnych wykonawców.
Grycek pisze:Gdzieś padło hasło "Nasza Lista". Oj, muszę się kiedyś spiąć i zorganizować kolejną edycję. Trzeba na mnie mocniej naciskać.
Czuj się mocno naciśnięty przeze mnie.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Aro »

kajman pisze:Gdzie tam. Dam sobie dwa tygodnie na odrobienie zaległości (za moją listę z jutrzejszą datą jeszcze się nawet nie zabrałem), a potem pora na Toola. Szkoda tylko że wyszło tak bez sensu i następny plebiscyt topowy będzie dopiero we wrześniu, bo już mógłbym brać się do kolejnych wykonawców.
Ale kajmanie, Ty masz wakacje, więc czasu zdecydowanie więcej niż inni. :) Podejrzewam i pewnie nie tylko ja , że 1,5 miesiąca na DP to w miarę kompromisowy okres na zapoznanie się wykonawcą. Dla jednych to dużo, a dla innych zbyt mało . Pewnie znajdą się też takie osoby, które skoncentrują się głównie na tym co znają i nic więcej.
kajman pisze:Czuj się mocno naciśnięty przeze mnie.
naciski, naciski, naciski , a przecieki . Dlaczego przecieków nie ma ? :wink: .
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: kajman »

Aro pisze:Ale kajmanie, Ty masz wakacje, więc czasu zdecydowanie więcej niż inni. :) Podejrzewam i pewnie nie tylko ja , że 1,5 miesiąca na DP to wg mnie w miarę kompromisowy okres na zapoznanie się wykonawcą. Dla jednych to dużo, a dla innych zbyt mało.
Ależ ja się zgadzam, że termin jest dobry. Tylko gdybym miał kolejne topy po Toolu to mógłbym je przygotować sobie w wakacje i potem nie musiałbym mocno się naprężać.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Aro »

No i to jest argument, aby w kolejnym plebiscycie topowym wyłonić więcej niż 6 wykonawców .
A po Toolu to ja np. z chęcią bym zobaczył np. SSTW nr 2 .
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: kajman »

Aro pisze:No i to jest argument, aby w kolejnym plebiscycie topowym wyłonić więcej niż 6 wykonawców .
A po Toolu to ja np. z chęcią bym zobaczył np. SSTW nr 2 .
SSTW numer 2 to raczej nie powstanie. Natomiast zamierzać stworzyć taki dziwny twór, który nazwę Top3.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Kertoip »

to jak tak nawiążę do pomysłu Geepharda że był taki moment że i mnie taki pomysł chodził po głowie. swoją drogą nie jest on taki głupi... ale to wszystko do przedyskusji.
Aro pisze:o nie, mój aparat mowy jest fatalny
mhm, tak wszyscy słyszeli, panie kolego :wink: czekamy na podsumowanie topu Purpli na antenie RO :P
Grycek pisze:Podsumowania na antenie raczej nie będę mógł poprowadzić.
ekhem, to żeby podtrzymać tradycję zobaczę jak to będzie z czasem u mnie na przełomie września i października i jakby co się zgłoszę do adamerii :wink:
Grycek pisze:Gdzieś padło hasło "Nasza Lista". Oj, muszę się kiedyś spiąć i zorganizować kolejną edycję. Trzeba na mnie mocniej naciskać.
<naciska>
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: adameria »

Hmmmm... ale ja nie pisałem, że poprowadzę cokolwiek w RO.
Jak chodzi o Tool to kompletnie się na nich nie znam, więc nawet mi nie wypada w cokolwiek wtykać swój adameryjny nos.
Jak chodzi o purpurowych to jest o dx lepiej. Tylko.
Ja tylko zasugerowałem, co Aro świetnie odczytał, że... że... słyszałem Jego relację z koncertu SOAD i była świetna.
I mam wrażenie, że moje zdanie nie jest odosobnione.
Ale ja nikogo na nic nie naciskam (no, może trochę Grycka na NL), nic nie sugieruję nawet,
po prostu napisałem tylko, że warto się zastanowić, bo zrobiła się nam "świecka tradycja"
i szkoda byłoby, żeby taki zespół jak DP nie miał swojego święta na Forum LP3 poprzez RO lub odwrotnie.
Sugiestija - nothing more.

Spokojnie, poczekajmy, niech się uleży. :wink:
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: kajman »

Zastanawiam się, czemu top Purpli jeszcze nie ruszył.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Aro »

Grycku jeśli jesteś gotowy, to możesz chyba startować z topem Toola. :)

Natomiast wyniki topu DP postaram się wrzucić jak najszybciej, ale na pewno nie dziś i jutro.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Grycek »

Aro pisze:Grycku jeśli jesteś gotowy, to możesz chyba startować z topem Toola. :)

Natomiast wyniki topu DP postaram się wrzucić jak najszybciej, ale na pewno nie dziś i jutro.
To jutro popołudniu wystartuję.
ODPOWIEDZ