Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Od dawien dawna chodzi mi po głowie sporządzenie wykazu wszystkich wykonawców udzielających się w utworach, które znakdowały się na LP3. Zdaję sobie sprawę, że podejmuję się dzieła ogromnego, które zajmie mi mnóstwo czasu i na pewno nigdy nie będzie kompletne, bo pewnych danych nigdy nie uda się zdobyć.
Ale myślę, że na pewno będzie mi szło dużo latwiej, jeżeli uzyskam pomoc od Was, współkoleżanki i współkoledzy z forum. Sądzę jednak, że wrzucanie tutaj informacji na hurra wprowadzi sporo zamieszania, więc przynajmniej na początku będę chciał prosić o konkretne sprawy.
Ale nim o konkretnych sprawach, to kilka słów wyjaśnienia. Będę swoje poszukiwania prowadził systematycznie, ale według ustalonej przeze mnie kolejności, która będzie mogła zaskakiwać, ale jednak tak mi będzie najwygodniej. W pewnym sensie zasadą jest zasłużoność wykonawców dla LP3 (wg moich własnych bardzo specyficznych obliczeń). Ale przy tej okazji będzie mnóstwo odgałęzień na zasadzie ten z tym grał, więc nim się zajmiemy.
Chyba strasznie gmatwam, ale pewne rzeczy wyjdą, jak to się mówi, w praniu.
Pewno niektórzy będą zadowolenie, ale jako pierwszym zająłem się U2. I od razu pojawia się pytanie (bo informacje, które posiadam mogą być niedokładne) na temat tego, w których z tych utworow (jeżeli w ogóle):
1. Pride (In the Name of Love)
2. The Unforgettable Fire
3. Love Comes Tumbling
4. With or Without You
5. I Still Haven't Found What I'm Looking For
6. Where the Streets Have No Name
udzielali się instrumentalnie bądź jako boczne wokale Daniel Lanois bądź Brian Eno i czy prawdziwa jest informacja, że w 1. jako boczny wokal pojawia się Chrissie Hynde.
Ostatnio zmieniony wt paź 07, 2008 1:05 am przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Yacy »

sięgnąłem na półkę i w opisie płyty The Unforgettable Fire są panowie Daniel Lanois i Brian Eno jako "additional vocals". Brak informacji o Chrissie Hynde. Wikipedia podaje, że udzielała sie [może tylko w wersji singlowej?], jako Chrissie Kerr [nazwisko po mężu, wokaliście Simply Minds ;-) ]
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Yacy pisze:1. sięgnąłem na półkę i w opisie płyty The Unforgettable Fire są panowie Daniel Lanois i Brian Eno jako "additional vocals".
2. Brak informacji o Chrissie Hynde. Wikipedia podaje, że udzielała sie [może tylko w wersji singlowej?], jako Chrissie Kerr [nazwisko po mężu, wokaliście Simply Minds ;-) ]
1. Ja mam podobne (chociaż nie do końca) informacje z wikipedii. Dlatego zależałoby mi na opinii jakiegoś U2maniaka, który wiedziałby więcej.
2. A jak sądzisz, skąd pochodzą moje informacje? Przyjąłbym to bez mrugnięcia okiem, tylko że przy opisie albumu nie ma o niej najmniejscej wzmianki.
3. Podobny problem pojawił mi się na Zooroopie, bo znów nie wiem, czy Eno grał we wszystkich utworach. Na szczęście chociaż na Rattlu i Achtungu tych problemów nie ma.
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: tsch »

Trochę poszperałem - bardzo lubię U2, choć ogromnym maniakiem nie jestem...
Chrissie Hynde w trakcie nagrywania albumu wyszła za mąż za Jima Kerra, stąd nieścisłości ;-) Tak podają witryny francuskich fanów zespołu i amerykańskiego magazynu Rolling Stone.
Natomiast na stronie internetowej pewnego amerykańskiego radia znalazłem: "Brian Eno and Daniel Lanois -- additional vocals, instruments and treatments". Trudno mi jednak powiedzieć, na ile ta informacja jest wiarygodna, bo raczej są podawani tylko jako producenci...

Swoją drogą - bardzo podoba mi się ten pomysł :-) Z największą przyjemnością pomogę w opracowaniach.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: uzi »

ja niby jestem fanką U-Dwa, ale takich informacji [co do tych piosenek z lat 80] nie posiadam. :roll: a Szanowne Forum Jutu jakoś nie rwie się z pomocą [próbowałam się dowiedzieć]... :|
:know:

a co do Zooropy, z którą ponoć też jest problem ;): książeczka [czyli - wydaje mi się - dość wiarygodne źródło ;)] podaje, że Eno udzielał się wszędzie oprócz Babyface, Stay [Faraway, So Close] i Daddy's Gonna Pay For Your Crashed Car. ;)

i na tym jak na razie kończy się moja wiedza. :P
jeśli zajdzie jeszcze jakaś potrzeba - pomogę, jeżeli tylko będę w stanie. ;)
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

No cóż, reanimuję temat. Może teraz będzie łatwiej, bo na forum jest znacznie więcej osób, więc może i tych wiedzących będzie więcej. Ruszyłem z tematem dosyć mocno (no cóż, mam wakacje) i będę Was tutaj mocno zamęczał. z jednej strony pytaniami, z drugiej zestawami wykonawczymi czyli spisem wszystkich znalezionych utworów niektórych z wykonawców. Przyjąłem pewne ograniczenia i w związku z tym będę podawał wykonawców, którzy:
1. Firmowali swoim nazwiskiem (pseudonimem itp.) nagrania na liście.
2. Byli (są) stałymi członkami zespołów (od pierwszej do ostatniej płyty) i pojawili się jeszcze w jakimś innym utworze na LP3.
Wprowadziłem kilka ograniczeń, ale myślę, że te drobiazgi sobie daruję.
Przy czym ze względu na ogrom materiału ograniczę się tylko do top30, gdyż jednak w takiej formie zestawienie podstawowe istniało przez ponad 85% czasu swojego trwania.
Ostatnio zmieniony sob lip 09, 2011 5:54 pm przez kajman, łącznie zmieniany 2 razy.
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Na początek Bono. Tutaj sprawa przynajmniej na razie jest na razie prosta, bo po pierwsze wszystkie nagrania U2, po drugie wszystkie firmowane przez Bono. W sumie doliczyłem się 56 nagrań w top30.
Jeżeli ktoś wie o czymś jeszcze to proszę o informacje.
Nie jestem pewien czy Bono nie przewinął się przez jakiś projekt zbiorczy, ale je zostawiam sobie na później.
Ostatnio zmieniony wt lip 05, 2011 7:24 pm przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

I jeszcze The Passengers - Miss Sarajevo
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Miszon pisze:I jeszcze The Passengers - Miss Sarajevo
Oczywiście! Zupełnie mi to z głowy wypadło.
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Teraz Kazik. Tutaj też jest dosć prosto, bo wszystkie nagrania Kultu, Kazika (także z Nosowską i w Yugotonie), Kazika na żywo, El Dópy oraz V rozbiór i Elita Buldoga.

Przy okazji Kazika pojawia się jeszcze Janusz Zdunek: Kult od Ostatecznego krachu, Kazik na Melassie, Waitsie i 41, Happysad na Nieprzygodzie (ale czy we wszystkich utworach?), Strachy w Dzień dobry i na Autorze oraz Buldog.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

Janusz Zdunek grał też na trąbce na płycie Nieprzygoda happysadu. Ale nie pamiętam, czy słychać go gdzieś w nagraniach, które weszły na listę.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Kertoip »

no a przy Kaziku Na Żywo jest też Lica, czyli Luxtorpeda no i Acid Drinkers, jeśli byli wtedy na liście.
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: ku3a »

Bono jeszcze w składance "Perfect Day",
Kazik jeszcze w "Malczikach",
Janusz Zdunek - na płycie "Nieprzygoda" nie ma wyszczególnione w których utworach zagrał.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Bono w Band Aid

Post autor: djjack »

Z ust Bono w "Do They Know It's Christmas" zespołu Band Aid padły m.in. słowa "Well, tonight thank God it's them instead of you".
Dokładnie ten sam tekst Bono wypowiedział 20 lat później w zespole Band Aid 20.
Oba projekty gościły na LPP3. Proponuję zatem i jedną i drugą konstelację dopisać do wspomnianego wokalisty.
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Cieszy mnie ten odzew. Odpowiem po kolei:
1. Przy Bono napisałem, że projekty zbiorcze przeanalizuję później, więc kojarzyłem coś, że Bono się gdzieś udzielał i na pewno go tam dopiszę.
2. Dlatego proszę osoby lepiej znające twórczość wykonawców, żeby wspomagali mnie wiedzą oraz słuchem. Tak jest w przypadku Nieprzygody, że przydałaby mi się weryfikacja.
3. Co do Malczików, to wspomniałem o Yugotonie.
4. Za Licę dziękuję, chociaż pewnie i tak wyszedłby mi później. Swoją drogą wyglądało na to, że go sobie policzę, ale nie zaprezentuję, bo nie ma grupy, wktóra była na LP3, a w której grał od pierwszej do ostatniej płyty (nie napisałem, ale muszą być przynajmniej dwie - w dorobku zespołu, a nie z tylko piosenkami na liście), ale się jednak taka znalazła.
Lica: Arka Noego, Acid Drinkers w Satisfaction, Luxtorpeda, KnŻ na Las maquinas
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

Janusz Zdunek - na płycie "Nieprzygoda" nie ma wyszczególnione w których utworach zagrał.
Na pewno w tych, w których słychać trąbkę ;-) .
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Miszon pisze:
Janusz Zdunek - na płycie "Nieprzygoda" nie ma wyszczególnione w których utworach zagrał.
Na pewno w tych, w których słychać trąbkę ;-) .
Może ktoś ma tą płytę i lubi ją, to na pewno większą przyjemność niż mi by zrobiło sprawdzenie.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Kertoip »

z tego co kojarzę to chyba tylko w Damy radę była trąbka z tych co było na Liście...
a czy Zdunek nie grał też na ostatniej płycie Happysadu?
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: ku3a »

nie :|
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Kertoip »

hm... to mi się coś musiało pokwasić...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: Miszon »

Nie, teraz mają "własnego" trębacza :-) .

Janusz Zdunek na Liście grał w Długa droga w dół i w Damy radę.
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Miszon pisze:Janusz Zdunek na Liście grał w Długa droga w dół i w Damy radę.
Wielkie dzięki. Czyli muszę go wyrzucić z Mailowego lasu.
kajman
Posty: 64220
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: kajman »

Tym razem grupa wykonawców związana z Heyem:
Kasia Nosowska: Hey, jako Nosowska i Kasia Nosowska (także w duetach z Kazikiem, Smolikiem, Renatą Przemyk, Rojkiem & Grabażem i Voo Voo) oraz w Yugotonie (Rzadko...), z Kobranocką (Póki...) i Świetlikami (Złe...) i Banachem (Piesenka).
Piotr Banach: w Heyu (do [sic!]), jako Banach oraz na puk, puk (tutaj nie mam pewności).
Jacek Chrzanowski: w Heyu i na hołdys.com
Marcin Żabiełowicz: w Heyu i z Bartosiewicz (w Wonderful...)
Marcin Macuk: Hey na Mtv unplugged, w Pogodno, w The Days oraz u Nosowskiej na UniSexBluesie i Osieckiej.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: abd3mz »

kajman pisze:Piotr Banach: w Heyu (do [sic!]), jako Banach oraz na puk, puk (tutaj nie mam pewności).
no i Indios Bravos. :-)
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nierealne szaleństwo czyli wszyscy wykonawcy listy.

Post autor: TomaszBr »

kajman pisze: Marcin Macuk: Hey na Mtv unplugged, w Pogodno, w The Days oraz u Nosowskiej na UniSexBluesie i Osieckiej.
I u Brodzi na "Znam cię na pamięć". A u Nosowskiej komponował też "O papierkach".
ODPOWIEDZ