Plebiscyt topowy 6

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: bear »

jakoś kompletnie sobie nie zakodowałem w głowie tego że Tool też będzie, byłem pewien że po Purplach ruszamy z kolejnym plebiscytem...
Aro pisze:No chyba, że bear jest chętny, to po znajomości jeden top mu odstąpię.
dzięki, ale w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy prowadziłem już dwa topy na forum, co za dużo to niezdrowo - i dla mnie, i dla forum pewnie też :wink:
dlatego nie wyrywam się do prowadzenia w najbliższym czasie, chyba że taka byłaby konieczność.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: kajman »

Aro pisze:Nie ma co zwlekać w czwartek otwieramy top Deepów.
Podejrzewam, że w sezonie letnim będzie cieniutko z frekwencją, no chyba że DP zrobimy do końca sierpnia.
Toola zostawimy na wrzesień-październik , w międzyczasie przeprowadzimy kolejne głosowanie i kajman (aby tradycji stało się zadość) 1 listopada ogłosi kolejną 6 wykonawców na sezon 2011/2012. :!: :)
Może do końca to przesada, ale myślę, że do 20 sierpnia minimum będą musieli Purple potrwać. No i myślę, że na Toola w zupełności miesiąc wystarczy.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Kertoip »

hmm... nie wiem czy mogę tutaj to pisać ale wstępnie się zgodziłem na podliczenie topu DP, jeśli by poprowadził Robinson. ale jeśli Aro jest chętny do przeprowadzenia to w porządku.
co do Toola, to jeśli Grycek by nie chciał (w sumie to będzie prowadził kolejną NL :P ) a Aro miał dość prowadzenia forumowych topów po Purplach to mogę się podjąć poprowadzenia Toola :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: abd3mz »

biedny jesteś, że masz wakacje. :(
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Kertoip »

no lepsze to niż nicnierobienie :P
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Aro »

Kertoip pisze:hmm... nie wiem czy mogę tutaj to pisać ale wstępnie się zgodziłem na podliczenie topu DP, jeśli by poprowadził Robinson. ale jeśli Aro jest chętny do przeprowadzenia to w porządku.
to ja nie zauważyłem tej informacji. Sorry. W takim bądź razie jeśli masz ochotę to nie ma sprawy. :D

Natomiast co do Toola, to już Grycek w pierwszej kolejności musi decydować. W każdym razie, ja jestem do dyspozycji i tutaj ma moje wsparcie gdyby z jakichś przyczyn nie mógł go przeprowadzić.

To jak Piotrek, bierzesz Deepów ? :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: tadzio3 »

W temacie topu SNL wróciła kwestia wykonawców, którzy mieli już kiedyś swój top. Pomyślałem, że można by wprowadzić zasadę, że do ponownego topu mogą się ubiegać wykonawcy, którzy od poprzedniego nagrali 3 nowe płyty z premierowymi utworami. Oczywiście nie oznaczało by to, że mają kolejny top w kieszeni, bo musieliby wygrać plebiscyt topowy, co nie musi się udać, gdyż większość może nie chcieć ponownego topu.
Nie mniej jednak danie takiej możliwości uważam za zasadne, gdyż 3 nowe płyty to dla wykonawców epoka, a dla słuchaczy kilkadziesiąt nowych utworów, które nierzadko walczyłyby o czołowe miejsca. Fakt, że sporą część naszych topów stanowiły zespoły już nieistniejące, ewentualnie nienagrywające nowych płyt (i dobrze, bo o takie topy są pożądane), ale bywały takie, które jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa i wciąż nagrywają świetne albumy. Nie wiem czy w gronie wykonawców, którzy meli swoje topy są takie zespoły, musiałbym dokładnie to sprawdzić, ale jeżeli już taki się trafi powinien móc się ubiegać o kolejny top. Czekam na opinie.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Kertoip »

tadzio3 mądrze gada :D
co do Deepów to z własnej woli tego topu nie wezmę gdyż ich muzyka zupełnie mi nie jest bliska i moja znajomość kończy się na 3 kawałkach :P chodziło mi o to że gdyby nikt nie chciał tego poprowadzić w pojedynkę to ustaliłem z Robinsonem że on się zajmie całą otoczką oficjalną a ja podliczę wyniki bo Robinson nie ma czasu :) sorry, bo trochę namieszałem... :oops:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Robinson »

Kertoip pisze:chodziło mi o to że gdyby nikt nie chciał tego poprowadzić w pojedynkę to ustaliłem z Robinsonem że on się zajmie całą otoczką oficjalną a ja podliczę wyniki bo Robinson nie ma czasu :)
No właśnie. Jeśli zgłosi się ktoś kto chętnie zajmie się wszystkim, to znaczy zarówno prowadzeniem tego topu, a następnie liczeniem wyników (i być może ich prezentacją w Radiu Orbit), to byłoby miło, a jak nie, to jakoś podzielimy się zadaniami. ;)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: kajman »

Robinson pisze:Jeśli zgłosi się ktoś kto chętnie zajmie się wszystkim, to znaczy zarówno prowadzeniem tego topu, a następnie liczeniem wyników (i być może ich prezentacją w Radiu Orbit), to byłoby miło, a jak nie, to jakoś podzielimy się zadaniami. ;)
No na moje to Aro już się znalazł i po prostu on zajmie się prowadzeniem tego topu, pod warunkiem jednak, że nie pojawi się rockmanka i nie przejmie pałeczki.

Co do powtórnego topu to ta propozycja mnie nie przekonuje, bo odbywać się będą one kosztem wykonawców, którzy jeszcze tego topu nie mieli. Moim zdaniem to jeżeli taka propozycja by przeszła to powinno być kilka ograniczeń np.
1. Miejsce na podium w plebiscycie tzn. jeżeli wykonawcy którzy już byli topowani zajmą miejsca 3 i 5, to przechodzą wykonawcy z miejsc 1-4 oraz 6-7.
2. Karne punkty, tzn. takim wykonawcą odliczać będzie się albo z góry ustaloną ilość punktów albo np. ilość punktów uzależnioną od ilości uczestników.
3. Ostre ograniczenie czasowe takiego topu powiedzmy do góra 20 dni. Dla osób biorących udział w poprzednich topach to i tak dużo, a nowi uczestnicy mogą się przygotować przesłuchując muzykę już wcześniej.
Oczywiście punkty 1 i 2 brane mogą być pod uwagę rozłącznie czyli albo pierwszy albo drugi, natomiast punkt trzeci może z którymś z nich współistnieć.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: bear »

kajman, czy Ty nawet najprostsze rzeczy musisz tak zagmatwać żeby nic się z tego nie dało zrozumieć? :P
krótka piłka: tak lub nie, a nie wymyślanie coraz to nowych ograniczeń.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Robinson »

kajman pisze:No na moje to Aro już się znalazł i po prostu on zajmie się prowadzeniem tego topu, pod warunkiem jednak, że nie pojawi się rockmanka i nie przejmie pałeczki.
OK 8)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: abd3mz »

tadzio3 pisze:Nie wiem czy w gronie wykonawców, którzy meli swoje topy są takie zespoły, musiałbym dokładnie to sprawdzić
ja bym chętnie się dowiedział.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Kertoip »

abd3mz pisze:ja bym chętnie się dowiedział.
tak szybko przeleciałem przez archiwum i stwierdzam że na chwilę obecną nie ma sensu raczej rozprawiać nad ponownymi topami bo wykonawców którzy wydali coś po swoim topie jest niewiele, a zdecydowana większość wydała tylko jeden album. jedynym zespołem który wydał 2 albumy jest Radiohead.
także in my opinion, nie warto wymyślać jakichś pokręconych ograniczeń, bo i tak nie ma sensu brać pod uwagę w plebiscycie wykonawców którzy mieli już swój top. jeśli oczywiście się stosujemy do propozycji tadzia który mówi o 3 wydanych albumach po topie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze:Co do powtórnego topu to ta propozycja mnie nie przekonuje, bo...
Miałem napisać coś, ale Bear już to zrobił :wink:
bear pisze:kajman, czy Ty nawet najprostsze rzeczy musisz tak zagmatwać żeby nic się z tego nie dało zrozumieć? krótka piłka: tak lub nie, a nie wymyślanie coraz to nowych ograniczeń.
Prosta rzecz, jeżeli już będzie taki zespół, który spełnia warunki to ci co będą chcieli topu (bo np wczesniej nie brali udziału, nie było ich jeszcze na forum, stwierdzili, że ostatnie płyty kompletnie zmieniły czołówkę prywatnego topu i temu podobne) będą głosować na dany zespół, ci co nie to nie.
abd3mz pisze:ja bym chętnie się dowiedział.
Przeleciałem wszystkich wykonawców. Na oko i wiedzę co do wykonawców, to jeszcze nie ma takiego, który by po naszym topie nagrał 3 płyty z premierowymi utworami. I dobrze, bo mi nie chodzi o to żeby na siłę wyszukiwać takie zespoły i promować je do plebiscytu topowego, tylko taka rzecz na przyszłość, że jeżeli pojawi się się taka naturalna potrzeba ponownego topu większego grona forowiczów to aby nie robić ku temu przeszkód -przy założeniu trzech nowych płyt.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze:
kajman pisze:Co do powtórnego topu to ta propozycja mnie nie przekonuje, bo...
Miałem napisać coś, ale Bear już to zrobił :wink:
bear pisze:kajman, czy Ty nawet najprostsze rzeczy musisz tak zagmatwać żeby nic się z tego nie dało zrozumieć? krótka piłka: tak lub nie, a nie wymyślanie coraz to nowych ograniczeń.
Prosta rzecz, jeżeli już będzie taki zespół, który spełnia warunki to ci co będą chcieli topu (bo np wczesniej nie brali udziału, nie było ich jeszcze na forum, stwierdzili, że ostatnie płyty kompletnie zmieniły czołówkę prywatnego topu i temu podobne) będą głosować na dany zespół, ci co nie to nie.
Ja jestem na nie i to zdecydowanie, ale zdaję sprawę, że mogę zostać przegłosowany. Stąd takie a nie inne moje sugestie. Szczęście że nie ma jeszcze wykonawcy z trzema nowymi płytami, bo wielu z topowanych wcześniej wykonawców jest tak popularnych, że same głosy nowych forumowiczów mogłyby spowodować zalew powtórnych topów. Bo myślę, że głównie nowi tutaj będą głosowali na powtórne topy.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Kertoip »

kajman pisze:Ja jestem na nie i to zdecydowanie, ale zdaję sprawę, że mogę zostać przegłosowany.
ja na razie też jestem raczej na nie, bo choć nie brałem udziału w większości wczesnych topów i w wielu chciałbym oddać swój głos, to uważam że mamy jeszcze czas na jakieś powtórki. na razie skupmy się na tym co zostało, a zostało naprawdę dużo :)
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Aro »

W porządku.
Jeśli rockmanka się nie pojawi do soboty/niedzieli to wtedy otworzę top Deep Purple.

Będę miał czas na uzupełnienie i skompletowanie dyskografii i tego wszystko co się da w tak krótkim czasie .
A jest tego tyle, że można się załamać. :lol:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze:Ja jestem na nie i to zdecydowanie, ale zdaję sprawę, że mogę zostać przegłosowany. Stąd takie a nie inne moje sugestie. Szczęście że nie ma jeszcze wykonawcy z trzema nowymi płytami, bo wielu z topowanych wcześniej wykonawców jest tak popularnych, że same głosy nowych forumowiczów mogłyby spowodować zalew powtórnych topów. Bo myślę, że głównie nowi tutaj będą głosowali na powtórne topy.
Ale dlaczego z miejsca dyskryminować właśnie tych nowszych forowiczów, którzy chcieli by zagłosować na dany top. Przecież forum jest dla wszystkich, także dla tych co są z nami np od roku. Z Twojego postu odczytałem sugestię, że lepiej mieć takie zasady by nowi nie mogli zniszczyć pewnej koncepcji.
A jak np Pearl Jam nagra jeszcze dwie tak znakomite płyty jak ostatnia będę zdecydowanie za nowym topem. Podobnie z Kultem, który również miał bardzo dobry album. Ale np Placebo jeżeli wyda ponownie przeciętne płyty nie będę zainteresowany drugim topem. Oczywiście nagranie dwóch kolejnych płyt nastąpi mniej więcej za 4, 5 lat, ale właśnie mi o to chodzi, żeby istniała możliwość (kiedyś tam) powtórnego topu.
Kertoip pisze:uważam że mamy jeszcze czas na jakieś powtórki. na razie skupmy się na tym co zostało, a zostało naprawdę dużo
Może zostałem źle zrozumiany. Nie chodzi mi o to by teraz forsować powtórne topy (tym bardziej, że chyba żaden nie spełnia podanego przeze mnie warunku), bo sam jestem za tym byśmy głosowali na te, których nie było, a mam w głowie kilkanaście, których nie może zabraknąć. Chodzi mi o to, by kiedyś, kiedyś jak już będzie taka ogólna potrzeba zostawić taką możliwość, a nie sztucznie blokować dla samej idei. Na razie nie mowy o żadnym dublowaniu topów.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: kajman »

Aro pisze:W porządku.
Jeśli rockmanka się nie pojawi do soboty/niedzieli to wtedy otworzę top Deep Purple.
No nie! To ja piąty dzień z rzędu odsłuchuję średnio po kilkanaście godzin Purpli, żeby być gotowy na jutro na 20, a Ty piszesz, że to dopiero w weekend. :evil:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Yacy »

kajman, Ty masz muzyczne ADHD!!!
:P
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: TomaszBr »

Jeżeli kajman ma rodzinę, to mogę szczerze współczuć... :mrgreen: :mrgreen:
Oczywiście nie mówię serio, żebyś się nie obrażał, czy coś.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Kertoip »

Yacy pisze:kajman, Ty masz muzyczne ADHD!!!
drugi cytat dnia :mrgreen:
tadzio3 pisze:Może zostałem źle zrozumiany.
nie nie, w żadnym razie. ja Cię doskonale rozumiem i popieram :) w sumie to mi się chyba rozchodziło o przedstawienie swojego stanowiska w tej sprawie już zawczasu :wink:
a co do zespołów które wymieniłeś to ja bym dodał Radiohead. jeśli na następnych płytach będzie równie genialnie jak na ostatniej to będę jak najbardziej za powtórnym topem. ale to wszystko w swoim czasie :) na razie Purple i głosowanie na 3 kawałki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: Geephard »

Czytając o ponownych topach wcześniej topowanych wykonawców przyszła mi do głowy pewna myśl. Rozumiem niechęć Kajmana do ponownych topów, bo mi również w momencie gdy jest jeszcze wiele wykonawców nie mających swojego topu nie wydaje się to dobrym pomysłem. I generalnie pewnie jest tak, że na powtórne topy chcieliby bardziej głosować nowi użytkownicy, którzy nie mieli okazji zrobić tego wcześniej. W tej sytuacji niemal naturalnym wydaje mi się rozwiązanie polegające nie na tym aby wzawiać topu od samego początku, tylko okazyjnie, np. przy wydaniu nowej płyty przeprowadzać aktualizaję takiego topu. Polegałaby ona na tym, że nowi użytkownicy będą mogli dodać swoje głosy do tych już istniejących, a także Ci którzy głosowali wcześniej, wedle swojego uznania mogli by zaktualizaować swoje głosy lub nic z nimi nie robić i do klasyfikacji liczyłyby się oryginalne głosy sprzed lat. Takie aktualizowanie mogłoby w związku z tym odbywać się równolegle z nowymi topami. Mi się wydaje to najrozsądniejszym rozwiązaniem.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 6

Post autor: kajman »

Teoretycznie masz rację, tylko warto byłoby sprawdzić jaki procent osób topujących nadal udziela się aktywnie na forum. Bo w przypadku gdy ilość tych nieaktywnych byłaby znacząca to utwory nagrane pop poprzednim topie miałyby mniejsze szanse na wysokie miejsca w topie.
ODPOWIEDZ