Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: JaceK »

"Pierwsze skojarzenie z Listą Przebojów Programu Trzeciego — Marek
Niedźwiecki." Tak odpowiadała większość osób, których wypowiedzi znajdują
się w niniejszej książce. I nie ma sie czemu dziwić. Ale Lista Trójki to nie
tylko Pan Marek i Pan Piotr, a jeżeli Nie Dźwiedź, to kto? Lista to również
wszystkie osoby, które choćby raz poprowadziły notowanie, a także tzw.
kaziowie, wykonujący "czarna robotę" od kuchni, licząc głosy, odbierając
telefony i nie tylko. Lista to również realizatorzy.
Do większości z nich dotarliśmy, spotkaliśmy się, a ich wypowiedzi składają
się na książkę, którą trzymasz, Czytelniku, w ręku.


Tymi oto słowy rozpoczyna się niezwykłe, ekskluzywne wydawnictwo "Lista
Przebojów Programu Trzeciego — ABC Druhów Zastępowych i Kaziów"
liczące grubo ponad 300 stron, które powinno znaleźć się na półce każdego
prawdziwego fana tej kultowej audycji.

Obrazek

Książka w cenie 40,– zł (plus koszty wysyłki) dostępna od poniedziałku ze
strony www.jotem3.pl lub www.abc-lp3.pl, a także zamawiając poprzez emajla jotem3@wp.pl.
Awatar użytkownika
anowika
Posty: 1500
Rejestracja: sob sie 29, 2009 7:44 pm

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: anowika »

JacKu, Jotem'ie3, czy ta strona www.jotem3.pl na pewno działa? moje próby jej odnalezienia kończą się niepowodzeniem, ale może będzie aktywna dopiero od poniedziałku :know:
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: jotem3 »

Tak - strona będzie aktywna dopiero od poniedziałku, a teraz już można ją zamawiać mejlowo :-) jotem3@wp.pl
Awatar użytkownika
anowika
Posty: 1500
Rejestracja: sob sie 29, 2009 7:44 pm

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: anowika »

dzięki za informację
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: Kertoip »

hehe, a ja już mam, tak jak jeszcze kilkanaście osób :D i to w dodatku z autografami autorów :wink:
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: pbd2 »

Witam serdecznie!
Cieszę się, że dzieło się ukazało. Tym bardziej, że mogę się nieskromnie przyznać do częściowego ojcostwa - zaczęło się od wątku "29 prezenterów na 1500 notowanie" i zawartych tam biografijek tychże prezenterów mojego niegodnego autorstwa. Pomysł zaproszenia wszystkich na 1500 listę nie wypalił, ale, jak widać, zmaterializował się w taki właśnie, kompletnie nieprzewidziany sposób. Trzeba przyznać, że wygląda dość okazale...
Tak przy okazji: ostatnio rzadko się tu udzielam, ale zaglądam incognito bardzo często. A czytanie tuż po 22.00 komentarzy do kolejnego notowania stało się już moim stałym rytuałem polistowym

Pozdrawiam serdecznie Forum
pbd2
Awatar użytkownika
stokrotka
Posty: 225
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 4:51 pm
Lokalizacja: Kwilcz

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: stokrotka »

Jest poniedziałek, dodzina 11:47 a strona nadal nie działa :(
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: jotem3 »

stokrotka pisze:Jest poniedziałek, dodzina 11:47 a strona nadal nie działa :(
Bardzo przepraszam - ale jeszcze są robione ostatnie szlify...
Ale zawsze można napisać na mejla - odpisuję niemal od ręki :-)
Jacek
Pawelucky
Posty: 1451
Rejestracja: sob lip 18, 2009 9:47 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: Pawelucky »

Trzeba bedzie zakupić pozycja obowiązkowa :)
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: jotem3 »

Witajcie,
stronka-sklepik już działa, na razie w tym sklepiku jedna, ta najświeższa pozycja.
Zachęcamy kilkoma fragmentami z książki, za chwilę będzie również można co nieco posłuchać...
Zapraszam do zakupów :-)
Awatar użytkownika
nemo
Posty: 603
Rejestracja: śr lut 04, 2009 11:19 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: Rok 2008
Lokalizacja: Toruń

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: nemo »

Hej :)
Zaczytałam się, a tu tylko taki kawałeczek - 9 stron - na zachętę ...
Trzeba będzie wyskrobać te parę złotych, nie ma to tamto :)
Jeszcze raz gratulacje, chłopaki, świetna robota :)
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: jotem3 »

Szanowni forowicze!
Jaka jest książka - ten kto ją kupił i już otrzymał to wie, a Ci którzy jeszcze nie mają jej w swej biblioteczce, a chcieliby dowiedzieć się o niej więcej...
Jutro w TuBaronie, myślę, że tuż przed 10.00 autorzy tegoż wydawnictwa - w osobach Kuby Jarosza i Jacka Marcinkowskiego postarają się opowiedzieć nieco więcej o kulisach powstawania książki...
:-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: Miszon »

Świetnie!
Rob3ert
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 25, 2011 1:25 pm

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: Rob3ert »

Wysłałem do jotem3 pytanie o zakup książki"ABC druhów zastępowych i kaziów" a odpowiedzi ani widu ani słychu.
W końcu dowiem się w jaki sposób można "ABC....." kupić?
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9269
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: Martyr »

jotem3 pisze:Jutro w TuBaronie, myślę, że tuż przed 10.00 autorzy tegoż wydawnictwa - w osobach Kuby Jarosza i Jacka Marcinkowskiego postarają się opowiedzieć nieco więcej o kulisach powstawania książki...
:-)
Bardzo chętnie posłucham! :)

Panu Markowi chyba sie podoba:

http://www.marekniedzwiecki.pl/2adbb210 ... entry.html

:D

Już niektórzy tropią błędy w publikacji :lol: Niedźwiedź napisał: "Jak mówi Kasia Kłosińska, kaziów z małej litery! A ja Kasi wierzę..." :wink:

EDIT: chyba nie zrozumiałam Niedźwiedzia. Sorry :oops:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: tadzio3 »

Słyszałem :-) Bardzo dobra, aczkolwiek krótka prezentacja
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: abd3mz »

eee, myślałem że będziecie czytać książkę tak jak się to robi w Trójce. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: Miszon »

To ja poproszę info, jak tylko będzie gdzieś do posłuchania.
danco28
Posty: 1337
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 2:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 859 notowania (1998)
Lokalizacja: Elbląg

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: danco28 »

Miszon pisze:To ja poproszę info, jak tylko będzie gdzieś do posłuchania.
>>> KLIK <<<
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: Miszon »

Nie ukrywajmy - jest promocja:
http://www.polskieradio.pl/9/201/Artyku ... -Trzeciego
(link na głównej stronie polskiego radia jest)
:-D .
Fani piszą o Liście Przebojów Programu Trzeciego
"Lista Przebojów Programu Trzeciego - ABC druhów zastępowych i Kaziów" to niezwykłe, ekskluzywne wydawnictwo liczące grubo ponad 300 stron, które powinno znaleźć się na półce każdego prawdziwego fana tej kultowej audycji.


W audycji "Tu Baron" Jacek Marcinkowski i Jakub Jarosz - fani i uczestnicy forum Listy, autorzy książki - opowiadali, jak doszło do jej napisania i wydania.

- To jest 9 miesięcy pracy i 46 przeprowadzonych rozmów z osobami, które zastępowały Pana i Pana Marka w prowadzeniu Listy, czyli druhami zastępowymi, oraz tymi, którzy blisko są związani z Listą, pomagają przy audycji, ale są niesłyszalni na antenie - opowiadał Jacek Marcinkowski.

W książce znalazło się także ponad 140 zdjęć, skanów kart pocztowych z pierwszych lat Listy i listów kierowanych do "Kącika Marii". Nie zabrakło także wywiadów z głównymi prowadzącymi Listę Przebojów Trójki Markiem Niedźwiecki i Piotrem Baronem.

- Wielu faktów nie znałem - napisał na swojej stronie pierwszy prowadzący audycję, Marek Niedźwiecki, a jego słowa potwierdzają, jak ciekawy jest to zbiór. Podobnego zdania jest redaktor Baron.

Kuba Jarosz podkreślił, że książka jest szczególnie interesująca dla osób, które nie słuchają Listy od początku, czyli 1982 roku. - Oczywiście są fakty, o których się wie i to sa legendy, ale w tej książce jest mnóstwo faktów nieznanych, na przykład rozmowy z osobami, o których - rozpoczynając pracę nad książką - nie wiedziałem - mówił.

Autorzy dodali, że choć na okładce znalazły się tylko ich nazwiska, ogromny wkład w tworzenie książki miał administrator forum i twórca internetowego archiwum Listy Jacek Kmiecik. - On to wszystko złożył, przygotował do druku.

Z jeszcze ciepłymi książkami Jacek Marcinkowski zjawił się w 21 maja w "Markomanii". - Podjęliśmy ryzyko przygotowania tego wydawnictwa i sami to sprzedajemy. Nie znajdzie się ona w dużych sklepach internetowych - podkreślił.

"Listę Przebojów Programu Trzeciego - ABC druhów zastępowych i Kaziów" zamyka rozdział poświęcony 1500. notowaniu LP3. Książkę, która ukazała się 20 maja 2011 roku można kupić na stronie http://www.abc-lp3.pl. Tam też można zapoznać się ze spisem treści oraz wstępem do wydawnictwa.

- Myślę, że autorem sformułowania "druh zastępowy" jestem ja, a kto wymyślił "kaziów" - pytał Piotr Baron. Odpowiedź na to pytanie zdnajdą Państwo w rozmowach z autorami, które znajdują się w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

A jeszcze więcej ciekawostek - w książce!

Przypomnijmy, że wcześniej ukazały się dwie książki autorstwa Marka Niedźwieckiego obejmujące historię audycji od 1 do 1300 notowania: "Lista Przebojów Programu Trzeciego 1982-1994" i "Lista Przebojów Trójki 1994-2006".

W 2007 roku pojawiło się pierwsze,a w 2009 roku drugie wydanie książki, autorstwa Jakuba Jarosza i Jacka Marcinkowskiego "Lista Przebojów Trójki not. 1301-1330", ale były to wydawnictwa kolekcjonerskie, nakład każdej liczył jedynie 100 sztuk.

(asz)
Są też fragmenty do posłuchania:
- Jacek Marcinkowski i Jakub Jarosz w audycji "Tu Baron"
- Jacek Marcinkowski w "Markomanii"
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: ku3a »

Już niedługo w tym wątku będą pojawiać się różne materiały związane z książką :-). Niektóre wykorzystane w niej, a niektóre nie! :-)
Póki co zachęcamy do spisywania swych wrażeń po lekturze - czyja wypowiedź najbardziej Wam się podobała? co Was najbardziej zaskoczyło, zaciekawiło, rozśmieszyło? które zdjęcia najbardziej Wam się podobają?

A przy okazji informuję, że książka ma swój profil na facebooku i można ją polubić ;-). Tam też będą się pojawiać różne materiały.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: ku3a »

Się rzekło. Na stronie http://www.abc-lp3.pl są 4 pierwsze strony wypowiedzi Marka Niedźwieckiego. A co jest dalej? Ano na przykład takie 2 akapity:

"Wiele było dziwnych rzeczy, można to znaleźć w archiwum i prześledzić, np. 40 tygodni Stiny Nordenstam z Leszkiem Możdżerem w Poczekalni. Też miałem dobre serce i nie wyrzucałam tego, bo mi się wydawało to naturalne, że jeżeli ludzie głosują, to niech głosują. Teraz dla mnie też jest dziwna ponowna popularność Pearl Jam . Ale może to o to chodzi, że fani nagle złapali, że to będzie w pięćdziesiątce wszech czasów, „to dośrubujmy jeszcze”. Czasami to takie utwory nijakie trochę, bo to nie jest jakiś najfantastyczniejszy przebój wszech czasów, a on nagle jest tak długo na liście. Inne fajne rzeczy Pearl Jam były i spadły, i już je zapomnimy za chwileczkę, a to zostanie w historii jako pierwsza pięćdziesiątka.

Zresztą sami to sobie wymyśliliśmy, bo łowienie tych pierwszaków to jest to, że ludzie głosują na utwory, które znają dobrze i pamiętają, a lista jest dla nich jedynie tłem. Ktoś zna Kult, to zagłosuje na Kult, zna Raz, Dwa, Trzy to zagłosuje na Raz, Dwa, Trzy. Myślę, że z Pearl Jam jest podobnie. I ten kij ma 2 końce - głosów jest niesamowicie dużo, pobijamy kolejne rekordy, bo jest ponad 20 utworów ponad 1000 głosów i kilka utworów ponad 2000, nigdy tak nie było, ale przez to lista jest bardziej stabilna, trudno się przebić nowym utworom. Kiedyś było inaczej - lista „kartkowa” i lista „internetowa”, to zupełnie dwa inne światy. Na kartkę trzeba było wymyślić głosy z głowy, w internecie zaznacza się i już! Myślę, że głosowanie internetowe uratowało listę, kartek przychodziło coraz mniej. Nie wiem, ile ludzi glosowało kartkami, bo tego nie liczyliśmy. Najwięcej głosów dostała chyba „Biała flaga” Republiki. 1700 kartek pocztowych to było coś. Pierwszy „zmasowany atak” nastąpił jednak w przypadku „Autobiografii” Perfectu. Ponad 1400 głosów. Z tym, że druga piosenka w zestawieniu miała już grubo mniej niż 1000.
"

Coś więcej? To już trzeba sięgnąć do książki, ale systematycznie w tym wątku będą się pojawiać fragmenty innych wypowiedzi, a także inne materiały.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: JaceK »

ku3a pisze:A przy okazji informuję, że książka ma swój profil na facebooku i można ją polubić ;-). Tam też będą się pojawiać różne materiały.
Ma już od ubiegłego tygodnia... może nie własny profil, ale informacje na profilu Archiwum LP3 oraz profilu LPMN.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: ku3a »

Pora na dalsze atrakcje. Oprócz fragmentów wypowiedzi które znajdują się w książce, w tym wątku znajdziecie również autografy rozmówców. I nie tylko :-).
Ale póki co... :-)
Obrazek
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Książka: ABC druhów zastępowych i kaziów

Post autor: ku3a »

Dodam jeszcze, że na facebooku będą się ukazywać (przynajmniej na razie i przynajmniej częściowo) inne materiały niż tu na forum.

A jakie zdjęcia znajdują się w książce? Ano na przykład takie. Tutaj obok Marka Niedźwieckiego ś.p. Barbara Głuszczak
Obrazek
ODPOWIEDZ