Fa**, Voo Voo

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Fa**, Voo Voo

Post autor: JaceK »

Witaj,
Od pewnego czasu poszukuję jednoznacznego wyjaśnienia ,,etymologia'' następujących utworów zespołu Voo Voo:

Kod: Zaznacz cały

Faz        153--156     4 tyg.  max poz. 28
Faza       165--170     6 tyg.           27
F-1        191--193     3 tyg.           34
Faza III   193--197     4 tyg.           22
-- podobno zamiast Faza ma byś Fa... a le nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Trójkowe strony podają jak wyżej: (not. 153, 165, 191, 193). Podobno są to robocze tytuły wersji studyjnych jakiegoś tytułu lub tytułów... z pierwszej płyty ,,Voo Voo''. Oficjalna strona zespołu (pytanie: która to ta oficjalna?) wyjaśnia to dość mętnie.

Znalazłem też, że ,,F1'' to inaczej ,,Otwórz mi'' (albo tytuł pisany jest jako zlepek w jednym ciągu)... można tych śladów wymienić jeszcze kilka.
Wniosek jest jeden -- zapis w Archiwum, nie jest poprawny. Tylko w jaki sposób go zmienić?
noar

Fa* Voo Voo

Post autor: noar »

Płyta Voo Voo zawiera następujące piosenki:

Wizyta I / Wizyta II / Wizyta III / Wizyta IV / Faz / F-1

Faza I / Faza II / Faza III / Faza IV / Faza

A oto niektóre ich oznaczenia:

"Nie będę mówił do siebie na ulicy" (Faza IV)

"Co się stało z moim cieniem" (Wizyta III)

"Otwórz mi" ("F-1")

"I co dwie nogi miewa..." (Faza II)

"Dopóki" (Faza)

"Znikam" (Wizyta I)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Wielkie dzięki — można jeszcze prosić o jakiś namiar w sieci, lub inny ,,namacalny'' dowód (może być fotka okładki płyty, byle czytelna).
noar

Post autor: noar »

Spis płyty możesz zobaczyć pod adresem www.winyle.rembertow.net , a tytuły alternatywne znalazłem na stronie Voo Voo (www.voovoo.pl) w dziale historia (pierwsze cztery) pozostałe w książce Encyklopedia Polskiego Rocka. Te dwa ostatnie napewno odnajdziesz też na stronie katologu winyli, którą wcześniej podałem.

pozdrawiam
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Dzięki! teraz tylko pytanie: dlaczego na Liście w notowaniu 165 podobno zaprezentowano na miejscu 32 utwór ,,Fa'', a potem w archiwum Trójkowym zmieniono na ,,Faza'' — i czy to jest de facto utwór ,,Faza''? Książka M. Niedźwieckiego podaje ,,Fa'' w 165, a już w kolejnym, 166 ,,Faza'' — ale tym bym się nie sugerował.
noar

Post autor: noar »

Możliwe, że doszło do błędu w zapisie. Na stronie http://power2.uci.agh.edu.pl/~jk/lp3/lp3.phtml nie ma w spisie piosenki o tytule "Fa" , a "Faza" występuje w zestawieniu od 165 do 170 notowania. Więcej możesz dowiedzieć się korzystając z funkcji "Przeszukiwania". Tam zawarta jest cała historia piosenek danego wykonawcy.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

hm... właśnie cały czas chodzi o poprawienie nieścisłości na tych stronach — w moim przypadku wspieranie się tą wiedzą przypomina węża połykającego własny ogon ;)
noar

Post autor: noar »

Jedyne co Ci mogę poradzić, to zapytać bezpośrednio panów Niedźwieckiego lub Waglewskiego.Będziesz miał wtedy stuprocentową pewność (o ile pamięć nie szwankuje).
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

JaceK pisze:Dzięki! teraz tylko pytanie: dlaczego na Liście w notowaniu 165 podobno zaprezentowano na miejscu 32 utwór ,,Fa'', a potem w archiwum Trójkowym zmieniono na ,,Faza'' — i czy to jest de facto utwór ,,Faza''? Książka M. Niedźwieckiego podaje ,,Fa'' w 165, a już w kolejnym, 166 ,,Faza'' — ale tym bym się nie sugerował.
Tak, niestety, było. Pewnie Ci, Jacku, tylko namieszam tym moim wpisem.
W 165 notowaniu Mann zaprezentował nowość na miejscu 32 utwór "Fa" (nie wiem, czy jest to tytuł roboczy utworu "Faza" albo innego). Utworu nie pamiętam. A w notowaniu 166 Marek przedstawił na miejscu 33 utwór "Faza" również jako nowość w poczekalni.
Można by to potwierdzić z ówczesnej Gazety Młodych, ale niestety nie mam już chyba żadnych numerów tej gazety.
PS. Wtedy jeszcze nazwę zespołu pisało się WuWu.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Ja też już swojego zbioru ,,Gazety Młodych'' nie posiadam (został najprawdopodobniej przenicowany... na makulaturę, albo zutylizowany przez komin), a miałem tego pokaźną q-pkę z pierwszej połowy lat 80-tych ub. wieku — ale akurat ten okres mam już udokumentowany! Trwa opracowanie materiałów...
kajman
Posty: 64027
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Fa**, Voo Voo

Post autor: kajman »

I jak widzę to w archiwum zostało Fa i chyba dobrze, bo znalazłem coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=0ADFx5mcG2w
i jak na moje ucho to nie jest Faza (ani żaden inny utwór z debiutanckiej płyty).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Fa**, Voo Voo

Post autor: bobby-x »

Fa** - jak tam Niedowiarki, czy od dzisiejszej LP Trójki (26.04.2019) będzie wiadomo, że był taki utwór i nie koniecznie musi być na płycie czy singlu czy .... jest wersja radiowa. Utwór był zaprezentowany już przez Niedźwiedzia w 2013 roku, można go znaleźć w audycjach Piotra na LPMN - LP Trójka 30.08.2013 r. (jako Voo Voo).
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fa**, Voo Voo

Post autor: JC »

Temat tego utworu ma już 13 lat:)
viewtopic.php?t=443
ODPOWIEDZ