Jingle LP3

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Ten kawałek z "emm" to mój ulubiony muszę powiedzieć. Zresztą, bardzo mnie to wkurzyło, kiedy z niego zrezygnowano :evil: . Bo kiedy leciał przed pierwszą 20, to wtedy notowałem sobie zwykle co ciekawego było dalej w poczekalni. A teraz to jest co prawda net, no ale to zawsze ten wysiłek, żeby tam zajrzeć :wink: . A tu było wszystko ładnie.
A dlaczego nie słuchałem od początku poczekalni zapytacie pewnie? Ano bo zwykle jadłam wtedy kolację/wracałem śpiesznie z dworu/oglądałem "Fakty" albo "Smerfy" :wink: i ogólnie po prostu gdzieś mniej więcej od 19:20-19:30 słuchałem.
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

Ten kawałek "emm" to mam nawet w wersji VIDEO.
A co do innych jingli z LP'3 czy ktoś jeszcze pamięta Solid, Solid, Solid...
czyli koniec utworu Ashford & Simpson ? Szkoda, że ten duet nie trafił nigdy na listę.
ASTRONOM

Post autor: ASTRONOM »

"Marionetka" REZERWAT (intro)
'Tutaj wesoło" KLAUS MITFFOCH (..."i na ...")
..."B U Z I A" nagrana przez REPUBLIKĘ oraz "POTĘGA"(a la Kubuś Puchatek ) Pani Grażyny DOBROŃ) ...na koniec oczywiście wrzeszczący BOGUMIŁ (wyprzedził "Ride on Time"-BLACK BOX) Pani "PIERZASTEJ"
to był TIME.....ech!!!...:-)
Ostatnio zmieniony wt lut 13, 2007 3:07 pm przez ASTRONOM, łącznie zmieniany 1 raz.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

HERMMAN pisze:Czy ktoś jeszcze pamięta Solid, Solid, Solid...
czyli koniec utworu Ashford & Simpson ? Szkoda, że ten duet nie trafił nigdy na listę.
Ja pamiętam. I pamiętam, że Trójka to wtedy (1985 zdaje się) grała, więc tutaj chyba słuchacze zawiedli, bo listy obowiązkowej wtedy jeszcze nie było...
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

Randall pisze: Pozostałe jingle niestety są już wycofane albo używane okazyjnie (np. "Merry merry Christmas" a capella tylko podczas Świąt).
Tak przy okazji wspomnianego powyżej jingla - czy ktoś może wie z jakiego utworu to było "wycięte"? Ja niestety nie.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

lp pisze:Może ktoś by podsumował ten wątek, albo nawet wrzucił próbki o ile ma gdzieś nagrane na kasetach (mówię tu o nagraniach sprzed lat).
Pamiętacie ten jingle?
Three Two One
http://rapidshare.com/files/13193323/jingiel.rar.html
jajacekk
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 2:03 pm

Re: Jingle LP3

Post autor: jajacekk »

Witam, widzę, że od dawna nikt tutaj nic nie dopisał.
Ja jednak ciągle tropię Jingle starej lp3
Troszkę ich już uskładałem dzięki waszej pomocy, ale jeszcze brakuje mi kilka utworów.
W zasadzie chodzi mi o jeden. To była gwizdana melodia i nie był to utwór Yello. Ten znam i jest oczywiście świetny :)
Zapraszam na tą stronę i służę pomocą lub nawet linkami do całych utworów z trójkowych jingli.
Mogę część przesłać na maila. Niestety niektóre utwory mam jako wideo, ale te mp3 jak najbardziej.
Pozdrawiam wszystkich miłośników Trójki nie tylko lp3 :)
Jacek
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jingle LP3

Post autor: Yacy »

w trakcie prac nad "pewną" płytą, powstało pytanie, na które chyba wcześniej nie było odpowiedzi.
konwicki1980 podobno o to już pytał, ale nie znalazłem innego tematu po za tym.

dlatego pozwolę sobie raz jeszcze zapytać o to skąd pochodzi fragment, który jest pojawia się przed i jest połączony z "The Look of Love" ABC? no bo to chyba nie jest jakiś remix utworu ABC...

tu można odsłuchać o co nam chodzi:
http://chomikuj.pl/Yacy/pocztek,3651383708.mp3
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jingle LP3

Post autor: konwicki1980 »

Poprzednio pytałem w temacie może niezbyt odpowiednim:
http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?f ... 75#p322681

Od rana dziś słucham wszystkich wersji Look of Love.

Miłośnikom ABC polecam zarówno wersję max:
http://www.youtube.com/watch?v=itXxOJmexpU

jak i znakomity remiks ThE AsSocIaTIoN:
https://soundcloud.com/the-association/ ... ok-of-love

Prawdę mówiąc wątpię, czy ktoś poza PanMarkiem i Piotrem zna zagadkę początku listy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jingle LP3

Post autor: Yacy »

Myślę, że mogę zdradzić "tajemnicę". :)

Przesłuchałem całą dyskografię Peter White'a, część Acoustic Alchemy i kilku innych podobnych artystów do Petera White'a. Niepotrzebnie...

Ten wstęp, o który pytałem jest autorstwa T-Raperów Znad Wisły :!:
Zaskoczenie? Wielkie!!!

To był prezent od nich dla Listy. To było na zasadzie "macie tu taki wstęp, może go wykorzystacie" :-)
Został połączony z "The Look of Love" i przez kilkanaście lat rozpoczynał LP3.
Niestety nie będzie on już raczej wykorzystywany, gdyż po tylu latach komuś "przypomniało" się o tantiemach! :shock: Zaległych również...
Również z tego powodu zmienił się utwór pod czytanymi statystykami na początku drugiej godziny Listy.

Mam nadzieję, że najważniejsze rzeczy napisałem i nie pokręciłem za wiele, ale mogłem coś ująć niezbyt precyzyjnie, bo po prostu po usłyszeniu tej informacji byłem w niezłym szoku! :-P
No i szkoda, że to nie jest "jakiś" utwór, bo chętnie posłuchałbym kilku minut tych świetnych dźwięków :-)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jingle LP3

Post autor: konwicki1980 »

No, no, ładne rzeczy, teraz tylko pozostaje udać się do Trójki i wyżebrać u kogoś ten plik :) Dzięki za informacje. A co do tego nowego podkładu do statystyk, to mam nadzieję, że zostanie zmieniony na jakikolwiek mniej wkurzający. Zawsze można chyba odkurzyć którykolwiek ze starych dżingli, także tych beztantiemowych.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Jingle LP3

Post autor: drwycior »

Super!! Właśnie o to się mnię chodziło ;) Jesienią zauważyłem że ten dodatek zniknął nagle, i nikt nie wiedział dlaczego, pomijając że nikt nie pamiętał skąd się wział na początku lat 90ych.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re:

Post autor: drwycior »

herMMan pisze:
Randall pisze: Pozostałe jingle niestety są już wycofane albo używane okazyjnie (np. "Merry merry Christmas" a capella tylko podczas Świąt).
Tak przy okazji wspomnianego powyżej jingla - czy ktoś może wie z jakiego utworu to było "wycięte"? Ja niestety nie.
http://chomikuj.pl/rudyszopen/Mp3/Singe ... 901715.MP3
trójkowicz
Posty: 51
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: roku 1995
Lokalizacja: Kraków - dawna stolica Polaków!

Re: Jingle LP3

Post autor: trójkowicz »

Witam serdelecznie 8)

Widzę, że jest tu wiele ciekawych informacji o jinglach, szczególne podziękowania za LP3 Blow (czyli to "emm"), cudownie to usłyszeć po latach :D Ale nie mogę namierzyć jednego jingla i nie widzę też nic o nim w tym wątku - czy ktoś ma może jingiel, na którym Marek/Piotrek czytali statystyki zaraz po godzinie 20 (tj. ile w górę, ile w dół, ile bez zmian i "mamy x nowości")? Ostatnio ten jingiel został wymieniony i tęsknię za tym starym.

Jestem pewny, że jeśli ktoś nagrywa LP3, to go ma - jakoś zaraz przed jego podmianą w jednym z notowań albo w drugiej połowie ubiegłego roku albo na początku tego ten jingiel poszedł bez zagadania, prowadził Marek i nawet powiedział, że to specjalnie dla nagrywających. Niestety nie rejestrowałem i mi przeleciał :(

Swoją drogą ciekawe czemu został zdjęty, straszna szkoda :cry:
sirArthur
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 28, 2015 2:45 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982

Re: Jingle LP3

Post autor: sirArthur »

Witajcie wszyscy.
Z 10 lat temu ktoś wspomniał ten krótki jingiel z "Hello" L.Richiego, który kończył listę:
Hello... hello.. hello... cyt-cyt-cyt-cyt-cyt.
Bardzo bym go potrzebował. No jak tu mi ktoś nie pomoże, to nigdzie.
W ogóle pozdrawiam "swoich"... :-)
sirArthur
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 28, 2015 2:45 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982

Re: Jingle LP3

Post autor: sirArthur »

Witam ponownie,
No za radą Jacka ponawiam moje zapytanie.
Wiem, że piszę raz na pół roku, ale obiecuję, że się rozkręcę :-)
chartsurfer
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 15, 2014 9:05 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80

Re:

Post autor: chartsurfer »

Miszon pisze:Ten kawałek z "emm" to mój ulubiony muszę powiedzieć. Zresztą, bardzo mnie to wkurzyło, kiedy z niego zrezygnowano :evil: . Bo kiedy leciał przed pierwszą 20, to wtedy notowałem sobie zwykle co ciekawego było dalej w poczekalni. A teraz to jest co prawda net, no ale to zawsze ten wysiłek, żeby tam zajrzeć :wink: .
Ten kawałek nie został "zmajstrowany" przez któregoś tam kazika. Nazywa się "60 Second Blow" i znalazł sie na stronce B singla wydanego w 1985r przez Sophie i Peter Johnstona pt "Loosing You". Jak kogoś interesuje kupno tego 7", to nie jest drogi, cenka od 2 do 5 GBP.
nexus63
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 22, 2018 9:19 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1 tylko lata 80

Re: Jingle LP3

Post autor: nexus63 »

witam jestem tu po raz pierwszy, listy słuchałem raczej często w latach 80 od samego początku potem już bardzo sporadycznie ze wskazaniem na wcale
czy kojarzy ktoś intro z utworu Child's Anthem zespołu TOTO, czy nie był to też wykorzystane w liście?
nexus63
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 22, 2018 9:19 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1 tylko lata 80

Re:

Post autor: nexus63 »

Randall pisze: sob kwie 03, 2004 4:21 pm Aktualnie jingle LP3 są takie:
LP Sygnał - szybki pasaż fortepianu zakończony łomotem; daję głowę że to lekko zremiksowane "I Don't Like Mondays" Boomtown Rats
To jest Ultravox z płyty Rage in Eden, pasaż fortepianowy to końcówka utworu The Ascent a ten "łomot" to początek Your Name (Has Slipped My Mind Again), na płycie jeden utwór przechodzi w drugi, pasaż łączy się płynnie z łomotem, nie ma tu "trójkowego" mixowania
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8755
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Jingle LP3

Post autor: VILKI »

"I Don't Like Mondays" to nie z tej audycji :mrgreen:
MalaMi57
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 3:16 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24kwietnia1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Jingle LP3

Post autor: MalaMi57 »

Dobry Wieczór Wszystkim, czy pamiętacie jingiel-zawołanie: "Ja chce do Marka, ja chce do Marka..."
Bardzo mi zależy, może Ktoś z Was ma, to proszę o namiary, plisss :D
pozdrawiam Nocnych Marków :)
MalaMi57
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 3:16 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24kwietnia1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Jingle LP3

Post autor: MalaMi57 »

Mamy już Inny Świat i czekamy na Nowy Świat ❤️ z niecierpliwością, a ja nadal poszukuję Kogoś, Kto pamięta jingla Pierzastej ---- "ja chcę do Marka... ja chcę do Marka..."
W naszej rzeczywistości ten jingiel byłby myślę, oprócz Werbli Maanam, symbolem naszych odczuć... dlatego bardzo proszę o wiadomość Wszystkich Ludzi Dobrej Woli...
Pozdrawiam Wszystkich Przyjaciół z forum LP3 ❤️
MalaMi57
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 3:16 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24kwietnia1984
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Jingle LP3

Post autor: MalaMi57 »

Kochani Przyjaciele, od 2018 roku poszukuję jingla Trójki z zawołaniem: "ja chcę do Marka..., ja chcę do Marka..." ----- i znikąd pomocy...
Mam informację od Jednego z Redaktorów Starej Trójki, że był to głos Agnieszki Ejerman. Nie mogę znaleźć i nadal PROSZĘ O POMOC - SWOICH !!!
Pozdrawiam Wszystkich 3-wiczów ❤️
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Jingle LP3

Post autor: drwycior »

Mam ten jingiel ale nie jestem człowiekiem dobrej woli. Jingiel wchodził w skład takiej serii jingli trójkowych sporządzonych na urodziny Trójki gdzieś w 1995 roku. Takich serii po 15 minut były 3 lub 4 i były emitowane 1 kwietnia w Zd3 wtedy. Znalezienie tego i zgranie cyfrowo z kasety kosztowało by mnie pół dnia roboty.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Jingle LP3

Post autor: LLucky »

Ten dżingiel został udostępniony w innym wątku.
ODPOWIEDZ