Nasza Lista VI

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Yacy »

wakacje, urlopy i ... mało głosujących ...

wcześniej odpadł mój nr 2, potem 1, ale moje nr 3 i 4 przeszły do półfinału i to w innych parach :-). Czyli jest sznasa, że w znawcy dobrze wytypowałem ;-)

głosy oddane.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Miszon »

Strasznie monotonnie się zrobiło - same smutasy w czołówce. A było przecież sporo fajnych. wesołych/mocnych kawałków... Szkoda (chociaż te które zostały są OK).

Dodam jeszcze, że przed chwilą nieco się sfrustrowałem z powodu tej edycji... Powód? Ano taki, że jeśli chodzi o The Mars Volta i Coheed and Cambria, to znam (dzięki forum) zaledwie pod 2 utwory obu zespołów i niezwykle mnie zaintrygowały. No i tu się zaczynają schody - sprawdziłem sobie możliwość zakupu płyt tego drugiego zespołu i mocno się wkurzyłem. W Polsce ceny są dosyć mało ciekawe (nawet powyżej 60zeta), a w dodatku najczęściej tylko ostatnia płyta jest dostępna, natomiast Merchnow, które ma te płyty za 10$... nie ma Polski na liście krajów, do których wysyła towar :evil: (Amazon ma, 3 płytki wychodzą za 30$, ale koszt wysyłki 40$...). I weź tu bądź mądry i kup w Polsce płytę, zamiast ją ściągać z netu... :x . Co prawda w końcu znalazłem jakiś sklep, który , ma je za 34,90, ale jak wspomniałem tylko dwie ostatnie, starszych w ogóle brak...
A podejrzewam że z Mars Volta jest podobnie :x .
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Re: Nasza Lista VI

Post autor: marsvolta »

Z Mars Volta nie jest tak żle można wszystko kupic ja przynajmniej kupiłem. A jak były kiedyś przeceny to kupiłem nawet paru znajomym na prezenty po 30 zł dwie pierwsze płyty. Troche gorzej jest z At The Drive-in ale da się jakoś załatwic. Ostatnia płyta Sparty też jest dostępna. Natomiast płyty Omara Rodrigueza (gitarzysty Mars Volty i At the Drive-in) można kupic na stronie www.fan.pl. Natomiast płyty At the Drive-in można łatwo nabyc na allegro.pl nowe sprowadzane przynajmniej kiedys tak było.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Nivo »

Coheed and Cambria poznałem zupełnie przypadkiem w jakimś dziwnym radiu. Sam mam tylko ich jedną płytę, którą czasem można kupić na allegro. Zresztą ostatnio dużo płyt kupuję właśnie w ten sposób. Nierzadko używane, bo wtedy można zdobyć dobrą płytkę za śmieszne pieniądze ;).
No, ale rynek płyt w Polsce (ba, w Europie) to rzeczywiście nieco nędza. Ostatnio próbowałem kupić płytkę szewdzkiego zespołu (szwedzkiego!) nagraną w szwedzkim studio (tożto w Europie), tylko że w Polsce sprzedaje ją jeden sklep internetowy za 60 zł... Spojrzałem na Amazona - 15$... niemiecki amazon to już 17 eur.... brytyjski 11 funtów... a w US bez problemu można znaleźć i oferty po 12$ :/ Koledze, który pojechał do US zleciłem kupić muzykę, bo można kupić rzeczy u nas zupełnie niedostępne (vide Acroma; którą jednal cudem nabyłem w Polsce) lub dużo taniej... (Nazwy może zdradzę wraz z następnym NL :P)
Miszon pisze:King's X - czad!
Coheed and Cambria, znam (dzięki forum) zaledwie pod 2 utwory i niezwykle mnie zaintrygowały
Miło mi ;) Choć liczyłem na nieco gremialniejszy szał na punkcie King's X :mrgreen: ponad rok szukałem tego utworu w ogóle w sieci... Nadal wydaje mi się być niesamowitym i genialnym. No, ale to niestety tylko taki pojedynczy eksperyment King's X. (za to grają go nawet na koncertach, co prawda szybciej, mniej składniej i w wersji skróconej, ale nawet wtedy ma ponad 8 minut)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista VI

Post autor: abd3mz »

W trzech parach nie głosowałem, a 2 razy na żółte i 3 na czerwone utwory.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista VI

Post autor: neon.ka »

u mnie 6:1.
i jednak nie wygra to, co obawiałam się, że pokona mojego największego subiektywnie faworyta znawcowego... i jeszcze wciąż mam szansę dobrze w nim wypaść :)
kibicuję mojemu numerowi 2 :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Miszon »

Nivo pisze:Coheed and Cambria poznałem zupełnie przypadkiem w jakimś dziwnym radiu. Sam mam tylko ich jedną płytę, którą czasem można kupić na allegro. Zresztą ostatnio dużo płyt kupuję właśnie w ten sposób. Nierzadko używane, bo wtedy można zdobyć dobrą płytkę za śmieszne pieniądze ;).
50 zeta na allegro nie jest dla mnie atrakcyjną ceną... (za tyle widziałem)
Nivo pisze:
Miszon pisze:King's X - czad!
Coheed and Cambria, znam (dzięki forum) zaledwie pod 2 utwory i niezwykle mnie zaintrygowały
Miło mi ;) Choć liczyłem na nieco gremialniejszy szał na punkcie King's X :mrgreen: ponad rok szukałem tego utworu w ogóle w sieci... Nadal wydaje mi się być niesamowitym i genialnym. No, ale to niestety tylko taki pojedynczy eksperyment King's X. (za to grają go nawet na koncertach, co prawda szybciej, mniej składniej i w wersji skróconej, ale nawet wtedy ma ponad 8 minut)
Dziwi mnie, że tak słabo King X poszło (może ludzie pomylili z I am X, sporo słąbszym? ;) ). Początek jest taki sobie, ale po 4 minutach robi się bardzo_ciekawie. A solówka super!

PS. Mam już swoją pierwszą 11 :). Przedstawię ją przed podaniem wyników finału. Ale jeden kawałek z niej walczy o miejsce 5, dwa o 9, jeden o 13. Czyli w 16-ce zaledwie cztery moje. Słabo (chociaż kolejnych 7 utworów odpadło u mnie w ostatniej chwili, na eliminacji z 22 do 13 utworów)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: tadzio3 »

Witam i powracam do głosowania. Patrzę na półfinał i... nie mogę tam głosować, bo dwie moje propozycje po raz pierwszy zaszły tak daleko :)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Artur »

tadzio3 pisze:Witam i powracam do głosowania. Patrzę na półfinał i... nie mogę tam głosować, bo dwie moje propozycje po raz pierwszy zaszły tak daleko :)
Chciałbym mieć takie problemy :)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Grycek »

Wyniki według mnie dość zaskakujące. Głosowało 16 osób ??!!

O 1 miejsce Edenbridge - Empire Of the Sun vs. Sleepmakeswaves - One day you will teach me to let go of my fears
O 3 miejsce A Fine Frenzy - Almost Lover vs. Believe - Needles In My Brain
O 5 miejsce Farben Lehre - Corrida vs. Rodrigo y Gabriela - Stairway To Heaven
O 7 miejsce Johnny Cash - Hurt vs. Kovlo - Pierre Rivire
O 9 miejsce I Am X - Spit It Out vs. Monstrum - Krzyż
O 11 miejsce Guillemots - Sao Paulo vs. Sabaton - 40 – 1
O 13 miejsce Band Of Horses - No One's Gonna Love You vs. Coheed and Cambria - Welcome Home
O 15 miejsce Retrospective - Enemy world vision vs. Revolution Renaissance - Angel

Czas głosowania do 7 VIII do godz 22:00
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Yacy »

zagłosowane :-)

faktycznie mało głosów i wyniki na pewno nie sa takie jakie by były przy większej frekwencji ...
ale finał mi sie podoba, mógł byc lepszy ale źle nie jest ;-)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista VI

Post autor: ku3a »

rowniez zaglosowane.
ale kolejne rundy piekielnie szybko. na wyjezdzie ominely mnie w tydzien 3 rundy, choc w jeszcze jednej zdolalem zaglosowac.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Artur »

Yacy pisze: ale finał mi sie podoba, mógł byc lepszy ale źle nie jest ;-)
dokładnie to samo sobie pomyślałem, ogólnie jestem zadowolony z wyników, zagłosowałem, wyszło mi po równo na kolor, 6 piosenek z mojej 11 jest w tej 16, a kilka było bardzo blisko. mój nr 1 walczy o zwycięstwo, mój nr 3 walczy o miejsce trzecie. na podsumowanie przyjdzie czas po finale.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista VI

Post autor: kajman »

Głosowałem w 7 parach, a z tego w sześciu wynik głosowania był taki sam, jak mój głos. Przegrał tylko mój numer 2 i mój faworyt do zwycięstwa (który jest niestety w dolnej połówce). Pierwsza dwójka jak na to, co było do wybory wygląda bardzo dobrze (chociaż, gdyby w jednej z par półfinałowej zwyciężyłby ktoś inny, to mi specjalnie nie przeszkadzałoby), bo jest tam piosenka z mojej 11 i mam nadzieje, że wygra.
Adameks
Posty: 1121
Rejestracja: czw lut 15, 2007 7:05 pm

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Adameks »

Jest dobrze, moje numery 1,2,3,4 i 10 będą w pierwszej dziesiątce.
Finał świetny :D
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista VI

Post autor: neon.ka »

zagłosowałam. 3:4.
tak naprawdę to cała pierwsza 13 mi się podoba, a prawie cała pierwsza 13 jest rewelacyjna! :)
jak by nie było, wygra coś z mojej 11 :) .
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: tadzio3 »

Głosy oddane. Bez głosowania na pare finałową, pólfinałową oraz o 9 miejsce
Bardzo zaskakujący finał. Kto by sie spodziewał (bo ja na pewno nie) że Edenbridge dojdzie do finału.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Yacy »

tadzio3 pisze:Kto by sie spodziewał (bo ja na pewno nie) że Edenbridge dojdzie do finału.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Robinson »

Yacy pisze:
tadzio3 pisze:Kto by sie spodziewał (bo ja na pewno nie) że Edenbridge dojdzie do finału.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Czyżby to był właśnie Twój główny typ w Znawcy Naszej Listy? :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Yacy »

no dobra to już na nic i tak nie wpłynie... 3 utwory, które wymieniłem w pw do Grycka jako główni faworyci ... są w czwórce :-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: tadzio3 »

Yacy pisze:
tadzio3 pisze:Kto by sie spodziewał (bo ja na pewno nie) że Edenbridge dojdzie do finału.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Edenbridge miałem wyrzucić na rzecz Rodrigo Y Gabrieli. :o
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Robinson »

Yacy pisze:no dobra to już na nic i tak nie wpłynie... 3 utwory, które wymieniłem w pw do Grycka jako główni faworyci ... są w czwórce :-)
Biorąc pod uwagę zwycięstwa Twoich utworów w NL i Twoje bezbłędne typy Znawcy NL, można założyć, że masz idealnie opanowaną wiedzę co do średniego gustu muzycznego głosujących na Naszą Listę. :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista VI

Post autor: tadzio3 »

Yacy to prawdziwy ZNAWCA!
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9256
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Martyr »

Z mojej jedenastki walczą jeszcze 2. Głosy oddane. Czekam na wyniki :)

Brawa dla Yacego, naszolistowego Znawcy! :)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista VI

Post autor: Grycek »

Właśnie wróciłem z wycieczki. Biorę się za podliczanie głosów :D
ODPOWIEDZ