Nasz Top King Crimson

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

chciałem sprawdzić do kiedy jest top KC i widzę, że uzależniany jest od daty koncertu Queen. I tak sobie wyguglałem stronę fan-clubu Queen, a na niej :

04.05.2008
Szanse koncertu w Polsce
Związku z licznymi pytaniami kierowanymi do nas o koncert Queen + Paul Rodgers w Polsce.
Na dzisiejszy stan naszej wiedzy organizacja koncertu w Polsce są / były dwie firmy Metal Mind i LiveNation. Druga z tych firm z chęcią zorganizowałaby koncert z miastem w ramach sponsoringu związanego z promocją miasta. Obecnie trwają poszukiwania lokalizacji, która by odpowiadała zespołowi (odpadł Spot z Opera Leśną, Spodek, poznańska Arena) i była odpowiednia do kosztów itd. Szanse koncertu są oceniane 50/50. Jak będziemy wiedzieć coś więcej damy wam znać.


a Wikipedii:
20 września 2008 w Gdańsku miał się odbyć koncert promocyjnej trasy The Cosmos Rocks Queen + Paul Rodgers w ramach Przestrzeni Wolności koncertów organizowanych przez Fundację Gdańską. Koncert został odwołany związku z problemami ze sponsorem.


czy ktoś coś może słyszał i wie więcej?
Kajman, możesz mimo to podać datę zakończenia topu KC?
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Yacy pisze:Kajman, możesz mimo to podać datę zakończenia topu KC?
No cóż, termin zakończenia to 5 lipca o północy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

dzięki!!!
właśnie słucham BEAT :?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Yacy pisze: właśnie słucham BEAT :?
No niestety, mnie też ta płyta znudziła. Jakoś te elementy industrialne i soundscape'y mało ciekawe dla mnie, może i ma to jakiś klimat, ale ni przyciąga jakoś uwagi. Z tych płyt z lat 80-tych chyba najmniej mi się spodobała.

edit:
To raczej był opis płyty "żółtej" ;). A "niebieska" to po prostu typowy produkt swych czasów (czyli lat 80-tych), w tym nie pasujące do KC disco oraz bębny elektroniczne (obecne na wszystkich płytach z tamtego okresu zresztą).
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2008 1:21 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

01. Epitaph
02. 21st century schizoid man
.
.
09. Moonchild
10. The court of the Crimson King
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

To ja może na razie wrzucę płyty:

PŁYTY:

Najpierw Wielka Czwórka:

1. Red (1974) - świetna. Aż szkoda, że Fripp wystraszył się, że płyta stanie się "przebojem" i rozwiązał zespół... No ale w KC muzyka stała zawsze troszkę z tyłu za ideologią (czy też raczej swoistą "filozofią sztuki"), a już kompletnie z tyłu takie kwestie jak sława itp.
2. In the wake of Poseidon (1970) - poprawione brzmienie, nieco wygładzone kawałki, taki udoskonalony debiut. No i bardziej urozmaicone od niego. Dlatego wyżej
3. In the court of the Crimson King (1969) - wiadomo, klasyka
4. THRAK (1995) - świetne pokazanie, że można tworzyć muzykę progresywną w nowym "opakowaniu" aranżacyjnym, przystającą do czasów, w jakich powstawała i dzięki temu wciąż inspirującą i świeżą. No i ta potęga brzmienia!

Te powyższe płyty powinien znać każdy szanujący się fan rocka. Po prostu Jazda Obowiązkowa.

a dalej, już dużo bardziej subiektywnie, bo płyty lepsze i gorsze się przeplatają, a czasami wolę gorszą niż lepszą ( 8) ):

5. The power to believe (2003) - mimo że nie jest specjalnie ceniona, to ja ją lubię
6. Lizard (1971) - chyba najbardziej jazzująca z płyt KC
7. Lark's tongues in aspic (1973) - średnio znam, ale to co znam dobre jest
8. Starless and Bible Black (1974) - wcześniej nigdy nie słyszałem, więc na razie nie mam jeszcze do końca wyrobionego zdania
9. Discipline (1981) - fajny powrót, momentami trochę dziwny, ale artystycznie się broni
10. ConstrucKtion of Light (2000) - bardzo nierówna, ale ze względu na 2-3 świetne kawałki weszła do 10.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Przyznam się, że zaskakuje mnie brak Islands. Rozumiem, że nie musi być na pierwszym, bo jednak ludzie różnie odbierają muzykę, ale żeby nie łapała się do 10 :!: :shock:
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

King Crimson znam słabo... ale mogę przedstawić moje najbardziej ulubione kawałki. Oto trzynastka.

1. Starless
2. 21st Century Schizoid Man
3. Ladies Of The Road
4. Epitaph
5. Red
6. Larks' Tongues In Aspic, Part Two
7. Cat Food
8. Three Of A Perfect Pair
9. Cirkus
10. Matte Kudesai
11. Book Of Saturday
12. One More Red Nightmare
13. The Court Of The Crimson King


Płyty:

1. Red
2. In The Court Of The Crimson King
3. Larks' Tongues In Aspic
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

kajman pisze:Przyznam się, że zaskakuje mnie brak Islands. Rozumiem, że nie musi być na pierwszym, bo jednak ludzie różnie odbierają muzykę, ale żeby nie łapała się do 10 :!: :shock:
Fani KC dzielą się na tych, którzy "Islands" wielbią i na tych, których ona drażni. Raczej nie ma opinii po środku. Ja jestem w tych drugich. Wg. mnie płyta jest nudna, najsłabsza z pierwszego okresu, zespół jest wypalony, gra mało odkrywczo itp. Jeden kawałek wiosny nie czyni (i to dopiero w drugiej połowie tego kawałka robi się ciekawie). A w dodatku w tym jednym kawałku dopiero teraz zacząłem coś odkrywać, bo wcześniej najczęściej w momencie jak dochodziłem do tego fragmentu płyty, to już ją słuchałem jednym uchem.
Przykro mi, ale tak jest :roll: . Wolę też mało odkrywczą "ConstrucKtion of Light", która w większości jest powtórzeniem tego, co King Crimson grał wcześniej, niż męczącą mnie "Islands". Z "Islands" nie potrafię przypomnieć sobie ani zanucić żadnego fragmentu muzyki, co nie świadczy dobrze o płycie, którą znam (i mam) od blisko 10 lat.

edit: Ale nie martw się. Byłaby na miejscu 11 :).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

abd3mz pisze: 2. Czy jest jakiś utwór po Red godny uwagi? Nie wiem może coś przegapiłem, a nie mam ochoty słuchać jeszcze raz.
No to może jako mała podpowiedź, Top KC robiony w Trójce (minimax lub Nocne Pejzaże:
TOP 20 KING CRIMSON

01: Starless (płyta: Red)
02: Epitaph (płyta: In the Court of the Crimson King)
03: 21st Century Schizoid Man (płyta: In the Court of the Crimson King)
04: The Court Of The Crimson King (płyta: In the Court of the Crimson King)
05: Islands (płyta: Islands)
06: Lizard (płyta: Lizard)
07: Exiles (płyta: Larks' Tongues In Aspic)
08: Larks Tongues In Aspic II (płyta: Larks' Tongues In Aspic)
09: In The Wake Of Poseidon (płyta: In The Wake Of Poseidon)
10: Red (płyta: Red)
11: The Night Watch (płyta: Starless and Bible Black)
12: Larks Tongues In Aspic I (płyta: Larks' Tongues In Aspic)
13: I Talk To The Wind (płyta: In the Court of the Crimson King)
14: Fracture (płyta: Starless and Bible Black)
15: One Time (płyta: THRAK)
16: Easy Money (płyta: Larks' Tongues In Aspic)
17: Three Of The Perfect Pair (płyta: Three Of The Perfect Pair)
18: Cirkus (płyta: Lizard)
19: The ConstruKction Of Light (płyta: The ConstruKction Of Light)
20: Dinosaur (płyta: THRAK)
Dla twojego ułatwienia wyróżniłem kawałki po płycie Red :).
Wydaje mi się, że każdy z nich znajdzie się też w mojej czołówce (ale nie wiem, czy kazdy w 20, jeden na pewno).

edit:
Zaskoczyło mnie aż tyle nagrań z Larks' Tongues In Aspic, bo słabo znam tę płytę (a z linka podanego przez abd3mza nie da się słuchać z powodu praw autorskich). Aczkolwiek jak pisałem - to co znam dobre jest.
Ostatnio zmieniony pt cze 27, 2008 12:04 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Miszon pisze:No to może jako mała podpowiedź, Top KC robiony w Trójce (minimax lub Nocne Pejzaże:
Dzięki! kajman nie chce odpowiedzieć to przynajmniej Ty. ;-)

Trochę mnie dziwi lider [dokładnie jego popularność] i martwi brak mojego lidera w 20-tce...

Z tego co kojarzę to Dinozaur był całkiem, całkiem... Reszty nie kojarzę i jak nie zapomnę to je ściągnę. Chociaż o wstąpieniu do 30-tki to raczej one mogą tylko pomarzyć.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Na razie powiem tylko, że mnie lider nie dziwi 8) . Co do pozostałych:
- One time - taka lepsza wersja LP3-owego "Eyes wide open"
- The ConstruKction Of Light - o tu nic na razie nie napisze :)
- Three Of The Perfect Pair - niby prosta (prawie, bo nietypowe metrum) piosenka jak się tego słucha, ale jak się na to patrzy (link dałem na 1 stronie wątku), to już to takie proste nie jest ;).
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

a jak ktoś lubi tylko 2 utwory to może zagłosować? 8)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

W innych topach nie było przeszkód, więc nie wiem dlaczego kajman miałby miedź coś przeciwko.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:
Miszon pisze:No to może jako mała podpowiedź, Top KC robiony w Trójce (minimax lub Nocne Pejzaże:
Dzięki! kajman nie chce odpowiedzieć to przynajmniej Ty. ;-)
Słuchałem dosyć dawno, więc się nie wypowiadałem. Teraz stwierdzam, że to jest lepsze niż myślałem (ale raczej nie na moją czołówkę).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Miszon pisze:One time - taka lepsza wersja LP3-owego "Eyes wide open"
Tylko że One time też było na LP3 (wprawdzie tylko w poczekalni, ale jednak).

Odpowiedź Tomkkowi - można nawet na 1.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

kajman pisze:
Miszon pisze:One time - taka lepsza wersja LP3-owego "Eyes wide open"
Tylko że One time też było na LP3 (wprawdzie tylko w poczekalni, ale jednak).

Odpowiedź Tomkkowi - można nawet na 1.
A to ciekawe, nie słyszałem szczerze mówiąc. Aczkolwiek "skądś" to znałem. Ale może po prostu z minimaxu, bo o ile pamiętam THRAK został tam wybrany płytą roku (a ja wtedy troszkę już minimaxu podsłuchiwałem czasami).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

kajman pisze:
abd3mz pisze:
Miszon pisze:No to może jako mała podpowiedź, Top KC robiony w Trójce (minimax lub Nocne Pejzaże:
Dzięki! kajman nie chce odpowiedzieć to przynajmniej Ty. ;-)
Słuchałem dosyć dawno, więc się nie wypowiadałem. Teraz stwierdzam, że to jest lepsze niż myślałem (ale raczej nie na moją czołówkę).
Ale co jest lepsze, bo nei napisałeś? ;)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Miszon pisze:
kajman pisze:Słuchałem dosyć dawno, więc się nie wypowiadałem. Teraz stwierdzam, że to jest lepsze niż myślałem (ale raczej nie na moją czołówkę).
Ale co jest lepsze, bo nei napisałeś? ;)
Muzyka Crimsonów po 1981. Kojarzyła mi się bardzo źle (z małymi wyjątkami), a teraz stwierdzam, że to w większości świetna muzyka, a brzmi tak słabo tylko w porównaniu z muzyką z pierwszych 7 płyt.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Muzyka Crimsonów po 1981. Kojarzyła mi się bardzo źle (z małymi wyjątkami), a teraz stwierdzam, że to w większości świetna muzyka, a brzmi tak słabo tylko w porównaniu z muzyką z pierwszych 7 płyt.
Dokładnie tak samo czuję /może jeszcze dorzuciłbym płytę 8, ew. 9-tą/ - gdybym suchał tych płyt nie wiedząc, że to King Crimson to faktycznie mógłbym stwierdzić, że nieźle gają, ale niestety ... Porównanie nie wychodzi na dobre dla tych nowych płyt...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No to małe info:
26.11.07 - Robert Fripp potwierdził na swoim internetowym dzienniku plotkę jakoby Gavin Harrison, perkusista Porcupine Tree, wzmocnił szeregi nowego składu King Crimson, który wejdzie do studia na początku 2008 roku. Aktualny skład przedstawia się więc nastepująco: Fripp, Belew, Levin, Mastelotto, Harrison.
18.04.08 - Zespół jest już po pierwszych próbach z Gavinem Harrisonem w składzie (zdjęcia na http://www.dgmlive.com/diaries.htm?entry=9993 oraz http://www.dgmlive.com/diaries.htm?arti ... entry=9991). Cytując fragment dziennika Frippa: graliśmy przez 5 godzin robiąc tym samym duży postęp. Zespół z miejsca znalazł wspólny język.
:)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

No to zaczynam.
Najpierw top płyt.
Miało być 8, ale jednak te dwie kolejne to też lata świetlne przed pozostałymi, więc... Myślalem przed osłuchiwaniem się z tymi płytami, że jednak Thrak nie da rady ... a jednak... dał

1 In the Court of the Crimson King
2 Red
3 Islands


4 Starless and Bible Black
5 Lizard
6 In the Wake of Poseidon
7 Thrak
---------------------------------------------poza konkursem ;-)
8 Larks' Tongues in Aspic
9 Earthbound
10 Discipline

pozostałych płyt nie oceniam :? chociaż w top35 /tak mi wyszło ;-)/ pojawią sie ... 2 utwory :-) Ale o tym za kilka dni.
Ostatnio zmieniony pt cze 27, 2008 12:39 am przez Yacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Yacy pisze:9 Earthbound
Jeśli mam być skrupulatny to można głosować tylko na albumy studyjne. ;-) [przyznam, że ja nie przesłuchałem.]
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

ale w płytach liczy sie 5 lub raczej 7, a nie 10 :-) Dlatego /7/ napisałem, ze Thrak dal radę...
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

Yacy pisze:No to zaczynam.
Najpierw top płyt.
1 In the Court of the Crimson King
2 Red
3 Islands
Genialne podium. U mnie będzie bardzo podobnie :wink: . W TOP 5 znajdą sie miejsca dla Poseidona i prawdopodobnie Lizard
ODPOWIEDZ