II książka "Lista Przebojów Programu III"

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
emma_em
Posty: 25
Rejestracja: wt sty 02, 2007 2:21 pm
Lokalizacja: ze stolicy

Post autor: emma_em »

DarekM pisze:Byłem w EMPIK-u na wrocławskim Rynku tuż po ogłoszeniu organizacji ME2012 i książki jeszcze nie ma. Czy planowane jest przeprowadzenie - nie tyle tournee promującego wydawnictwo (bo przecież każdy fan to kupi) - co spotkań autorskich? Po wydaniu pierwszego tomu uczestniczyłem w takim spotkaniu z autorem w EMPIK-u przy pl. Kościuszki.
Witam jubileuszowo. Nie wiem, kiedy odbędzie się spotkanie w ramach Markowego tournee we Wrocławiu, ale w Warszawie już wkrótce pierwszy przystanek - Empik Arkadia, poniedziałek 23.04., godz. 18:00. A od jutra do wtorku włącznie kolejne stacje metra będzie zapowiadał prawdziwy Niedźwiedź! :wink: Tyle wieści ze stolicy - pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21973
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Odbija mi!!!
Jest 2.37. W domu śpią goście a ja od kilku godzin ślęczę nad książką!!! Nie słychać radia ni płyt. Ciszaaaaaaaa!!!! A ja skaczę z 30 na 45, z 4 na 118 itd. A jutro nie wyspany będę ślęczał na laptopem aby przygotować się do pracy na poniedziałek.... Pamiętam jak pierwszą część pochłonąłem w kilka godzin przez weekend! Teraz na pewno zejdzie mi dłużej ale teraz nie mogę się oderwać... jeszcze tylko 3-4 komentarze i śpię.

no może jeszcze ze 2 kolejne :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

JC pisze:Dziś w stolicy książka już w każdym sklepie z książkami na najbardziej widocznej półce z nowościami. Zakupiłem dwa egzemplarze i już czytam (co tam jakaś praca :wink: ). Przede mną kupowały jeszcze dwie osoby - to znaczy, że chyba znowu sukces.
No niestety, u mnie jeszcze wczoraj nie było na półce :? (ale już wprowadzone w system, także może dziś?).
Natomiast wczoraj inna rzecz mnie zaciekawiła - nie wiem, czy mieliście okazję jechać metrem, ale coś mi się wydaję, że stacje w metrze zapowiada Niedźwiedź! :) Co prawda, jakoś dziwnie nagrany, bardzo dudniący i nie taki eweidentnie "niedźwiedziowy" jak w radio, ale to chyba jednak on! :D
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Yacy pisze:Odbija mi!!!
Jest 2.37. W domu śpią goście a ja od kilku godzin ślęczę nad książką!!! Nie słychać radia ni płyt. Ciszaaaaaaaa!!!! A ja skaczę z 30 na 45, z 4 na 118 itd. A jutro nie wyspany będę ślęczał na laptopem aby przygotować się do pracy na poniedziałek....:-)
Dobre ;-) Ja tez przyszalałem. Wróciłem do domu o...3.30. A o 7.00 pobudka. Kawa działa. Rzęsy niepotrzebne

Yacy - do czaczytania.

Ja poczekam na niespodzankę Merlinka ;-)
Awatar użytkownika
emma_em
Posty: 25
Rejestracja: wt sty 02, 2007 2:21 pm
Lokalizacja: ze stolicy

Post autor: emma_em »

Natomiast wczoraj inna rzecz mnie zaciekawiła - nie wiem, czy mieliście okazję jechać metrem, ale coś mi się wydaję, że stacje w metrze zapowiada Niedźwiedź! :) Co prawda, jakoś dziwnie nagrany, bardzo dudniący i nie taki eweidentnie "niedźwiedziowy" jak w radio, ale to chyba jednak on! :D[/quote]

Tak, tak, tam w metrze to właśnie On! 8) Od wczoraj do wtorku włącznie zapowiada stacje - fantastyczna sprawa!
grzes

Post autor: grzes »

Bobby dojrzalem jeden blad, calej ksiazki nie zdazylem przejrzec w pociagu. Z tego co mowil Marek w piatek nie bylo juz ksiazek z pierwszego wydruku (5000 sztuk)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

emma_em pisze:
Miszon pisze:Natomiast wczoraj inna rzecz mnie zaciekawiła - nie wiem, czy mieliście okazję jechać metrem, ale coś mi się wydaję, że stacje w metrze zapowiada Niedźwiedź! :) Co prawda, jakoś dziwnie nagrany, bardzo dudniący i nie taki eweidentnie "niedźwiedziowy" jak w radio, ale to chyba jednak on! :D
Tak, tak, tam w metrze to właśnie On! 8) Od wczoraj do wtorku włącznie zapowiada stacje - fantastyczna sprawa!
:-D
niezla akcja. Jechalem dzis z Centrum na Natolin i przez te cale 10 stacji nie zorientowalem sie, ze to NieDzwiedz :!: :lol: Nawet sie zastanawialem czemu zmienili glos :-D. Strasznie niewyraznie slychac. Wieczorem jechalem jeszcze raz i nagralem co nieco. Przesylam 2 pliki :-). Od razu jednak uprzedzam, ze jakosc fatalna, tak mi nagrywa dyktafon w telefonie. Ze sie nie da poznac, ze to Marek to nic, jak juz pisalem na zywo tez sie nie da (choc moze jakby bylo ciszej puszczane to by sie dalo...).
probka nr 1
probka nr 2
Pliki w formacie amr. Sorry, nie mam dzisiaj czasu na jakies konwertowanie tego.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Wczoraj wyczytałem w książce, że w notowaniu 604 miały się pojawić dwa utwory Tears for Fears "Break it down again" i "Cold" - to sprawdzone info?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Sprawdzone , sprawdzone. Śpij spokojnie. W końcu co parę głów to nie jedna , prawda chłopaki ? Jeśli nie miałeś jeszcze "Cold" w swoich zbiorach śmiało możesz uzupełnić swoją biblioteczkę o ten utwór.




Robert T.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Fanatyk pisze:Sprawdzone , sprawdzone. Śpij spokojnie. W końcu co parę głów to nie jedna , prawda chłopaki ? Jeśli nie miałeś jeszcze "Cold" w swoich zbiorach śmiało możesz uzupełnić swoją biblioteczkę o ten utwór.




Robert T.
Dzięki. :wink:
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

ku3a pisze:
emma_em pisze:
Miszon pisze:Natomiast wczoraj inna rzecz mnie zaciekawiła - nie wiem, czy mieliście okazję jechać metrem, ale coś mi się wydaję, że stacje w metrze zapowiada Niedźwiedź! :) Co prawda, jakoś dziwnie nagrany, bardzo dudniący i nie taki eweidentnie "niedźwiedziowy" jak w radio, ale to chyba jednak on! :D
Tak, tak, tam w metrze to właśnie On! 8) Od wczoraj do wtorku włącznie zapowiada stacje - fantastyczna sprawa!
:-D
niezla akcja. Jechalem dzis z Centrum na Natolin i przez te cale 10 stacji nie zorientowalem sie, ze to NieDzwiedz :!: :lol: Nawet sie zastanawialem czemu zmienili glos :-D. Strasznie niewyraznie slychac. Wieczorem jechalem jeszcze raz i nagralem co nieco. Przesylam 2 pliki :-). Od razu jednak uprzedzam, ze jakosc fatalna, tak mi nagrywa dyktafon w telefonie. Ze sie nie da poznac, ze to Marek to nic, jak juz pisalem na zywo tez sie nie da (choc moze jakby bylo ciszej puszczane to by sie dalo...).
probka nr 1
probka nr 2
Pliki w formacie amr. Sorry, nie mam dzisiaj czasu na jakies konwertowanie tego.
a przed chwilą w Zapraszamy do Trójki leciał krótki reportaż ze zmiany lektora w metrze...no i te zapowiedzi stacji różnież... szkoda że nie wszystkie...
..dla mnie głos rozpoznawalny[z linków]...jak piwo od mleka :wink:
olekorlo
Posty: 38
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 1:53 am

Post autor: olekorlo »

ja od dziś czytam książkę - i gratuluję współautorom z forum.
jak milo wspominać czasy kiedy zacząłem słuchac listy - od 1995 roku - bardzo mi sie książka podoba.

Czy jest jakaś szansa spotkać Pana Marka w gdańsku (chodzi mi o autograf)
herMMan
Posty: 1527
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 10:32 pm
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Post autor: herMMan »

Tak liczyłem, że gdy pojawi się II część książki to będą w Trójce konkursy w których nagrodą będzie ona właśnie. I nie pomyliłem się! Wczoraj przed południem, kiedy Marek prezentował utwory z płyty 2006 było do wygrania 5 egzemplarzy książki. Pragnę donieść, że jeden z nich trafi niebawem do mojej biblioteczki. Warto było więc wstrzymać się te kilka dni z zakupem; wszak zawsze parę groszy w kieszyni zostało.
Całkiem niewykluczone, że będzie też autograf Niedżwiedzia? Wybaczcie to moje samochwalstwo ale bardzo się cieszę :D
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Przy zakupie tej książki byłem chyba zbyt wzruszony i przejęty, bo z drżących rąk mi wyleciała i wylądowała na podłodze :lol: - na szczęście obrażenia są znikome. Od kilku dni czytam i "enjoyuję".
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9903
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Gratulacje Herman - mi się nie udalo. telefon nieustannie mówił :Sieć jest chwilowo zajęta..." ;-)

Do nasłuchania
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9259
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

adr pisze: "enjoyuję".
Po lekturze tejże świetnej książki można dojść do wniosku, że Niedżwiedż bardzo lubi to słowo.... :)

Herman, gratki dla Ciebie :D Satysfakcja pewnie duża...
pelle
Posty: 12
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 4:39 pm
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: pelle »

Wczoraj czyli w środę nie było książki w całym Kędzierzynie-Koźlu (to raptem trzy ksiegarnie). Nie było tez w CH Platan w Zabrzu ani w M1 równeiż w Zabrzu. Jestem zdesperowany i chyba kupię w merlinie - wprawdzie biorą 10 za prezesyłkę ale będę miał bez problemów i szukania.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Ja kupiłem w Światowy Dzień Książki, razem z dwoma innymi książkami (jedna z nich za grosza + róża za gratis :) ).
Od razu pierwszego dnia siedziałem do 2:04. Wczoraj za to do 2:36. Wciąga :wink: .
Najlepsze jest to, że książka zaczyna się mniej więcej w tym czasie, kiedy zacząłem na serio słuchać listy (pierwse zapisane przeze mnie w całości notowanie to 655). Gdyby książka zaczynała się od 640, to byłoby naprawdę pięknie. Niesamowite wspomnienia. Ale też ciekawe jest, że parę kawałków kompletnie nie kojarzę z tamtego okresu, mimo że powinienem, bo fajne są. Np. Crush Test Dummies - sądziłem zawsze, że po raz pierwszy usłyszałem to około 1998 roku, a tu okazuje się, że było wtedy, kiedy już słuchałem listy! Z tego 655 nic mi nie mówi też BBM, k.d.Lang, America, Boz Skaggs, Dawn Penn i Fury in the Slaughterhouse (ale zawsze słuchałem od około 35-40 miejsca). Za to co do Stiltskin i Collective Soul to pamiętam tylko, że podobały mi się, ale nic więcej (i chyba w jednym z nich śpiewał późniejszy wokalista Genesis).
Znalazłem też jeden błąd wczoraj w komentarzach Pana Marka - napisał, że "I grieve" Gabriela było wcześniej w filmie "Filadelfia", a ja sądzę na 99%, że to "Miasto aniołów" było.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Fanatyk pisze:Sprawdzone , sprawdzone. Śpij spokojnie. W końcu co parę głów to nie jedna , prawda chłopaki ?
niby prawda, ale... you know... :-?
olekorlo
Posty: 38
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 1:53 am

Post autor: olekorlo »

przeczytałem całą książkę - bardzo szybko, bo nie mogłem przestać. Miło wracać do początków mojego słuchania listy (1996 rok) - i miło było zobaczyć w książce zdjęcia osób z forum i link tutaj.
Pozdrawiam też "współautorów"
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

bylem dzis w Empiku i wzialem ich gazetke "Tom kultury", poniewaz na okladce jest okladka ksiazki :-). Wiadomo jakiej :-). W srodku wywiad z Markiem.

Tom Kultury: (...) Wydana pare dni temu ksiazka jest niezwykle precyzyjnym kalendarium kilkunastu minionych lat.

Marek Niedzwiecki: (...) Najnowsza ksiazka jest zapisem ostatnich trzynastu lat, od 1994 do 2006 roku, czyli 650 notowan. Mam nadzieje, ze nie ma w niej bledow, poniewaz mialem pomocnikow, ktorzy wiedza o Liscie wiecej niz ja.(...)

Tom Kultury: Jak to mozliwe, ze istnieja ludzie, ktorzy wiedza o Liscie wiecej niz pan?

Marek Niedzwiecki: Jest taka rzesza fanow, ktorzy teraz zgromadzili sie na forum internetowym i podczas Listy, ale nie tylko, dyskutuja o tym, co sie dzieje. Sa dokladni do tego stopnia, ze potrafia dyskutowac na temat pisowni tytulu - czy ma byc z przecinkiem czy ze slashem. To sa fani, ktorzy lykneli bakcyla i nie moga sie od Listy uwolnic. Dobrze, ze sa, gdyby nie oni, pewnie o wielu rzeczach bym zapomnial i ksiazka wygladalaby inaczej.


:D :D :D
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Możesz zapodać jakiegoś ,,czytelnego'' skana tej publikacji? Jak nie masz miejsca do ,,posadzenia'', kopsnij do mnie — umieszczę na serwerze Archiwum... warto to zachować, nieprawdaż?
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

racja, jak najbardziej!
poszlo mailem.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

XL z 1996 r.

Post autor: djjack »

JaceK pisze:Możesz zapodać jakiegoś ,,czytelnego'' skana tej publikacji? Jak nie masz miejsca do ,,posadzenia'', kopsnij do mnie — umieszczę na serwerze Archiwum... warto to zachować, nieprawdaż?
To skan zupełnie innego artykułu, ale może warto zachować też wspomnienia p. Marka z okresu gdy ukazała się pierwsza część książki o Liście...
Obrazek
"XL" - numer wakacyjny 5/6 z 1996 r.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

XL, to była dobra gazeta...najchętniej poprosiłbym o zeskanowanie wszystkich numerów ale nie jestem desperado :)
ODPOWIEDZ