Audycje Marka Niedźwieckiego w Radiu Złote Przeboje

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: airborn »

>AD 1) Formuła Listy P3 został wymyślona przez Niedzwieckiego, wiec jak by nie było to jego autorski program

Co konkretnie w formule LP3 wymyślił Niedźwiecki?

>AD 2) Rzeczywiście - Niedzwiedz był znudzony tym, ze na Liscie sa utowry już prawie zupełnie rozmijające sie z jego gustami muzycznymi. Nie raz mówił miedzy wierszami, ze jakiś jego faworyt zupełnie nie ma szans na Top 50. Zaś teraz zapowiedział, ze nie zabraknie wsród propozycji do LP np. Bruca S. Eagles, Cincottiego czy Bem.

I sądzi, że słuchacze Złotych Przebojów będą na to głosować? Powodzenia życzę.

Coraz bardziej się cieszę, że Niedźwiedź odszedł z Trójki, teraz mam tylko nadzieję, że władzom Trójki starczy odwagi, żeby dokończyć zmiany na Liście.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Robinson pisze:Czy ktoś słuchał tych dzisiejszych (15-minutowych?) audycji? Co Marek grał?
Już Ci odpowiadam :
9.45 - świąteczna Jona Lewie - Stop the cavalry
12.45 - Lombard - Nasz ostatni taniec
Awatar użytkownika
mceurytos
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:56 pm
Kontakt:

Post autor: mceurytos »

zbyszu pisze: Niedzwiedz był znudzony tym, ze na Liscie sa utowry już prawie zupełnie rozmijające sie z jego gustami muzycznymi.
No wkońcu to słuchacze tworzą listę i na tym to polega - też mnie zastanawia czy na LPMN będą głosować Złoci czy tylko Trójkowicze ...
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

airborn pisze: Co konkretnie w formule LP3 wymyślił Niedźwiecki?


I sądzi, że słuchacze Złotych Przebojów będą na to głosować? Powodzenia życzę.

teraz mam tylko nadzieję, że władzom Trójki starczy odwagi, żeby dokończyć zmiany na Liście.
Ad 1) Np.
* układ 30 + 20
* Nazwa "Poczekalnia" - przyjęta chyba w większości List istniejących w radiofonii
* Dzingle
* "Gdzie Panstwa dorwała Lista"?
* Granie nowości na poczatku Listy
* itd itd

Ad 2) Tego nie wiem, czy bedą głosować. Ale nie oceniajmy czegoś, czego nie ma!!!! Wyciągnijmy wnioski jak Lista bedzie na antenie

Ad 3) Też liczę na taka odwage!!!

How Long?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Fanatyk pisze:
Robinson pisze:Czy ktoś słuchał tych dzisiejszych (15-minutowych?) audycji? Co Marek grał?
Już Ci odpowiadam :
9.45 - świąteczna Jona Lewie - Stop the cavalry
12.45 - Lombard - Nasz ostatni taniec
OK, dzięki za informację.
Czyli to tylko po jednym utworze, a ja myślałem, że to może takie 15-minutowe audycje.
Awatar użytkownika
mceurytos
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:56 pm
Kontakt:

Post autor: mceurytos »

zbyszu, a nie uważasz, że to co wymyślił i stworzył powinno zostać już w Trójce? Wkońcu dzięki PR3 miał okazję to stworzyć?

Markowi życzę jak najlepiej, ale dla mnie ciągnięcie tego samego co było w Trójce nie ma najmniejszego sensu... Mam nadzieję tylko, że jeszcze po skończonym kontrakcie odwidzi się Markowi i wróci na stare śmieci :P
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

mceurytos pisze:zbyszu, a nie uważasz, że to co wymyślił i stworzył powinno zostać już w Trójce? :P
A nie zostawił???? Zakazał czegoś???

How Long?
retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Post autor: retry2 »

A ma do tego jakiekolwiek prawo?

Zasługi p. Marka Niedźwiedzkiego są niepodważalne, tym niemniej lista nie była jego autorską audycją, to audycja Programu Trzeciego. Rozdzielmy...

Modlę się o brak nadinterpretacji...
Ostatnio zmieniony pn gru 03, 2007 8:48 pm przez retry2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

m.in. o swojej Liscie Przebojów mówił w TVN dziś rano. Jeśli ktoś chce posłuchac rozmowy z MN to zapraszam. Jest tam tylko audio bez obrazu ;-) Niby nic nowego nie powiedział, ale ...

No to już jest

Marek Niedźwiecki w DD-TVN (tylko audio)

A jeśli komuś brakuje obrazu to proszę - kilka fotek mozna zobaczyc tu:
Zrzutki z ekranu
amstel
Posty: 45
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: amstel »

zbyszu Wysłany: Poniedziałek, 03.12.2007, 17:20 Temat postu:


AD 1) Formuła Listy P3 został wymyślona przez Niedzwieckiego, wiec jak by nie było to jego autorski program

AD 2) Rzeczywiście - Niedzwiedz był znudzony tym, ze na Liscie sa utowry już prawie zupełnie rozmijające sie z jego gustami muzycznymi. Nie raz mówił miedzy wierszami, ze jakiś jego faworyt zupełnie nie ma szans na Top 50. Zaś teraz zapowiedział, ze nie zabraknie wsród propozycji do LP np. Bruca S. Eagles, Cincottiego czy Bem.

Poczekalny. Zobaczmy, co to bedzie za Lista....Dlaczego się juz go krytykuje, skoro o nowej Liscie nic nie wiemy konkretnego?
Krytykuje się go za to, że najpierw mówi że już listy nie chce prowadzić, jest znudzony formułą, zły na słuchaczy, że głosują na inne od tych, które mu się podobają, utwóry, że chce się zająć budową domu i szukać spokoju w górach, że zmiana pozwoli mu na nagrywanie audycji w zaciszu domowego ogniska... a tu proszę - mijają zaledwie 4 miesiące, a Pan Marek powraca z listą - wedle zapowiedzi - wiernie przypominającą tę, od której Miś tak nagle uciekł... dodatkowo - nawet o tej samej porze nadawania. Tyle tylko, że w konkurencyjnej rozgłośni. Przepraszam, ale moim zdaniem to trochę mało konsekwentne... a poza tym nieeleganckie - wszak Pan Marek najpierw oznajmił, że życzy trójkowej liście jak najlepiej i chce, by trwała i rozwijała się, a teraz robi jej pod górkę - jakby niepyszny, że jednak można listę trójkową robić bez niego...
Ostatnio zmieniony wt gru 04, 2007 12:41 pm przez amstel, łącznie zmieniany 1 raz.
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

amstel pisze: Krytykuje ..... można listę trójkową robić bez niego...
Zgadzam się w 100%. Mam wrażenie, że kilku słuchaczy robi sobie ołtarzyki z Markiem w tle.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9772
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

JC pisze:
amstel pisze: Krytykuje ..... można listę trójkową robić bez niego...
Zgadzam się w 100%. Mam wrażenie, że kilku słuchaczy robi sobie ołtarzyki z Markiem w tle.
Również się zgadzam. Trzeba się z tym pogodzić, ze Marka nie ma w Trójce, ale lista musi być i już!
kwiaciareczka
Posty: 157
Rejestracja: wt sie 07, 2007 8:52 am
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kwiaciareczka »

JC pisze: Mam wrażenie, że kilku słuchaczy robi sobie ołtarzyki z Markiem w tle.
Jedni mają swój ołtarzyk z listą w tle, inni z Markiem. Dla jednego muzyka będzie najważniejsza, dla drugiego osobowość prowadzącego, muzyka na drugim miejscu, tak jak jeden pójdzie na film dla reżysera, inny dla aktora. Cóż w tym złego. Ja się przyznaję bez bicia, że jestem bardziej fanką Niedźwiedzia niż listy i cieszę się, że będzie robił listę choćby w innym radiu, bo to specyficzna audycja, prowdzi ją inaczej niż inne i słucha się tego inaczej. Trójki też słucham, bo redaktorzy coś sobą reprezentują, mają coś więcej do powiedzenia niż tylko co następne poleci, muzyka jest ważna, ale radio bez fantastycznych ludzi jest nie dla mnie.
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

kwiaciareczka pisze: ale radio bez fantastycznych ludzi jest nie dla mnie.
Z tym co napisałaś też się akurat zgadzam i wcale nie krytykuje. Wątpliwe są tylko dla mnie te naciągane motywy zmiany, o których wielokrotnie mówił Marek. Lubię jego audycje i pewnie to się nie zmieni, ale daleki jestem od takiego bezkrytycznego idealizmu w stosunku do Niego. Wielokrotnie mówił, że już nie chce prowadzić listy ani topu....., że chce robić coś w stylu "Smutne Radio Miś"..... a tutaj..... zupelnie co innego. Lista ma swój klimat, bo to jest program III, a program III to nie jest jeden prezenter. Wczoraj jak słuchałem Ptaszyna-Wróblewskiego w TRójce, tak z ciekawości przełączyłem na RDZ..... a tam..... (lepiej nie pisać).
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: airborn »

Lista miała swój klimat, bo to jest program III. Na liście pojawiały się wynalazki Kaczkowskiego, Kostrzewy, Stelmacha, innych redaktorów muzycznych i niemuzycznych (Miecugowa choćby), nawet Artura Andrusa. Co z tego zostanie w Złotych Przebojach? Ok, będzie The Eagles konkurujące z jakąś Rihanną. Nie wiem, czy o tym MN marzy.

(To, że Lista w Trójce ten klimat straciła, to inna sprawa. Ale straciła go IMO w dużej mierze za sprawą MN i tego, że wyraźnie przestało mu na Liście zależeć).
kwiaciareczka
Posty: 157
Rejestracja: wt sie 07, 2007 8:52 am
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kwiaciareczka »

Ja wcale nie jestem zachwycona przejściem P.Marka, ale tak zdecydował i nic nie da tu ani krytyka ani pochwały. Niech sobie będzie szczęśliwy w Złotych, byleby by go było dużo na antenie. Co do ludzi, to to właśnie najbardziej boli, że w Trójce był wśród ,,swoich'', a ,,Złoci'' to zupełnie inna bajka, między nimi a Niedźwiedziem jest przepaść, epoka, jakaś droga mleczna...brak słów. Zastanawiamy się nad motywami Niedźwiedzia, a niech mi ktoś wytłumaczy co mieli na celu władcy Złotych ściągając go do siebie, nie zmieniając jednocześnie kadry??? Przecież oczywiste jest, że słuchacze włączający Złote specjalnie dla aducji P.Marka, po usłyszeniu rozhahanej panienki, z ciarkami na plecach rzucą się przełączać fale.
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: airborn »

Proste - przyciągnąć słuchaczy MN. Do tego, o ile pamiętam, RZP chciały nieco zmienić program i wizerunek stacji, a osoba MN do tego się świetnie nadawała. (Nie wierzę w to, że wizerunek się zmieni na tyle, żeby i MN, i jego słuchacze czuli się w tym radiu dobrze).
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Dyskusja typowo akademicka. Jak to dobrze , że Niedzwiedź przestał odwiedzać różnego rodzaju fora , bo czytając niektóre z nich i wypowiedzi „pseudopsychologów” , próbujących rozgryżć jego motywy odejścia ma się wrażenie , że „inni wiedzą lepiej” . Lepiej niż ON sam. Nie zamierzam być adwokatem Marka , bo jest to jego prywatna sprawa co robi ze swoim życiem. Zawsze miał „słabą silną wolę” , zmieniał raz podjęte decyzje , mówił czasem jedno , robił drugie i… za to go kochaliśmy. Zrozumieć , a jeśli trudno to uszanować – to aż tak wiele ?
Jego Trójkowych audycji nie brakuje mi , aż tak bardzo jak Listy przez niego prowadzonej i Barona traktuję jako dożywotniego zastępowego. Do momentu wybrzmienia ostatnich Listowych taktów w Trójce Baron nigdy nie uwolni się od Markowego piętna. Czy różnego rodzaju mutacje poczekalni (czy to 31-50 , czy 31-40 , czy fragmenty , czy tylko nowości , czy parzyste , nieparzyste czy 1- czy 3-minutowe skróty itd. można wymyślać) są w stanie cokolwiek zmienić ? Nie sądzę. Listę tworzy prowadzący i słuchacze. A klimacik tworzy się sam. A skoro Baron nie odciął się i nie zrezygnował całkowicie z „Markowej formy” ? Jest jak jest i dyskusja zapewne będzie trwała do „końca świata i o jeden dzień dłużej”. Co można jeszcze wymyśleć poza prezentowaniem utworów i ubieraniem w słowa muzycznych zapowiedzi ? Stawać na głowie ? Prowadzić Listę z autobusu ? Szpagat ? Zadam pytanie retoryczne – ilu słuchaczy wytrwało by w konsekwencji słuchania Listy , gdyby prowadzącym był inny prezenter ? Nie wiem. Ja zacząłem słuchać Listy , bo ON miał w sobie coś co przyciągnęło mnie na zawsze. Byłoby to trudniejsze , gdyby nie zaczynał w Programie III , tylko gdzie indziej , ale prędzej czy później większość z listomaniaków spotkała by się nim na falach eteru. Nie zostawię Listy , nawet gdyby prowadził ją Reksio z Bolkiem i Lolkiem , bo nie podcina się gałęzi , na której siedziało się 20 parę lat. Program III zawsze będzie moim programem , Lista moją Listą , a Markowy głos skądkolwiek by nie dobiegał zawsze będzie dla mnie Markowym głosem i niespecjalnie mnie interesuje skąd będzie słyszalny. I choć wybrzmiewający na „radiozłotoprzebojowej” , drażniącej muzyczce w tle , zawsze będzie mile słyszany.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Yacy pisze: No to już jest
A jeśli komuś brakuje obrazu to proszę - kilka fotek mozna zobaczyc tu:
Zrzutki z ekranu
Yacy - dzieęki - już podsłuchuję

How Long?
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Fanatyk pisze:Dyskusja ..... drażniącej muzyczce w tle , zawsze będzie mile słyszany.
Nikt nie bawi się w żadnych psychologów, tylko ocenia się i dyskutuje na temat tego, co się widzi. Każdy może sobie na podstawie faktów (nie domysłów) zdanie wyrobić. Odbywa się to w końcu na oczach i uszach nas wszystkich (słuchaczy).
Ostatnio zmieniony wt gru 04, 2007 4:28 pm przez JC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Fanatyk pisze:Zadam pytanie retoryczne – ilu słuchaczy wytrwało by w konsekwencji słuchania Listy , gdyby prowadzącym był inny prezenter ? Nie wiem. Ja zacząłem słuchać Listy , bo ON miał w sobie coś co przyciągnęło mnie na zawsze.
Głównie to niepowtarzalny i niepodrabialny głos p.Marka przyciągał ludzi do radia, a później klimat.
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: airborn »

Fanatyk, masz rację co do Barona. Dlatego nie powinien on być docelowym prowadzącym Listy.
amstel
Posty: 45
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: amstel »

Zrobił się mały off topic - ale cóż - dorzucę swoje trzy grosze...

Moim skromnym zdaniem, Balonikowi należą się ogromne słowa uznania za to, że nie skapitulował przed ogromnym wyzwaniem i prowadzi listę, poszukuje swojej formuły, próbuje po prostu znaleźć się jak najlepiej w nowej dla niego sytuacji i myślę, że radzi sobie bardzo dobrze! A sytuacja dla niego komfortowa z pewnością nie jest. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to dzięki niemu lista wciąż jest, zachowała ciągłość (co ważne najbardziej pewnie dla statystyków:-)) i możemy się nią cieszyć.

Szacunek dla Balonika i ciepłe słowo odemnie - oby sobie poradził!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

airborn pisze:Dlatego nie powinien on być docelowym prowadzącym Listy.
Proponował bym, żeby takich rzeczy nie pisać i bardziej zostawić je dla siebie Forumowiczu Airbornie! bo Balonik czyta to forum i jest wrazliwym człowiekiem i po takich zdaniach może w pewnym momencie pęknąć mała żyłka u Niego w głowie i zostaniemy zupełnie bez listy Trójki.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9940
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

złote słodsze i najsłodsze

Post autor: bobby-x »

Chciałem zajrzeć dzisiaj w pracy na listę "złotych słodszych i najsłodszych" i okazało sie, że nie mam właściwej wersji Flasha. Brrrrr jak mnie denerwuje strona Tych Przebojów.
Postanowiłem tę pierwszą audycję opisać troszku dokładniej. :lol:

RADIO ZŁOTE PRZEBOJE, 2007-12-01, audycja "Złote słodsze i najsłodsze".

* reklama o Niedźwiedziu przed 9:00 - będzie miał złoty mikrofon, szafkę na ubranie z niedźwiadkiem i będzie grał swoją ulubioną muzykę "Bahama bahama mama" Marek Niedźwiecki w Radiu Złote Przeboje. Mówi Marek Niedźwiecki zapraszam na program "złote, słodsze i najsłodsze" w Radiu Złote Przeboje. "Złote, słodsze i najsłodsze" kto wymyślił ten tytuł a to ja wymyśliłem ten tytuł. Właśnie takiego Marka kochacie... [śmiech] ... i takiego usłyszycie. Zapraszam Państwa już dziś od dziesiątej do trzynastej Marek Niedźwiecki.

* 10:00 wiadomości RZP (2:30)

* Oj! Dzień dobry, witam Państwa bardzo serdecznie, Marek Niedźwiecki, Radio Złote Przeboje. Po 25 latach zmieniłem pracę, tak szast prast i nagle jestem…

BROKEN WINGS ^ MR. MISTER

* Witam wszystkich słuchaczy, którzy słuchają nas na ziemi z 18 nadajników w całym kraju oraz na całym świecie www.zloteprzeboje.pl wiem że można z Tuba.fm także to wiadomość dla słuchaczy w Australii. Złote przeboje to właściwie bardzo umowna sprawa.

O! NIE RÓB TYLE HAŁASU ^ MAANAM

* zaprosimy Korę, jest adres marek@zloteprzeboje.pl, o Eagles

HOW LONG ^ EAGLES

* o Eagles zachwyca się nawyrost, w styczniu zaczyna normalną listę. Dwie ulubione płyty tego roku Eagles i Cincotti.

MAKE IT OUT ALIVE ^ PETER CINCOTTI

* o Cincottim, o wczorajszym koncercie Edyty Górniak i platynie za album E.K.G., o płycie "Piosenki z dzwoneczkami".

KOCHAM I NIE KOCHAM CIĘ ^ EWA BEM

POWROTNA BOSSA NOVA ^ BEMIBEK

* reklama aż 4:49 !!!

HOW ZAT ^ SHERBET

Sherbet słuchałem w Radio Luxembourg i myślę, że od tej piosenki zaczęła się moja miłość i fascynacja Australią... Zapraszam na stronę marekniedźwiecki.pl tam dziennik / nocnik z Australii. Zawsze przywożę paczkę płyt i lubię odkrywać nowe kobiety australijskie.

YOU LOOKED SO GOOD ^ CLARE BOWDITCH

HEARTS A MESS ^ GOTYE

* zapowiedź Topu Wszechczasów w RZP

* reklama aż 5:04 !!!

* 11:00 wiadomości RZP (2:22)

* o nowej płycie Basi, która ukaże się dopiero na wiosnę 2008

CRUISING FOR BRUISING ^ BASIA

* druga godzina upłynie nam pod hasłem "absolutnie złote", proszę posłuchać

A HORSE WITH NO NAME ^ AMERICA

* takich utworów znam co najmniej 500, Marek dostał wczorej przesyłkę z Dunii od Pani Iwony ze słonikiem z napisem Be Happy. Adres pocztowy działa "Złote Przeboje", Czerska 14, 00-732 Warszawa.

DON'T STOP ^ FLEETWOOD MAC

* o płytach zespołu Fleetwood Mac, płyta Rumours 31 tygodni spędziła na topie Billboardu.

LONELY BOY ^ ANDREW GOLD [LINDA RONSTADT w chórkach]

* mam 7 płyt Andrew-a Gold-a. Skąd się Pan wziął w tym radiu złote przeboje. Wziąłem się z Abby. Zagrałem kiedyś w Trójce Abbę, powiedziałem, że tak rzadko sięgam po nagrania tej grupy i wtedy odezwał się kolega ze Złotych i powiedział: Panie Marku jest takie radio, w którym może Pan grać Abbę codziennie. Nigdy niezapomnę takiego momentu - Abba nie bardzo chciała jechać do Stanów Zjednocznych na koncerty. Powiedzieli jak będziemy mieli numer jeden na liście Billboardu to wtedy pomyślimy. I pamiętam jak Kasie Kayson? prezenter amerykańskiej listy powiedział: "Anna, Bjorn, Benny, Anni-Frid możecie przyjeżdżać macie numer jeden"

DANCING QUEEN ^ ABBA

* www.zloteprzeboje.pl - ten taki z tymi włosami postawionymi tak do góry, to nie ja to ten Pan, który mnie zastępował podczas sesji fotograficznej. Ja natomiast w naszych spotkaniach będę wracał do klasyki polskiej bo to cała moja młodość.

OBOK NAS ^ CZESŁAW NIEMEN

* to były dawne czasy, nie było jeszcze wtedy wideo-klipów a pamiętam przez mgłę wideo do tego utworu Czesław Niemen w takim kubraczku, rewia czy giełda piosenki? Mam na wszystkich płytach Czesława Niemena autografy, niezwykle uroczy człowiek i bardzo skromny.

GDYBYŚ KOCHAŁ HEJ ^ BREAKOUT

* piosenkę tę zapisywałem sobie na liście przebojów Studia Rytm brązowym flamastrem

* reklama aż 5:02 !!!

STAYIN' ALIVE ^ BEE GEES [w złotych STAI'N ALIVE ???]

* pamietam, że był taki moment kiedy nie mogłem słuchać zespołu The Bee Gees szczególnie w tych utworach kiedy Barry śpiewał falsetem ale to koło się obraca, są mody na brzmienia, nie mogłem kiedys słuchać Donny Summer a teraz ją uwielbiam, to samo z grupą Earth Wind & Fire.

SOMETHING ^ THE BEATLES

* Abbey Road płyta genialna i Something wiecznie zielony, to zespół The Beates oczywiście. Złote, słodkie i najsłodsze choć ta godzina powinna się nazywać wielkie, większe i największe.

PAROLES PAROLES ^ DALIDA & ALAIN DELON [brak Delona w złotych]

PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO ^ STARSI PANOWIE

* zapowiedź Topu Wszechczasów w RZP

* reklama aż 5:16 !!!

* 12:00 wiadomości RZP (2:26)

* dwunasta i dwie minuty, Panie Marku z okazji pańskiego debiutu w Złotych Przebojach otworzyłem butelkę Shiraz Cabernet, wiem że to dopiero poranek ale jeśli się słucha Pana Marka przez 25 lat to możliwość usłyszenia Pana ponownie - trzeba było to zrobić, to smacznego Panie Rafale. Emalie płyną marek@polskie... właśnie wiedziałem, że kiedyś się pomylę.

A KIND OF MAGIC ^ QUEEN

* no Magia Magia Magia It's A Kind Of Magic zespół Queen. W najbliższy piątek spotkamy się od 19 do 22, na stronie internetowej odnajdą Państwo 500 utworów ale oczywiście każdy może zaproponować także swoje pod adresm marek@zloteprzeboje.pl

WHOLE LOTTA LOVE ^ LED ZEPPELIN

* Led Zeppelin wrócił na listę brytyjską z trzema utworami, to jest niesamowita wiadomość, fantastyczna i dobra dla fanów klasycznego rocka, można sobie te utwory zakupić w necie i to też się liczy tak jakby został sprzedany singiel, teraz tak kompiluje się listy przebojów. Nowa płyta Roberta Planta zagrana w duecie z cudowną Alison Krauss, właściwie kolega Marcin [Kydryński] ze Sjesty zaraził mnie miłością do Alison.

GONE GONE GONE (DONE MOVED ON) ^ ROBERT PLANT & ALISON KRAUSS

* jestem pewien, że utwór Gone Gone Gone pojawi się w pierwszym tym zerowym notowaniu listy przebojów w złotych przebojach, to będzie na początku przyszłego roku.

GIRLS IN THEIR SUMMER CLOTHES ^ BRUCE SPRINGSTEEN

* Dziewczyny w letnich sukienkach Bruce Springsteen z nowej płyty zatytuowanej Magic. Właśnie Magia Magia Magia, właśnie dzisiaj po audycji miałem jechać do kwiaciarni aby kupić sobie bukiet z eukaliptusów no i przechodzę przed chwileczką koło portierni, Pan mówi przesylka dla Pana. Bukiet z eukaliptusów, fajnie nie Adam. Będą pachniały coraz bardziej bo dzisiaj zapowiadano deszcz a kiedy pada deszcz i jest pogoda dżdżysta eukaliptusy pachną jeszcze piękniej.

PUNISH THE MONKEY ^ MARK KNOPFLER

* od razu po pierwszym przesłuchaniu płyty Marka Knopflera "Kill To Get Crimson" od razu wiedziałem, że to będzie następny przebój Punish The Monkey, na pewno pojawi się w zestawie do głosowana na listę w Złotych Przebojach od stycznia. Czy ja podziękowałem dziewczynom za ten bukiet eukaliptusów? Chyba jestem gumba straszna i nie podziękowałem. Gumba to wprawdzie afrykańskie a nie australijskie ale bardzo dziękuję dziewczyny naprawdę zrobiłyście mi dużą frajdę. Następna płyta przyleciała z Chicago.

GDY WYBIERAĆ JESZCZE MOGŁAM ^ GRAŻYNA AUGUŚCIK & PAULINHO GARCIA

* tuś mi niespodzianka to Grażyna Auguścik nagrała nową płytę z Paulinho Garcią oczywiście. Paulinho dopisał trochę słów do piosenki "Gdy wybierać jeszcze mogłam", słowa oryginalne napisał Jacek Cygan. Znamy się z Jackiem od ponad 20 lat a teraz pracujemy w jednej firmie.

* reklama aż 4:57 !!!

NA CAŁEJ POŁACI ŚNIEG ^ ANNA MARIA JOPEK I JEREMI PRZYBORA

* na zimowy plakacik przyjdzie nam pewnie jeszcze troszkę zaczekać, na razie nic niezapowiada śniegu tu w centralnej Polsce. Wiem, że Szklarska zasypana, przy okazji serdeczne pozdrowienia ale od czego piosenki z dzwoneczkami, od dzisiaj będzie ich zanacznie więcej a za trzy tygodnie w złotych, słodszych i najsłodszych to aż sie boję mysleć.

SAVE IT FOR A RAINY DAY ^ STEPHEN BISHOP WITH ERIC CLAPTON

* wszystkie piosenki miały się dzisiaj jakoś kojarzyć "The New Life Starts
Here"

THE NEW LIFE STARS HERE ^ THE WATERBOYS

* ja właściwie mogę powiedzieć "The new life stars here". Tu mi się zaczyna nowe życie zespół Waterboys w dzisiejszym pierwszym spotkaniu "złote, słodsze i najsłodsze". Chyba wszystko się udało. Cześć Beata [Beata Jewiarz]. Cześć, witam. Krzysztof Tyniec będzie dzisiaj w karuzeli z gwiazdami. Mam nadzieję, że posłuchasz Karuzeli pierwszy raz. Mam takie pytanie do Ciebie: kojarzysz jakoś Pana Krzysztofa z jakieś roli? Oczywiście "Właśnie leci kabarecik" to zdecydowanie, po prostu całe moje pokolenie wychowywało się w sensie dobrego humoru na kabareciku Olgi Lipińskiej. On miał tam wtedy swoje duże 5 minut. Marku jeśli chcesz to mogę Ci autograf po znajomości załatwić. O! chętnie, tak. Beata z Państwem zostaje, ja już dziękuję za dzisiejsze spotkanie. Nowe wydawnictwo The Joshua Tree, to są trzy płyty i jeszcze książka do czytania. Idealne na prezent na gwiazdkę. O takich prezentach fajnych na gwiadkę będziemy mówili pewnie w "złotych, słodszych i najsłodszych" za tydzien, za dwa i za trzy tygodnie. Za trzy tygodnie święta. Bardzo fajnie, będziesz ubierał choinkę? Oczywiście na razie mam choinkę z eukaliptusów, widziałaś to? Śliczna to z Australii? Piękna, kawałek sobie wezmę do domu, na pamiątkę. Dziękuję Państwu za dzisiejsze spotkanie, dzięki Adam. Adam realizował moje pierwsze spotkanie ze słuchaczami Złotych Przebojów, U2, dzięki.

WHERE THE STREETS HAVE NO NAME ^ U2

* zapowiedź Topu Wszechczasów w RZP

* reklama aż 5:13 !!!

* minęła trzynasta
ODPOWIEDZ