Marek Niedźwiecki wraca 1 grudnia!!!

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Przesłuchałem tą audycję i tak jak przypuszczałem te słowa powiedział Metz. Ale i tak to co mówił było znacznie łagodniejsze od tego co mówił w telefonicznej rozmowie ze Stelmim (Myśliwiecka 3-5-7). Jeśli kogoś to interesuje to mogę wyciąć ten fragment i przedstawić go po weekendzie.
A oto audycja, o którą byłem proszony: akademia_muzyczna22-2007-11-22-piotr_metz-dzien_z_the_eagles.ogg
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Marek Niedźwiecki już od grudnia na antenie radia Złote Przeboje! - Będę mógł tu grać na co dzień The Eagles, Abbę, Maanam i Perfect, czyli moją ulubioną muzykę - powiedział na konferencji prasowej. Niedźwiecki, który po 25 latach pracy w radiowej Trójce przeszedł do Złotych Przebojów, poprowadzi tu "Top Wszech Czasów" oraz program "Złote, słodsze i najsłodsze".
Autorskiej audycji Marka Niedźwieckiego "Złote, słodsze i najsłodsze" będzie można słuchać od 1 grudnia w każdą sobotę w godz. 10.00-13.00. W programie pojawią się: kalendarium, recenzje płyt i informacje muzyczne. Marek Niedźwiecki zaprosi też gości, z którymi porozmawia o najciekawszych i największych hitach ze starszych i nowszych płyt.
Całość tutaj: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 17682.html
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Robinson pisze:
Marek Niedźwiecki już od grudnia na antenie radia Złote Przeboje! - Będę mógł tu grać na co dzień The Eagles, Abbę, Maanam i Perfect, czyli moją ulubioną muzykę - powiedział na konferencji prasowej. Niedźwiecki, który po 25 latach pracy w radiowej Trójce przeszedł do Złotych Przebojów, poprowadzi tu "Top Wszech Czasów" oraz program "Złote, słodsze i najsłodsze".
Autorskiej audycji Marka Niedźwieckiego "Złote, słodsze i najsłodsze" będzie można słuchać od 1 grudnia w każdą sobotę w godz. 10.00-13.00. W programie pojawią się: kalendarium, recenzje płyt i informacje muzyczne. Marek Niedźwiecki zaprosi też gości, z którymi porozmawia o najciekawszych i największych hitach ze starszych i nowszych płyt.
Całość tutaj: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 17682.html
Przed chwilą przeczytałem ten artykuł (i zacząłem się rozglądać czy jest link na forum). :)
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

abd3mz pisze:Przesłuchałem tą audycję i tak jak przypuszczałem te słowa powiedział Metz. Ale i tak to co mówił było znacznie łagodniejsze od tego co mówił w telefonicznej rozmowie ze Stelmim (Myśliwiecka 3-5-7). Jeśli kogoś to interesuje to mogę wyciąć ten fragment i przedstawić go po weekendzie.
Mnie juz nie interesuje bo jesli ktos nie raz (bo to jeszcze mozna by przyjac jako pomylke) ale trzy razy blednie wymawia - nietrudny do zapamietania - tytul plyty,to znaczy ze nie wie o czym mowi.
Juz pomijajac bledne oceny o pijanym Joe Walshu bo slyszal go pierwszy raz mowic widocznie, i o wakacjach jakie rzekomo mieli czlonkowie grupy przez 14 lat,co jest nieprawda.
Co do wyboru najleszego utwory na plycie,to oczywiscie juz wybor subjektywny,no ale wybral go Don Henley,wiec oczywiscie "trzeba sie bylo" z nim zgodzic...jesli "sie nie sluchalo" plyty... :P
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

jeśli ktoś nie słyszał o "Niedźwiedziu Brunatnym" to prosze kliknąć:

REKLAMA NIEDŹWIEDZIA
Kazor
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 16, 2006 4:15 pm

Post autor: Kazor »

ktoś mi może przybliżyć czy w ogle były jakieś przecieki czy była to osobista decyzja Marka czy jakieś naciski na formę jego pracy w Trujce?
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

jego odejscie? w 100% jego decyzja.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Złote, słodsze i najsłodsze". - cały Niedzwiedz - zabawa jezykiem na całego. Pamiętacie jego inne zanwy/wynalazki?

- Frutti Di Marek
- MarkoMania
- Świat na płocie - alternatywna nazwa audycji Stelmiego "Świat na Topie"

Tyle mi sie przypomniało od razu. Jesli ktoś pamięta jeszcze cos, to chętnie sobie odświezę w pamięci

Do nasłuchania. 1 grubia ? ;-/
Awatar użytkownika
mceurytos
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:56 pm
Kontakt:

Post autor: mceurytos »

http://media2.pl/media/30701-marek-nied ... rofon.html

Hmm a w piątki Lista Przebojów Marka Niedźwieckiego - fakt lubię Marka, ale czy jest sens tworzenia na nowo czegoś co już jest i co jest jego dziełem? LP3 będzie zawsze Markowa i mówię NIE takim audycjom w RZP! Dla mnie to czyste zagranie marketingowe i tyle!
Lista jest teraz w rękach Balonika i niech tylko ona będzie - Marek niech robi audycje autorskie ot co ...

PS. Co do porannego Zapraszamy do Trójki - mi formuła bardzo się podoba, przegląd prasy wiadomo co kupić, newsy, polityka - rano nie ma czasu włączyć TVN24. Także jest na remis :wink:
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

"...Być może niedługo Niedźwiecki poprowadzi w Radiu Złote Przeboje także audycje smooth jazzową, którą miał w Trójce. Rozgłośnia jednak na razie nie chce zdradzać szczegółów na jej temat..." - och jak dobrze

:-)))) Moze jednak nie bede tylko richiał.

Tyle, ze pozostaje sluchanie przez internet - a to już nie ma takiej magii, jak radio, fotel, kawa i dobra książka ;-/

Więcej tutaj:

http://www.medialink.pl/artykul/38151

Do zaczytania
PS
Posty: 904
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: PS »

Marek będzie jutro gościem "Pytania na śniadanie" w TVP2 po 8.30.

W dzisiejszej korespondencji dla Wietrznego Radia przedstawił ramówkę swoich audycji w Złotych Przebojach i zrecenzował nową płytę The Eagles.
:arrow: http://www.sendspace.pl/file/ZJMbuhml/
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

PS pisze:Marek będzie jutro gościem "Pytania na śniadanie" w TVP2 po 8.30.

W dzisiejszej korespondencji dla Wietrznego Radia przedstawił ramówkę swoich audycji w Złotych Przebojach i zrecenzował nową płytę The Eagles.
:arrow: http://www.sendspace.pl/file/ZJMbuhml/
Dzieki za te info. Kawa bedzie zaparzona
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Heh - za 5 Godzina Zero ;-)

Najfajniejsze, że już jest tzw. set Lista programu Niedzwiedzia np. M. jackson, R. Steward, K. Wilde, Crash Test Dummies itp... ;-) Oczywiście to wygenerowana playlista na tę godzine. ;-)

Wąłsnie podglądam stronę www - pstrokata, ale trojkową bije na łeb na szyję ;-)
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

No i zaczął od Broken Wings , a ta playlista raczej nieaktualna
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

Aro pisze:No i zaczął od Broken Wings , a ta playlista raczej nieaktualna
No pewnie, ze nie. Ot sobie pozartowałem. Playlista jest generowana ze znacznym wyprzedzeniem

How Long!!!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9941
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

A ja sobie niepożartuję, play lista audycji jest na stronie złotych przebojów ale jako słaby informatyk nie potrafię jej sobie skopiować - czy ktoś potrafi w tym Flashowym?? syfie sie poruszać ??

A podstronka z propozycjami złotego topu ładuje sie dobre 1,5 minuty przy moim stałym niestety wolnym łączu internetowym i też oczywiscie nie da się jej ściągnąć.
grzes

Post autor: grzes »

Zgodzę się z Bobbym, bo też mam problemy ze stroną radia ZP. Ale i tak ich nie słyszę codziennie bo tylko przez net inaczej w warmińsko-mazurskie nie dochodzi (może i dobrze). Są setki innych stacji nadających taką muzykę. A Marka ściągnęli tam po to by przyciągnął słuchaczy którzy słuchali trójki, a po to by poprawiła im się słuchalność. Bo w Warszawie te radio nie miało słuchalności (to są słowa mojej kuzynki która jest tam od nastu lat i ona jak i jej znajomi nie trawią tego radia).
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

grzesost pisze:Ale i tak ich nie słyszę codziennie bo tylko przez net inaczej w warmińsko-mazurskie nie dochodzi (może i dobrze). Są setki innych stacji nadających taką muzykę.

Bo w Warszawie te radio nie miało słuchalności (to są słowa mojej kuzynki która jest tam od nastu lat i ona jak i jej znajomi nie trawią tego radia).
1) Rzeczywiscie - warm.-mazurskie to złotawa pustynia ;-/ chyba, ze przechwycą Radio WaMa

2) Badanie z XI 2007 (czyli fala VIII-X 2007)

Jedynka - Program 1 Polskiego Radia 12,80% 16,10% (rok wczesniej)
Radio Eska 105,6 FM (Warszawa) 10,40% 10,50%
Trójka - Program 3 Polskiego Radia 9,40% 8,90%
Radio RMF FM 9,30% 7,10%
Radio Złote Przeboje Pogoda 100,1 FM (Warszawa) 7,20% 7,90%
Radio TOK FM 5,60% 5,50%
AntyRadio 94 FM (Warszawa) 4,60% 4,00%
Radio Wawa 3,60% 3,00%
Radiostacja 3,30% 3,20%

How Long?
Awatar użytkownika
kocin
Posty: 569
Rejestracja: śr sty 17, 2007 9:36 am

Post autor: kocin »

witam
tak mnie dzis naszła ochota na napisanie paru słów po audcyji Niedzwiedzia w ZP. Chce na poczatku zaznaczyc że bardzo go szanuje i bede szanowal ale ......... Na chorobę cieżką było mu to przechodzenie Jest tylko jak dla mnie jeden powód ..... :( kasa (i nie zrypcie mnie tu za bardzo) ale takie jest chyba jedyne wytlumaczenie. Po kiego grzyba i dlaczego robi konkurencje swoim dzieciom (LP3 i Top wszechczasów). Wyobrazacie sobie taka sytuacje ze macie firme od 25 lat ktora ma marke i klase a tu nagle szast prast rzucacie to w cholere i zostawiacie pracownikow i zakladacie konkurencje.
Zawsze jego postepowanie bylo wzorowe ale to jest niewytlumaczlane Takiej postawy nie popieram i naprawde mysle (i pisze to z przykroscia) , ze mu to przejscie bardzo zaszkodzi Straci swoich sluchaczy. Pan Marek nie pomyslal chyba o ludziach z prowincji (takich ja), ktorzy nie maja mozliwowsci sluchania tych Zlotych (na marginesie to moim zdaniem przelukrowana szmira, no i te ich jingle brrrrrrr) przez normalne radio. Dla mnie sluchanie radia przez internet w tle z buczącym wiatrakiem komputera to juz niestety nie to samo :(
Ja zdecydowanie zostaje przy Trojce i lp3 choc nie powiem ze bede podsluchiwal Pana Marka w Zlotych

ps
Na koniec dziekuje bardzo Balonikowi, że tak dzielnie wybrnal z zadania.
kurde ale sie naprodukowalem :)
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

kocin pisze: Dla mnie sluchanie radia przez internet w tle z buczącym wiatrakiem komputera to juz niestety nie to samo :(
:)
Podpisuję się "wszystkiemi ręcami" robiac wieeeeeelki zieeeeeeew przy LP3-kowym Nr 1 :-/

How Long?
amstel
Posty: 45
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: amstel »

jeśli to prawda, powtórzę - jeśli to prawda, że pan Marek prowadził będzie listę przebojów w Radiu ZP na podobnych zasadach i o analogicznej porze co w Trójce, to w moich oczach Pan Redaktor straci wiele. Przecież to byłby klasyczny przejaw braku jakiejkolwiek przyzwoitości. Odejść z dnia na dzień, na podstawie własnej decyzji, z radia, w którym pracowało się długie dekady, porzucając program kochany przez tysiące fanów na pastwę losu, niezważając na uczucia słuchaczy, motywując to potrzebą zmiany, spokoju, czy jeszcze innymi enigmatycznymi sugestiami... I kiedy to jego dziecko stara się sobie jakoś radzić, zostało zaakceptowane przez słuchaczy i znalazło nową formułę, Pan Redaktor szykuje mu konkurencję. Jak się do tego mają słowa o redaktorowym znudzeniu prowadzeniem listy? Zwykła bufonada... Brak elementarnej konsekwencji, a przede wszystkim - ciężko to pisać - klasy... szkoda...
Awatar użytkownika
mceurytos
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:56 pm
Kontakt:

Post autor: mceurytos »

I jeszcze jedna wypowiedź Marka
http://media2.pl/media/30787-niedzwieck ... obody.html

Ciekawi mnie w jaki dzien bylaby lista w ZP, gdyby Trojkowa pozostala w piatek :roll:
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

amstel pisze:jeśli to prawda, ..................................................................................................................- ciężko to pisać - klasy... szkoda...
Jeszcze w jakis wątku napisałaś to samo? :-/ Co na to Admin? Mi sie dostało za 3 posty po kolei...:-/

How Long?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

mceurytos pisze:Ciekawi mnie w jaki dzien bylaby lista w ZP, gdyby Trojkowa pozostala w piatek :roll:
No cóż na szczęście istnieje coś takiego jak "porozumienie stron"...
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10242
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

zbyszu pisze:Jeszcze w jakis wątku napisałaś to samo? :-/ Co na to Admin? Mi sie dostało za 3 posty po kolei...:-/
How Long?
Czy teraz to ja dostałem żółtą kartkę za brak czujności? Cóż... jak na woźnego na niepełnym etacie brakuje czasu by sprzątać wszystkie wątki i robić w nich porządek... Może chciałbyś przyjąć zaszczytną fuchę Moderatora?

A wracając do tzw. myśli przewodniej:
2) Badanie z XI 2007 (czyli fala VIII-X 2007)
A gdzie tutaj plasuje się Radio Ojca Imperatora? Te statystyki słuchalności to suche liczby istotne dla reklamodawców i innych idiotów od marketingu. ,,Idiotów'' piszę z pełnym przeświadczeniem, gdyż nie wiem ile razy można puszczać reklamę typu ,,to samo co Goździkowej'', czy ,,lek na prostatę'' czy ,,albo suzuki albo nic'' -- nie liczyłem, ale odruch mdłości już mi się nieraz odezwał, nawet podczas słuchania Trójki.

Kolejna zmiana ramówki w PR3 nie przyniosła wielkiej poprawy -- co prawda wróciły pewne stare audycje, ale w takim paśmie, że chyba się przebranżowię na nocnego stróża by korzystac z ich w pełni. A gdzie smaczki w stylu Jerzego Kordowicza, Korneliusza Pacudy, Pawła Sztompke? Dlaczego ,,Gitara i piórem'' jest w tak okrojonym wydaniu? Odejście Marka N. i zmiana ramówki nic nie zmieniły... Trójki od pewnego czasu nie daje się słuchać tak jak kiedyś, ,,na okrągło''.

A w RZP słychać jakieś zmiany -- dawniej musiałem się przymuszać żeby wysłuchać zapodawanej tam muzyki dłużej niż godzinę. Może to subiektywne odczucie, ale teraz jest zdecydowanie lepiej. Nie, śledziłem ich ramówki, nie śledziłem zmian jakie wprowadzili, nie byłem nigdy fanem tego radia, które akurat u nas nazywało się ,,Wanda'' (ta co to nie chciała Niemca), i które miało wątpliwą renomę. Jeśli teraz obserwuję jakąś poprawę, to chyba świadczy o gruntownych zmianach jakie Zarząd lub inna Dyrekcja poczyniły w swojej sieci radiostacji. Kiedyś taką rewolucję przechodził RMF-FM. Nie warto pomstować nad ich stroną www -- i tak mają o niebo lepszą niż Trójka. Jarmarczna kolorystyka jest faktem, ale na dobrym łączu działa! I słuchanie przez internet też działa. I RDS w wydaniu internetowym jest jak należy...

To gruntowne zmiany, które mogą zapowiadać niestety kolejne, szersze działania -- i napływ słuchaczy. Trójka jeśli nic nadal nie uczyni, straci! Takich wiernych ,,mimo wszystko'' jak my, jest niewielu. A i to część, nawet jak się do tego oficjalnie nie przyznaje, podsłuchuje RZP, dla czystej ciekawości.
Ostatnio zmieniony wt gru 04, 2007 8:46 am przez JaceK, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ