Marek żegna się z Trójką !!!!

„Ojciec założyciel„ Listy, jej twórca i wieloletni główny Prezenter. Pomysłodawca Topu Wszech Czasów. Przez ostatnie trzy dekady (z drobnymi przerwami) jest cotygodniowym gościem w naszych domach...

Moderatorzy: ku3a, tadzio3, ku3a, tadzio3

Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Jest promyk nadzieje http://www.wirtualnemedia.pl/article/18 ... uktury.htm

Radio Złote przeboje zamierza zlikwidować około 50 stanowisk pracy głownie redaktorów muzycznych i chce zwiększyć ilość informacji.

Mam nadzieje, że te zwolnienia nie są tylko po to, aby można było zapłacić p.Markowi.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

No cóż jednak po chwili poszukiwań znalazłem potwierdzenie na rzetelnej stronie.
http://mediafm.net/radio/11674,Marek-Ni ... eboje.html
Vinyl84
Posty: 815
Rejestracja: pn maja 22, 2006 8:58 pm

Post autor: Vinyl84 »

Tomekk pisze:narazie........ no comments :( :cry: :cry:

"Gazeta" często pisze nieprawdę .... chociaż teraz może nie kłamać :cry:
Złote przeboje a co z nowościami, które Marek zawsze lubił promowac??
No właśnie. Co z Nowościami, Smooth Jazz Cafe i innymi ciekawostkami przywożonymi z podróży dookoła Świata. Bo jakoś mi sie nie chce wierzyć, żeby RZP pozwoliło mu grać "swoją" muzykę. Ale pożyjemy zobaczymy. Jeszcze sie wszystko da odkręcić :P
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Z tego co tutaj piszą http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82ote_Przeboje
wnioskuję, że nie będę mógł słuchać tego radia w siebie. A i z netu jest tylko Poznańska rozgłośnia Złotych Przebojów a p. Marek jak już to do warszawskiej pewnie pójdzie.
:(((
Ostatnio zmieniony pn lip 30, 2007 5:21 pm przez dominik_fi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mate
Posty: 29
Rejestracja: pt mar 03, 2006 10:51 pm
Kontakt:

Post autor: mate »

Nie wierzę po prostu, nie wierzę!
ASTRONOM

LAST BEAUTIFUL LETTER ???????

Post autor: ASTRONOM »

1330 i the end ? Zetki I Sjesty słucham tylko jak jestem podchmielony - w porywach more YOU C'ANT HAVE IT MORE!!! chyba , że chodzi o piniędze :-)))))))
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Nie wierzę.
To musi być jakiś "chłyt maketingowy".
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pbd2 »

Ja nic z tego nie rozumiem. Podczas ostatniej Listy nie powiedział nic! Co więcej, był wesoły, co w ostatnich latach nie zawsze się zdarzało (były takie listy, gdy miałem wrażenie, że audycja jest prowadzona "na siłę" i prowadzący najchętniej rzuciłby w kąt słuchawki i poszedł do domu), rozluźniony... Nie mam teraz czasu słuchać zbyt dużo radia, więc nie słyszałem tych wszystkich "dziwnych" fragmentów, o których tu mowa.
Zastanawiam się, co z listą. Niedźwiedź powiedział kiedyś, że jak znajdzie godnego siebie następcę, to mu LP3 zodstawi, a jak nie znajdzie, to po jego odejściu Listy już nie będzie. Nie zauważyłem, żeby Trójka zlikwidowała głosowanie, zmieniła ramówkę w tym miejscu czy cos takiego - z tego wynika albo to, że p. Marek będzie Listę prowadził goścuinnie, jako audycję autorską, albvo rzeczywiście udało mu się kogoś namaścić na następcę. Zastanawiam się, kto to może być? W grę mogą wchodzić pp. Baron, Stelmach, Metz, może Kaczkowski, może Orzech (?). Byle nie p. Szydłowska, bo jak sobie przypomnę to nieszczęsne 1230 notowanie... Poza tym jakoś tak mi kobiecy głos do LP3 nie pasuje - to nie seksizm, tylko siła przyzwyczajenia.
Listę bez Marka ciężko sobie wyobrazić. Ale Trójkę bez Listy jeszcze ciężej!!! Dlatego jesli nie możemy zmusić Niedźwiedzia do cofnięcia ddecyzji, to może powinniśmy przynajmniej bombardować Trójkę listami kategorycznie zakazującymi nawet myślenia o likwidacji Listy!? Za lat kilkanaście p. Marek i tak musiałby odejść na emeryturę. Ale LP3 to coś, co dawno wykroczyło poza formułę autorskiej audycji radiowej. To program, którego wielu ludzi słucha całe życie, od przedszkolaka. To dziedzictwo, które powinno być chronione i powinno trwać, przechodzić z pokolenia na pokolenie - i słuchasczy, i radiowców. Bez p. Marka Lista będzie inna, ale to prędzej czy później musiałoby nastapić. Będzie inna - ale miejmy nadzieję, że BĘDZIE!
No chyba, że jednak będzie wpadał w piatki na stare śmieci...
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: LAST BEAUTIFUL LETTER ???????

Post autor: dominik_fi »

ASTRONOM pisze:1330 i the end?
No właśnie nie 1330 tylko do końca roku czyli jeszcze 22 tygodnie 22 piątki 22 listy do 1352 - o jaka ciekawa liczba - rok ma 52 tygodnie.
A 1352 / 52 wychodzi 26. 26 lat listy przebojów trójki i prowadzenia jej przez p. Marka w 3.
Nie zauważyłem, żeby Trójka zlikwidowała głosowanie, zmieniła ramówkę w tym miejscu czy cos takiego - z tego wynika albo to, że p. Marek będzie Listę prowadził goścuinnie, jako audycję autorską, albvo rzeczywiście udało mu się kogoś namaścić na następcę.
Od stycznia 2008, to po co mają zmienić już ramówkę?!!!
jszmiles
Posty: 296
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 2:16 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jszmiles »

o matko to ja lece do radia w ten piątek koniecznie!!
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

pbd2 pisze:Ja nic z tego nie rozumiem. Podczas ostatniej Listy nie powiedział nic! ..
Chyba jednak chcial cos przekazac, bo tak z perspektywy czasu to jak slucham tej listy, to jest duzo podtekstow. Np. przy zapowiedzi piosenki Karoliny Kozak mowi "Razem zestarzejmy sie - pobozne zyczenie......".
pbd2
Posty: 1294
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: LAST BEAUTIFUL LETTER ???????

Post autor: pbd2 »

Od stycznia 2008, to po co mają zmienić już ramówkę?!!!
Aha, czyli jeszcze się nad nami znęcają! Nie dość, że egzekucja, to jeszcze na raty!!!
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: LAST BEAUTIFUL LETTER ???????

Post autor: dominik_fi »

pbd2 pisze:
Od stycznia 2008, to po co mają zmienić już ramówkę?!!!
Aha, czyli jeszcze się nad nami znęcają! Nie dość, że egzekucja, to jeszcze na raty!!!
To raczej on nad nami, chcę nam cierpienie rozłożyć i wydłużyć, bo mógł podpisać umowę od następnego miesiąca.

P.S.
A kto jest jakimś "kierownikiem" muzycznym w trójce?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

JC pisze:
pbd2 pisze:Ja nic z tego nie rozumiem. Podczas ostatniej Listy nie powiedział nic! ..
Chyba jednak chcial cos przekazac, bo tak z perspektywy czasu to jak slucham tej listy, to jest duzo podtekstow. Np. przy zapowiedzi piosenki Karoliny Kozak mowi "Razem zestarzejmy sie - pobozne zyczenie......".
Przy zapowiadaniu Linkin Park też chyba pierwszy raz przetłumaczył to też na polski i jednymi z ostatnich słów było "com uczynił".
Teraz to już człowiek we wszystkich słowa znaków się doszukuje.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Ale jest też taka przecież możliwość, że tam i tu będzie pracować jak kosiński. Może nie ma co się załamywać.
Awatar użytkownika
Campari
Posty: 2484
Rejestracja: pt lut 24, 2006 10:56 pm
Kontakt:

Post autor: Campari »

skopiuje to co napisalem w innym watku:
Niedzwiedz to symbol Trójki, ale nie oszukujmy sie, on w rozwoju muzycznym zatrzymal sie w latach 90, nic dziwnego ze przeszedl do takiego a nie innego radia
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Campari pisze:Niedzwiedz to symbol Trójki, ale nie oszukujmy sie, on w rozwoju muzycznym zatrzymal sie w latach 90, nic dziwnego ze przeszedl do takiego a nie innego radia
Tą muzykę, którą gra Niedźwiedź mimo, że jest "stara" dużo ludzi słucha i o niej pamięta. A jak przypuszczam tą Twoją muzykę, której słuchasz i przez to "jesteś bardziej rozwinięty muzycznie" (jak sam z pewnością uważasz) za 5, góra 10 lat nikt nie będzie pamiętał.



Rzadko zgadzam się z Kubą Wojewódzkim, ale tym razem ze wszystkich komentarzy dot. odejścia Niedźwiedzia, które znalazłem - z jego zgadzam się najbardziej.

"Kilka lat temu, kiedy mówiło się o przejściu Marka do Radia Zet, nie mieściło mi się w głowie, że mogłoby do tego dojść. Bo jak myślę o radiowej Trójce, to przed oczami mam od razu Marka Niedźwieckiego. Dziś jednak nie dziwię się jego decyzji przejścia do Złotych Przebojów, bo uważam, że Trójka nie walczy o niego tak, jak powinna. A przecież Marek sam jest złotym przebojem! Jego głos nieodmiennie kojarzy się ze świetną muzyką. Gdybym dowiedział się, że przechodzi do Radia Eska, pewnie upiłbym się na smutno. Ale taka zmiana może być dla niego tylko korzystna. A Trójka powinna wywiesić na trzy dni złote wstążki.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

to podaj lin do tego komentarza
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

dominik_fi pisze:to podaj lin do tego komentarza
ten wcześniejszy artykuł na gazeta.pl został o to rozszerzony. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 50847.html
Awatar użytkownika
Campari
Posty: 2484
Rejestracja: pt lut 24, 2006 10:56 pm
Kontakt:

Post autor: Campari »

Gary pisze:Tą muzykę, którą gra Niedźwiedź mimo, że jest "stara" dużo ludzi słucha i o niej pamięta. A jak przypuszczam tą Twoją muzykę, której słuchasz i przez to "jesteś bardziej rozwinięty muzycznie" (jak sam z pewnością uważasz) za 5, góra 10 lat nikt nie będzie pamiętał.
jezeli chodzi o muzyke XX wieku Niedzwiedz to dla mnie autorytet, to niesamowity glos radiowy, przesympatyczny czlowiek, itd. natomiast dzis Marek oprocz wracania do przeszlosci i jakis nowych smooth-jazzowych nijakich piosenek juz chyba nic chyba ciekawego nie zaoferuje. mysle ze w Zlotych Przebojach odnajdzie sie znakomicie (to nie zlosliwosc, bo powtarzam lubie pana Marka i dobrze mu zycze).

Gary, to ze duzo ludzi cos slucha, nie znaczy ze to jest dobre czy wartosciowe, akurat Niedzwiedz ta "stara" muzyke puszcza znakomita, ale mi osobiscie nie podoba sie to co on gra jako "nowosci", a przeciez Trójka nie powinna zatrzymac sie w czasie i stac sie Radiem Zlote Przeboje.

Co do pamietania o mojej, Twojej, naszej, waszej, ich muzyce to i tak zawsze ktos o niej bedzie pamietal, masówka mnie nie rajcuje, lubie byc w niszy ;)
szakal35
Posty: 1019
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Post autor: szakal35 »

dominik_fi pisze:Ale jest też taka przecież możliwość, że tam i tu będzie pracować jak kosiński. Może nie ma co się załamywać.
No właśnie nie. P. Marek nie tylko będzie pracował w RZP, ale kończy też współpracę z Polskim Radiem.
Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9904
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

:-(
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Campari pisze:Gary, to ze duzo ludzi cos slucha, nie znaczy ze to jest dobre czy wartosciowe, akurat Niedzwiedz ta "stara" muzyke puszcza znakomita, ale mi osobiscie nie podoba sie to co on gra jako "nowosci", a przeciez Trójka nie powinna zatrzymac sie w czasie i stac sie Radiem Zlote Przeboje.
Po prostu chodziło mi o to, że p. Marek tą swoją muzykę już znalazł, a Ty dopiero szukasz i nie powinieneś wydawać takich kategorycznych i trochę obraźliwych sądów jak "zatrzymał się w rozwoju muzycznym". Tylko o to mi chodziło. A jeśli chodzi LP3 to myślę, że już dawno rozeszły się gusty słuchaczy głosujących na LP3 i pana Marka, więc tu chyba "strzał" z Twojej strony w nie tą bramkę. :wink:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

zbyszu pisze::-(
Jednak Zbyszu Cię posłuchał. "Uciekasz" razem z nim? :wink:
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 669
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

Najgorsze jest to ze uzasadnienie odejscia jest nijakie.Po 25 latach pracy w takim radiu majac taki status nie mowi sie,chce robic to i ide sobie pograc stare przeboje mojej mlodosci ,w tym sie czuje najlepiej.I ani slowa o tym dlaczego juz w Trojce nie? Az tak zle bylo? Nie rozumiem tego i mam sklonnosci sie doszukiwac innych powodow -ktorych moze nigdy sie nie dowiemy.
Jesli oficjalnie mialo by tak brzmiec uzasadnienie Jego odejscia z radia ktore sie "kocha"? tak jak to jest podane teraz w internecie,to jest to kop w d...wszystkich sluchaczy,nie mowiac o zaprzeczeniu tego co mowil jeszcze dwa lata temu po cofnieciu decyzji o przejsciu do radia PIN!
Napewno w takiej formie jest to odejscie dla mnie niezrozumiale...bo brzmi to jakby mial to wszystko gdzies...Co innego jest odejscie z Trojki wogole na emeryture a co innego jest odejscie do innego mialkiego radelka w taki sposob.
Wieloletni autorzy i prowadzacy taka audycje jak Lato z Radiem,gdyby mogli robili by to do konca zycia,ale zostali wyrzuceni...
Wierze ze Piotr Kaczkowski bedzie prowadzil Minimax do konca....

Nie widze sensu zeby Niedzwiedz mogl prowadzic dalej audycje przez pol roku normalnie,to po co by gral te wszystkie Goodbyje i mowil Zegnam.
Pozatym musi byc kilkumiesieczna przerwa chyba przed pojawieniem sie w nowej stacji.
Lista moze i bedzie,ale przypuszczam ze spadnie sluchalnosc i glosowanie i bedzie 20 nowosci w zestawie...Nie byla do tego przygotowywana,wiec moze spasc ilosc glosowan tak ze nie bedzie sensu jej prowadzic...
Szkoda ze tak.
ODPOWIEDZ