FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6550
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Do zakończenia głosowania zostało niecałe OSIEM GODZIN! :arrow:
A do tej pory zagłosowało 27 osób czyli trochę mało jak na mój gust. :wink: Ale mam nadzieję, że do wieczora spłynie jeszcze z kilkanaście, bo tak to często bywa, że większość czeka do ostatniej chwili! Przez kilka kolejnych godzin nie będzie mnie w internecie więc nie macie co liczyć na szybkie potwierdzenia oddanych głosów. :cwany:
I wstyd to napisać ale są jeszcze Akademicy, którzy nie oddali swego głosu... :shock:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

dokończę swój głos jak się skińczy Terminator na AXN
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Aro »

Jeden dzień to przecież nie za wiele.. Składam wniosek o przedłużenie terminu głosowania o 24 h. :wink:
kajman
Posty: 64175
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: kajman »

Zagłosowałem na PW.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9272
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Martyr »

Sundrajta pisze:I wstyd to napisać ale są jeszcze Akademicy, którzy nie oddali swego głosu... :shock:
no no no :wink: a myślałam, że ja będę na szarym końcu, bo głosowałam przedwczoraj późnym wieczorem.
Mam nadzieję, ze moje głosy zostały dobrze zrozumiane i zaaprobowane :P
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: kamil_snk »

Ja też wysłałem głos na PW, ponad 24 godziny temu i dalej nie mam potwierdzenia.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6550
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Święta były no nie! :wink:
I dlatego dopiero przed godzinką usiadłem do komputera! A głosów trochę doszło. Zatem teraz muszę wszystko zsumować, posprawdzać, powysyłać potwierdzenia. Jak zdążę to dziś przedstawię cząstkowe wyniki w kategoriach zamkniętych (tzn. miejsca od czwartego w dół). A wyniki kategorii otwartych i podia zamkniętych dopiero z pewnością będę mógł jutro! :shock:
I mam nadzięję, że większych opóźnień nie będzie?
Proszę forowiczów zainteresowanych wynikami o uzbrojenie się w cierpliwość. :)

Aha, co do wniosku Aro o przedłużenie głosowania, to aż taki skrupulatny nie będę i jeśli jakiś głos będzie opóźniony (nawet z dzisiejszą datą) to go uznam! :D
Ale od tego momentu ogłaszam ZAKOŃCZENIE GŁOSOWANIA NA FORODERYKI 2013. :STOP:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6550
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Już wiem że teraz nie zdążę przedstawić wstępnych wyników gdyż jeszcze muszę wszystko posprawdzać żeby nie odwalić fuszerki! :wink: A i tak boję się, że coś tam przekręcę.
Zatem na dzień już dzisiejszy przekładam tę prezentację, bo północ właśnie minęła. :shock:
Bowiem o tej porze przeważnie bywam śpiący. :idea:
Powoli mi to idzie ale wolę zrobić całą rzecz dokładnie, a nie po łebkach. I mam nadzieję że jeszcze tych kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt godzin wytrzymacie???

Dodam tylko że w tym roku zagłosowało 38 osób, chyba spodziewałem się jednak nieco więcej! :?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6550
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Najpierw przedstawię wszystkich uczestników głosowania, mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem? Jeżeli jednak tak się zdarzyło, proszę o szybki kontakt! :arrow:
A więc w tym roku w naszej zabawie udział wzięli (tym razem forowiczóww przedstawiam w odwrotnej do alfabetycznej kolejności):

* Zawiesina * Yacy * wwas * Tomekk * TomaszBr * temik3 * tadzio3 * Sundrajta * student * stavanger * SSupras * romec * Radzix * miszony * Miszon * mateusz15 * Martyr * mariusz72 * macor70 * lady * ku3a * konwicki1980 * Kertoip * kamil_snk * kajman * jotem3 * jollyroger72 * gżegoż * Grzegorz1973 * djjack * Dede * barb42 * atram842 * Aro * adr * adameria * 4989341 * 1981 *
gżegoż

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: gżegoż »

Sundrajta pisze:Dodam tylko że w tym roku zagłosowało 38 osób, chyba spodziewałem się jednak nieco więcej! :?
To i tak o osiem osób więcej, niż rok temu, więc nie jest źle :) Ale pewnie i tak znalazłyby się osoby, które głosowały rok, dwa lub trzy lata temu, a teraz nie. Proponuję, aby w przyszłym roku na kilka dni przed zakończeniem głosowania powysyłać takim "delikwentom" PW z zachętą do wzięcia udziału także w bieżącej edycji, bo zawsze im więcej uczestników, tym lepiej :) Zapewne część tych użytkowników w ogóle przestała zaglądać na forum, więc może taka wiadomość przypomniałaby im o jego istnieniu i jednocześnie była bodźcem do powrotu na nie? :)

Tak się jeszcze spytam prosto z mostu: jest szansa, że w ciągu najbliższych 15 minut pojawią się jakieś cząstkowe wyniki, bo nie wiem, czy mam czekać, czy iść spać? :wink:
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6550
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Nawet myślałem o tym ale już w tym roku raz tę opcję wykorzystałem! I wysyłałem ponad 60 PW w temacie Przebój Roku tym forowiczom, którzy we wcześniejszych latach tam brali udział. Tylko że odzew był nie aż taki jak mogłem przypuszczać i chyba dlatego tutaj mój zapał w tej kwestii osłabł! :wink:

Mam trochę z tym roboty, bo staram się przygotować wyniki z ozdobnikami! Tak że za jakieś trzy kwadranse będą miejsca poniżej podium w polskich kategoriach zamkniętych + jeden bonus. :)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6550
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

* NAJLEPSZY POLSKI UTWÓR *
4. Edyta Bartosiewicz - ROZBITKOWIE ................................................................... 7 / 15
5* T.Love - LUCY PHERE ....................................................................................... 5 / 9
5* Waglewski Fisz Emade - OJCIEC ........................................................................ 5 / 9
7. Animators - NO! ............................................................................................. 2 / 6
8* Dawid Podsiadło - TRÓJKĄTY I KWADRATY ............................................................. 2 / 4
8* Maria Peszek - SORRY POLSKO............................................................................ 2 / 4
13* 5 Litrów Czerwieni - MIASTO DZIECI ................................................................. 1 / 3
13* Biff - NIEPOWAŻNA ........................................................................................ 1 / 3
13* Łagodna Pianka - SŁOŃ .................................................................................. 1 / 3
13* Marek Jackowski i Anna Maria Jopek - DESZCZ .................................................. 1 / 3
13* Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - BŁĄDZĘ ................................................ 1 / 3
13* Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - POŻEGNANIE .......................................... 1 / 3
13* Rebeka - MELANCHOLIA ................................................................................. 1 / 3
13* We Draw A - TEARS FROM THE SUN .................................................................... 1 / 3
19* Domowe Melodie - GRAŻKA ............................................................................. 1 / 1
19* Kasia Abramczyk - ŚWIECA ............................................................................. 1 / 1
19* Kult - UKŁAD ZAMKNIĘTY .................................................................................. 1 / 1
19* Mela Koteluk - WIELKIE NIEBA .......................................................................... 1 / 1


* NAJLEPSZA POLSKA PŁYTA *
4. Kult - PROSTO .................................................................................................. 5 / 13
5. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - W ZAMYŚLONEJ KRAINIE ................................ 7 / 11
6* Budzy i Trupia Czaszka - MOR .............................................................................. 2 / 6
6* Edyta Bartosiewicz - RENOVATIO ........................................................................... 2 / 6
8. Voo Voo - NOWA PŁYTA ....................................................................................... 3 / 5
9. Dawid Podsiadło - COMFORT AND HAPPINESS .............................................................. 2 / 4
14* 5 Litrów Czerwieni - MIASTO DZIECI ...................................................................... 1 / 3
14* Anita Lipnicka - VENA AMORIS .............................................................................. 1 / 3
14* Joanna Vorbrodt - NIE MA PRZYPADKÓW ................................................................. 1 / 3
14* Kari - WOUNDS AND BRUISES .................................................................................. 1 / 3
14* Leniwiec - ROZPACZLIWIE WOLNY (Piosenki Edwarda Stachury) .................................... 1 / 3
14* Lesław i Administratorr - PIOSENKI O WARSZAWIE ..................................................... 1 / 3
14* Łagodna Pianka - NAJMNIEJSZE PRZEBOJE ................................................................ 1 / 3
14* Strachy na Lachy - !TO! ..................................................................................... 1 / 3
14* Tides from Nebula - ETERNAL MOVEMENT ................................................................ 1 / 3
14* Turbo - PIĄTY ŻYWIOŁ ....................................................................................... 1 / 3
21* Fismoll - AT GLADE ............................................................................................. 1 / 1
21* Kasia Abramczyk - KONCERT NA MIEJSKĄ BEZSENNOŚĆ ................................................ 1 / 1
21* Kombi Łosowski - LIVE ....................................................................................... 1 / 1
21* Misia FF - EPKA .................................................................................................. 1 / 1


* NAJLEPSZA POLSKA ARTYSTKA *
4. Ania Rusowicz ......................................................................... 6 / 12
5. Katarzyna Nosowska ................................................................. 4 / 10
6* Misia Furtak .............................................................................. 2 / 4
6* Novika ..................................................................................... 2 / 4
9* Iwona Swarek (Rebeka) ................................................................1 / 3
9* Joanna Vorbrodt ....................................................................... 1 / 3
9* Natalia Grosiak ........................................................................... 1 / 3
11. Mela Koteluk ............................................................................ 2 / 2
12* Kari Amirian ............................................................................. 1 / 1
12* Marion Jamickson ..................................................................... 1 / 1


* NAJLEPSZY POLSKI ARTYSTA *
4. Muniek Staszczyk .......................................................................... 6 / 16
5. Mirosław Czyżykiewicz .................................................................... 3 / 9
6. Tomasz Makowiecki ........................................................................ 5 / 7
8* Jakub Ziołek (Stara Rzeka, Alameda 3) .................................................. 1 / 3
8* Maciej Maleńczuk ........................................................................... 1 / 3
8* Tomasz Budzyński .......................................................................... 1 / 3
12* Czesław Mozil ............................................................................... 1 / 1
12* Grabaż ......................................................................................... 1 / 1
12* Jerzy Michał Bożyk ........................................................................ 1 / 1
12* Kazik Staszewski ........................................................................... 1 / 1
12* L.A.S. .......................................................................................... 1 / 1


* NAJLEPSZA POLSKA GRUPA *
4. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane ................................................... 5 / 13
5. Strachy na Lachy ................................................................................ 7 / 9
6. Voo Voo ........................................................................................... 4 / 8
7. 5 Litrów Czerwieni ............................................................................. 2 / 4
12* Buldog ........................................................................................... 1 / 3
12* Hey ............................................................................................... 1 / 3
12* Hunter ........................................................................................... 1 / 3
12* Indios Bravos ................................................................................... 1 / 3
12* IRA ................................................................................................ 1 / 3
12* LemOn ........................................................................................... 1 / 3
12* Łagodna Pianka ................................................................................ 1 / 3
12* Poparzeni Kawą Trzy ........................................................................ 1 / 3
12* Tides from Nebula ............................................................................ 1 / 3
19* Kamp! ............................................................................................ 1 / 1
19* Kombi Łosowski ............................................................................... 1 / 1
19* Lady Pank ....................................................................................... 1 / 1
19* Leniwiec ........................................................................................ 1 / 1
19* Stare Dobre Małżeństwo .................................................................... 1 / 1
19* Świetliki ......................................................................................... 1 / 1


* POLSKI DEBIUT/PRZEŁOM *
4. Kamp! ........................................................................................ 8 / 10
5. Lilly Hates Roses ........................................................................... 4 / 8
6. Daddy's Cash ................................................................................ 3 / 5
9* 8 Lat w Tybecie ............................................................................ 1 / 3
9* Animators .................................................................................... 1 / 3
9* Joanna Vorbrodt .......................................................................... 1 / 3
9* Łagodna Pianka ............................................................................ 1 / 3
9* Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane ............................................. 1 / 3
9* One ........................................................................................... 1 / 3
9* We Draw A .................................................................................. 1 / 3
13* L.A.S. ........................................................................................ 1 / 1
13* Monika Borzym ........................................................................... 1 / 1
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6550
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

* NAJLEPSZY COVER *
4. Muniek Staszczyk - PORT ............................................................................ 7 / 11
5. Marek Jackowski i Anna Maria Jopek - DESZCZ ................................................. 2 / 6
6. Aga Zaryan - MY BABY JUST CARES FOR ME ......................................................... 2 / 4
10* 5 Litrów Czerwieni - PAPARAZZI .................................................................... 1 / 3
10* Buldog - JEŻELI JEST ................................................................................... 1 / 3
10* Jerzy Michał Bożyk i Magda Bożyk - AUTUMN LEAVES ......................................... 1 / 3
10* Joseph Arthur - SHOCK THE MONKEY ............................................................... 1 / 3
10* Kasia Kowalska - KWIATY WE WŁOSACH ........................................................... 1 / 3
10* Marek Dyjak - SIC! ..................................................................................... 1 / 3
10* Santana feat. Juanes - LA FLACA ................................................................... 1 / 3
10* Stara Rzeka - MY ONLY CHILD ....................................................................... 1 / 3
15* LemOn - ALL YOU NEED IS LOVE ..................................................................... 1 / 1
15* Pet Shop Boys - THE LAST TO DIE ................................................................... 1 / 1



Jak się okazało już tej tabelki nie mogłem dodać do poprzedniego postu bowiem przekroczyłem dozwoloną liczbę znaków! :shock: Człowiek ciągle uczy się czegoś nowego.
Chyba nieco powinienem Wam objaśnić moje zestawienia? Otóż miejsca z gwiazdkami oznaczają, że dany podmiot muzyczny dzieli tę pozycję z kimś innym. Kolor granatowy oznacza nominacje Akademików, a morski pozostałe. Także odwróciłem tradycyjny zapis i najpierw jest liczba głosujących, a na końcu pogrubione punkty! :cwany: Myślę że teraz wszystko jest bardziej czytelne choć z pewnością znajdzie się kilku malkontentów. :wink:
Jutro postaram się przedstawić wyniki zagranicznych kategorii zamkniętych i jeśli zdążę, to też otwarte ale tego już nie obiecuję. :twisted:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22018
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Yacy »

:shock: to w końcu jak jest z DESZCZEM?
Sundrajta pisze:W związku z wątpliwościami, które tak wyraźnie przedstawił nam konwicki1980 zmuszony jestem wykreślić utwór "Deszcz" w wykonaniu Marka Jackowskiego (w duecie z Anną Marią Jopek) z kategorii Najlepszy Cover. :(
to dla mnie było dziwne. ale teraz już nic nie kumam ;-) po tej informacji jest prawdopodobne, że parę osób mogło zrezygnować z głosu na ten utwór...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5187
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: konwicki1980 »

No chyba głosy na DESZCZ muszą zostać unieważnione, gdyż nie jest to cover, podobnie jak Maanam Nic dwa razy nie jest coverem Łucji Prus.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

Maanam nie jest?
nie zauważyłem.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: miszony »

Proszę o sprostowanie bo w kategorii NAJLEPSZA POLSKA PŁYTA głosowałem min. na T. Love Love is Gold a nie ma jej w powyższym zestawieniu.
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Dede »

... ponieważ powyższe zestawienie nie pokazuje jeszcze pierwszych trójek w każdej z kategorii, a zapewne Old is Gold będzie na podium...
Edit. Głosowałeś na Love is Gold, czy Old is Gold?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6550
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

miszony pisze:Proszę o sprostowanie bo w kategorii NAJLEPSZA POLSKA PŁYTA głosowałem min. na T. Love Love is Gold a nie ma jej w powyższym zestawieniu.
E, nie ma? To zapewne będzie w pierwszej trójce! :wink:
Yacy pisze::shock: to w końcu jak jest z DESZCZEM?
Sundrajta pisze:W związku z wątpliwościami, które tak wyraźnie przedstawił nam konwicki1980 zmuszony jestem wykreślić utwór "Deszcz" w wykonaniu Marka Jackowskiego (w duecie z Anną Marią Jopek) z kategorii Najlepszy Cover. :(
to dla mnie było dziwne. ale teraz już nic nie kumam ;-) po tej informacji jest prawdopodobne, że parę osób mogło zrezygnować z głosu na ten utwór...
"Deszcz został tylko skreślony z listy nominowanych w związku z wątpliwościami jakie przedstawił konwicki1980. Uznaliśmy je za uzasadnione i dlatego zapadła taka decyzja! Jednakże nikomu nie zostało zabronione głosować na tę piosenkę, bo może w czyimś odczuciu to był cover! To już dobrowolny wybór każdego z nas. Choćby odwrotna sytuacja, taka propozycja Santany i Juanesa "la Flaca" w moim odczuciu nie jest coverem, bo nie znam oryginału ale ktoś uznał inaczej i co ja teraz mam ten głos unieważnić?
Dlatego głosy na "Deszcz" pozostawiłem w zestawieniu i zapewne mogło tak się zdarzyć, że ktoś po usunięciu tej piosenki z grona nominowanych zrezygnował z głosowania na nią ale o wszystkim wiedział, bo informacja o tym była podana w temacie na początku odbierania głosów.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5187
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: konwicki1980 »

Miszon pisze:Maanam nie jest?
nie zauważyłem.
Autorem muzyki, tak jak w przypadku Deszczu, jest Marek Jackowski. To że użyte są słowa jakiegoś poety, nie czyni z tego koweru. W takim rozumieniu większość utworów np. Grechuty by nimi była. :)

Trudno tu mówić o jakiejś innej interpretacji. Sam przeoczyłem ten fakt na początku, ale teraz sprawa jest jasna.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: miszony »

Okay , wszystko jasne . Coś mi się pokickało że to są już te końcowe wyniki . A głosowałem Dede na Old is Gold oczywiście....
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Miszon »

A to ciekawe, byłem przekonany, że Nic dwa razy było coverem wersji Prus, tylko szybszym.
gżegoż

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: gżegoż »

Sundrajta pisze:Buldog - JEŻELI JEST ................................................................................... 1 / 3
A to czyj jest cover? Czy to nie jest taka sytuacja, jak z "Deszczem" (czyli że tekst Osieckiej, ktoś to kiedyś pewnie już śpiewał, ale trudno to nazywać coverem, tylko własną interpretacją tekstu poetyckiego)?
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6550
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: Sundrajta »

Ale dla mnie to był cover. :idea:
Już nie chciałem używać własnego przykładu, jednak jak już sprawa się rypła, to tak właśnie odebrałem ten utwór i chyba miałem prawo, bo w tym przypadku znałem wcześniejszą wersję Ewy Błaszczyk. :mrgreen:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5187
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: FORODERYKI 2013 - NAGRODY MUZYCZNE FORUM.LP3.PL

Post autor: konwicki1980 »

Sundrajta pisze: bo w tym przypadku znałem wcześniejszą wersję Ewy Błaszczyk. :mrgreen:
Z muzyką Buldoga?

W sumie miejsca poniżej pierwszego większego znaczenia nie mają, gorzej by było, gdyby tego typu utwór wygrał Foroderyka.
ODPOWIEDZ