Porównanie

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Porównanie

Post autor: kajman »

Jak słucham tych utworów sprzed 1000 notowań, którymi prawie wszyscy się zachwycają, a mnie one częstokroć męczą postanowiłem zrobić sobie porównanie list sprzed 1500, 1000, 500 notowań i obecnej. Robiłem to przy niektórych utworach na wyczucie, bo pamiętam je jak przez mgłę. No i zrobiłem to nieco tendencyjnie, bo zdecydowałem się na to po moim zdaniem jednym z najlepszych od dawna notowań. Porównywałem piosenki z kolejnych miejsc ustawiając je od miejsca 1 do 4. Wyszło to mi tak:
2 PERFECT — Wyspa, drzewo, zamek 4 IRA — Nie zatrzymam się 1 REPUBLIKA — Śmierć na 5 3 GOTYE FEAT. KIMBRA — Somebody That I Used to Know
1 LADY PANK — Kryzysowa narzeczona 3 RÓŻE EUROPY & EDYTA BARTOSIEWICZ — Jedwab 4 HEY — [sic!] 2 COLDPLAY — Paradise
3 REPUBLIKA — Halucynacje 4 WILKI — Son of the Blue Sky 1 ENYA — May It Be 2 JANE'S ADDICTION — Irresistible Force
3 THOMPSON TWINS — We Are Detective 2 KULT — Czarne słońca 1 BRODSKY QUARTET FEAT. STING — Until… 4 RAY WILSON & STILTSKIN — American Beauty
1 KENNY LOGGINS — Welcome to Heartlight 4 ROXETTE — How Do You Do! 2 NICKELBACK — How You Remind Me 3 YUGOPOLIS 2 / MACIEJ MALEŃCZUK — Ostatnia nocka
3 MAANAM — Kocham Cię, kochanie moje 4 FREDDIE MERCURY & MONTSERRAT CABALLÉ — Barcelona 1 ANNA MARIA JOPEK — Na dłoni 2 RED HOT CHILI PEPPERS — The Adventures of Rain Dance Maggie
3 MICHAEL JACKSON — Billie Jean 2 GUNS N' ROSES — November Rain 1 ALANIS MORISSETTE — Hands Clean 4 THE DECEMBERISTS — This Is Why We Fight
4 DURAN DURAN — Is There Something I Should Know? 3 MAANAM — W ciszy nawet kamień rośnie 1 LECH JANERKA — Wieje 2 COMA — Los cebula i krokodyle łzy
4 TEARS FOR FEARS — Change 3 NIRVANA — Lithium 2 P.O.D. — Alive 1 PETER GABRIEL — Rhythm of the Heat
4 DAVID BOWIE — Let's Dance 2 METALLICA — Nothing Else Matters 1 PETER GABRIEL — Solsbury Hill 3 KASABIAN — Days Are Forgotten
2 PINK FLOYD — The Gunners Dream 3 JON SECADA — Just Another Day 4 A-HA — Forever Not Yours 1 FOO FIGHTERS — Walk
3 BUDKA SUFLERA — Czas ołowiu 4 QUEEN — These Are the Days of Our Lives 1 EWA BEM — Jak człowiek uparty 2 NOSOWSKA — Nomada
4 THE STRANGLERS — Midnight Summer Dream 1 GENESIS — Tell Me Why 2 NOIR DESIR & MANU CHAO — Le Vent Nous Portera 3 LUXTORPEDA — Autystyczny
1 REZERWAT — Histeria 4 KULT — Czterej głupcy 2 GEORGE HARRISON — My Sweet Lord 3 STEVEN WILSON — Postcard
4 THE OUTSIDERS — Down Come the Tears 1 ENYA — Book of Days 2 THE CURE — Just Say Yes 3 ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI I GRUPA MOCARTA — Kobiety jak te kwiaty
4 MAANAM — Elektro Spiro Kontra Zanzara 3 MADONNA — This Used to Be My Playground 2 TRAVIS — Flowers in the Window 1 THE CRANBERRIES — Show Me the Way
4 CHINA CRISIS — Christian 2 DIRE STRAITS — Ticket to Heaven 1 CREED — My Sacrifice 3 RED BOX — Brighter Blue
4 BAJM — Nie ma wody na pustyni 2 DŻEM — Jak malowany ptak 3 STARSAILOR — Poor Misguided Fool 1 GUANO APES — Sunday Lover
4 ULTRAVOX — Visions in Blue 1 GEORGE MICHAEL — Too Funky 3 LIVE — Overcome 2 ZAKOPOWER — Bóg wie gdzie
3 KISSING THE PINK — The Last Film 2 MICHAEL JACKSON — Who Is It? 4 DEPECHE MODE — Freelove 1 ADELE — Rumour Has It
4 2 PLUS 1 — Requiem dla samej siebie 2 CÉLINE DION — If You Asked Me To 3 BRAINSTORM — Waterfall 1 FLORENCE & THE MACHINE — Shake It Out
4 MICHAEL JACKSON — Beat It 1 WILKI — Eroll 3 O.N.A. — Wszystko to co ja 2 JULIA MARCELL — Matrioszka
4 HAK — Ołowiane głowy 3 LIONEL RICHIE — My Destiny 1 T. LOVE — Ajrisz 2 T. LOVE — Polskie mięso
4 LOMBARD — Bye, Bye Jimi 3 K.D. LANG — Constant Craving 1 VOO VOO — Zejdź ze mnie 2 STRACHY NA LACHY — Awangarda, jazz i podziemie
4 STYX — Mr. Roboto 3 U2 — One 2 DEPECHE MODE — Goodnight Lovers 1 GRZEGORZ TURNAU — Uno momento mortis
3 BANDA I WANDA — Stylowe ramy 4 GLENN FREY — I've Got Mine 1 LEONARD COHEN — Boogie Street 2 BEIRUT — East Harlem
2 STANISŁAW WENGLORZ — Okno z widokiem na parlament 4 PIERSI — Silesian Song 1 LINKIN PARK — In the End 3 MYSLOVITZ — Przypadek Hermana Rotha
3 CULTURE CLUB — Church of the Poison Mind 4 ELEKTRYCZNE GITARY — Basen i my 2 UNDERGROUND — Fly with Me 1 BEIRUT — Santa Fe
4 BLANCMANGE — Waves 2 T. LOVE — Nabrani 3 KULT — Łączmy się w pary, kochajmy się 1 AGA ZARYAN I GRZEGORZ TURNAU — To jedno
4 RSC — Fabryka snów 3 EMIGRANCI — Rosja i Ameryka 2 GEORGE MICHAEL — Freeek! 1 BETH HART & JOE BONAMASSA — I'll Take Care of You
Po podsumowaniu wyniki trochę mocno mnie zaskoczyły, bo podejrzewałem, że wygra najświeższe, a o drugie miejsce pędą walczyć te sprzed 500 i 1500 notowań. Tymczasem wyszło mi tak:
97 - 54
83 - 554
58 - 1054
62 - 1554
czyli najlepsze okazało się to z 2002, a najsłabsze z 1983. Pewnie gdybym jeszcze raz wysłuchał wszystkich utworów, to trochę by się punktowo zmieniło, ale myślę, że nie na tyle żeby zmienić kolejność (może poza pierwszymi dwoma miejscami).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Porównanie

Post autor: Yacy »

ciekawe co jeszcze można wymyślić :-)

pewnie dziś wieczorem mi się nie uda, ale porównam sobie te notowania ;-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Porównanie

Post autor: Yacy »

a co tam, porównałem ;-)

1 PERFECT — Wyspa, drzewo, zamek 3 IRA — Nie zatrzymam się 2 REPUBLIKA — Śmierć na 5 4 GOTYE FEAT. KIMBRA — Somebody That I Used to Know
1 LADY PANK — Kryzysowa narzeczona 3 RÓŻE EUROPY & EDYTA BARTOSIEWICZ — Jedwab 2 HEY — [sic!] 4 COLDPLAY — Paradise
1 REPUBLIKA — Halucynacje 3 WILKI — Son of the Blue Sky 2 ENYA — May It Be 4 JANE'S ADDICTION — Irresistible Force
3 THOMPSON TWINS — We Are Detective 1 KULT — Czarne słońca 2 BRODSKY QUARTET FEAT. STING — Until… 4 RAY WILSON & STILTSKIN — American Beauty
2 KENNY LOGGINS — Welcome to Heartlight 1 ROXETTE — How Do You Do! 4 NICKELBACK — How You Remind Me 3 YUGOPOLIS 2 / MACIEJ MALEŃCZUK — Ostatnia nocka
1 MAANAM — Kocham Cię, kochanie moje 4 FREDDIE MERCURY & MONTSERRAT CABALLÉ — Barcelona 2 ANNA MARIA JOPEK — Na dłoni 3 RED HOT CHILI PEPPERS — The Adventures of Rain Dance Maggie
2 MICHAEL JACKSON — Billie Jean 1 GUNS N' ROSES — November Rain 3 ALANIS MORISSETTE — Hands Clean 4 THE DECEMBERISTS — This Is Why We Fight
4 DURAN DURAN — Is There Something I Should Know? 2 MAANAM — W ciszy nawet kamień rośnie 3 LECH JANERKA — Wieje 1 COMA — Los cebula i krokodyle łzy
2 TEARS FOR FEARS — Change 3 NIRVANA — Lithium 1 P.O.D. — Alive 4 PETER GABRIEL — Rhythm of the Heat
2 DAVID BOWIE — Let's Dance 1 METALLICA — Nothing Else Matters 4 PETER GABRIEL — Solsbury Hill 3 KASABIAN — Days Are Forgotten
1 PINK FLOYD — The Gunners Dream 4 JON SECADA — Just Another Day 3 A-HA — Forever Not Yours 2 FOO FIGHTERS — Walk
1 BUDKA SUFLERA — Czas ołowiu 2 QUEEN — These Are the Days of Our Lives 4 EWA BEM — Jak człowiek uparty 3 NOSOWSKA — Nomada
3 THE STRANGLERS — Midnight Summer Dream 1 GENESIS — Tell Me Why 4 NOIR DESIR & MANU CHAO — Le Vent Nous Portera 2 LUXTORPEDA — Autystyczny
4 REZERWAT — Histeria 2 KULT — Czterej głupcy 1 GEORGE HARRISON — My Sweet Lord 3 STEVEN WILSON — Postcard
3 THE OUTSIDERS — Down Come the Tears 1 ENYA — Book of Days 2 THE CURE — Just Say Yes 4 ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI I GRUPA MOCARTA — Kobiety jak te kwiaty
1 MAANAM — Elektro Spiro Kontra Zanzara 3 MADONNA — This Used to Be My Playground 4 TRAVIS — Flowers in the Window 2 THE CRANBERRIES — Show Me the Way
4 CHINA CRISIS — Christian 1 DIRE STRAITS — Ticket to Heaven 3 CREED — My Sacrifice 2 RED BOX — Brighter Blue
1 BAJM — Nie ma wody na pustyni 2 DŻEM — Jak malowany ptak 4 STARSAILOR — Poor Misguided Fool 3 GUANO APES — Sunday Lover
1 ULTRAVOX — Visions in Blue 3 GEORGE MICHAEL — Too Funky 2 LIVE — Overcome 4 ZAKOPOWER — Bóg wie gdzie
4 KISSING THE PINK — The Last Film 2 MICHAEL JACKSON — Who Is It? 1 DEPECHE MODE — Freelove 3 ADELE — Rumour Has It
1 2 PLUS 1 — Requiem dla samej siebie 3 CÉLINE DION — If You Asked Me To 4 BRAINSTORM — Waterfall 2 FLORENCE & THE MACHINE — Shake It Out
1 MICHAEL JACKSON — Beat It 3 WILKI — Eroll 2 O.N.A. — Wszystko to co ja 4 JULIA MARCELL — Matrioszka
1 HAK — Ołowiane głowy 3 LIONEL RICHIE — My Destiny 2 T. LOVE — Ajrisz 4 T. LOVE — Polskie mięso
3 LOMBARD — Bye, Bye Jimi 4 K.D. LANG — Constant Craving 2 VOO VOO — Zejdź ze mnie 1 STRACHY NA LACHY — Awangarda, jazz i podziemie
4 STYX — Mr. Roboto 1 U2 — One 2 DEPECHE MODE — Goodnight Lovers 3 GRZEGORZ TURNAU — Uno momento mortis
2 BANDA I WANDA — Stylowe ramy 1 GLENN FREY — I've Got Mine 3 LEONARD COHEN — Boogie Street 4 BEIRUT — East Harlem
3 STANISŁAW WENGLORZ — Okno z widokiem na parlament 2 PIERSI — Silesian Song 1 LINKIN PARK — In the End 4 MYSLOVITZ — Przypadek Hermana Rotha
2 CULTURE CLUB — Church of the Poison Mind 1 ELEKTRYCZNE GITARY — Basen i my 3 UNDERGROUND — Fly with Me 4 BEIRUT — Santa Fe
4 BLANCMANGE — Waves 2 T. LOVE — Nabrani 1 KULT — Łączmy się w pary, kochajmy się 3 AGA ZARYAN I GRZEGORZ TURNAU — To jedno
1 RSC — Fabryka snów 2 EMIGRANCI — Rosja i Ameryka 4 GEORGE MICHAEL — Freeek! 3 BETH HART & JOE BONAMASSA — I'll Take Care of You


wyniki:
54 - 64p
554 - 65p
1054 - 77p
1554 - 94p

bez zaskoczeń... liczyłem na mniejszą sumę w 54 not. ;-)

za 13 tygodni będę miał swój jubileusz z lp3, wtedy porównam 67 notowania. mam nadzieję, że rok 2012 zyska w porównaniu do obecnych wyników :-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Porównanie

Post autor: Yacy »

znalazłem przypadkowo, więc wkleję ;-)

67 to pierwsze notowanie, które go słuchałem.

znów bez zaskoczeń :-)

1 REPUBLIKA — Arktyka 3 WHITNEY HOUSTON — I Will Always Love You 2 MYSLOVITZ — Acidland 4 COMA — Los cebula i krokodyle łzy
1 MIKE OLDFIELD — Moonlight Shadow 2 MICHAEL JACKSON — Heal the World 4 WILKI — Baśka 3 GOTYE FEAT. KIMBRA — Somebody That I Used to Know
1 URSZULA — Dmuchawce, latawce, wiatr 4 GOLDEN LIFE — Oprócz 2 GORDON HASKELL — How Wonderful You Are 3 ADELE — Someone Like You (live)
1 LADY PANK — Mniej niż zero 4 GUNS N' ROSES — Yesterdays 2 RED HOT CHILI PEPPERS — By the Way 3 FLORENCE & THE MACHINE — No Light, No Light
1 THE POLICE — Every Breath You Take 3 WILKI — Aborygen 2 RAZ, DWA, TRZY — Czy te oczy mogą kłamać 4 KAZIK NA ŻYWO — Plamy na słońcu
1 NEW ORDER — Blue Monday 2 QUEEN — These Are the Days of Our Lives 4 KORA — Nim zakwitnie tysiąc róż 3 THE CRANBERRIES — Show Me the Way
1 MAANAM — Kocham Cię, kochanie moje 4 ELTON JOHN — The Last Song 3 ROGER WATERS — Knockin' on Heaven's Door 2 GRZEGORZ TURNAU — Uno momento mortis
1 ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA — Rock'n'Roll Is King 2 BRIAN MAY — Too Much Love Will Kill You 3 JOE COCKER — Never Tear Us Apart 4 ADAM NOWAK I KAROLINA GRUSZKA — Okruchy dusz
2 ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY — Odmienić los 3 BON JOVI — Keep the Faith 1 ANNA MARIA JOPEK — O co tyle milczenia 4 LANA DEL REY — Video Games
2 LOMBARD — Szklana pogoda 1 GUNS N' ROSES — November Rain 3 KASIA KOWALSKA — Bezpowrotnie 4 COLDPLAY — Paradise
1 CLASSIX NOUVEAUX — Never Again 4 IRA — Nie zatrzymam się 2 P.O.D. — Youth of the Nation 3 RED BOX — Let It Rain
1 ROBIN GIBB — Juliet 2 RÓŻE EUROPY & EDYTA BARTOSIEWICZ — Jedwab 4 MOBY — We Are All Made of Stars 3 JANE'S ADDICTION — Irresistible Force
1 YAZOO — Nobody's Diary 2 METALLICA — Sad But True 3 TILT — Cicho, cicho oddychasz, śpiąc 4 ARTUR ANDRUS — Piłem w Spale, spałem w Pile
1 DAVID BOWIE — China Girl 3 ROXETTE — Queen of Rain 2 BRYAN ADAMS — Here I Am 4 ACID DRINKERS — Et si tu n'existais pas
1 ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA — Secret Messages 2 MICHAEL JACKSON — Jam 3 ZBIGNIEW HOŁDYS — Stalker 4 COLDPLAY — Charlie Brown
1 KRZYSZTOF CUGOWSKI & BUDKA SUFLERA — Sen o dolinie 2 TASMIN ARCHER — Sleeping Satellite 4 EWA BEM — Mówię tak, myślę nie 3 BETH HART & JOE BONAMASSA — I'll Take Care of You
1 MARTYNA JAKUBOWICZ — Kiedy będę starą kobietą 2 ALANNAH MYLES — Song Instead of a Kiss 3 IRA — Mocny 4 ZAZ — La fée
1 MECH — Suahili 2 U2 — Who's Gonna Ride Your Wild Horses 4 EMINEM — Without Me 3 NOSOWSKA — O lesie
2 BEE GEES — The Woman in You 1 ELEKTRYCZNE GITARY — Wytrąciłaś 3 ELVIS VS JXL — A Little Less Conversation 4 FOSTER THE PEOPLE — Pumped Up Kicks
2 ELŻBIETA MIELCZAREK — Hotel Grand 1 ERIC CLAPTON — Layla (Acoustic) 4 DOMINIK KWAŚNIEWSKI I BOGUSŁAW KACZMARCZYK — Bolero 3 MASTODON — The Sparrow
1 IRENE CARA — Flashdance… What a Feeling 2 T. LOVE — King 3 EVA CASSIDY — Time After Time 4 KASABIAN — Goodbye Kiss
3 KOMBI — Komputerowe serce 2 RÓŻE EUROPY — Wesołych świąt 1 T. LOVE — Ajrisz 4 NOSOWSKA — Kto?
2 DONNA SUMMER — She Works Hard for the Money 1 R.E.M. — Man on the Moon 4 MARILYN MANSON — Tainted Love 3 YUGOPOLIS 2 / MACIEJ MALEŃCZUK — Ostatnia nocka
2 BANDA I WANDA — Nie będę Julią 1 R.E.M. — Drive 3 NEGATYW — Lubię was 4 PAUL MCCARTNEY — My Valentine
3 LSD — Fałszywy krok 2 KULT — Dziewczyna się bała pogrzebów 1 REPUBLIKA — Śmierć na pięć 4 R.E.M. — We All Go Back to Where We Belong
1 JACEK SKUBIKOWSKI — Jedyny hotel w mieście 3 BUDKA SUFLERA — Twoje radio 2 DEPECHE MODE — Freelove 4 KORA — Przepis na szczęście
3 STEVIE NICKS — Stand Back 2 CHARLES & EDDIE — Would I Lie to You? 1 ANNA MARIA JOPEK — Na dłoni 4 JELONEK — ViolMachine
3 RSC — W oczekiwaniu na nikogo 2 AC/DC — Highway to Hell (live) 1 BRODSKY QUARTET FEAT. STING — Until… 4 RAY WILSON & STILTSKIN — First Day of Change
2 JIM CAPALDI — That's Love 3 DE MONO — Światła i kamery 4 CHAD KROEGER FEAT. JOSEY SCOTT — Hero 1 FLORENCE & THE MACHINE — Shake It Out
2 CASUS — Ostatnia lekcja 1 KAZIK — Celina 4 MIKE OLDFIELD — To Be Free 3 ILLUSION — Tron


67 - 46
567 - 68
1067 - 82
1567 - 104
ODPOWIEDZ