Nasze podsumowania roku

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Julia
Posty: 1331
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Nasze podsumowania roku

Post autor: Julia »

…podsumowania muzyczne oczywiście :wink:

Nie wiem, czy taki wątek to dobry pomysł, bo kilka pokrewnych jest już na forum… Ale co pomyślałam, to zrobiłam, najwyżej pójdzie do kasacji :D .

Dziś pierwszy dzień nowego roku i choć właściwie to dzień jak co dzień, to może warto jakoś podsumować nasze muzyczne podróże w roku ubiegłym?

Nie chodzi mi o rankingi. Raczej o jakieś przemyślenia, wspomnienia, podzielenie się swoimi odkryciami :wink:... Czyli to, co nas w tym (tamtym) roku zachwyciło, zaskoczyło, zaciekawiło w muzycznym świecie :wink:

Poznane zespoły, nowe muzyczne fascynacje... płyta, która zrobiła największe wrażenie... wykonawca czy utwór, który przez bardzo długi czas brzmiał w głośnikach i w głowie... najlepsze (subiektywnie) wydarzenie muzyczne, niezapomniany koncert...
ulubiony przebój na LP3... najnieulubieńszy koszmar :D... utwór, który nie poradził sobie na Liście (albo w ogóle na nią nie wszedł i przeleżał w zestawie do głosowania), choć według Was powinien...itd.

Może ktoś zechce się podzielić, hmm :wink: ?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze podsumowania roku

Post autor: Neo01 »

Ciekaw wątek :)
Pewnie się odniosę, ale trochę później, na chłodno, bo trzeba trochę przemyśleć... :)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze podsumowania roku

Post autor: krzysiek83 »

Przebój roku - taki wątek zakładaliśmy... Rok temu podliczałem wyniki, ale w tym niestety nie będę mógł. Chociaż zabawa byłaby fajna. Jeśli ktoś by mógł to zorganizować podtrzymalibyśmy tradycję.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasze podsumowania roku

Post autor: Yacy »

nie ma problemu, ja mogę policzyć ;-)

zakładać wątek?
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze podsumowania roku

Post autor: krzysiek83 »

Wiadomo, że ja jestem za, ale oficjalnie oczywiście napiszę, że popieram ten pomysł :D
Awatar użytkownika
Emilia
Posty: 4315
Rejestracja: wt lut 16, 2010 12:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Jesieni 2008

Re: Nasze podsumowania roku

Post autor: Emilia »

Z roku 2010 najbardziej zapadnie mi w pamięć płyta Black Country Communion - chłopaki grają świetnie. Poza tym najnowsza płyta Lao Che, całkiem inna od poprzednich - na początku podchodziłam do niej jak do jeża, ale z czasem się zachwyciłam. Jako koszmary mogę wymienić wszystkie piosenki Muńka i Brodki hulające po Liście.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Nasze podsumowania roku

Post autor: słoik »

Zupełnie nie pamiętam ubiegłego roku. Do tej pory gdy patrzyłem wstecz na notowania Listy sprzed roku myślałem sobie: "nie do wiary, to było już dwanaście miesięcy temu, ależ ten czas zleciał", teraz przychodzi mi do głowy coś takiego: "całe wieki tego nie słyszałem na Liście, i pomyśleć, że to zaledwie rok temu było".
Taki największy plusik to powrót Skunk Anansie i oszołamiająca (jak na nich) kariera na Liście.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze podsumowania roku

Post autor: Neo01 »

No więc tak:
- nowa muzyczna fascynacja, a równocześnie płyta, która zrobiła na mnie zdecydowanie największe wrażenie w tym minionym już roku, to.. oczy-wiście Nationale :D Nie sądziłem że coś tak odkrywczego może mnie spotkać (mimo że w porównaniu do wielu forowiczów jestem raczej ignorantem muzycznym i nie znam wielu "rzeczy", więc tym bardziej jeszcze wiele powinno mnie zaskoczyć :)). Płyta bardzo spójna, świetnie pomyślana i wykonana. I mimo że teksty raczej nie skłaniają do entuzjazmu, mnie takich dźwięków jakoś zawsze najlepiej się słucha...
- jeśli chodzi o koncerty, to niestety nie byłem na zbyt wielu. Z jedynego festiwalu na jakim byłem w tamtym roku najpozytywniej wspominam Jelonka :) (największe niespełnienie to chyba "Męskie granie").
- ulubiony przebój na lp3 - "Just Breathe" 8)
- takiż kosz-marek - "Zimaaaa zimaaaaaaa..." :wink:
- no i największy osobisty przebój, równocześnie największe niesprawiedliwe niespełnienie na LPP3 (promocja nie mogła się udać bo był to czas rekordowych ilości głosów :? )- No!No!No! "Inaczej niż w raju" :cry: (2. miejsce - Dead Confederate "The Rat").

- i może jeszcze wspomnę o całkiem niezłym debiucie, wspomnianym już BCC (choć nie była to jakaś rewelacja) oraz
- paru niewielkich rozczarowaniach (Strachów spodziewałem się lepszych, Lao Che to był szok na początku, potem było trochę lepiej :P, Kult Unplugged - mogło być ciekawiej...).

Generalnie muzycznie nie najlepszy, ale też nie najgorszy rok. Brakowało jeszcze jakiegoś uderzenia, które by powaliło, poza Nationalami. Myślę że warto jeszcze wymienić płyty Anathemy (mój nr 2 - piękna i ujmująca; w porównaniu do tego co prezentowali kiedyś - to też może być nowe muzyczne odkrycie :shock: ), Joe Satrianiego (niekoniecznie słowa są potrzebne żeby wyrazić tyle emocji), a z polskich - Voo Voo (3mają poziom, tym razem na "łojąco"), które również należą do mojej czołówki i są co najmniej bardzo solidne, a momentami świetne :).
Awatar użytkownika
Julia
Posty: 1331
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Re: Nasze podsumowania roku

Post autor: Julia »

O proszę, jednak ktoś tu zajrzał :wink:. Wielkie dzięki dla tych, którzy poświęcili chwilę, żeby tu coś napisać, naprawdę bardzo mi miło :wink: .
To może i ja coś naskrobię.

2010 był dla mnie rokiem poszukiwań. Trochę dzięki Trójce, trochę dzięki przypadkom, zapoznałam się z takimi zespołami/artystami jak Noah and the Whale, Shearwater, (The)Slowest Runner(In All The World), Peter J. Birch, Arms and Sleepers, Local Natives, Portico Quartet, Sufjan Stevens, Yoav, Dub fx, Lykke Li, Nick Drake, Florence And the Machine, Beirut, Saltillo, Sleepy Sun, And So I Watch You From Afar, Iron & Wine, Radical Face… Coś mało tu rocka chyba :D (ale gitar i mocniejszego brzmienia w ubiegłym roku nie zabrakło, nie nie nie :D).

Nie mogłam też uwolnić się od dwóch ścieżek dźwiękowych (co prawda nie z 2010) – do filmu The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford i Into The Wild.

Ulubione płyty 2010 to pewnie Noah and the Whale - First days of spring i Shearwater - The Golden Archipelago. Pięęęęękne po prostu. Z pierwszej ukochany utwór to ten tytułowy, z drugiej Castaways. Biły rekordy odsłuchań :wink:. Debiut Local Natives też przyjemny dla ucha :wink: .

Oczywiście nie zabrakło muzyki z Islandii. Być może to właśnie ona towarzyszyła mi najczęściej (no, nie licząc Jeffa, ale on jest przecież poza wszelką konkurencją :D ).

Jeśli chodzi o Listę, to na pewno szkoda mi paru piosenek, które na nią nie trafiły. Szkoda wyżej wymienionego Szczurka i Inaczej niż w raju, szkoda Lisy Hanningan, Bonamassy, Mikromusic (choć oni wciąż mają szansę). A przede wszystkim Them Crooked Vultures, którzy mieli być w zestawie, ale nie byli.
W kwestii koszmarków pierwszy przychodzi mi do głowy kosztworek Hurts - Wonderful Life :D.

I najważniejsze. W 2010 roku dołączyłam do Forum ;).
ODPOWIEDZ