Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: ku3a »

Gary pisze:W razie co wysyłam top 30, bo jakoś o oczy mi się obiła taka cyfra.
liczbaaaaaaaaaaaaaaa!!
miniu
Posty: 1127
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 1:54 pm
Lokalizacja: Brzezinka koło Krakowa

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: miniu »

ku3a pisze:
Gary pisze:W razie co wysyłam top 30, bo jakoś o oczy mi się obiła taka cyfra.
liczbaaaaaaaaaaaaaaa!!
ilość :wink:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: adameria »

Jednak liczba. Ilość - bardziej niepoliczalna, choć to nie angielski, tylko polski.

Ja również zagłosowałem. Wysłałem zestaw 35 utworów. Taka LICZBA, bo mniej nie potrafię.
Jest 1 utwór, którego nie pamiętam z Listy, ale doskonale pamiętam z podsumowań 100 i 200 notowań.
Wtedy i dziś wolałem i wolę inny utwór tego wykonawcy, ale ten, który znalazł się w zestawie także jest wielki.

"Wielkich nieobecnych" wymienię niebawem (w najbliższych dniach) w sąsiednim wątku.
Będą to utwory spoza zestawu tych ponad 180 nagrań. Uzbierało się tego trochę.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: Yacy »

adamwadameria pisze:Wtedy i dziś wolałem i wolę inny utwór tego wykonawcy, ale ten, który znalazł się w zestawie także jest wielki.
ja podobnie wybrałem utwory do "21". Co z tego, że wolę X skoro nie kojarzę go z LP3. A np. Y kojarzy mi się z listą jak żaden inny... Wyszło na to, że to listowe oczko ma się nijak do mojego TWC. ;-) Może się tak zdarzyć, że przez to dalej nie wejdzie lub wejdzie z niższego miejsca utwór, który lubię obiektywnie bardziej... No ale to jest NLLP3 :-)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: Artur »

Zagłosowałem. W wyborze kierowałem się raczej wpływem jaki miał dany utwór na moje postrzeganie listy, niż samą wartością muzyczną utworu. Dołączyłem trochę wspomnień i utwór który z powodów regulaminowych nie mógł sie znaleść w moim podsumowaniu, a nierozerwalnie kojarzy mi sie z listą trójki. Było prościej niż myślałem więc zachęcam innych do zabawy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: Yacy »

zmieniłem w regulaminie sposób przesyłania głosów.

proszę przesyłać swoje głosy na maila yacy@lp3.pl

jeśli ktoś przyśle na pw, to też będzie okey i też dojdą, ale lepiej mailowo. Wszystkie głosy potwierdzam, jesli ktoś nie dostanie potwierdzenia w ciągu 24 godzin, niech napisze do mnie!
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: abd3mz »

super pomysł na zabawę :D :D
super, że już są dobre zasady :D
szkoda, że pod taką nazwą. :(
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: Yacy »

jakoś nikt nie zaproponował innej. A już w czasie dyskusji w innym wątku kilka razy napisałem Nasza Lista LP3. Myślę, że jest jeszcze możliwość zmiany. Zaproponuj coś. Chyba, że ma być to po prostu: Wybieramy Forumowy Utwór/Przebój 1500 notowań LP3.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: abd3mz »

skoro nikt inny nie napisał, że mu się nie podoba, to możliwe jest że tylko mi... [inny wątek tylko przekartkowałem]
a w takim przypadku nie chcę robić zamieszania ze zmianą nazwy. :-)

PS. "Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3" misie podoba. :-)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: adameria »

Rozumiem abd3mz, bo jakby rozwinąć NL LP3 to mamy Nasza Lista Listy Przebojów Trójki.
Jednak np. dla mnie nazwa nie ma wielkiego znaczenia.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: kajman »

adamwadameria pisze:Jednak liczba. Ilość - bardziej niepoliczalna, choć to nie angielski, tylko polski.
Tutaj się z Tobą zgodzę, chociaż chyba z nieco innego powodu. Co do piosenek, na które głosujemy to określenia ilość i liczba są poprawne, lecz Gary widział gdzieś zapisane, a w tym wypadku nie można mówić o ilości.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: Yacy »

abd3mz, nie musiał mnie zbyt długo przekonywać do zmiany tytułu wątku i zabawy - mi też do końca to nie pasowało. :-) W końcu zapożyczenie zasad nie musi się wiązać z zapożyczeniem nazwy! Wracam więc tytułu, pod jakim dyskutowaliśmy przed startem wyborów.
adamwadameria pisze:Linkin Park - What I've Done. Zastanawia mnie co to za wersja tego utworu jest na gryzoniu...
za moment będzie ta właściwa ;-)
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: kajman »

Czy tylko mi White Stripes przestaje grać po 8 sekundach?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: adameria »

kajman pisze:Czy tylko mi White Stripes przestaje grać po 8 sekundach?
Nie tylko Tobie. Jednak mnie wczoraj te 8 sekund wystarczyło, żeby przypomnieć sobie o jaki dokładnie utwór chodzi :D .
adamwadameria pisze: Jest 1 utwór, którego nie pamiętam z Listy, ale doskonale pamiętam z podsumowań 100 i 200 notowań.
Wtedy i dziś wolałem i wolę inny utwór tego wykonawcy, ale ten, który znalazł się w zestawie także jest wielki.

Skoro już piszę, to dopiszę, że nieco nie zrozumieliśmy się z Yacym. Mnie chodziło o to, że nie-zestawowy utwór
tego samego wykonawcy jest mi bliższy i oczywiście bardziej kojarzy się z LP3. Prawda jest taka, że go pamiętam,
stąd moje przywiązanie do niego. Jednak trudno sobie wyobrazić początki LP3 bez obu tych "kawałków".
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: słoik »

A można włączyć się po eliminacjach? Wybrać 21 utworów może bym zdołał (nawet próbowałem, wyszło po pierwszym odsiewie jakieś 40), ale już układanie ich w kolejności za bardzo by mnie irytowało.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista LP3

Post autor: ku3a »

kajman pisze:Co do piosenek, na które głosujemy to określenia ilość i liczba są poprawne, lecz Gary widział gdzieś zapisane, a w tym wypadku nie można mówić o ilości.
przecież w ogóle nie o to chodziło...
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: kajman »

adamwadameria pisze:
kajman pisze:Czy tylko mi White Stripes przestaje grać po 8 sekundach?
Nie tylko Tobie. Jednak mnie wczoraj te 8 sekund wystarczyło, żeby przypomnieć sobie o jaki dokładnie utwór chodzi :D .
Ja i bez tych ośmiu sekund doskonale utwor kojarzę. Ale żeby wiedzieć, czy się załapie do top21 i na którym miejscu to jednak muszę go usłyszeć w całości.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: Miszon »

A nie pamiętasz na tyle, aby go sobie dalej odtworzyć z wewnętrznego odtwarzacza? Mnie to wystarcza w tej zabawie. Chyba że czegoś nie znam. No ale wtedy to paradoksem byłoby, gdybym zagłosował na coś takiego.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: adameria »

Nie jestem rzecznikiem kajmana, ale każdy ma swoje zasady i swoją taktykę.
ku3a pisze:
kajman pisze:Co do piosenek, na które głosujemy to określenia ilość i liczba są poprawne, lecz Gary widział gdzieś zapisane, a w tym wypadku nie można mówić o ilości.
przecież w ogóle nie o to chodziło...
Dokładnie. Pojawiło się słowo cyfra, które odnosi się do składowych alfabetu tworzących zapis liczb.
Tak jak litery tworzą słowa. Słowa mają znaczenie litery niezbyt. To się wymądrzyłem tera...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: Yacy »

Miszon pisze:A nie pamiętasz na tyle, aby go sobie dalej odtworzyć z wewnętrznego odtwarzacza? Mnie to wystarcza w tej zabawie. Chyba że czegoś nie znam. No ale wtedy to paradoksem byłoby, gdybym zagłosował na coś takiego.
mnie też wystarcza wewnętrzny :-P A zestaw i tak krąży cały czas po pokoju i w słuchawkach w pracy. I to już od pół roku z okładem. Teraz nieco zmieniony, ale większość znam już na pamięć :-) /White Stripes zaraz wrzucę w dobrej wersji/
A czemu paradoks? No cóż... Może to nie jest odpowiedni temat i pewnie nigdy takiego nie będzie, ale fajnie by było gdyby młodsi użytkownicy poznali starsze utwory, które były ważne na LP3. Nie mówię, że mają głosować, a z drugiej strony czemu nie... Ja niestety nie mam takiej możliwości... :-P

Edytka: Strajpsi już całe 2:44 na chomiku!
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: kajman »

1. Mocno się pogubiłem o co chodzi. Gary napisał o cyfrze, która obiła mu się o oczy, a dotyczyło to 30. Mógł napisać cyfry lub liczba, bo tylko coś takiego mogło mu się obić, a nie ilość, jak napisał miniu. Najczęściej słowo liczba można zamienić słowem ilość, ale nie w tym przypadku. Stąd mój poprzedni komentarz.
2. Wewnętrzny odsłuch pozwala mi ocenić czy piosenka mi się podoba i na ile, ale jednak żeby ustawić sobie ich dokładną kolejność to jednak potrzebuję odsłuchu zewnętrznego. Może jestem muzycznie upośledzony, ale nie pamiętam smaczków wszystkich tysięcy piosenek, które słyszałem, a przynajmniej na tyle, żeby ustawić dwie względnie równo podobające mi się piosenki w kolejności, a tym bardziej większą ich ilość. A nawet jedno miejsce w tą czy w tamtą będzie pewnie decydować o miejscu piosenki, ba może nawet decydować o jej obecności lub nie w strefie pucharowej. A zakładając teoretycznie, że dałbym ją na miejscu pierwszym lub drugim to tutaj bylyby cztery punkty różnicy, a to mogłoby zmienić bardzo wiele.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: Gary »

Sorry, sorry, sorry za tę cyfrę. Pomyślałem sobie o "dwóch cyferkach" i się zapomniałem. :oops: A zawsze staram się pilnować i pisać liczba :)

PS. Wiem, że w regulaminie stoi jak byk liczba 21, ale te "cyfry" 3 i 0 obiły mi się o oczy, bo zdaje się, że ktoś chciał poza konkursem podliczać topy 30. Nie wiem czy to przeszło, czy nie. Ale zdawało mi się, że taka propozycja padła. chyba, że się totalnie pogubiłem w tym temacie. :wink:
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: nastoletni_duch »

Ja jeszcze chciałbym tutaj zaznaczyć, że na chomiku jest jakaś niepoprawna wersja Jopkowej i Methenego, Frozen Madonny w radiowej edycji, a Like a Prayer w zremiksowanej wersji ;) z kolei 'Freelove' Depeche Mode, na liście znajdowało się w wersji zremiksowanej, tak samo z A pain that i'm used to ;) Te uwagi to tak w razie gdyby ktoś pomyślał, że coś mu brzmi inaczej niż powinno ;)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8813
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: VILKI »

tyle że ja nie mogę wysłać maila do yacego! i nie mam zielonego pojęcia czemu...
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3

Post autor: nastoletni_duch »

VILKI pisze:tyle że ja nie mogę wysłać maila do yacego! i nie mam zielonego pojęcia czemu...
mam podobny problem.
ODPOWIEDZ