Propozycja Wyboru Forumowego Utworu 1500 notowań LP3

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Yacy »

kajman wiem, że pisałeś, ale - jak znów sam piszesz - to jednak dalej Nasza Lista ;-)

punktacja 25,21 i 19 jest okey! :-)
Gary pisze:EDIT: mi się faza grupowa proponowana przez kajmana podoba. :)
czyli jaka literka? bo ja się troch pogubiłem... :roll: :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Gary »

Faza grupowa - wersja A :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Neo01 »

Dyskusja rozgorzała :)
To może ja powiem, że z czterech wariantów zaproponowanych przez kajmana, również jestem za A (ale raczej z zasadą z wariantu B z przynawaniem dodatkowych punktów - chyba żeby to bardzo utrudniło liczenie. Aha i głosujemy obowiązkowo na wszystkie pary - wówczas nie będzie problemu z tymi pktami).
Co do liczby utworów, powiem jednak że baardzo by było szkoda, gdy takie utwory jak "51", "Dorosłe dzieci", "Sen" czy "Mniej niż zero" (4 i 5 miejsca) nie mogłyby brać udziału w tej zabawie. Ale jeśli większość tak zdecyduje, oczywiście się dostosuję.
Co do tego czy bierzemy pod uwagę cały okres lp3, czy tylko ten "nasz", to jeśli chodzi o tą podstawową zabawę - oczywiście cały okres lp3, nie wyobrażam sobie inaczej.
Natomiast jako ciekawostkę możemy - jak to było już zaproponowane - wybrać powiedzmy 30 lub 33 utwory, które są dla nas najważniejsze w historii słuchania przez Nas listy - tu tylko pojawi się siłą rzeczy problem nadreprezentatywności utworów nowszych. Z drugiej strony głosować na całe 28 lat, trochę mijałoby się tu z celem... I tak źle, i tak niedobrze...

Na koniec fundamentalne pytanie - jaką metodą wybierzemy metodę głosowania? :wink:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Gary »

Skoro "Sen" nie może brać udziału, tzn że czegoś nie doczytałem, bo wydawało mi się że zestaw topów 3 podsumowania roku zostanie uzupełniony utworami z top 100 aktualnego podsumowania, które nie znalazły się w tym zestawie. Źle zrozumiałem? :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Yacy »

Gary dobrze zrozumiałeś ;-)

Neo01, SEN jest złym przykładem :-) mieści się w top100 i będzie brał udział. Ale już Mniej niż zero nie. No chyba, że ma być zwiększona liczba utworów...?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Neo01 »

Ok, "Sen" przegapiłem. Chodziło bardziej o zasadę, ale skoro Edyta Bartosiewicz będzie, to już jest spory plus...
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: kajman »

Gary pisze:
ku3a pisze:pytanie podstawowe, zanim zaczniemy. czy chodzi o wybranie najważniejszych dla nas utworów z czasów naszego słuchania LP3 czy z całej historii LP3? :-)
Raczej myślę, że z czasów słuchania
Myślę, że to jest szalony pomysł i całkowicie wypaczy sens rywalizacji. Wybierzemy utwór najnowszy, a nie najlepszy, sxzczegolnie jeżeli będą głosowały osoby ze stażem słuchania rzędu kilka lat. No i jak wybrać 21 utworow jak od czasów początku słuchania trafiło się np. tylko na 10?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Gary »

kajman pisze:
Gary pisze:
ku3a pisze:pytanie podstawowe, zanim zaczniemy. czy chodzi o wybranie najważniejszych dla nas utworów z czasów naszego słuchania LP3 czy z całej historii LP3? :-)
Raczej myślę, że z czasów słuchania
Myślę, że to jest szalony pomysł i całkowicie wypaczy sens rywalizacji. Wybierzemy utwór najnowszy, a nie najlepszy, sxzczegolnie jeżeli będą głosowały osoby ze stażem słuchania rzędu kilka lat. No i jak wybrać 21 utworow jak od czasów początku słuchania trafiło się np. tylko na 10?
Przecież nikt nie jest w stanie tego stwierdzić, czy ktoś głosuje na utwory, które słuchał na liście czy nie. To było raczej wymiana myśli na temat indywidualnego podejścia do tego topu, którego nikomu nie można odmówić. :)
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: kajman »

Na moje jednak trochę się to miesza z koncepcją zabawy. To tak jakby na NL wybierać np. tylko wykonawcow, ktorych się zna.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: krzysiek83 »

Nie śledzę uważnie dyskusji dotyczącej zasad zabawy więc daj Yacy znać jak już będzie coś ustalone. Bo przeciętny forumowicz się w tym gubi póki co :oops:
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: mateusz15 »

Tak. Jako przeciętny forumowicz również proszę o wszystkie zasady głosowania, listę piosenek i wszystko co potrzebne jak już będzie ustalone. Bo jak to przeciętny forumowicz - pogubiłem się, a nie łatwo się odnaleźć w tym :wink:
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: kajman »

Lista piosenek będzie w piątek po liście. Na razie obowiązuje ten z pierwszej strony od Yacy'ego plus siedem podanych przeze mnie, przy czym Amnezja możetać zastąpiona przez Resistance.
Jak będziesz miał listę to ustawiasz po kolei 21 najlepszych według Ciebie piosenek. Co będzie dalej to okaże się poźniej.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Gary »

Skonfrontowałem zestaw 177 utworów wymienionych przez Yacego z własnym topem wszech czasów i wyszła mi pokaźna 37 piosenkowa grupka. Teraz biorę się za rozstawianie miejsc powyżej 38. Na koniec przesłucham sobie te 37 utworów, może coś się od ubiegłego roku zmieniło. :wink:

EDIT: jeśli ta dodatkowa siódemka wymieniona przez kajmana jest obowiązująca, to powyższa grupka urosła o 2 utwory. :)
EDIT2: stworzyłem sobie top 10 "odtrąconych" z przyczyn formalnych, bo nie spełnia kryteriów tej zabawy. Cudowne! :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Yacy »

krzysiek83 pisze:Nie śledzę uważnie dyskusji dotyczącej zasad zabawy więc daj Yacy znać jak już będzie coś ustalone. Bo przeciętny forumowicz się w tym gubi póki co :oops:
założę nowy temat np. Nasza Lista LP3!
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Jak będziesz miał listę to ustawiasz po kolei 21 najlepszych według Ciebie piosenek. Co będzie dalej to okaże się poźniej.
wg mnie jednak zasady punktacji muszą być znane wcześniej czyli przed tym jak założę nowy temat.
Chciałbym, żeby się jeszcze ktoś wypowiedział, więc jeszcze raz podsumuję:

1. Lista 183 utworów jest już chyba ostateczna.
2. Zaczynamy jutro po 22:00, eliminacje mogłyby trwać 4 tygodnie, a pierwsza runda - 2. Kolejne terminy też podam, ale z możliwością drobnych zmian.
3. Zasady liczenia. Wersja A kajmana ma sens tylko w połączeniu z punktacją z B. A to jak już pisał kajman wiąże się z tym, że wyniki nie będą natychmiast po końcowym terminie danej rundy. No i musiałby być obowiązek głosowania na wszystkie pary! A jeśli ktoś tego nie zrobi to co? Będę się bawił w policjanta? :-)
Zapytam zatem czy nie mogą zostać zwykłe zasady z Naszej Listy?

Utwory pojawią się na chomiku. Nieprędko, bo 143 utwory ładują się już 5,5 godziny! :roll:
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: ku3a »

Yacy pisze:3. Zasady liczenia. Wersja A kajmana ma sens tylko w połączeniu z punktacją z B. A to jak już pisał kajman wiąże się z tym, że wyniki nie będą natychmiast po końcowym terminie danej rundy. No i musiałby być obowiązek głosowania na wszystkie pary! A jeśli ktoś tego nie zrobi to co? Będę się bawił w policjanta? :-)
Zapytam zatem czy nie mogą zostać zwykłe zasady z Naszej Listy?
w pewnym momencie przestałem czytać ustalenia...
ale jeśli byłby jakiś obowiązek głosowania na wszystkie pary, to ja jestem przeciwko.
Yacy pisze:Utwory pojawią się na chomiku. Nieprędko, bo 143 utwory ładują się już 5,5 godziny! :roll:
wielkie dzięki! :-D
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Neo01 »

ku3a pisze:
Yacy pisze:Zapytam zatem czy nie mogą zostać zwykłe zasady z Naszej Listy?
w pewnym momencie przestałem czytać ustalenia...
ale jeśli byłby jakiś obowiązek głosowania na wszystkie pary, to ja jestem przeciwko.
A ja jestem przeciwko "zwykłej" N-L. To jest głosowanie na najlepsze utwory 28 lat lp3, więc zawsze znajdzie się kawałek który zechcemy wesprzeć kosztem innych. A właśnie, kajman, jak by wyglądało głosowanie w grupach w wariancie A?
No chyba że wariant B - trochę mniejsze zamieszanie, ale na pewno sprawiedliwszy niż
Zwykła N-L, gdzie, jak już pisał bear, na koniec może nam wyjść mały klops...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Miszon »

Propozycja adamawademerii odnośnie opisania wspomnień odnośnie 1 piosenki jest moim zdaniem świetna i jak tylko zastanowię się, jaki kawałek wybrać, to założę chyba temat. Mam nawet nazwę - "Moja piosenka". Taka porcja wspomnień na 1500 notowanie będzie jak znalazł :-) (myślę, że można nawet to wykorzystać, niektórzy wiedzą gdzie).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Yacy »

Neo01 pisze: To jest głosowanie na najlepsze utwory 28 lat lp3, więc zawsze znajdzie się kawałek który zechcemy wesprzeć kosztem innych.
tzn.? bo nie wiem co masz na myśłi ;-)
Neo01 pisze: A właśnie, kajman, jak by wyglądało głosowanie w grupach w wariancie A?
pewnie tak, że głosujemy na dwa utwory. Tylko, że czwórki" powodują, że po dwóch turach, dalej i tak przechodzi tylko 1 utwór z tej czwórki, więc to właściwie nic nie daje... ;-) A wariant B, to co pisał kajman, żeby było sprawiedliwie musi być obowiązek głosowania na wszystko!

Nie wiem co macie do zwykłej Naszej Listy. Z tego co pamiętam to końcowe wynik nie odbiegają zbytnio od wyników eliminacji. To jest jednak jakieś potwierdzenie sprawiedliwości NL ;-) Wiem, że można zaraz znaleźć przykłady i symulacje, że tak nie jest, ale skomplikowanie wariantu B mnie nie przekonuje.

Wiem jedno - dobrze by było, żeby NLLP3 ruszyła dziś. Ale jak widzę dyskusja na zasadami jest ciągle nie rozstrzygnięta...

edit: no to już wiem o co Ci chodziło z tym wspieraniem. ale nikogo nie da rady zmusić do głosowania na wszystkie utwory. ;-)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Neo01 »

Akurat jeśli chodzi o wyniki ostatniej N-L, to raczej odbiegały one od eliminacji, z tego co pamiętam to np. utwór z pierwszego miejsca zajął ostatecznie 17, zaś z trzeciego - 18...
Ale pewnie większość będzie jednak za zwykłą NL; dobrze by było jakby choć parę osób się do 22 wypowiedziało, może jeszcze podczas listy się przypomni, bo czas rzeczywiscie goni. Tak czy siak, na pewno będzie dobra zabawa :) .
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Gary »

Yacy, jeśli dobrze mi się skopiował Twój zestaw to 2 razy jest Nigdy niekończąca się opowieść Limahla pod numerem 111 i 144. :)
EDIT: doczytałem, że już kajman na to wskazał. :)
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: kajman »

Yacy pisze:
Neo01 pisze: A właśnie, kajman, jak by wyglądało głosowanie w grupach w wariancie A?
1. pewnie tak, że głosujemy na dwa utwory.
2. Tylko, że czwórki" powodują, że po dwóch turach, dalej i tak przechodzi tylko 1 utwór z tej czwórki, więc to właściwie nic nie daje... ;-)
3. A wariant B, to co pisał kajman, żeby było sprawiedliwie musi być obowiązek głosowania na wszystko!
4. Nie wiem co macie do zwykłej Naszej Listy. Z tego co pamiętam to końcowe wynik nie odbiegają zbytnio od wyników eliminacji. To jest jednak jakieś potwierdzenie sprawiedliwości NL ;-) Wiem, że można zaraz znaleźć przykłady i symulacje, że tak nie jest, ale skomplikowanie wariantu B mnie nie przekonuje.
5. Wiem jedno - dobrze by było, żeby NLLP3 ruszyła dziś. Ale jak widzę dyskusja na zasadami jest ciągle nie rozstrzygnięta...
6. edit: no to już wiem o co Ci chodziło z tym wspieraniem. ale nikogo nie da rady zmusić do głosowania na wszystkie utwory. ;-)
1. Ja myślalem o tym, że ustawiamy utwory od miejsca 1 do 4. Według mnie tylko to ma sens.
2. I tu się mylisz. Mogą przejść oba utwory z jednej z czworek, a żaden z drugiej. Teoretycznie nawet utwory z pierwszej czworki mogą dotrzeć razem do finału.
3. Nie do końca. Istnieją dwie opcje:
A. Przechodzą dwa najlepsze utwory z czworki, ale punkty zostają dopisane tylko od osob glosujących na wszystko.
Ale ten wariant jest gorszy.
B. Punktacja to 4, 3, 2 i 1
ale jest prawo głosowania na 2 utwory i wtedy 4, 3, 1 1/2 i 1 1/2
a także na jeden i punktujemy 4, 2, 2, 2.
Ale przy wariancie, że nie wszyscy głosują to lepszy byłby układ z parami i zmienną kolejnością po każdej rundzie. W parze, na ktorą nie oddaje się głosu, każda piosenka dostaje po pół punkta do podsumowania.
4. Zbytnio nie, ale jednak odbiegają. Niestety tego się nie przeskoczy.
5. Ale chyba to, że ze 183 piosenek wybieramy 21 i ustawiamy w kolejności i to są eliminacje oraz że 128 najlepszych utworow przechodzi dalej, to chyba ustaliliśmy, więc możemy spokojnie ruszać. Także chyba przeciw propozycji Yacy/adr/kajman-owej, że punktujemy 25, 21, 19, 17 i do 1 za 20 chyba też nikt nie zgłosił zastrzeżeń. Przyznam się, że nie wyobrażam sobie, w jaki sposób organizacja walki pucharowej lub grupowej mogłaby mieć wpływ na ustawienie kolejności utworów przez ktoregokolwiek z uczestnikow, więc to można ustalić później.
6. Pomysł z podziałem kolejnych punktow mogłby to rozwiązać (niezależnie od systemu czworkowego czy dwójkowego).
Neo01 pisze:Akurat jeśli chodzi o wyniki ostatniej N-L, to raczej odbiegały one od eliminacji, z tego co pamiętam to np. utwór z pierwszego miejsca zajął ostatecznie 17, zaś z trzeciego - 18...
Ale pewnie większość będzie jednak za zwykłą NL; dobrze by było jakby choć parę osób się do 22 wypowiedziało, może jeszcze podczas listy się przypomni, bo czas rzeczywiscie goni. Tak czy siak, na pewno będzie dobra zabawa :) .
O ile pamiętam w NL do ścisłej czołówki w eliminacjach wystarczyło się załapać bardzo wysoko u 5-6 osób. To chyba jakaś czwarta część głosujących, może nawet mniej. Te piosenki mogą się bardzo nie podobać pozostałym uczestnikom i przepadają.
Problem polega na tym, że w uproszczeniu mowiąc to eliminacje preferują piosenki kontrowersyjne czyli takie, ktore podobają się bardzo części osob i bardzo nie podobają drugiej (najczęściej liczniejszej) części. System pucharowy preferuje natomiast utwory neutralne z plusem czyli takie, ktore podobają się większości, ale prawie nikogo nie zachwycają.
Żeby pogodzić obie grupy należałoby zrobić coś totalnie karkołomnego. Stworzyć losowo 92 pary (dolączając jeszcze jakiś utwór), potem do końca lecieć systemem pucharowym dla wygrywających i przegrywających wg zdobytych punktów w rundach pucharowych (szczegóły sobie daruję), ustawić kolejność od 1-184 i wyniki dodać do wyników obliczonych z głosowania na 21 (na zasadzie 1 miejsce 184 p. itd.) i tak zmixowane wyniki uznać za obowiązujące. Ale po pierwsze, kto będzie chciał głosować trzy razy na 92 pary, a potem jeszcze 4 na minimum 64 pary, a po drugie, komu będzie chciało się to liczyć?
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Geephard »

kajman pisze:Żeby pogodzić obie grupy należałoby zrobić coś totalnie karkołomnego. Stworzyć losowo 92 pary (dolączając jeszcze jakiś utwór), potem do końca lecieć systemem pucharowym dla wygrywających i przegrywających wg zdobytych punktów w rundach pucharowych (szczegóły sobie daruję), ustawić kolejność od 1-184 i wyniki dodać do wyników obliczonych z głosowania na 21 (na zasadzie 1 miejsce 184 p. itd.) i tak zmixowane wyniki uznać za obowiązujące. Ale po pierwsze, kto będzie chciał głosować trzy razy na 92 pary, a potem jeszcze 4 na minimum 64 pary, a po drugie, komu będzie chciało się to liczyć?
Albo... nie rozdrabniać się tak bardzo i komplikować to można by we wstępnych eliminacjach wybrać 100 utworów... potem w 10 rundach trwających po 5 dni powiedzmy głosowało by się na 3 utwory z 10, 3 by przechodziły dalej. Zostało by 30 piosenek, z których w podobny sposób wybrałoby się 10, a z te 10 każdy ułożył by wedle własnego uznania...
Myślę, że to pogodziłoby dwie wyżej wspomniane grupy, o ile w każdej rundzie udział brałaby jak największa liczba uczestników.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: Yacy »

kajman pisze:(...) ale punkty zostają dopisane tylko od osob glosujących na wszystko. (...)

(...)ale jest prawo głosowania na 2 utwory i wtedy 4, 3, 1 1/2 i 1 1/2(...)

(...) każda piosenka dostaje po pół punkta do podsumowania. (...)
to chyba nie był żart z Twojej strony... :) Przecież tylko Ty będziesz wiedział, na jakiej zasadzie przyznaje się punkty... Ja wymiękłem bardzo szybko...
To może faktycznie zostańmy przy wyborze swoich top30 i już.
kajman pisze:5. Przyznam się, że nie wyobrażam sobie, w jaki sposób organizacja walki pucharowej lub grupowej mogłaby mieć wpływ na ustawienie kolejności utworów przez ktoregokolwiek z uczestnikow, więc to można ustalić później.
no niby tak... zresztą już to pisałem - ja osobiście wolałbym znać zasady przed rozpoczęciem zabawy. Po prostu.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Wybór Forumowego Utworu 1500 notowań LP3!

Post autor: kajman »

Yacy pisze:
kajman pisze:(...) ale punkty zostają dopisane tylko od osob glosujących na wszystko. (...)
(...)ale jest prawo głosowania na 2 utwory i wtedy 4, 3, 1 1/2 i 1 1/2(...)
(...) każda piosenka dostaje po pół punkta do podsumowania. (...)
to chyba nie był żart z Twojej strony... :) Przecież tylko Ty będziesz wiedział, na jakiej zasadzie przyznaje się punkty... Ja wymiękłem bardzo szybko...
To może faktycznie zostańmy przy wyborze swoich top30 i już.
kajman pisze:5. Przyznam się, że nie wyobrażam sobie, w jaki sposób organizacja walki pucharowej lub grupowej mogłaby mieć wpływ na ustawienie kolejności utworów przez ktoregokolwiek z uczestnikow, więc to można ustalić później.
no niby tak... zresztą już to pisałem - ja osobiście wolałbym znać zasady przed rozpoczęciem zabawy. Po prostu.
1. To wbrew pozorom tylko wygląda strasznie, ale jakbym wyjaśnił na przykładzie byłoby bardzo prosto, ale myślę, że zostaniemy przy klasycznych zasadach NL.
2. Wiem, ale skoro to jeszcze nie ustalone a czas goni to nie ma na co czekać.
ODPOWIEDZ