Płyty 10-lecia (2010-2019)

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyty 10-lecia (2010-2019)

Post autor: Miszon »

Zapraszam do udziału w II edycji topu Płyt 10-lecia! :-D

Ponieważ chcielibyśmy, aby więcej osób wzięło udział, postanowiłem aby wrzucić ten temat także tutaj. Otóż na mycharts.pl i sebastos.pl kilka tygodni temu otworzyłem wątek z dyskusją na temat głosowania na Płyty 10-lecia edycja II (2010-2019), jutro rozpoczynamy głosowanie. Jest jeszcze parę szczegółów do ustalenia, takich jak chociażby sposób prezentacji wyników, czas na głosowanie, itp., ale zasadniczo te sprawy nie przeszkadzają w rozpoczęciu zabawy. Prosiłbym oczywiście aby osoba, która głosowała na jednym z forów nie czyniła tego na jakimś innym, wprowadzi to niepotrzebne zamieszanie, a ja i tak tego nie policzę.

Najpierw może trochę historii:

W 2010 roku Radio Orbit organizowało, ustami swych redaktorów, a także głosami słuchaczy, plebiscyt Płyty 10-lecia, w którym najpierw przez szereg tygodni (dokładnie 17) redaktorzy radia prezentowali swoje ulubione płyty poprzedniego 10-lecia, a później słuchacze i forowicze radia głosowali na swoje ulubiony płyty, zresztą nie będąc przywiązani do zgłoszonej przed redakcję listy.

Wtedy było to aż 17 audycji (zdaje się że częściowo nawet uszeregowanych tematycznie, pamiętam że były np. debiuty, płyty kobiet, płyty z białą/jasną okładką, płyty polskie, płyty które doszły do pierwszego miejsca na liście sprzedaży w Polsce, itp.), w których redaktorzy Radia Orbit prezentowali płyty które uważali za ważne. Byli to: tadzio3, ku3a, drwycior, saferłel, Grycek i ja (mam nadzieję że nikogo nie pominąłem Icon_redface - czy był tam jeszcze AKT? Chyba nie, coś się wahał i się nie załapał, a szkoda jego propozycje na pewno byłyby ciekawe). Saferłel z tego co pamiętam po pewnym czasie został wyrzucony z projektu, ponieważ notorycznie przysyłał swoją część za późno lub w ogóle. Wrzuciłem te audycje na chomika, może jesteście ciekawi jak to wyglądało i jakie to krążki oto link: https://chomikuj.pl/Miszon/RADIO+ORBIT/ ... 2000-2009) każdy plik trwa 2 godziny, odpaliłem sobie niedawno tę pierwszą audycję i to było bardzo fajnie zrobione :-) .
Potem głosowanie słuchaczy trwało jakoś z miesiąc? (więcej? Nie pamiętam) I mogli podawać swoje propozycje. Pamiętam że przy okazji tego plebiscytu pojawił się na forum (albo się dowiedziałem o jego istnieniu) adameria, który zagłosował na 2 płyty, które mu drwycior odrzucił, bo myślał że nie istnieją, adameria musiał mu udowadniać że coś takiego faktycznie wydano :-D (były to płyty zespołów Ox i Triquetra - dobrze pamiętam Adam?)

Teraz już nie działamy w RO, więc niestety nie ma co liczyć na taki projekt.
Ale przynajmniej finał w postaci prezentacji wyników, gdyby był zrobiony jako podcast, to myślę że byłby fajną pamiątką tej zabawy :-), drwycior coś mi wcześniej wspominał, że planował coś takiego i tak zrobić w czerwcu, jednak nieco wyprzedziłem jego plany ;-) .

Mam zaszczyt otworzyć drugą edycję plebiscytu 10-lecia.
Pierwszą na tym forum, ale drugą w historii i na pewno wiele osób z tego forum brało udział w głosowaniu 10 lat temu, a na pewno kilkoro z nich brało udział w wyjątkowej formie prezentacji propozycji i wyników.
Teraz takiej formy prezentacji propozycji nie będzie, co do wyników to się jeszcze okaże, ale archiwum sprzed 10 lat jest tu: https://chomikuj.pl/Miszon/RADIO+ORBIT/ ... 2000-2009) a ankieta w której ustalaliśmy dzisiejsze zasady tu:
http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=53871
Ostatnio zmieniony śr gru 02, 2020 11:13 am przez Miszon, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płyty 10-lecia (2010-2019)

Post autor: Miszon »

Zasady
Od teraz głosujemy na najlepsze/ulubione/najważniejsze 50 płyt wydanych w okresie między 1 stycznia 2010 a 31 grudnia 2019 (liczy się data premiery gdziekolwiek), punktujemy wg zasady którą nazwijmy "iloczynowa wartościująca", czyli:
- płyty należy ułożyć wg kolejności. Każda z nich dostanie punkty wg zasady 50 punktów miejsce 1, 49 miejsce 2... 1 punkt miejsce 50. Następnie łączna liczba punktów zdobytych od wszystkich głosujących będzie pomnożona przez liczbę osób głosujących na daną płytę, co da ostateczną punktację.
W przypadku gdy ktoś zagłosuje na mniej płyt, wtedy ostatnie miejsce jego rankingu dostanie 1 punkt, przedostatnie 2... aż do miejsca 1 które dostanie tyle punktów, na ile płyt głosował.
- nie wolno głosować na kompilacje, single i EP-ki

Format głosu:
Wykonawca - Tytuł płyty (rok wydania)
np. The Beatles - L.O.V.E. (2006)
(można pogrubiać czy inne cuda robić, grunt żeby był taki format)
Głosujemy w tym wątku, jawnie.

Termin na głosowanie (może ulec zmianie, ale nie skróceniu):
1 lutego 2021 godzina 2:10:19
nowy termin do głosowania:
Tłusty Czwartek, czyli 11 lutego 2021, godzina 20:10.

Mile widziane szerokie komentowanie swych wyborów.
Można także głosować w częściach, jednak nie może to być grupa mniejsza niż 10 płyt naraz.
Ostatnio zmieniony czw sty 21, 2021 3:04 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płyty 10-lecia (2010-2019)

Post autor: Miszon »

Głosowanie ruszyło, termin końcowy może ulec zmianie ;-) .
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5922
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Płyty 10-lecia (2010-2019)

Post autor: mateusz15 »

Dopiero sie zorientowałem, że nie podsumuwujemy właściwej drugiej dekady tego wieku a dziesięciolecie, które minęło prawie rok temu. 🙃
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płyty 10-lecia (2010-2019)

Post autor: Miszon »

Tak. Trudno byłoby oceniać płyty wydane w tym roku, być może zresztą jakieś zostaną wydane.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płyty 10-lecia (2010-2019)

Post autor: Miszon »

aktualizacja:

nowy termin do głosowania:
Tłusty Czwartek, czyli 11 lutego 2021, godzina 20:10.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Płyty 10-lecia (2010-2019)

Post autor: tadzio3 »

Miszon pisze: pn lis 30, 2020 12:07 pm W 2010 roku Radio Orbit organizowało, ustami swych redaktorów, a także głosami słuchaczy, plebiscyt Płyty 10-lecia, w którym najpierw przez szereg tygodni (dokładnie 17) redaktorzy radia prezentowali swoje ulubione płyty poprzedniego 10-lecia, a później słuchacze i forowicze radia głosowali na swoje ulubiony płyty, zresztą nie będąc przywiązani do zgłoszonej przed redakcję listy.
Już prawie zapomniałem, że mieliśmy taką inicjatywę. Ale czasy naszego udziału w Radio Orbit wspominam bardzo miło :)
Broniara90
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 02, 2021 4:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002

Re: Płyty 10-lecia (2010-2019)

Post autor: Broniara90 »

Top płyt to wiadomo, łatwiej stworzyć, ale gdybyście mieli wymienić tylko jedną, najlepszą płytę dekady - która by to była? :)
Ja bym chyba wskazała na "AM" Arctic Monkeys
__________________
oferta na firany z markizety w Warszawie
Ostatnio zmieniony czw paź 07, 2021 2:56 pm przez Broniara90, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Płyty 10-lecia (2010-2019)

Post autor: Neo01 »

Tutaj możesz zobaczyć odpowiedzi na swoje pytanie ;)
http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=54152
ODPOWIEDZ