Top piosenek świątecznych.

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Top piosenek świątecznych.

Post autor: TStudent »

Teraz, przy okazji podawania czołowej dziesiątki topu piosenek świątecznych, zachęcam do komentowania wyników. ;)
Moim zdaniem na pewno sensacją są miejsca 3-5 (ten ostatni w negatywnym tego słowa znaczeniu, choć akurat aż tak bardzo nie płonę zachwytem na ten utwór ;) )

10. Lady Pank - MIEJSCE PRZY STOLE (4, 4) → 8
9. Czerwone Gitary - DZIEŃ JEDEN W ROKU (3, 4, 1) → 8
7. Lemmy Kilmister - RUN RUDOLPH RUN (4, 5) → 9
Paul McCartney - ONCE UPON A LONG AGO (5, 4) → 9

6. Bing Crosby - WHITE CHRISTMAS (5, 5) → 10
5. Wham! - LAST CHRISTMAS (1, 5, 5) → 11
4. Frankie Goes To Hollywood - THE POWER OF LOVE (1, 3, 3, 5) → 12
3. Lady Pank - GWIAZDKOWE DZIECI (3, 5, 5) → 13
2. Cliff Richard - MISTLETOE AND WINE (4, 3, 4, 2) → 13

1. Band Aid - DO THEY KNOW IT'S CHRISTMAS? (5, 5, 4) → 14
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top piosenek świątecznych.

Post autor: kajman »

Dla mnie zaskoczeniem jest zwycięzca.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top piosenek świątecznych.

Post autor: Yacy »

Skoro nie wygrały Czerwone Gitary :-P to zwycięzca jest najlepszym utworem z top 10! :-D
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Top piosenek świątecznych.

Post autor: TStudent »

Generalnie gdybym liczył top 10 (nie tylko 5), możliwe, że nr 1 miałby większą przewagę. A wyniki skądinąd mogłyby być nieco bardziej miarodajne. ;)
Może przy re-topie, za jakieś 8-10 lat, pomyślę o eliminacjach, bo tak jak przewidział Michał, trochę słabo wyglądają wyniki, biorąc pod uwagę, że wystarczyło, że u jednego piosenka na pierwszym, a już osiągnęła top 20 (żeby nie powiedzieć 17 ;) ).
Mnie zwycięzca zaskoczył bardzo pozytywnie, ale trochę z Basią zapracowaliśmy. ;)
A tak a propos:
barb42 pisze: śr gru 18, 2019 7:20 pm 0. Pospieszalscy - PÓŁNOC JUŻ BYŁA (specjalna dedykacja dla Nikodema i Mikołaja)
Szkoda, że nie umieściłaś tego na miejscach punktowanych, wszak zawsze byłoby to miłe urozmaicenie. ;) W końcu pojawiły się głosy i na kolędy, i nawet na pastorałkę (miejsce 12. zestawienia).

Natomiast pojawi się pytanie, czemu nie głosowałem na kolędy. Otóż nieprawdą jest, że nie lubię kolęd. Wręcz bardzo je lubię. Najbardziej góralskie (oraz góralskie wykonania tych bardziej znanych). Natomiast nie lubię kolęd zaśpiewanych byle jak, w sensie gwiazdorzenia (jak niektórzy wokaliści w tv). Ale do sedna: głosowałem na piosenki świąteczne, bo pierwsza myśl była, jaka była. Gdybym zagłosował później, to kto wie, kto wie, jak potoczyłyby się sprawy. ;)
Czyżby to była zapowiedź topu kolęd i pastorałek (może za rok)?
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Top piosenek świątecznych.

Post autor: barb42 »

Nie zamykajcie w liczby wszystkich zabaw, top piosenek świątecznych magią chwili, trwasz w nastroju i głosujesz.

Dlatego podobał się mi ten top, słuchałam nowe utwory, poznałam bardziej ludzi z forum i wyniki są dla mnie kwestią drugorzędną, ale dziękuję za ich zaprezentowanie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19440
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Top piosenek świątecznych.

Post autor: jollyroger72 »

barb42 pisze: sob gru 28, 2019 8:03 pm (...) poznałam bardziej ludzi z forum (...)
https://www.youtube.com/watch?v=D-Nk98sWRsI :wink:
ODPOWIEDZ