Foroderyki - co dalej?

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

gżegoż

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: gżegoż »

Teraz już powinno być można wysłać pw.
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: kajman »

Dzięki. Ale to już jutro rano. Bo samą informacje dałbym radę wrzucić, ale chciałbym dodać kilka uwag, a na to jestem zbyt padnięty.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: adameria »

Coś... ktoś... Kto ma kierować pracami? Nie chciałbym, żeby ta świecka tradycja upadła, a na to się zanosi.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: Yacy »

ja mam nadzieję, że w kuluarach praca wre ;-)
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: kajman »

Akademia pracuje w pięcioosobowym składzie (szukaliśmy szóstego, ale ostatecznie chyba nie ma sensu przedłużać skoro są kolejne odmowy; za rok szybciej trzeba będzie kompletować skład) i jest na etapie ustalania propozycji. To niestety musi trochę potrwać.
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Foroderyki 18/19.

Post autor: TStudent »

Jeśli w tym roku, to to akurat zależy od kilku czynników.
1) Od dostępności. Większą swobodę mam po 8 lutym, więc nie wiem, czy w ogóle będzie sens, poza tym liczę Przebój roku (choć akurat to nie stanowi znacznej przeszkody).
2) Jak skomplikowane są zadania.
3) Czy to wymaga poświęcenia w postaci kilkakrotnego przyjeżdżania tu i tam. Tym bardziej, że na przełomie lutego i marca mam dwa dość ważne wyjazdy studenckie.
4) Inne zmienne losowe niestandaryzowane, które wyjdą w praniu.
Ale jak myślicie, jeśli będę w stanie, to mogę Wam pomóc, czy tak średnio? ;)
gżegoż

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: gżegoż »

1) Uważam, że plebiscyt powinien ruszać szybciej, niż w poprzednich latach (najpóźniej w ostatnim tygodniu stycznia), więc obrady akademii powinny ruszyć w okolicach trzeciego-czwartego stycznia.
3) Cała dyskusja odbywa się za pomocą maili, więc nie trzeba nigdzie jeździć ani osobiście się spotykać ;)
dopisek) Dotychczas starano się, aby każdy w miarę aktywny użytkownik kiedyś wziął udział w pracach akademii, więc jeśli byłbyś w stanie, to na pewno fajnie byłoby, abyś wziął udział :)
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: TStudent »

W sumie koniec stycznia jest tym czasem, w którym przynajmniej wieczorami już mogę więcej, ale tak jak pisałem dużą swobodę będę miał po 8 lutym, więc wtedy mógłbym w to się bardziej zaangażować. ;)
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: ku3a »

TStudent pisze: pt gru 14, 2018 8:07 pm po 8 lutym
po 8 lutego
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: kajman »

Ja tak jak w zeszłym roku zamierzam brać udział w pracach akademii.
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: EVENo »

Byłem w akademii w ostatnich dwóch edycjach, więc w przypadku braku nowych lub konkretniejszych kandydatów, mnie również można brać pod uwagę.
miszony
Posty: 4740
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: miszony »

Ja też chętnie bym uczestniczył w obradach jury i jestem zdania , że prace powinny zacząć się z początkiem stycznia.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: Neo01 »

Jak by co, mogę brać udział w obradach...
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6592
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: 4989341 »

moja skromna osoba również chętnie pomoże w obradach.
gżegoż

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: gżegoż »

Ja nie muszę co roku brać udziału w pracach akademii, więc skoro byłem ostatnio, to teraz mogę mieć przerwę :) Aczkolwiek jeżeli nie uda się znaleźć szóstego członka, to będę do dyspozycji :)

Niezależnie jednak od tego, czy akademia będzie obradowała ze mną w składzie, czy bez, to podtrzymuję postulat, aby jej prace rozpoczęły się możliwie szybko po Nowym Roku (tak, by jeszcze w styczniu mógł ruszyć właściwy plebiscyt). W ostatnich latach Foroderyki startowały w marcu i uważam, że to było zdecydowanie za późno, ponieważ im więcej czasu upływa od zakończenia danego roku, tym mniejszą ludzie mają ochotę, by do niego wracać i go podsumowywać. Poza tym wydaje mi się pewne, że gdyby udało się wystartować jeszcze w styczniu, to i frekwencja byłaby znacznie wyższa.

Chciałbym jeszcze już teraz zwrócić uwagę na pewien trudny dylemat, przed którym chyba pierwszy raz w dziejach plebiscytu będą musieli stanąć "akademicy". Zawsze jednym z głównych elementów, którym kierowano się podczas ustalania nominacji, były wyniki forumowej listy przebojów. Oczywiste było, że utwory i wykonawcy, którzy w danym roku bardzo dobrze sobie na niej radzili, uzyskiwali nominacje w poszczególnych kategoriach. Ale inna żelazna zasada brzmiała, że podsumowanie dotyczy danego roku (w tym przypadku 2018), więc pod uwagę mogą być brane wyłącznie utwory, które powstały właśnie w nim (lub w roku wcześniejszym, ale ich szczyt popularności przypadł na rok bieżący). No ale w w interesującym nas okresie mieliśmy na LP3 (a co za tym idzie, na forumowej liście również) piosenki dużo starsze, które powstały jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wyniki osiągane na forumowej liście (oraz "liście matce") zapewne pozwoliłyby im na uzyskanie nominacji, ale jak by się to miało do drugiego z wymienionych punktu regulaminu :?:

Czy zatem uważacie, że "Immigrant Song" albo "Blues Kory" powinny być nominowane jako "Utwory Roku 2018", czy raczej, że byłoby to kuriozalne i powinny zostać pominięte przy wyborach akademii? :know:
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: TStudent »

I jeszcze jedna prośba, czy możemy porozmawiać o powstaniu kategorii "Skoczek Roku", bo z pewnością istnieje co najmniej kilkanaście utworów, które na LP3 skakały z kwiatka na kwiatek (mam tu na myśli chociażby "Spit out the bone" czy "Gdybym miał kogoś")? ;)
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: EVENo »

gżegoż pisze: śr gru 19, 2018 11:30 pm Czy zatem uważacie, że "Immigrant Song" albo "Blues Kory" powinny być nominowane jako "Utwory Roku 2018", czy raczej, że byłoby to kuriozalne i powinny zostać pominięte przy wyborach akademii? :know:
O tym już pewnie zadecyduje akademia, kiedy powstanie ;) Ale pewnie nie będą, bo już rok temu była taka sytuacja, że wstępnie nominowany do nagrody covera roku był utwór Wonderful Life w wykonaniu Katie Melua, ale został skreślony gdy zauważyłem, że został on wydany w 2015 roku, a dopiero półtora roku później pojawił się na Liście.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5911
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: mateusz15 »

Ja raz brałem udział w obradach i była to fajna zavawa, jeżeli potrzeba mogę w tej edycji również się włączyć :)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6527
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: Sundrajta »

Ja też bym ewentualnie reflektował wzięcie udziału w obradach Akademii. Po pierwsze żeby też w jakimś stopniu zmyć plamę z zamieszania jakiego narobiłem, gdy ongiś prowadziłem Foroderyki, a po drugie to już było dawno i od tej pory nie brałem zwrotnego udziału w tym przedsięwzięciu. ;)
gżegoż

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: gżegoż »

A więc mamy już 7 chętnych: kajman, EVENo, miszony, Neo01, 4989341, mateusz15 i Sundrajta :)

Ja zatem mogę w tym roku odpoczywać ;) Teraz ustalcie między sobą, czy będziecie pracować w siódemkę, czy jednak kogoś z Was "wyeliminujecie" ;)
Tylko pamiętajcie, że zacząć obrady trzeba w okolicach piątego stycznia ;) Mam nadzieję, że do tego czasu będą już opracowane podsumowania forumowej listy i forumowej listy płyt oraz że ich autorzy je Wam udostępnią (gdyby na forum miały się pojawić później) :)
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: kajman »

Będę prosił obu prowadzących o przysłanie mi chociaż surowych danych (nawet chyba takie byłyby lepsze, bo jednak w obradach chyba będziemy stosowali nie do końca te same kryteria szczególnie w przypadku utworów - wyszło to już podczas poprzednich obrad).
Oczywiście jeżeli będę w składzie akademii.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6592
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: 4989341 »

a nie czekamy na plebiscyt przebój roku?
ktoś ma w planach go przeprowadzić?
gżegoż

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: gżegoż »

Zwykle przeprowadzał go Dede, ale widziałem, że na jego prowadzeniu bardzo zależy TStudentowi. Mam nadzieję, że on ruszy tuż po Topie Wszech Czasów :) A akademia Foroderykowa będzie obradowała w trakcie jego trwania :)
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: TStudent »

Gdy tylko pojawi się zestaw wszystkich utworów do notowań z roku 2018, otworzę wątek. Nie mówię, że tego samego dnia akurat, ale w niedługim czasie.
A co do "zależenia": deklarowałem się wstępnie już w lutym mijającego roku. W tym roku jest zaś o tyle bezpiecznie, że za rok w podobnej porze będę szykował się do obrony inżyniera. ;) Więc ktoś za rok pewnie przejmie po mnie pałeczkę. Żeby w razie czego za dwa lata, być może, znów wrócić (choć nie chcę snuć aż tak dalekich planów). ;)
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5911
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Foroderyki - co dalej?

Post autor: mateusz15 »

Ogólnie to jeżeli jest zbyt wielu członków to ja mogę się wycofać, bo bardziej myślałem, że to w drugą stronę - brak chętnych ;)
ODPOWIEDZ