Albumowy Top Wszech Czasów? - dyskusja

Nasze gusta niekoniecznie reprezentowane są przez zestaw cotygodniowych notowań LP3... Może mamy nasze własne?

Moderatorzy: Yacy, Grycek

Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 4699
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Albumowy Top Wszech Czasów? - dyskusja

Post autor: EVENo » pn lut 01, 2016 5:39 am

Chciałbym poruszyć temat przeprowadzenia wewnątrz forumowego Topu Wszech Czasów, ale nie piosenek, lecz albumów. Po pierwsze i najważniejsze - czy taki plebiscyt już tu kiedyś był, a jeśli nie, to czy jest Waszym zdaniem sens stworzenia takiego? Mamy wiele "Topów", jak coroczny piosenkowy, czy topy wykonawców, ale nie natknąłem się nigdy na wątek, w którym wyłaniana była najlepsza płyta w historii muzyki. Chcę poznać Wasze zdanie na temat tego, czy bylibyście zainteresowani takim plebiscytem, gdyby powstał.

Drugie pytanie - który dział to dobre miejsce na taki Top? Nie chcę bowiem naruszać porządku forum, ale gdybym to ja miał wybierać miejsce, to założyłbym temat w dziale Forumowej Listy Płyt. Oczywiście stworzenie plebiscytu tutaj, gdzie toczy się dyskusja na jego temat też jest dobre, ale chcę poznać Waszą opinię.

Po trzecie - zasady. Albumowy Top nie ma zestawu do głosowania, jak ma to miejsce w przypadku innych. Wobec tego, taki zestaw trzeba by było dopiero stworzyć. Moja propozycja jest taka, że jeżeli doszłoby do rozpoczęcia zabawy (a to zależy od Waszych reakcji pod tym postem), to odbyłaby się ona w trzech etapach. W pierwszym każdy użytkownik miałby prawo do napisania swojej listy propozycji, dajmy na to, dziesięciu albumów. Każda wymieniona w wątku płyta znalazłaby się w zestawie do głosowania, w którym to rozdawalibyśmy punkty. Te, które zdobyłyby ich najwięcej, przeszłyby do finału.

Aby rozjaśnić trochę wątpliwości, co do tego, jak miałoby to wyglądać, podsyłam linki do przeprowadzonego przeze mnie Topu Wszech Czasów na forum zespołu Bon Jovi. Tam, pomimo niewielkiej ilości userów, wszystko przebiegło bardzo fajnie, bezproblemowo i w miarę emocjonująco.
ETAP I - http://www.bonjovi.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=3637
ETAP II - http://www.bonjovi.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=3643
ETAP III - http://www.bonjovi.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=3650

Zapraszam do dyskusji. Liczę na pozytywny odzew i być może już niedługo rozpoczniemy Albumowy Top Wszech Czasów :)

kajman
Posty: 44455
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Albumowy Top Wszech Czasów? - dyskusja

Post autor: kajman » pn lut 01, 2016 9:33 am

Moim zdaniem jeżeli już to top powinien być jednoetapowy. Każdy zgłasza powiedzmy 50 płyt i układa je w kolejności.

ODPOWIEDZ