Znawca 6 (1300)

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Robinson pisze:No proszę, ośmielony zachętą kajmana, zaprezentuję tu inną klasyfikację znawców. Otóż z każdego tygodnia obliczyłem średnią naszych wyników (zaokrągloną do liczb całkowitych), np. dla not. 1295 było to (82+90+90+118+122)/5=100. Ma to na celu ustalenie poziomu trudności typowania w danym tygodniu i wydaje mi się, że tą rolę spełnia dobrze.
Następnie poszczególnym osobom dodaje się punkty dodatnie (jeśli były powyżej średniej) lub ujemne (jeśli poniżej). I w ten sposób dodaje się poszczególnym osobom (lub odemuje) punkty w kolejnych tygodniach.
Niestety ta klasyfikacja ma jedną zasadniczą wadę. Osoby, które wskakują do typowania z opóźnieniem raczej nie będą miały szans dogonić liderów, którzy regularnie typują dobrze.
Aha, uwzględniłem tylko te osoby, które typowały co najmniej 3 razy w dotychczasowych sześciu typowaniach.

1. ku3a (+55)
- szakal35 (+55)
3. adr (+45)
4. jackal (+31)
5. stavanger (+24)
6. Zawiesina (+20)
7. jotem3 (-9)
8. Yacy (-24)
9. Gary (-51)
10. kajman (-131)
To może podziel to przez ilość głosowań.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

kajman pisze: ...
11. 108 stavanger
12. 134 kajman
Ale kicha :? dobrze Kajman, że jesteś za mną, bo Ty już pewnie się przyzwyczaiłeś, a dla mnie ostatnia pozycja mogłaby źle wpłynąć na następne typowania. :wink: 8)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman pisze: To może podziel to przez ilość głosowań.
Tak, miałem obok dopisać to co mówisz, ale zapomniałem.
Zaraz wyedytuję swój post.
ODPOWIEDZ