Najdłużej na 1 miejscu.

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Najdłużej na 1 miejscu.

Post autor: kajman »

Chyba takiej zagadki jeszcze nie było, może dlatego, że jest prosta. Chociaż... zobaczymy. Jaki wykonawca przebywał najdłużej na pierwszym miejscu w kolejnych notowaniach?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

4 piosenki były bez przerwy jeśli o to chodzi w tym pytaniu
9 razy na miejscu pierwszym:
- Brothers in Arms - Dire Straits
- (Everything I do) I do it for you - Bryan Adams
- Frozen - Madonna
wszystkie po tygodniowym spadku wróciły na 2 tygodnie na 1 miejsce

-Wszystko się może zdarzyć - Anita Lipnicka już bezpowrotnie spadła

Żeby nie było, że się wymądrzam to odpowiem, że korzystałem z opracowania dot. podsumowań 1200 notowań dostępnej gdzieś tu w odnośnikach, bo osobiście byłem świadkiem tylko 2 pierwszych wymienionych utworów, bo jak były 2 następne utwory to trochę luźniej traktowałem listę przyczym okresu, gdy było Frozen na 1 miejscu trochę żałuję, że tak rzadko wtedy słuchałem.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Niezupełnie o to. Mogę w tym momencie dodać, że chodzi o 2 kolejne piosenki tego samego wykonawcy i że były one łącznie więcej niż 9 tygodni.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

A wykonawca! Rzeczywiście nie doczytałem. :?
To chyba będzie Lipnicka, bo po "Wszystko się może zdarzyć" była piosenka " Piękna i rycerz" 5 tygodni, czyli razem 14
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Anita Lipnicka - "Wszystko sie moze zdarzyc" + "Piekna i rycerz" byly razem 13 notowan pod rzad na pierwszym.
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Brawo, Gary i ku3a! Faktycznie Lipnicka - 14 tygodni bez przerwy na szczycie listy. No to znajdę coś trudniejszego.
ODPOWIEDZ