Jaki to numer? - Czy bedzie nagroda?

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Jaki to numer? - Czy bedzie nagroda?

Post autor: Piotr »

Zaczne od poczatku czyli od zadania zagadki. Otoz jak zapewne najstarsi gorale oraz stali sluchacze Listy pamietaja, kiedys dawno, dawno temu swoje glosy na ulubione utwory mozna bylo oddawac na kartkach pocztowych oraz telefonicznie. I teraz moje pytanie (mam nadzieje, ze latwe) brzmi:

Prosze podac szesciocyfrowy (ten pierwszy) numer telefonu, pod ktory nalezalo zadzwonic i podac swoje typy?

I jeszcze druga czesc pytanka: Na ile utworow i na jakie mozna bylo glosowac?

A teraz o nagrodzie z przymrozeniem oka. Doszly mnie bowiem sluchy, iz uczestnicy ubieglopiatkowego zlotu pod dowodztwem Bobbiego postanowili ufundowac zwyciezcy tegoz konkursiku jeden z gadzetow, ktore otrzymali z rak samego Marka Niedzwieckiego podczas ich wejscia antenowego. Podobno jest to takie male zadoscuczynienie za brak pozdrowien forumowiczow na radiowej antenie.

Mam nadzieje, ze to nie sa rumours of war ;)

Na prawidlowe odpowiedzi czekamy do zakonczenia 1287 notowania listy.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Robert »

Zapewne chodzi o numer 29-40-21 , choć równolegle z nim przewijał się 28-03-28.
Nie słuchałem Listy od samego początku i spróbuję strzelić , że drzewiej być może głosowało się na 5 polskich i 5 zagranicznych utworów.
Jak ubogi w wiedzę o Liście jest człowiek ...
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Numeru telefonu nie pamiętam. Ale początkowo można było głosować na dwa utwory - jeden polski i jeden zagraniczny. Tak było chyba do roku 1984. Póżniej można było głosować na trzy dowolne utwory. Pod koniec lat 80-tych (1989?) można już było głosować na 10 dowolnych utworów.
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Ja tylko pamiętam
sześć dwa łosie zero trzy dwa łosie. 628 03 28 (czyli 7 cyfr, pwnie nie to).
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Fanatyk pisze:Jak ubogi w wiedzę o Liście jest człowiek ...
No i wlasnie dzieki forum mozna te wiedze w znaczacy sposob poszerzyc.
trzpaw
Posty: 3540
Rejestracja: pt cze 30, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: stolica

Post autor: trzpaw »

Wydaje mi się , że był to numer 28 03 28, to pierwszy numer, jaki pamiętam. Na początku można było głosować na trzy piosenki
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9958
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

A czy zostanie podana prawidłowa odpowiedź według Piotra ???
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Zostanie.

Zreszta, prawidlowe odpowiedzi juz padly na forum, trzeba je tylko w calosc poskladac.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Generalnie to wszystko co tu padalo na forum jest OK. Osobiscie mialem na mysli to co trwalo dluzej i zapewne musialo zapasc w pamieci forumowiczow czyli 28 03 28, a szostka na poczatku pojawila sie wtedy, gdy TPSA wprowadzila siedmiocyfrowe numery. A jesli chodzi o ilosc utworow, na ktore mozna bylo glosowac to na poczatku (samym i krotko) 1+1, a pozniej juz na dlugo to trzy dowolne utwory, ale tylko takie, ktore byly grane w Trojce.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Wydaje mi się, że była też faza przejściowa z głosowaniem na 2 dowolne piosenki.
ASTRONOM

Telefon

Post autor: ASTRONOM »

Moim zdaniem pierwszy numer telefonu to 28 28 03 (wówczas sekretarit redakcji).Dopiero póżniej został zaadoptowany telefon z taśmoteki o nr 28 03 28.Głosy przyjmowała Pani Teresa PERC(chyba?) :-)
ASTRONOM

GŁOSOWANIE

Post autor: ASTRONOM »

Głosowano 1+1(polski+zagraniczny)
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

Telefon do głosowania z wrzesień/pażdziernik '82 [o którym też napisał Fanatyk] to 29-40-21 telefonicznie głosowało się w każdą sobotę w czasie "Zaprzaszamy do Trójki" od 16:00-19:00 ...telefon na korbke był wtedy rarytasem... a dziś korbke ma każdy za pasem [czyt.w kieszeni] ;-))
ODPOWIEDZ