Zagadka nr 2 - czy pamiętacie te piosenki z LP3

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zagadka nr 2 - czy pamiętacie te piosenki z LP3

Post autor: JC »

Moja zagadka jest prosta - chodzi o odgadnięcie co to za piosenki. Oczywiście wszystkie były na liście Trójki.
Zrobiłem taki mały remix 10 polskich piosenek:
http://rapidshare.de/files/30622970/pol ... 1.wav.html

i pięciu piosenek zagranicznych.
http://rapidshare.de/files/30624153/zag ... 1.wav.html

taki przekrój przez wszytskie notowania - lata 80, 90 no i XXI wiek też jest.

załóżmy, że za tydzień o tej porze rozwiązanie (o ile wcześniej ktoś nie oddgadnie).
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Ciesze sie bardzo, ze zadales zagadke - muzyczna zagadke. Szkoda jednak, ze te pliki sa czystymi wav'ami, a nie mp3. Mam na mysli wielkosc pliku.
yeti
Posty: 62
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:49 pm
Lokalizacja: BY THE SEA Gdańsk

Post autor: yeti »

wszystko pieknie tyle tylko ze nijak nie moge tego zassac ....
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

yeti pisze:wszystko pieknie tyle tylko ze nijak nie moge tego zassac ....
No to spróbujemy zapodać z innej stroy i tym razem..... w nieco gorszym jakościowo formacie mp3

polska zagadka
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 5C64F3CB88

i zagraniczna.....
http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 666E3768A2
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9960
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Zagadka nr 2 - czy pamiętacie te piosenki z LP3

Post autor: bobby-x »

JC pisze:Moja zagadka jest prosta - chodzi o odgadnięcie co to za piosenki. Oczywiście wszystkie były na liście Trójki.
Czy aby na pewno były na liście Trójki w poczekalni lub podstawowym zestawieniu ???? Oj chyba muszę iść do lekarza i leczyć nogi bo na głowę już jest za późno ??
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Tak, wszystkie były na liście. Może rzeczywiście nie są to największe przeboje Listy Trójki....., ale wiele z nich weszło do podstawowego podsumowania.
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Czas rozwiązać konkurs, bo pewnie i pliki wygasły. Trochę jestem rozczarowany tym, że żaden Forumowicz nie pamiętał tych nagrań. Tylko Jacek (tj. jotem3) odgadł nr 2, 6, 7 i 8 składanki polskiej.
Nawiasem mówiąc, myślę, że warto starać się poznać stare, zapomniane, trójkowe piosenki.
A teraz rozwiązanie zagadki:
Składanka polska:
1. Urszula – Próba sił (1985 rok)
2. Luiza Es – Tylko mur (1992 rok)
3. Arbeiter Klasse – Gry i zabawy towarzyskie (1990 rok)
4. Jerzy Ficowski i Dje TT – Komunikat (1997 rok)
5. Air Force One – Zabijasz mnie (1991 rok)
6. She – Jak płomień, jak ogień (1988 rok)
7. Joanna Dark – Senna jak lawina (1995 rok)
8. Fotoness – To co pierwsze (1987 rok)
9. Józef Skrzek – Za darmo nie ma nic (1990 rok)
10. Trzy Dni Później – Kobieta jesienna (2003 rok)


Składanka zagraniczna:
1. The Outsiders – Down come the tears (1983 rok)
2. Crush – There she goes (2000 rok)
3. Thieves Like Us – L.I.F.E. (1995 rok)
4. Steve Booker – Wedding day (1990 rok)
5. Siberia – Wild life (1990 rok)

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

pomimo trudności w wychwyceniu tytułów i wykonawców bardzo podobała mi się zabawa. Pozwoliła trochę wytężyć pamięć i przypomnieć niektóre dźwięki sprzed z góra dwudziestu lat. Pan Skrzek jeszcze mi się nasuwał, ale tytułu nie pamiętałem. Dzięki za ten konkursik Jacku i proszę o więcej takich ;-)
Zagraniczny zestaw był trudniejszy - tylko The Outsiders – Down come the tears pamiętałem i głos Steve'a Bookera, pozostałe niestety wypadły z pamięci ;-)
pozdrawiam i proszę o następny zestaw ...

a propos - był na liście taki zespół Zagadang z utworem Ciągle W Tobie zakochany - na początku 1991 roku. Czy ktoś może zaposiada takowy ?
pozdrawiam
jacek jotem3
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Jacku, ja mam. zaraz Ci wyślę. Sprawdź pocztę.
pzdr
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

fantastyczny konkurs - szkoda że się spóźniłem

przy okazji zapytam o te utwory:
JC pisze: 1. Urszula – Próba sił (1985 rok)
2. Luiza Es – Tylko mur (1992 rok)
4. Jerzy Ficowski i Dje TT – Komunikat (1997 rok)
5. Air Force One – Zabijasz mnie (1991 rok)
9. Józef Skrzek – Za darmo nie ma nic (1990 rok)
czy jest jakaś szansa na wydostanie ich od Ciebie (szukam ich od lat i już tracę nadzieję) - może Ty dla odmiany szukasz czegoś co leżakuje u mnie, oraz o te:
JC pisze: 3. Arbeiter Klasse – Gry i zabawy towarzyskie (1990 rok)
6. She – Jak płomień, jak ogień (1988 rok)
które wprawdzie posiadam, jednak jakość jest fatalna

pozdrawiam
Emil

PS
Za jakiś czas postaram się również zmajstrować podobną zagadkę
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

No poprzednia zagadka była chyba trochę za trudna, więc chwilowo odstąpiłem od zadawania podobnych, ale może niedługo coś przygotuje ciekawego.

Mogę Ci Emilu udostępnić DJe TT "Komunikat" i Arbeiter Klasse w dobrej wersji, nie ma problemu. No i oczywiście mogę jeszcze raz wystawić ten "składak".

Ze wszystkich piosenek jakie pojawiły się na liście brakuje mi tej piątki. Są problemy z odszukaniem, rzeczywiście, ale nadzieji nie tracę :lol:
A oto ta "parszywa piątka"

1. Ozzy - Wielka cisza
2. Savana - Przyszedł zły
3. Novo Del Arte - Tak niebawem
4. Novo Del Arte - Przebudzony
5. Johnny K i L Vector - Wielka kariera

pzdr.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Możesz zapodać "Komunikat"?, bo mimo że słuchałem wtedy listy nie mogę sobie tego przypomnieć ( mi się kojarzy że w tekście było coś o liście zamkniętym w butelce :?: :?: ) a utwór był bardziej recytowany niż śpiewany.
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

stavanger pisze:Możesz zapodać "Komunikat"?, bo mimo że słuchałem wtedy listy nie mogę sobie tego przypomnieć ( mi się kojarzy że w tekście było coś o liście zamkniętym w butelce :?: :?: ) a utwór był bardziej recytowany niż śpiewany.
Utwór nie jest taki trudny do znalezienia, bo został umieszczony na płycie DJów TT pt. "3 tysiąclecie" i bez problemu można to kupić na Allegro. DJe TT to był chyba pierwszy wykonawca muzyki techno w Polsce, a piosenka rzeczywiście była mówiona w niewielkim zakresie, bo Jerzy Ficowski to oczywiście poeta i autor tego recytowanego komunikatu. Ale teraz czas by wszyscy Forumowicze mogli się o tym przekonać.....

pzdr
jacek

http://download.yousendit.com/178637462A1F85C8
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

JC pisze:
stavanger pisze:Możesz zapodać "Komunikat"?, bo mimo że słuchałem wtedy listy nie mogę sobie tego przypomnieć ( mi się kojarzy że w tekście było coś o liście zamkniętym w butelce :?: :?: ) a utwór był bardziej recytowany niż śpiewany.
Utwór nie jest taki trudny do znalezienia, bo został umieszczony na płycie DJów TT pt. "3 tysiąclecie" i bez problemu można to kupić na Allegro. DJe TT to był chyba pierwszy wykonawca muzyki techno w Polsce, a piosenka rzeczywiście była mówiona w niewielkim zakresie, bo Jerzy Ficowski to oczywiście poeta i autor tego recytowanego komunikatu. Ale teraz czas by wszyscy Forumowicze mogli się o tym przekonać.....

pzdr
jacek

http://download.yousendit.com/178637462A1F85C8
Dzięki Jacek. Ściągnę sobie teraz a posłucham jutro z rana. 8)
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

JC pisze:"parszywa piątka"

1. Ozzy - Wielka cisza
2. Savana - Przyszedł zły
3. Novo Del Arte - Tak niebawem
4. Novo Del Arte - Przebudzony
5. Johnny K i L Vector - Wielka kariera

pzdr.
pięknie dziękuję za "Komunikat"

niestety 5 tytułów które podałeś tkwi również na mojej "liście potrzeb" i to od baaardzo dawna ...

Ozzy - grupa wydała tylko dwa single:

Tonpress S485
Obcy raj, obce niebo
Budzi mnie bicie serc

Tonpress S510
Oliviera
List do Luizy

oba nagrania z pierwszego SP trafiły na Listę, więc "Wielka cisza" to albo któreś z dwóch pozostałych pod "trójkowym" tytułem, albo nagranie zrealizowane tylko dla Radia (zdaje się że były i takie "kwiatki")

Savana
wydała 1 album i 1 singiel - w sumie 10 utworów, wszystkie tytuły w języku angielskim - a wśród nich ani jednego który przy odrobinie choćby dobrej woli możnaby było przetłumaczyć jako "Przyszedł zły"

Novo Del Arte
po tej grupie nie znalazłem nawet śladu (a raczej zapisu muzycznego)
- jedyne co pamiętam, to fragment kiedy wokalista śpiewa "dziś - tak niebawem, w środku dnia"

Johnny K & L Vector
pamiętam jedynie z długiego (jak na tamte lata) "poczekiwania"

ale nasuwa mi się jedno pytanie ... skoro tylko tych 5 nagrań Ci brakuje, to znaczy że zdobyłeś Sny jak miraże, Wszystko to co już mam, Pstro, Ty a obok ja, Do przodu idź, Szukam jej w sobie, Do Ciebie mówię i tych kilka innych pozycji, których zdobycie graniczy z cudem ???

pozdrawiam
Emil
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Co do:
Ozzy - Wielka cisza - nie wiem czy czytałeś to co kiedys pisałem o tym utworze. Mianowicie korespondowałem z Włodkiem Krakuse i Pazurem (Romanem Wojciechowskim), którzy grali w składzie Ozzy tym w 1983 r. (bo były dwa składy, pierwszy z Leszkiem Kotem na wokalu). I Roman i Włodek kategorycznie stwierdzili że nic takiego jak "Wielka cisza" nie wyprodukowali. Myślę, że to może były "Lizty do Luizy" (taka też była sugestia jednego z członków Ozzy), bo to jedyna piosenka z repertuaru grupy o rozstaniu. Piosenka miała podobno też drugie dno. Powstała w stanie wojennym, miała być o internowanych (w tekście jest fragment ".... wypuścili Magdę K."), a co do tego w tamtym czasie miała być "wielka cisza" :wink:

Co do
Savany - koresponowałem z Krzysztofem Jarkowskim- liderem zespołu i autorem piosenki "Przyszedł zły". Nagrali ją w Poznaniu w 1985 r. z Markiem Tomaszewskim na wokalu. Piosenka powstała jako jedna z dwóch nagranych w języku polskim, bo menedżer grupy chciał aby Savana wypłynęła na "szerokie wody" z polskim repertuarem, ale Marek uciekł do Stanów i grupa się rozwiązała. Sęk w tym, że ślad po tym nagraniu też całkowicie zaginął.

Co do Novo Del Arte
Myślę, że sprawa nie jest taka beznadziejna.....

A co do tej "Wielkiej kariery"
to w książce Pana Marka jest błąd. Pan Marek pisał, że tą piosnekę nagrał jakiś Janusz lub Jan K z Papa Dance. Oczywiście przestudiowałem wszytskie składy grupy Papa Dance i jest to niemożliwe. Udało mi się ustalić, że to chodizło o Janusza Klonowskiego z NDA, który rzeczywiście w 1989 r. wyemigrował do Stanów, tam grał z kilkoma punkowymi grupami, a potem napisał taki popowy numer który wykonał z niejakim L Vectorem, który już od kilku lat wstecz udzielał się muzycznie w Chicago. Po piosence niestety ślad zaniknął.

a co do reszty..... jakoś się udało. :lol:
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

w taki razie pozostaje mi pogratulować Ci samozaparcia - mi na dzień dzisiejszy brakuje jeszcze około 50 tytułów, a ostatnio również czasu na poszukiwania jest jakoś coraz mniej niestety

udałem się nawet "do źródła" w tej sprawie - chciałem wyciągnąć te utwory z trójkowego archiwum (odpłatnie), ale albo e-mail do Marka nie dotarł, albo zwyczajnie nie miał ochoty nawet odpowiedzieć

cóż ... może kiedyś się uda ... :)

gdybyś szukał czegoś z obszarów "poza Listowych", chętnie służę pomocą - może zasłużę się w ramach jakiejś wymiany albo coś w tym stylu ... ? :)

wiadomo, że "za darmo nie ma nic" jak to pan Józef śpiewał - ale najgorsze (a może i najlepsze) jest to, że niektórych pozycji zwyczajnie nie da się kupić (bo i co to by była za przyjemność zdobywania ?)

pozdrawiam
Emil
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

Oni chyba w Trójce nawet nie wszytsko mają, bo ja co piątek zasypuję pytaniami Pana Tomasza Żądę w ramach Muzycznej Poczty UKF..... i on mi po prostu potwierdza "Tego nie mamy, to mieliśmy, ale nie mamy, tego też nie mamy, nie udało się odnaleźć itd". Tak czy inaczej, na Trójkę w tej sprawie już dawno przestałem liczyć. :cry:
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Mam pytanie do JC. Czy jeśli chodzi o polskie utwory z lat 80-tych to wszystkie posiadasz w prawidłowych, tzn. Trójkowych wersjach. Wiele utworów z tamtych lat na Liście gościło w wersjach radiowych, do dziś nigdzie nie wydanych. Czy posiadasz np. radiowe wersje utworów Faz, Fa i Faza Voo Voo, albo studyjną wersję Spółki TSA. Kiedyś Marek mi odpisał, że ta studyjna wersja Spółki gdzieś zaginęła . Niedawno ukazały się reedycje płyt TSA z wieloma bonusami, ale tego utworu też tam zabrakło.
A takich przyapdków było wiele...
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

JC pisze:Oni chyba w Trójce nawet nie wszytsko mają, bo ja co piątek zasypuję pytaniami Pana Tomasza Żądę w ramach Muzycznej Poczty UKF..... i on mi po prostu potwierdza "Tego nie mamy, to mieliśmy, ale nie mamy, tego też nie mamy, nie udało się odnaleźć itd". Tak czy inaczej, na Trójkę w tej sprawie już dawno przestałem liczyć. :cry:
Akurat na Pana Żądę to bym nie liczył, w 2000 roku zadzwoniłem do poczty o "Silence is broken" Damn Yankees i powiedział mi że tego nie mają. Gdy po kilku tygodniach dodzwoniłem się do Niedźwiedzia jeszcze tego samego dnia utwór został wyemitowany :)
Wtedy Poczta funkcjonowała tak że codziennie kto inny odbierał telefony, pamiętam że Marek Wiernik też odnajdywał różne rarytasy z listy Trójki.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

emilencja pisze:ale nasuwa mi się jedno pytanie ... skoro tylko tych 5 nagrań Ci brakuje, to znaczy że zdobyłeś Sny jak miraże, Wszystko to co już mam, Pstro, Ty a obok ja, Do przodu idź, Szukam jej w sobie, Do Ciebie mówię i tych kilka innych pozycji, których zdobycie graniczy z cudem ???
Do przodu idź - Mama. Ten utwór nagrałem z poczty UKF, chyba u Marka Wiernika w 2000 r.
JC
Posty: 1171
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

leszekno pisze:Mam pytanie do JC. Czy jeśli chodzi o polskie utwory z lat 80-tych to wszystkie posiadasz w prawidłowych, tzn. Trójkowych wersjach. Wiele utworów z tamtych lat na Liście gościło w wersjach radiowych, do dziś nigdzie nie wydanych. Czy posiadasz np. radiowe wersje utworów Faz, Fa i Faza Voo Voo, albo studyjną wersję Spółki TSA. Kiedyś Marek mi odpisał, że ta studyjna wersja Spółki gdzieś zaginęła . Niedawno ukazały się reedycje płyt TSA z wieloma bonusami, ale tego utworu też tam zabrakło.
A takich przyapdków było wiele...
Oczywiście byłoby cudownie gdyby to były te wszystkie oryginalne wersje z Listy, ale z tym jest niejednokrotnie bardzo trudno. Akurat wszytskie Voo Voo z pierwszej płyty mam w wersjach płytowych, a piosenkę "Fa" mam w wersji oryginalnej. Ale np. udało mi się zdobyć kilka nagrań tylko w wersjach koncertowych, a wiem że na liście były w wersjach studyjnych. Najlepszym tego przykładem są np. nagrania Elżbiety Mielczarek z płyty Blues koncert, Róże Europy Późne wieczory, De Mono Psychokiller, P jak pieniądze czy Do Ciebie mówię. Więc nie ma tak pięknie, ale pięknie jest :D
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

jak to mówią "jak się nie ma co się lubi - to się lubi co się ma" - głowę daję, że większość z Forumowiczów wiele by dała za JAKIEKOLWIEK wersje niektórych nagrań :)

pozdrawiam
Emil
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

stavanger pisze:Do przodu idź - Mama. Ten utwór nagrałem z poczty UKF, chyba u Marka Wiernika w 2000 r.
z przyjemnością wymienię na coś z Twoich braków (jeśli takie są) :)

pozdrawiam
Emil
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

emilencja pisze:
stavanger pisze:Do przodu idź - Mama. Ten utwór nagrałem z poczty UKF, chyba u Marka Wiernika w 2000 r.
z przyjemnością wymienię na coś z Twoich braków (jeśli takie są) :)

pozdrawiam
Emil
Na pewno coś się tam znajdzie :)

...Mama mówi musisz silnym być, przez życie iść, do przodu iść.
ODPOWIEDZ