Zagadka #1 - muzyczna

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Zagadka #1 - muzyczna

Post autor: Piotr »

Jest juz, piatek. Zbliza sie poludnie, czas wiec zadac pierwsza zagadke w tym nowym dziale.

Cofnijmy sie kilkanascie ladnych lat, gdzies w okolice roku 1984, 1985. Wtedy to mozna bylo uslyszec na antenie podczas notowania nastepujacy jingelek | pobierz i odsluchaj |. Nie, nie bede pytal o to, z jakiego utworu to pochodzi i kto byl jego wykonawca. Dam glowe, ze forumowicz @djjack odpowiedzialby bezblednie, ze wykonawca to Miko Mission, a utwor nosi tytul "How Old Are You". Nie szukajcie. Ten utwor nigdy nie znalazl sie na liscie. Moje zadanie dla Was jest nastepujace. Poszperajcie w notatkach, przypomnijcie sobie tamte dobre czasy i odpowiedzcie na pytanie "czego zwiastunem byl ten wlasnie jingelek".

Hmm, a moze ja tylko blefuje i taki jingel nigdy nie pojawil sie na liscie. Na odpowiedzi czekam... az uzgodnicie tu na forum wspolne zeznanie na tenze temat, jednak nie dluzej niz do czwartkowego (24.08.2006) wieczora.

Powodzenia.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Poszperajcie w notatkach, przypomnijcie sobie tamte dobre czasy
Odpadam w przedbiegach. Nastepnym razem prosze o jakas zagadke zwiazana z druga polowa lat dziewiecdziesiatych :wink:
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Zagadka #1 - muzyczna

Post autor: stavanger »

Piotr pisze: Cofnijmy sie kilkanascie ladnych lat, gdzies w okolice roku 1984, 1985.
Melodię kojarzę, ale jeśli chodzi o jingiel to moja pamięć nie sięga aż tak daleko.
yeti
Posty: 62
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:49 pm
Lokalizacja: BY THE SEA Gdańsk

Post autor: yeti »

hmmm słuchm listy od początku ale nie kojrzę by miko mission był tam dzinglem - to chyba podpucha hehe...ale mogę nie pamiętać..starość nie radość
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

więc How Old Are You ?? ;-)
yeti
Posty: 62
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:49 pm
Lokalizacja: BY THE SEA Gdańsk

Post autor: yeti »

37 old
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

To nic dziwnego, ze nie pamietasz. I tu sie z toba w 100% zgodze. Starosc nie radosc ;)
yeti
Posty: 62
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:49 pm
Lokalizacja: BY THE SEA Gdańsk

Post autor: yeti »

co za subtelność!!!
nie sądzę by niedzwiedzki zawracał sobie głowę szukaniem dzingli w muzyce italo disco...zawsze szukał czegoś normalniejszego, do dziś pamiętam(!!!!!) jak przeżywał obecność na liście Tora Tora Tora - Numero Uno i Samanthy Fox...ale.... może i szukał w italo disco...część jego decyzji muzycznych do dzisiaj jest dla mnie zagadką
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

yeti pisze:co za subtelność!!!
nie sądzę by niedzwiedzki zawracał sobie głowę szukaniem dzingli w muzyce italo disco...zawsze szukał czegoś normalniejszego, do dziś pamiętam(!!!!!) jak przeżywał obecność na liście Tora Tora Tora - Numero Uno i Samanthy Fox...
No bez przesady. Najpierw sam to na liste wpuscil, a pozniej przezywal? Na tym wlasnie polega magia radia. Co innego sie robi, co innego mowi, a sluchacze i tak uwierza. Ale zostawmy, to. Z tym Numero Uno to jeszcze na tym forum bedzie kiedys zagadka.
yeti
Posty: 62
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:49 pm
Lokalizacja: BY THE SEA Gdańsk

Post autor: yeti »

Tym bardziej że o ile w przypadku do ya do ya Sammy Fox na listę wpuścił ją ten gamoń Rogowiecki to Tora Tora Numero Uno, Pan Niedzwiedzki sam ją przepuścił przez sito cenzury hehe
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Gamoń Rogowiecki? Ładnie go nazywacie :)
Awatar użytkownika
jaszczomp
Posty: 168
Rejestracja: wt lip 04, 2006 1:47 pm
Lokalizacja: Pyrzyce/Stargard

Post autor: jaszczomp »

Chyba trochę odbiegamy od tematu... Może trzeba strzelać skoro nikt nie pamięta.... Może to dżingielek przed jakąś korespondencją zagraniczną??
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Zagadka #1 - muzyczna

Post autor: bobby-x »

Piotr pisze:Cofnijmy sie kilkanascie ladnych lat, gdzies w okolice roku 1984, 1985. Wtedy to mozna bylo uslyszec na antenie podczas notowania nastepujacy jingelek
Powodzenia.
Czy ma znaczenie czy był to rok 1984 czy 1985 ??? Po pierwszym wysłuchaniu nic mi nie przyszło do głowy i z niczym nie skojarzyłem i jeśli byłby taki fragment to raczej głęboko w głowie powinien zostać jakiś ślad. Jeśli to było od wiosny 85 roku to mam pomysł ???

Korespondencja zagraniczna to chyba za wcześnie.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Zagadka #1 - muzyczna

Post autor: Piotr »

bobby-x pisze:Czy ma znaczenie czy był to rok 1984 czy 1985 ??? Po pierwszym wysłuchaniu nic mi nie przyszło do głowy i z niczym nie skojarzyłem i jeśli byłby taki fragment to raczej głęboko w głowie powinien zostać jakiś ślad. Jeśli to było od wiosny 85 roku to mam pomysł ???

Korespondencja zagraniczna to chyba za wcześnie.
Nie ma znaczenia. Podalem rok w przyblizeniu bo do dat to ja nie mam pamieci. No a jesli od wiosny 85 to jaki masz pomysl. Nie ukrywam, ze licze iz to wlasnie ty udzielisz prawidlowej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Oj chyba nie udzielę dobrej odpowiedzi bo skoro nie wpadło mi to do głowy przy pierwszym przesłuchaniu to mogę tylko strzelać.
JC
Posty: 1167
Rejestracja: pn lis 14, 2005 7:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JC »

W związku z tym, że właściwie chyba jeszcze nie padły żadne propozycje (strzały), ja strzelę, że może chodzi o zwiastun nowości w notowaniu. W sumie tak mogła się tez zaczynać lista.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

a czy nie był to zwiastun przeglądu światowych list przebojów ??
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

To może ustalmy czy to był zwiastun czegoś czy początek listy. Jestem za zwiastunem czegoś ??? Lista zaczynała się raczej ??? już w 83 roku a może i w 82 od jingla Ultravox.

Wszelakie "czytane rzeczy" były w większości na jinglu AXELA F.

Przeglądu światowych list nie było tylko korespondencja Wojtka Żurniaka z głosu ameryki ale tamten jingiel zaczynał się od ostrego gitarowego riffu. Czyli dalej strzelamy.

A Piotr tylko czyta i śmieje się z nas (oj poprawka - z naszej pamięci).
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Ja bym obstawił przeczytanie poczekalni lub przeczytanie pozycji już odegranych z podstawowego zestawienia. Marek kiedyś bardzo dawno temu miał zwyczaj czytania utworów ??? a może znowu pamięć zawodzi. Piotr musi mieć nagrany jakiś fragment "tamtej" listy lub dostał-ściągnął jingielki od jednego z forumowiczów z opisami albo to po prostu ściema. Ale znowu tylko strzelam.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

bobby-x pisze:A Piotr tylko czyta i śmieje się z nas (oj poprawka - z naszej pamięci).
Ja już mam to za sobą! Popisałem się taką amnezją, że nie będę się chwalił jakie propozycje prawidłowej odpowiedzi próbowałem wygrzebać ze swojej niepamięci... ale się nie wstydzę! Wtedy nie było u mnie w zwyczaju nagrywać całej listy... brakowało taśm na takie nagrania! To był towar deficytowy...
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

bobby-x pisze:A Piotr tylko czyta i śmieje się z nas (oj poprawka - z naszej pamięci).
Mylisz sie. Wcale sie nie smieje. Ja sobie dobrze zdaje sprawe z tego, ze to bardzo dawno i... krotko bylo.

Podpowiedz: ruletka, totolotek
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Skoro podpowiadasz "totolotek, ruletka" czyli 7 z 49? czy 6 z 42? to przychodzi mi tylko do głowy "nieszczęśliwa siódemka", która chyba była jakoś czytana w 85? może 86? roku bo pamiętam, że Niedźwiedź czytał coś tylko dla kolekcjonerów. Dlatego pytałem czy w 84 czy 85 bo w 84 Marek nie miał czasu na przedstawianie czegokolwiek dodatkowego poza czterdziestoma utworami. Bardzo się "dusił" z TOP 40 więc od 85 przeszedł na TOP 30 + poczekalnia.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Moze rzeczywiscie to byl rok 86. Co do roku nie jestem pewien
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Czy możesz Piotrze podać odpowiedź na zagadkę nr 1. Bardzo jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Post autor: Piotr »

Jeszcze was potrzymam troche w niepewnosci, tym bardziej, ze na liscie bedzie troche inaczej. Nie wiem czy mi sie to bedzie podobac, ale to rzecz gustu. A moze ktos jeszcze w tym czasie rzuci prawidlowa odpowiedzia.
ODPOWIEDZ