Znawca - zasady

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Znawca - zasady

Post autor: kajman »

Ja brałem jeszcze pod uwagę fakt taki że aktywny użytkownik to taki, który zajrzał tu w ciągu ostatniego pół roku (sądzę, że jeżeli nie, to trudno go nazwać aktywnym). A to jednak zmniejszy ilość osób z 500 na sporo mniej.
A tak ogólnie przez znawcę przewinęło się ponad 70 osób.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Znawca - zasady

Post autor: neon.ka »

A ja mogę jeszcze napisać o tym, że sama brałam udział w Znawcy, i jak wiecie zaprzestałam właśnie ze względu na brak czasu, ale w życiu by mi nie przyszło do głowy, żeby spodziewać się, że zmienicie zasady zabawy po to, żebym mogła w niej dalej uczestniczyć. Nie mam czasu na układanie typu - trudno, nie mogę w związku z tym brać udziału w zabawie - taki naturalny efekt.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Znawca - zasady

Post autor: FOXD »

Grycek pisze:
FOXD pisze: No tak, ta "statystyka" :D Takie daje możliwości, że każdy może zastosować dowolne zestawienie, tak by uzyskać zadowalający wynik. A zwłaszcza, gdy dane do zestawień są efektem raczej przypuszczeń, a nie wynikiem twardych wyliczeń.
Przepraszam, że się wtrącam, ale jako informatyk z mocnymi podstawami matematyki nie mogę powiedzieć, że Twoje(FOXD) wyniki można nazwać wynikami twardych wyliczeń. Ba, myślę, że kajman jest bliżej prawdy niż Ty.....
A czy ja stwierdziłem, które wyniki są bliższe prawdy, czy też które opierają na "twardych wyliczeniach"?
piotrek79
Posty: 138
Rejestracja: pt gru 30, 2011 9:12 pm
Lokalizacja: 100 lica

Re: Znawca - zasady

Post autor: piotrek79 »

Miszon pisze:Faktycznie - zajmuje to około 10-15 minut.
I powiem szczerze, że jesli zajmuje 2 razy więcej, to wynik nie jest 2 razy lepszy.
To tak z własnych doświadczeń ;-) .
To czego ja mam się spodziewać skoro wczoraj pierwszy raz typowałem i zajęło mi to prawie trzy godziny? :lol:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Znawca - zasady

Post autor: Gary »

Mi nigdy nie zajmuje więcej niż 2-3 minuty. Mniej więcej tyle czasu ile przeklejenie 30 pozycji z kratki do kratki obok, tylko już oczywiście w innej kolejności. Potem rzut oka, 1-2 poprawki i już. :-)
To tylko zabawa, a nie gra o złote gacie, jak to się u nas na podwórku mówiło. ;-)
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca - zasady

Post autor: ku3a »

u nas się mówiło "o złote kalesony" :mrgreen:.
ja zwykle też z 5 minut na to poświęcam ;-). a najbardziej mi się podobało jak kiedyś na urlopie wbiegłem do jakiejś kafejki kilka minut przed zamknięciem i znawcę zrobiłem w takim biegu, że potem nawet nie miałem 100% pewności jakie nowości wybrałem ;-). po kilku dniach znowu poszedłem do kafejki, żeby jakieś forumowe obowiązki wypełnić, zajrzałem do wyników znawcy i zrobiłem wielkie oczy, bo... wygrałem poprzednie notowanie :lol:.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Znawca - zasady

Post autor: FOXD »

Hmm, skoro tak niewiele czasu to zajmuje, to nie dziwi was fakt uczestniczenia w tym ledwie "garstki" forumowiczów?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Znawca - zasady

Post autor: Gary »

a ja nie sądzę, żeby czas miał tutaj znaczenie. Generalnie są forowicze udzielający się we wszystkich działach (w miarę możliwości), ale są i tacy, którzy zaglądają tylko do jednego folderu np. archiwum, czy też do tematów, inni tylko do poszukiwanych.
Życie jest zbiorem wyborów, tak samo uczestnictwo w forum jest też rodzajem wyboru. Na początku był tutaj jeden dział, więc mozna bylo forum "opędzlować" raz na tydzień. Wraz z rozwojem zaglądało się tutaj codziennie, aż urosło do takich rozmiarów, że sam sobie wybieram co czytam, a czego nie. Bo jeszcze 5 lat temu, to ani jednego posta na forum nie uroniłem. Teraz nie da się. I we wszystkich zabawach też nie da się uczestniczyć. Choć (jeszcze) są tacy, którzy uczestniczą we wszystkim. A dodatkowo to nie jedyne forum, na którym się w czymś bierze udział. Kiedyś to forum było jedyne, teraz myslę, że dla dużej części forowiczów nie. :-)
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Znawca - zasady

Post autor: LLucky »

Zasada chyba jest prosta i dotyczy każdej z gier: grają te osoby, które chcą i mają na to czas, przy czym warunek "chcą" jest moim zdaniem mocniejszy. ;) Czy 30 osób to mało? Moim zdaniem nie. Znam taką grę, w którą gra aktywnie tylko kilkadziesiąt osób na całym świecie, a i tak uważam, że to sporo. (Ja niestety już dawno w nią nie grałem). Sęk w tym, że jest to gra dla ludzi z wąskiego kręgu specjalistów komputerowców, ale dająca bardzo dużo satysfakcji. Ze Znawcą jest podobnie.
Co do reguł Znawcy to są proste: próbujemy odgadnąć, jak głosowali inni słuchacze. To zasadniczo odmienne od propozycji FOXDa, która (jeśli dobrze rozumiem) byłaby po prostu innym rodzajem głosowania na piosenki z zestawu LP3. Ale i taką zabawę można zorganizować - czemu mnie? Tyle że chyba równie dobrze można by dorzucać do Znawcy wynik głosowania na forumową listę przebojów jako dodatkowy typ - wyniki może nie będą tożsame, ale dobrze skorelowane (chyba - nie liczyłem).
Jeśli już mowa o statystyce to chyba nie ma co spekulować, tylko należy spytać administrację, ilu jest aktywnych użytkowników i dopiero później liczyć sobie te procenty, które i tak o niczym nie świadczą. Swego czasu wstawiałem tutaj okładki-zagadki (nie przygotowuję już z braku czasu), czyli zabawę, która teoretycznie ma bardziej trywialne reguły niż Znawca, a liczba odsłon wynosiła też zaledwie kilkadziesiąt. Oczywiście należy wziąć po uwagę, że niektórzy zaglądali po parę razy, czyli ilo^H^H^Hliczbę grających też można oszacować na jakieś 30 osób, ale jest to oszacowanie bardzo zgrubne. Jakbym policzył konkretnie tych forowiczów, którzy dawali odpowiedzi, to byłoby ich pewnie mniej, a i to jest żadna miarodajna wielkość.
sanmo
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 20, 2018 2:07 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Znawca - zasady

Post autor: sanmo »

nie za dużo z tego rozumim :(
ODPOWIEDZ