Zagadki muzyczne

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5190
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: konwicki1980 »

Ja znam odpowiedź, ale musiałem wygooglować, więc dam szansę innym :D
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19626
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: jollyroger72 »

djjack pisze: pn lis 16, 2020 5:20 pm Kolejną nagrodę pocieszenia o3muje Kajman
Obrazek
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadka

Post autor: lady »

djjack pisze: pn lis 16, 2020 10:22 am Co łączy takich artystów jak Blondie, Pulp, Radiohead, Pet Shop Boys, Ace of Base, Johny Cash i Alice Cooper?
To może jakaś mała podpowiedź ? Np. w którym kierunku szukać tej "łączności" ...? :wink:
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Zagadka

Post autor: kacper94 »

djjack pisze: pn lis 16, 2020 10:22 am Co łączy takich artystów jak Blondie, Pulp, Radiohead, Pet Shop Boys, Ace of Base, Johny Cash i Alice Cooper?
Może to, że wszyscy śpiewają po angielsku? :mrgreen: A już bardziej poważnie, to może jedna wytwórnia płytowa, albo jakiś producent, który pracował przy krążkach tych zespołów?
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zagadka

Post autor: djjack »

lady pisze: wt lis 17, 2020 7:57 pm
djjack pisze: pn lis 16, 2020 10:22 am Co łączy takich artystów jak Blondie, Pulp, Radiohead, Pet Shop Boys, Ace of Base, Johny Cash i Alice Cooper?
To może jakaś mała podpowiedź ? Np. w którym kierunku szukać tej "łączności" ...? :wink:
Śladów szukać należy w muzyce filmowej. Wśród tytułowych piosenek z pewnej kinowej serii.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Nicoletta »

Blondie kiedyś startowali z piosenką do Bonda i Alice Cooper też (obu wykonawców lubię) , ale to były dawne czasy (Roger Moore, którego akurat nie lubię jako Bonda) - obie piosenki bardzo fajne, Blondie chyba zresztą wyszła na płycie, no i Radiohead i Spectre całkiem niedawno (bardzo było mi smutno, że ta piosenka nie została wybrana, bo jest genialna). Co do pozostałych bandów to nie wiem czy Pet shop boys albo Ace of base w takim biegu startowali, ale cóż ... wszystko jest możliwe.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kajman »

Nicoletta pisze: wt lis 17, 2020 11:31 pm Roger Moore, którego akurat nie lubię jako Bonda
Mój nr 2 z niewielką stratą do Connerego. Reszta do nich startu nie ma.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: djjack »

Nicoletta pisze: wt lis 17, 2020 11:31 pm Blondie kiedyś startowali z piosenką do Bonda i Alice Cooper też (obu wykonawców lubię) , ale to były dawne czasy (Roger Moore, którego akurat nie lubię jako Bonda) - obie piosenki bardzo fajne, Blondie chyba zresztą wyszła na płycie, no i Radiohead i Spectre całkiem niedawno (bardzo było mi smutno, że ta piosenka nie została wybrana, bo jest genialna). Co do pozostałych bandów to nie wiem czy Pet shop boys albo Ace of base w takim biegu startowali, ale cóż ... wszystko jest możliwe.
Brawo. Uznaję tę odpowiedź. To są artyści, którzy nagrali piosenki do Bonda, ale... ich propozycje nie spotkały się z aplauzem i przepadły w porównaniu z konkurencją.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Miszon »

Ace of Base całkiem spoko ten ich numer.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Nicoletta »

To teraz chyba ma być moja zagadka?
Ok. Co łączy Phila Collinsa z Concordem i z pewnym wydarzeniem, którego nikt do dziś nie powtórzył.
Proste, co nie? :wink:
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kajman »

Jakby co, to jeszcze ja mam zaległą zagadkę. Ale poczekam trochę i zadam pytanie.
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Michał18 »

Nicoletta pisze: śr lis 18, 2020 7:05 pm To teraz chyba ma być moja zagadka?
Ok. Co łączy Phila Collinsa z Concordem i z pewnym wydarzeniem, którego nikt do dziś nie powtórzył.
Proste, co nie? :wink:
W trakcie Live Aid 1985 wystąpił najpierw w Londynie na Wembley a potem dzięki szybkiemu przelotowi Concordem zagrał również w USA gdzie na garach akompaniował Claptonowi.

Standardowo oddaję swoje prawo do następnej zagadki :wink:
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Nicoletta »

Michał18 pisze: czw lis 19, 2020 12:04 am
W trakcie Live Aid 1985 wystąpił najpierw w Londynie na Wembley a potem dzięki szybkiemu przelotowi Concordem zagrał również w USA gdzie na garach akompaniował Claptonowi.
:
Tak jest! :) zagrał na dwóch kontynentach tego samego dnia, dzięki lotom Concordem i różnicy czasu. zagrał też All against odds, gdzie się pomylił, ale wybaczono mu.

Ciekawostka: do dziś nikt nie powtórzył tego wyczynu, a Concordy już nie latają i mimo, że Elon wysyła Falcony i Dragony na ISS, to Concord pozostaje najszybszym samolotem.

A Collins i Clapton mają ciekawą wspólną przeszłość, nie tylko muzyczną ;)
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Michał18 »

Nicoletta pisze: czw lis 19, 2020 8:47 am Ciekawostka: do dziś nikt nie powtórzył tego wyczynu, a Concordy już nie latają i mimo, że Elon wysyła Falcony i Dragony na ISS, to Concord pozostaje najszybszym samolotem.
Strasznie szkoda tego Concorde'a. Wydaje się, że przy dzisiejszej technologii, redukcja niebezpieczeństw związanych z eksploatacją tych piękności nie powinna stanowić większego problemu. A jednak nikt tego się nie podejmuje i o ile przełamujemy kolejne bariery technologiczne i naukowe tak swój szczyt w kwestii tak istotnej jak awiacja komercyjna mamy za sobą :(
Nicoletta pisze: czw lis 19, 2020 8:47 am A Collins i Clapton mają ciekawą wspólną przeszłość, nie tylko muzyczną ;)
To kolejna zagadka? :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Miszon »

Concordy miały przez jakoś 30 lat używania 1 wypadek i z nich zrezygnowano (i to wypadek w zasadzie nie z nich winy, bo to inny samolot zostawił jakieś szczątki na pasie startowym).
Ale to był raczej pretekst, ich eksploatacja była droga, ekonomicznie zdaje się były mało zyskowne, o ile w ogóle.
Michał18
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 30, 2019 3:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: tylko TWC
Lokalizacja: Tczew

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Michał18 »

Miszon pisze: czw lis 19, 2020 9:41 am Concordy miały przez jakoś 30 lat używania 1 wypadek i z nich zrezygnowano (i to wypadek w zasadzie nie z nich winy, bo to inny samolot zostawił jakieś szczątki na pasie startowym).
Ale to był raczej pretekst, ich eksploatacja była droga, ekonomicznie zdaje się były mało zyskowne, o ile w ogóle.
Co ciekawe - to Concordy obsługiwane przez Francję przynosiły straty. W Wielkiej Brytanii dochody były naprawdę na wysokim poziomie.

Co do powodów uziemienia to zdecydowanie nie chodziło o ten jeden wypadek. Jakiś czas po katastrofie, po wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń Concordy wróciły przecież nad nasze głowy na jakiś czas. Więc może faktycznie zrezygnowano by z nich nawet gdyby 25 lipca 2000 nie stało się to co się stało.

No ale nie ma co tu robić offtopu, to nie forum lotnicze :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Miszon »

Tak, dlatego mówię że raczej kwestie ekonomiczne. Chyba to był ślepy zaułek rozwoju lotnictwa pasażerskiego (inne ponaddźwiękowe pasażerskie też się nie sprawdziły). Albo wyprzedziły swój czas.
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

To teraz poprosimy o zaległą zagadkę kajmana :)
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Nicoletta »

Michał18 pisze: czw lis 19, 2020 9:12 am
Nicoletta pisze: czw lis 19, 2020 8:47 am A Collins i Clapton mają ciekawą wspólną przeszłość, nie tylko muzyczną ;)
To kolejna zagadka? :D
Nie, teraz kolej innych na zagadki. Ale mogę podpowiedzieć, że chodzi o pewną panią ;)
lady
Posty: 17784
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

Nicoletta pisze: czw lis 19, 2020 2:04 pm Nie, teraz kolej innych na zagadki.
Spoko, jeśli ktoś będzie chciał (i wiedział :wink: ) to odpowie.
Nicoletta pisze: czw lis 19, 2020 2:04 pmAle mogę podpowiedzieć, że chodzi o pewną panią ;)
Sporo ich się tam przewijało. Ja nie wiem o którą konkretnie chodzi, ale strzelam - Carla Bruni ? :wink:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5190
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: konwicki1980 »

Michał18 pisze: czw lis 19, 2020 10:48 am Co do powodów uziemienia to zdecydowanie nie chodziło o ten jeden wypadek.
I tak, i nie. W Polsce z powodu jednego wypadku w elektrowni w Czarnobylu zrezygnowano na wiele lat z technologii atomowej. Wypadek Concorde'a odbił się jednak wielkim echem wśród ludzi i pewnie niejeden z pasażerów widząc dramatyczne sceny bałby się wsiadać na pokład takiego samolotu. Katastrofa LZ 129 Hindenburg miała dość podobny skutek i choć dziś dalej sterowce są w eksploatacji, to ich czas świetności raczej nie wróci. A Concorde'y w czasach dbania o tzw. ślad ekologiczny też nie mają racji bytu. Wielu by chciało jeździć lamborghini, ale jednak jak przychodzi co do czego, to wybieramy raczej ople czy golfy.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Nicoletta »

lady pisze: czw lis 19, 2020 2:28 pm Sporo ich się tam przewijało. Ja nie wiem o którą konkretnie chodzi, ale strzelam - Carla Bruni ? :wink:
To prawda. Ale tu akurat miałam na myśli żonę Erica, którą to Eric nie owijając w bawełnę, podkradł Goergowi Harrisonowi. A w owym czasie Phil i Eric byli w przyjaźni mocno zakrapianej trunkami i Phil wspominał, że i jemu spodobała się żona kumpla :lol: Ale to było tylko chwilowe zauroczenie i szybko minęło, a męska przyjaźń zdaje się trwa do dziś.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kajman »

Na początek prośba - jeżeli ktoś słyszał lub czytał coś na ten temat z moich wypowiedzi to proszę op nie branie udziału w zabawie.
Ile lat ma najstarszy śpiewany text piosenki (chodzi o wersję oryginalną, ta śpiewana jest jej przekładem)? Czas na odpowiedź do niedzieli g. 18.00. Wygrywa ten, kto będzie najbliżej. Jeżeli jestem w blędzie i ktoś zna starszy text to oczywiście odpowiedź uznam, jeżeli poda konkrety.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Miszon »

Ale na świecie? W sensie jakieś teksty hinduskie czy mezopotamskie?
gioconda2
Posty: 5747
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: gioconda2 »

Kolega wyżej pytał o świat, a ja o polski tekst zapytam i odpowiem, bo jak polska pieśń (piosenka), to Bogurodzica.
ODPOWIEDZ