Jak uzdrowić forum?

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: kajman »

Sorry, moja oczień big culpa.
Może dlatego, że patrzę i widzę, że moderatorzy są kolorowi.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: TomaszBr »

kajman pisze:Czemu miałbyś karać osoby udzielające się w innych działach (w tym głosujące w różnych zabawach czy znawcujących).
o, to, to. ja się w komentarzach udzielam bardzo mało, a bez głosowania czy znawcowania sobie nie wyobrażam Listy.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: ku3a »

Piotr pisze:Jak macie pomysły jak odmłodzić Listę to piszcie swoje skargi i wnioski do Hoffmanna, Barona, Niedźwieckiego, Stelmacha, Gila (Kuba, kto tam jeszcze co czwartek debatuje nad nowościami do Listy, bo już nie pamiętam).
Mariusz Owczarek
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5454
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: barb42 »

kajman pisze:Może dlatego, że patrzę i widzę, że moderatorzy są kolorowi.

Teraz wszyscy jesteśmy szarymi moderatorami.
JaceK pisze: Poza tym... zawsze można wykonać prostą czynność: zgłoszenie postu do moderacji. Należy tylko uzasadnić swoje pretensje.
"Proszę pana, bo kura się na mnie patrzy, a kogut ma takie wielkie oczy i boję się, że na mnie skoczy."
Jak dzieci w przedszkolu na skargę polecimy, więc opcja "raportuj post" jest dostępna, ale na jakiej zasadzie?
Jesteśmy dorośli, ponosimy odpowiedzialność za własne słowa, sami też musimy umieć bronić swoich poglądów. Również sami podejmujemy decyzję czy chcemy uczestniczyć w dyskusji i z kim (opcja ignoruj).
JaceK pisze: Pamiętajmy więc, że to co tutaj się dzieje, zależy od nas samych, i żadne regulaminy, admini, moderatorzy, 'banany' i 'osty' nie zabezpieczą porządku. To leży tylko i wyłącznie w gestii każdego zarejestrowanego tutaj użytkownika!
Zgadzam się z Twoją tezą. Wszystkich, więc i w gestii użytkowników wyższych rangą, zatem:
Piotr pisze: I do tego wszystkiego jestem jeszcze ja. Staram się być tolerancyjny, wręcz nie zwracać uwagi na to co dzieje się na forum podczas mojego dyżuru z podawaniem wyników online, ale czasami nie potrafię już zdzierżyć tego wszystkiego i wyręczając moderatorów reaguję tzw banami. Biorę to na siebie chociaż wiem, że to dopiero się właśnie zacznie. A dlaczego ban? A dlaczego on lub ona, a nie ten czy tamten, jemu się też należy. A na jak długo ten ban? A dlaczego nie jest to na forum ogłoszone? A gdzie jest regulamin? A tamto, a siamto.
Jako zwykły użytkownik, zapytałam czy i na jak długo E. i S. otrzymali bana, nie aby podważyć Twoją decyzję, ale by wiedzieć czy i kiedy mogę się z nimi skontaktować. Nie ma zasad przyznawania tej kary, więc skąd czerpać informacje, jak nie u głowy tej ryby, czyli Administratora?
Uzdrowienie relacji w tych kontaktach uważam za ważne, bo jeśli otrzymam bana, chciałabym wiedzieć na jak długo, tak po ludzku.
Awatar użytkownika
Piotr
Rzecznik Administratora
Posty: 8003
Rejestracja: pt gru 16, 2005 8:59 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 24.04.1982

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: Piotr »

ku3a pisze:
Piotr pisze:Jak macie pomysły jak odmłodzić Listę to piszcie swoje skargi i wnioski do Hoffmanna, Barona, Niedźwieckiego, Stelmacha, Gila (Kuba, kto tam jeszcze co czwartek debatuje nad nowościami do Listy, bo już nie pamiętam).
Mariusz Owczarek
No właśnie, wyleciał mi z głowy. Jak się dowie, że go pominąłem to mam przechlapane.
To kwestie związane z tym co grają w Trójce i co wrzucają jako nowości do zestawu do głosowania mamy załatwioną. Skoncentrujmy się jeszcze bardziej na samych sobie.
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: michal91d »

Nie wiem... długo wahałem się co do odpowiedzi na ten wątek, ale może napiszę, jak ja to widzę, jak osoba, która przestała odwiedzać to forum podczas notowań.
Powód? Oczywisty. Nie sprawiało mi to radości. Wyszydzanie, "gniotowanie" lubianych przeze mnie utworów sprawiły, że uznałem, że nie ma się co męczyć, czytając takie opinie. Mój gust nie jest ściśle "trójkowy", ale nie uważam też, że jest gorszy od kogoś innego. Nie będę pisał, że kiedyś było inaczej, bo takie zachowania też się pojawiały, ale nie były aż tak widoczne. A dlaczego nie były tak widoczne? Bo było więcej rzeczowych postów. Mam wrażenie, że niektórzy chcą być śmieszni na siłę.
Nie dyskutujmy o tym, dlaczego, po co, kto i w jaki sposób dostał bana. Zastanówmy się jak sprawić, żeby dyskusja o banach nie była potrzebna.
Wydaje mi się, że tutaj bardziej potrzebna jest zmiana zachowania użytkowników. Uszanowanie cudzego gustu. Tego brakuje.
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2014 7:42 pm przez michal91d, łącznie zmieniany 1 raz.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: LLucky »

michal91d pisze:[...] było więcej rzeczowych postów. Mam wrażenie, że niektórzy chcą być śmieszni na siłę.
[...] Uszanowanie cudzego gustu. Tego brakuje.
Przy okazji któregoś ze zlotów padło stwierdzenie, że jestem osobą ukrywającą swój gust. To nie do końca prawda, ale faktycznie mało kto kojarzy mnie jako fana jakiegoś konkretnego wykonawcy czy gatunku i przyznam, że to bardzo praktyczne, bo ogranicza możliwość różnych nieporozumień czy nawet ataków. Z podobnego powodu nie czuję potrzeby ustawiania jakiegokolwiek awatara. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy mamy skasować awatary i zacząć kryć się z wyrazami uznania dla naszych ulubionych piosenek/artystów, ale skoro nie jestem "hejtowany" przez nikogo, to zdaje się potwierdzać, że problem poszanowania cudzego gustu istnieje.

Natomiast wątki z komentarzami w czasie listy traktuję jako rodzaj czatu, co wynika po części z tego, że wcześniej udzielałem się w tym czasie na kanale IRC #trojka. Co więcej, nieraz byłem tam prowokatorem różnych mniej lub bardziej głupich zabaw nie mających nic wspólnego z Listą jako taką. Lubiłem to i tutaj też lubię luźną dyskusję o wszystkim i o niczym. Rozumiem jednak, że forum to nie czat i obowiązuje trochę inna forma wypowiedzi. Skoro tak, to proponuję prosty zabieg, który może uczynić dyskusję bardziej sensowną: zwiększyć limit czasu pomiędzy kolejnymi wpisami do 3 lub nawet 4 minut. To mniej więcej tyle, żeby móc w czasie emisji Listy wpisać po jednym komentarzu do jednej piosenki. Mam nadzieję, że spowoduje to, że wypowiedzi będą bardziej przemyślane, a nie pisane na gorąco, na przykład pod wpływem wzburzenia czyimś zachowaniem.

To taka moja propozycja, skierowana głównie do administratorów, ale podana tu do wglądu - raczej "wglądu" niż "dyskusji", bo powinniśmy spróbować uważam, że niezależnie od tego, ile i jakich będzie wypowiedzi na ten temat. Nie trzeba słów, trzeba czynów.
Zresztą jeśli to nic nie da, to można cofnąć do poprzednich ustawień.
seblit
Posty: 1973
Rejestracja: pt lut 04, 2011 12:04 am

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: seblit »

A ja uważam, że jest tu siana nadmierna panika, jakby co najmniej bluzgi lały się strumieniami. Nie uważam, żeby trzeba było cokolwiek poprawiać, bo z takiego poprawiania zrobi się jeszcze większy bałagan.
Uważam, że uniemożliwianie jakiejkolwiek krytyki utworów jest bezsensowne, chyba że chcecie zrobić tu słodkie, ćwierkające forum o tym, jak to na LP3 jest cudownie. Ale to będzie nudne i nikt nie będzie tego czytał. To że niektórzy nie mogą znieść, że ktoś określił ich ulubiony utwór mianem gniota, nie oznacza, że trzeba robić rewolucję. Wielu moich ulubieńców też jest regularnie nazywanych gniotami itp. i jakoś problemu z tego nie robię, więc chyba i ja mam prawo krytykować to, czego nie lubię.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: JaceK »

@sebit: mnie nawet takie krytyczne uwagi nie rażą. Razi i zniesmacza natomiast polemika i wzajemne mało pozytywne nakręcanie się, szydzenie z czyichś gustów, czy wręcz obrażanie i wyzwiska. Nie jestem purystą językowym, daleko mi do języka uniwersyteckiego, ale szczeniackie zaczepki wyczuwam na kilometr. To że nie reaguję, nie znaczy że ich nie zauważam.

Zatem 'konstruktywna krytyka' -- TAK! Szczeniackie obszczekiwanie się nawzajem, bez zachowania minimum kindersztuby -- NIE! Najbliższy test zrozumienia problemu już dzisiaj wieczorem.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: kajman »

JaceK pisze:Razi i zniesmacza natomiast polemika i wzajemne mało pozytywne nakręcanie się, szydzenie z czyichś gustów, czy wręcz obrażanie i wyzwiska.
Akurat tego aż tak dużo na forum, nawet w komentarzach nie ma (chyba że negatywne (nawet wyrażane za pomocą mocnych, ale nie wulgarnych słów) za takowe uważasz). Owszem, zdarzają się, ale w większości jest to efektem nadmiernych emocji.
JaceK pisze:To że nie reaguję, nie znaczy że ich nie zauważam.
Może szkoda! Czasami warto kogoś poinformować, że zachował się niestosownie. Może wtedy następnej odzywki nie będzie.
JaceK pisze:Zatem 'konstruktywna krytyka' -- TAK! Szczeniackie obszczekiwanie się nawzajem, bez zachowania minimum kindersztuby -- NIE!
Podałeś dwie skrajności. Między nimi jest sporo innych zachowań. Wśród nich także wypowiadanie się na temat piosenek nawet w sposób bardzo skrótowy.
JaceK pisze:Najbliższy test zrozumienia problemu już dzisiaj wieczorem.
Mam przynajmniej nadzieję, że jeżeli kogoś zbanujesz to poinformujesz o tym pozostałych komentujących.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: JaceK »

Wywołany do tablicy, powinienem coś odpowiedzieć. Kolejno:
1. Jaka jest graniczna wartość, którą uznasz za rażącą? po której trzeba ostro reagować? Jak do tej pory wszelka tolerancja była lekceważona i sprawdzana, na ile jeszcze można (sam stałeś się ofiarą tego sprawdzania, na ile można się posunąć, by zostać obdarowany bananem... nie pamiętasz? -- ale może nie wracajmy do tego)
2. Uważasz, że poniechałem takich działań? mam sprawozdawać wszystkie swoje posunięcia w tym zakresie? Żeby potem poddać się publicznej chłoście ze miałem albo nie miałem racji? 'Nie reaguję' znaczy tyle, że nie wdaję się w publiczną polemikę, by z racji swojej funkcji nie nakręcać co bardziej drażliwych. Mam się spowiadać ze wszystkich PW jakimi usiłuję załagodzić konflikty? To w końcu ja w piątkowy wieczór mam być policjantem, czy mogę posłuchać sobie radia?
3. Podałem przypadki brzegowe. Jak gęsto należy to rozdrobnić wg Twoich kryteriów? O czym my tu dyskutujemy? o zasadach savoir-vivre na każdą okoliczność?
4. Nie wiem czy to potrzebne, bo wracamy do pytania, czy teraz ty nie popadasz w skrajność. Każdego trolla należy dodatkowo reklamować za jego zachowanie i namawiać do naśladownictwa?

Kajmanie, czy masz jeszcze jakieś konstruktywne uwagi do uwzględnienia w regulaminie?
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze: Czasami warto kogoś poinformować, że zachował się niestosownie. Może wtedy następnej odzywki nie będzie.
Czasami mam wrażenie, że wszystkie Twoje wpisy robione są dla żartu. Ten powyżej też tak potraktuję.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: kajman »

To ja może też kolejno:
1. W moim odczuciu dopiero naruszanie czyichś dóbr osobistych jest powodem do takiej reakcji. No i używanie wulgaryzmów (ale tutaj to chyba nie w każdej sytuacji ich używania.
2. Przecież sam napisałeś, że nie reagujesz. Oczywiście były sytuacje, w których reagowałeś, ale skoro sam uważasz, że nie we wszystkich... I moim zdaniem w niektórych sytuacjach reagowałeś przynajmniej przesadnie.
3. O tym za co należy karać, a za co nie, a Twoja odpowiedź dała całą przestrzeń zapełnioną niewiadomymi w tym temacie.
4. Chyba mamy inne pojęcie trollowania. Moim zdaniem nie każdy ban (a może nawet żaden) dany przez Ciebie nie był jego efektem. I informacja o tym, kto dostał bana nie jest reklamą i zachęcaniem do naśladowania lecz normalnym zachowaniem w stosunku do tych, ktorzy nie zostali zbanowani i nie wiedzą, co się dzieje (i np odpowiadają na posty osoby, której już w tym momencie na forum nie ma).
A co do regulaminu to moim zdaniem zrealizowanie pierwszych trzech punktów, które ująłem w podsumowaniu może wiele naprawić. Dlaczego nie miałyby być zrealizowane przez Ciebie? Chociażby po to, żeby przekonać się czy faktycznie dadzą jakiś skutek.
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: LLucky »

JaceK pisze:To że nie reaguję, nie znaczy że ich nie zauważam.
kajman pisze:Może szkoda! Czasami warto kogoś poinformować, że zachował się niestosownie. Może wtedy następnej odzywki nie będzie.
JaceK pisze:2. Uważasz, że poniechałem takich działań? mam sprawozdawać wszystkie swoje posunięcia w tym zakresie? Żeby potem poddać się publicznej chłoście ze miałem albo nie miałem racji? 'Nie reaguję' znaczy tyle, że nie wdaję się w publiczną polemikę, by z racji swojej funkcji nie nakręcać co bardziej drażliwych. Mam się spowiadać ze wszystkich PW jakimi usiłuję załagodzić konflikty? To w końcu ja w piątkowy wieczór mam być policjantem, czy mogę posłuchać sobie radia?
JacKu, nie unoś się, bo zrozumiałem Twój wpis dokładnie tak samo jak kajman: że "nie reagujesz", a nie, że "nie widać, że reagujesz". Doceniam Twoje (i nie tylko Twoje) wysiłki, żeby forum wyglądało na zewnątrz jak najlepiej, ale mimo to uważam, że niektóre informacje powinny pojawiać się jeśli nie publicznie, to choćby uczestnikom społeczności forum po zalogowaniu. Taki po prostu jest obecnie standard prowadzenia forów. Są fora, gdzie użytkownicy mają przy swoich profilach wypisane informacje o ostrzeżeniach i banach, jakie otrzymali albo można na przykład zrobić zamknięty dział ze sprawami administracyjnymi, gdzie będą podawane te informacje (niekoniecznie z możliwością komentowania). Ja wiem, że to dokłada sporo roboty, ale właśnie od tego powinni być moderatorzy (może nawet o różnych stopniach uprawnień), żebyś Ty, administrator, mógł spokojnie tej Listy wysłuchać. A regulamin powinien jasno definiować, jakie zachowania jednoznacznie podlegają jakim ostrzeżeniom i karom, by moderatorzy nie mieli wątpliwości, kiedy mają interweniować. Dopóki wszystko jest uznaniowe, będziemy mieli badanie granic wytrzymałości i dyskusje nad zasadnością reakcji.

I jeszcze jedno: byłem już na paru forach i wierzcie mi, niektóre z nich to były prawdziwe piekła internetowe. To forum jest naprawdę ładnym forum i wielu chciałoby, żeby takim zostało bez żadnych zmian, ale obecna sytuacja pokazuje, że to nie takie proste. Możliwe byłoby chyba tylko w jednym wypadku: gdybyśmy zupełnie ignorowali cudze wypowiedzi - bo tylko wtedy uda się w pełni uniknąć konfliktów. Wynika to zresztą ze specyfiki wypowiedzi tekstowej, bo tak naprawdę nikt nikogo nie rozumie - czytając cudze wpisy akcentujemy je zupełnie inaczej niż autor, gdy je pisał. Automatycznie i nieświadomie przypisujemy autorowi pewne intencje, które wynikają z naszego wyobrażenia o nim, a te intencje wzmacniają ten wizerunek i spirala się nakręca. Sama! W ominięciu tej rafy pomaga bezpośrednie spotkanie, bo czyni wizerunek znacznie bliższy prawdzie - dlatego tak cenię sobie zloty forum.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: JaceK »

Wybacz, ale chyba niewłaściwie zrozumiałeś tą treść — nie 'unoszę' się, gdyż zjawisko lewitacji jest mi obce ideowo ;) Odpowiedziałem tylko (lub tylko starałem się) na kolejne argumenty adwersarza, i też tylko dlatego, że zostałem wywołany do tablicy. To jest właśnie ta nieprzyjemna dolegliwość funkcyjnych — mają 'wmalowane' w swój profil, że muszą jak nie wredni, to porywczy, albo nad interpretować tudzież nerwowo reagować. Absolutnie nic z tego!

To forum może funkcjonować jak dawniej, pod warunkiem, że funkcyjni będą swoje robić absolutnie po cichu, a użytkownicy forum nie będą siebie nawzajem nakręcać, i karmić trolli. I nikt nie będzie testował na ile można wypróbować nadzór forum... jak zaklnę po polsku to będzie banan, ale może jak w jakimś lengłydżu, to się nie kapną... jak dzieci, ****, jak dzieci! (cytat z dowcipu o myszy).
LLucky
Posty: 5042
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: LLucky »

JaceK pisze:Wybacz, ale chyba niewłaściwie zrozumiałeś tą treść — nie 'unoszę' się, gdyż zjawisko lewitacji jest mi obce ideowo ;) Odpowiedziałem tylko (lub tylko starałem się) na kolejne argumenty adwersarza, i też tylko dlatego, że zostałem wywołany do tablicy. To jest właśnie ta nieprzyjemna dolegliwość funkcyjnych — mają 'wmalowane' w swój profil, że muszą jak nie wredni, to porywczy, albo nad interpretować tudzież nerwowo reagować.
Tak, funkcjonuje taki stereotyp, którego sam padłem ofiarą i z tego powodu na forum, gdzie administruję, zmieniłem kolory adminów i moderatorów na niewyróżniające się (a dokładniej zmieniłem podstawową grupę na "Zwykli użytkownicy").
Zresztą Ciebie akurat zbyt długo znam, żebyś pasował mi do tego stereotypu - jesteś raczej jego zaprzeczeniem i naprawdę dobrze, że mamy właśnie takiego admina.
Natomiast nadal uważam, że się uniosłeś (będę trzymał się tego słowa, bo jak zmienię na "wzburzyłeś", to możesz mi odpisać, że nie jesteś oceanem ;) ). Po prostu Twoja odpowiedź wskazuje na chęć dania upustu emocjom. Jej ton był wyolbrzymiający, ironizujący i zmierzający do zbicia argumentu przez doprowadzenie go do absurdu. Skierowałeś do swojego rozmówcy całą masę pytań sugerujących, że to właśnie miał na myśli - co można odebrać jako kontratak. Użyłeś wyrażeń typu "sprawozdawać", "spowiadać się", "poddać się publicznej chłoście", "być policjantem" - nawet jeśli było to napisane z przymrużeniem oka i miało załagodzić ton wypowiedzi, to dało efekt odwrotny, jakbyś kpił z adwersarza. Uznałem więc, że piszesz to w zdenerwowaniu.
Niestety, tak jak pisałem: na forum nie widać akcentów i intonacji głosu.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: JaceK »

@LLucky: Cóż... może niezbyt starannie kontrolowałem swoją wypowiedź. Punkt dla Ciebie za staranne odrobienie zadania z komunikacji interpersonalnej. (bez ironii!)

@Kajman: nie wciągajmy się nawzajem w spiralę argumentów wątpliwej jakości. Liczę, że mamy podobne widzenie funkcjonowania tego Forum, tylko różnie to wyrażamy. Ja preferuję spokój i dystans. Z naciskiem na duży dystans.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: bobby-x »

Uzdrawiać? Jak poczytam sobie forum ludzi rowerowych w Otwocku http://otwock.org.pl/phpBB2/viewforum.php?f=3 (wystarczy popatrzeć na tematy) to forum lp3 to Aniołki.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: Neo01 »

Ja na początek w jednej kwestii. Sorry, że tak wyciągam może trochę poboczny temat, ale zszokowała mnie ta interpretacja.
Yacy pisze:zwrócił uwagę na to abyśmy "nie znęcali się nad utworami, które są ponad 30 tygodni na Liście, bo inaczej 10 tygodni i koniec Listy". to raczej nie chodziło o danie szansy, a o nie marudzenie na te 30-tygodniowe utwory
Naprawdę można tak zrozumieć te słowa? Nie chce mi się wierzyć, że wieloletni aktywny słuchacz i komentator Listy mógłby ją tak zrozumieć.
Dla mnie więcej niż oczywiste jest to, iż - "nie znęcali się" - w Markowym słowniku to zawsze znaczyło mniej więcej - dali im spokój, czyli po prostu nie głosowali na te "staruszki" tak hurtowo. Dlaczego? Bo takiej audycji coraz gorzej się słucha, a skoro tak, to może stać się niepotrzebna i wtedy wiadomo co.
A co, przez marudzenia na forum na te 30-tki, miano by ściągnąć Listę z anteny? Sorry ale :lol: :lol:

A poziom forum... dla mnie to forum już bardzo ledwo dycha, dyszy, czy jak tam. Ale ja tu już bywam bardzo sporadycznie - z powodów:
a) poziom Listy i opisany wyżej problem - po prostu forum jest niejako odbiciem tego co dzieje się na LPP3 - choćbyśmy bardzo chcieli, nie da się inaczej,
b) poziom wypowiedzi niektórych osób podczas piątkowych wieczorów potrafi na dłuższą metę zniechęcić nawet najzagorzalszego fana piątkowo-wieczornych spotkań,
c) "coś się wypaliło" - nie ma świeżej krwi w postaci nowych aktywnych forowiczów, "starzy" - zasuszeni w większości pouciekali, albo w najlepszym razie poukrywali się po innych działach, tematy jakby trochę się powyczerpywały, a może po prostu się starzeję i nie sprawia mi to takiej radości (to może być d).

W każdym razie chciałbym - mimo wszystko - powiedzieć, że to forum dało mi 4 lata niesamowitej radochy, a nawet czasem ratowało przed bardzo kiepskimi "stanami" - dzięki za to wszystko! A czy forum odżyje? Nie wiem tego, ale nawet gdyby tak się nie stało, to pozostanie w mojej pamięci jako niesamowite miejsce.
Ależ patetycznie mi wyszło, ale raz na kilka lat chyba można.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: Yacy »

a mi się nie chce wierzyć, że Ty poważnie wziąłeś słowa o zdjęciu z anteny z tego czy z innego powodu ... sorry ale :lol:
no i to raczej nie jest moja interpretacja, bo tu nie ma co interpretować.
chyba, że Ty uważasz, że gdyby nikt z Forum nie głosował na "trzydziestki" to one by spadły z Listy.
aż takiej siły przebicia to chyba nie mamy :-)

i nie rozumiem, jak takie coś może "zszokować" :-)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: Neo01 »

OK, toś mi dowalił :P
Więc po kolei. Lista pewnie na antenie będzie, ale to jedno, a drugie to interpretacja słów Niedźwiedzia. Jak już pisałem, dla mnie oczywiste jest to, że "męczenie" utworów to głosowanie na nie przez wiele, wiele tygodni, co powoduje zastój na Liście, który raczej pożądany nie jest.
No a głosowanie przez forowiczów chyba wiele tu do rzeczy nie ma, bo w tej wypowiedzi chodziło o ogół głosujących, chyba że coś z niej nie zostało przytoczone?
A co do zszokowania, to dokładniej chodzi o olbrzymie zaskoczenie i zdziwienie, że można to interpretować jakoś zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: Yacy »

nie wiem czemu takich słów używasz? "dowalić"? nie nie chciałem. chciałem tylko wyjaśnić.
no ale skoro nie słyszałeś tych słów, to rozumiem już Twoją wypowiedź ;-) bo tak interpretuję ten fragment:
Neo01 pisze:bo w tej wypowiedzi chodziło o ogół głosujących, chyba że coś z niej nie zostało przytoczone?
no to sorry.
wypowiedź zaczęła się "a ja do Forum mam prośbę, żebyście...".

ja ze swej strony kończę ten off.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: Neo01 »

OK. No to jak ktoś nie przytoczył całej wypowiedzi, to nie moja wina. Sam już się w tym trochę pogubiłem, więc oczy wiście zostawmy to. Ale co forum ma do "męczenia" utworów z 30-tygodniowym stażem, to nie bardzo potrafię zrozumieć. I że przez to miałoby być jeszcze 10 wydań Listy? Dziwne to. Ale nic, może ktoś to lepiej rozumie. Sorry za zamieszanie zatem.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: kajman »

Przeczytałem regulamin i uważam, że jest bardzo dobry.
Gdybym się miał czepiać to znalazłbym kilka punktów nie do końca dla mnie jasnych albo do których mam drobne wątpliwości, ale czepiać się nie zamierzam, bo całościowo mi się podoba i egzekwowany spełni swoje zadanie i jest duża szansa, że poprawi atmosferę w niektórych wątkach (w większości nie trzeba nic poprawiać). Bardzo podoba mi się punkt dotyczący kar (wiem, że cieszyć się z kar nie wypada, ale teraz sytuacja jest unormowana i jednoznaczna i do tego jest w moim odczuciu mniej restrykcyjnie niż do tej pory).
Piszę tutaj, bo uważam, że lepiej w tym wątku niż w wątku z regulaminem.
grzes

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: grzes »

Dawno się nie udzielałem, ale to jest temat który ciągnie się od długiego czasu. Jak byłem na "swoim" ostatnim zlocie, oraz gdy spotkałem się z Jackiem w Krakowie długo po nim, to wniosek był mój taki że forum wypaliło się. Na początku tegoż, wymienialiśmy się informacjami, wiadomościami itd. itp (chociaż nie wszyscy byli chętni). Ale to byli ludzie w większości zainteresowani rozbudową bazy informacji o LP3. Już wtedy mówiłem, że pewnych działów nie otwieram w ogóle (po co mi czytać "ja tego nie lubię", "ja tego nie trawię"). Więc z całym szacunkiem dla pracy i wiedzy "admin"-ów i ich pomagierów, zostawmy archiwum, a ci co chcą komentować niech komentują sobie na jakimś portalu społecznościonwym) co jest ostatnio popularne).
ODPOWIEDZ