Jak uzdrowić forum?

Czy podobało się ostatnie notowanie? Niekoniecznie ostatnie, ale może jakiś utwór szczególnie przypadł do gustu? Chcesz agitować do głosowania na konkretny „numer”? Wyraź tutaj swoją opinię...

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: słoik »

Wcześniej przestałem pisać na forum, bo uznałem, że się wyjałowiło. Teraz to jest po prostu strach przed zrobieniem fałszywego kroku.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: JaceK »

Słoiku... z dorobkiem ponad 10E3 postów, nagle masz wątpliwości odnośnie do swoich wypowiedzi? Spójrz proszę w historię i poczytaj swoją twórczość z wcześniejszych lat. Ujmę to tak: mnie bardzo brakuje TAMTEGO Słoika i jego/jej radosnej twórczości. Skąd ten obecny strach? Masz coś na sumieniu? Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować ze się nie grzeszyło... cytując klasyka.
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: słoik »

Odpowiedziałbym Ci na Twego posta, gdybyś Ty był dawnym JacKiem, napisałbym też wiele w reakcji na różne słowa, które padły w tym i w innych wątkach przez ostatnie miesiące. Niestety nie tylko słoiki się zmieniają, a moja, jak to ująłeś, radosna twórczość, nie mieści się już w regułach przez Was ustanowionych. A ja się Was boję, nie wiem kiedy i jakie słowa zostaną wykorzystane przeciwko mnie, a mam tu jeszcze coś do zrobienia i nie chcę nagle, niepostrzeżenie dla innych użytkowników, przestać istnieć. To jest jeszcze moje forum, więc warunkiem funkcjonowania na nim jest milczenie. Może moje odczucia są wyjątkowe i w tym przypadku niepasujące do tego wątku. Ale może nie są...
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: kajman »

Ja mam taką prośbę do Adminów: Jeżeli do regulaminu są wprowadzane poprawki to proszę o poinformowaniu o tym, bo gdyby nie bard42 nie wiedziałbym, że nastąpiły drobne zmiany w regulaminie.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: JaceK »

@słoik: Twój wybór. Ja Tobie nie jestem wrogiem, i jakiejkolwiek krzywdy Ci nie uczyniłem. Dziwi więc taki osąd. Ale... to jest wolność słowa.

@Kajman: zaklikaj sobie [Obserwuj temat] i o wszelkich nowościach w rzeczonym wątku 'regulaminowym' będziesz automatem informowany na emajla kontaktowego.
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: kajman »

Dzięki!
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: bobby-x »

Rzadko teraz czytam forum, głównie tylko głosowanie na forumową staram się nie opuszczać, a tu proszę temat "jak uzdrowić..." mam nadzieję, że na zlocie coś więcej się dowiem. To forum lp3 zachorowało?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: Neo01 »

Nie ma to jak obudzić się w... zupełnie nowych okolicznościach.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: dominik_fi »

Od czasu do czasu przeglądałem forum bez logowanie dziś na TOP zalogowałem się i przeglądałem dłużej forum i profil pod dłuższym czasie.

I w dziale - Ważne ogłoszenia, odnalazłem ten temat. Wcześniej nie zaglądałem do tych działów.

Poczytałem ten temat i wiem, że to już pewnie nie aktualne po 1,5 roku, ale dodał coś co może też uda się na tym forum wstawić.

Na forum gazety Komputer Świat, jest to rozwiązane w ten sposób, że za niewłaściwa zachowanie zbiera się punkty - ostrzeżenia, do niedawna był taki pasek szary, który podzielony był na 10 części. Jak dostało się ostrzeżenie zapełniał się jeden kwadracik chyba kolorem zielonym.

I ten pasek była stale przez nazwie osoby komentującej na forum. Można powiedzieć takie piętno :) bo inni widzieli, że był ten ktoś upomniany za niewłaściwe zachowanie. Nie można było tego zlikwidować, cofnąć, odpracować czy coś w tym stylu. Było to na zawsze.

Za kolejne ostrzeżenie dostawało się kolejne zapełnienie kwadracika. Jak było rażące naruszenia zasad można było od razu dostać zapełnienie np. 3 czy 5 kwadracików - tym większy wstyd.

A i za każde zapełnienie jednego kwadracika konto było o ile dobrze pamiętam blokowane. Chyba za jedne kwadracik na 10 dni. Za 3 na 30 dni itd.

Jak ktoś miał zablokowane konto za jeden kwadracik na 10 dni to potem było odblokowane, ale kwadracik na pasku zostawał zamalowany, aby przypominać o niewłaściwym zachowaniu. Ktoś coś przeskrobał ponownie, np. na 3 kwadraciki to blokada na 30 dni a pasek zamalowanych miał już 4 kratki. Poprzednia 1 i nowe 3.

Jak taki delikwent doszedł do 10 zamalowanych kwadracików miał konto blokowane na dłuższy czas. Nie wiem ile to było może 2-3 miesiące, aby pozwolić mu ochłonąć i przemyśleć swoje zachowane.

Za zapełnienie całego paska konto było blokowane na jakiś okres czasu. Trudno mi powiedzieć na ile.

Ale co i jak wyglądało po takiej kwarantannie to już nie mam pojęcia. Na pewno musiała się pasek zerować, ale musiał też coś być, żeby było wiadome, że miał kiedyś taki osobnik zapełniony cały pasek i bana.
A teraz sobie przypomniałem, że byli tacy użytkownicy, którzy mieli od razy zapełniony jeden kwadracik, ale nie na kolor zielonym tylko czerwony, i zostawało im tylko 9 wolnych kwadracików, na kolor zielony. I pewnie to tak wyglądało, jak ponownie zapełnił wszystko, to znów ban na 2-3 miesiące. A po odblokowaniu miał już 2 kwadraciki na czerwono i pozostało tylko 8 kwadracików na łapanie zielonych. I tak dalej, pewnie po zapełnieniu paska czerwonymi kwadracikami żegnano się z takim osobnikiem definitywnie.

Myślę, że jak ktoś miał np. 9 zielonych kwadracików i coś narozrabiał np. na 5 zielonych. To dostawał ten jeden do 10 i był banowany. A po odblokowaniu pojawiało się czerwone i od razu zapełniały się 4 na zielono jako, że kara się nie przedawnia.




A co do tego jak to można byłoby egzekwować, to może właśnie poprzez zgłaszanie niewłaściwego zachowania do moderatorów i oni przyznawali by po ocenie czy dać komuś zielony kwadracik czy może 3, albo do admina jeśli było by mocne naruszenia zasad i on dawałby od razu 5 lub 7 zielonych kwadracików.

Teraz moderatorzy zwrócą uwagę słownie na forum, tu byłoby tak samo, tylko, że dodatkowo taki ktoś miałby oznaczenie kolorem swojego złego zachowania.


A obecne na forum KŚ są widzę jakieś punkty. Pewnie po uzbieraniu jakiegoś progu dostaje się bana na jakiś czas.


A co do tego, że jak już powinno się zamykać tylko działami, uważam, że skoro dostęp do każdego działu jest dla wszystkich i każdy może zgłosić niestosowne zachowanie to tak samo blokowanie całości powinno być możliwe. Bo bierność w stosunku do złego zachowania nie powinna być nagradzana.
Ok ktoś napiszę zaraz o zbiorowym karaniu. Ale skoro może być zbiorowe przyzwolenie czy zbiorowa wstrzemięźliwość w stosunku do złego zachowania to może być i zbiorowe karanie.

Sam na początku swojej przygody z forum lp3 miałem zwróconą uwagę za niewłaściwe zachowania i poproszono mnie o przeredagowanie posta.


Nie wiem, czy takie coś jak pasek czy punkty jest możliwe do dodania na forum przez Jacka, ale może by się to sprawdziło.

Forum elektroda, też ma jakiś system oprócz moderacji. Chyba tak, antytrolowy system jest w wybranych działach taki, że jak ktoś wcześniej nie uzbiera punktów za pisanie postów to nie może w wybranych działach udzielać się. Przynajmniej nie ma w ten sposób zaśmiecania działów "kometami", wpadną napiszą bzdurę i już ich nie ma.


Trochę się rozpisałem, ale może komuś będzie się chciało to przeczytać.
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: kajman »

Pomysł mnie nie przekonuje, szczegolnie tak długie bany za byle przewinienie. Na innych forach może nie byłoby problemem przeczekanie 10 dni, ale tutaj to oznacza brak możliwości oddania głosu na forumową, koszmarlistę, top nowości, moją 30 i czasmi także w innych zabawach na forum.
dominik_fi pisze:skoro dostęp do każdego działu jest dla wszystkich i każdy może zgłosić niestosowne zachowanie to tak samo blokowanie całości powinno być możliwe. Bo bierność w stosunku do złego zachowania nie powinna być nagradzana
A z tym zdecydowanie się nie zgadzam. Bo to nie kwestia biernośąci może być czasem lecz różnej oceny przez różne osoby. Jeżeli nie uważają pewnych zachowań za niewłaściwe, a administracja uzna to byłaby to kara nie za bierność lecz za inną ocenę rzeczywistości.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: dominik_fi »

Przecież te bany są jak się uzbiera tych przewinień 10 zapełnionych kwadracików.
A czas przecież można ustalić.

Ale ban to nie nagroda tylko kara. I dobrze, że ktoś nie będzie mógł głosować czy brać udziału w innych wydarzeniach na forum.

2xżółta kartka w meczu = czerwona, i "ban" na kolejny/kolejne
4xżóta kartka w kilku meczach (1 na mecz) = "ban" na kolejny/kolejne

Przez to też, zawodnik nie może brać udziału np. w LM, LE, czy innych rozgrywkach.

Skoro jest akcja (niewłaściwe zachowanie) musi być i reakcja (ban/blokada/zawieszenie).

Kara musi być na tyle dotkliwa, aby winowajca odczuł jej sutki. Bo samo pisanie np. z automatu przez tydzień pod jego postami formułki, np. złamałem zasady panujące na forum i to na czerwono, to nie będzie żadna kara. :)
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10241
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: JaceK »

Słuchajcie, drodzy forowicze, zwłaszcza Ci ostatni aktywni w tym wątku. Wasza aktywność wskazuje jednoznacznie, że macie problem z tym, że problemu nie ma. Ile razy zdarzyły się bany na naszym Forum? SPORADYCZNIE! Nawet wzmiankowany tutaj Kajman, otrzymał bana tylko i wyłącznie na własne życzenie, co wywołało niemal wojnę i lincz na Forum. Więc bardzo proszę, dajcie sobie na wstrzymanie, i zaniechajcie teraz i w przyszłości roztrząsanie tego tematu. Zwłaszcza, że wymyślacie aparat ucisku, który potem sprezentujecie NAM, 'pseudo-absolutnej władzy administracyjnej', i oczekujecie, że będziemy radośnie z niego korzystać. Jak kiedyś, tak i teraz: odmawiam tego zaszczytu. W ciągu ostatnich dwóch lat mieliście okazję przedyskutować na zlotach, w różnych składach, omówić ten problem. Nic nie wiem o takich poczynaniach, a tym bardziej o wypracowanych wnioskach.

Więc z początkiem roku 2016, życzę Wam (a poniekąd i sobie!): poniechujcie takich tematów!

PS. Owego wyrazu użyłem świadomie, cytując wybiórczo niejakiego Poniedzielskiego. Możecie mnie zań ukarać...
kajman
Posty: 63973
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: kajman »

dominik_fi pisze:Przecież te bany są jak się uzbiera tych przewinień 10 zapełnionych kwadracików.
Poprzednio napisałeś:
dominik_fi pisze:A i za każde zapełnienie jednego kwadracika konto było o ile dobrze pamiętam blokowane. Chyba za jedne kwadracik na 10 dni.
dominik_fi pisze:zawodnik nie może brać udziału
Ale jest czlonkiem drużyny, a tutaj działa indywidualnie.
dominik_fi pisze:Skoro jest akcja (niewłaściwe zachowanie)
Zdaniem administracji. Ale administracja też może się mylić.
JaceK pisze:Ile razy zdarzyły się bany na naszym Forum? SPORADYCZNIE!
Ależ oczywiście. Ale zdaje mi się, że dominik_fi chciałby znacznie częściej.
LLucky
Posty: 5039
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: LLucky »

Udzielałem się kiedyś na jednym forum, na którym był system oceny w postaci plusów/minusów stawianych przez samych użytkowników i więcej z niego było kłopotów niż pożytku - był tylko pożywką do kolejnych niesnasek. Sądzę, że i na tym forum podobny system nie ma sensu bytu, bo zyski wynikające z pewnej automatyzacji czy samorządności nie przeważą problemów, jakie powstaną w związku z nowym systemem.
Poza tym JaceK ma rację: wszelkie problemy wynikające z (prawidłowego czy nie prawidłowego) funkcjonowania takiego systemu będą na jego głowie, więc po to jemu i nam?
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: temik3 »

dominik_fi pisze:2xżółta kartka w meczu = czerwona, i "ban" na kolejny/kolejne
Akurat obecnie dwie żółte kartki powodują wyrzucenie z boiska tylko do końca meczu. Nie ma kary jednego meczu po dwóch żółtkach, no chyba, że jest do piąta, czy ósma żółta kartka tegoż zawodnika w lidze. :wink:
dominik_fi pisze:Kara musi być na tyle dotkliwa, aby winowajca odczuł jej sutki. Bo samo pisanie np. z automatu przez tydzień pod jego postami formułki, np. złamałem zasady panujące na forum i to na czerwono, to nie będzie żadna kara. :)
Jak napisał JaceK i Llucky wyciąganie konsekwencji z powodu byle jakiego doniesienia "na kogoś" przyniesie więcej zamieszania i wzajemnej nienawiści a następnie opuszczania forum przez poszczególne osoby. Myślę, że obecnie nie mamy z tym problemu i pasuje temat zakończyć.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: jollyroger72 »

Trochę humoru by się przydało :wink:
dominik_fi pisze:Kara musi być na tyle dotkliwa, aby winowajca odczuł jej sutki.
Jeśli byłaby atrakcyjna, to czemuż by nie? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jak uzdrowić forum?

Post autor: Yacy »

:lol:
od paru dni uważałem ten temat za żart, nie najwyższych lotów, ale jednak żart. ale tego akurat nie zauważyłem ;-)

chociaż tak na serio to nie jest śmieszne tylko ... nawet nie wiem jakiego słowa użyć.
dominik_fi pisze:Nie można było tego zlikwidować, cofnąć, odpracować czy coś w tym stylu. Było to na zawsze.
po wyjściu z więzienia, po odbyciu kary istnieje coś takiego jak "zatarcie skazania". po - wydaje mi się - cięższych przewinieniach, a tu miałoby być "na zawsze"? brrr...
ODPOWIEDZ